Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: Renesco »

Oglądając wczoraj Samu doszedłem do wniosku, że Hiszpan jest chyba pierwszym zawodnikiem z tych balansujących na granicy pierwszego składu, którego bym sprzedał i wymienił na lepszy model. Przyglądając się bliżej jego grze zweryfikowałem też swój pogląd na jego "legendarną" szybkość z której nie pamiętam kiedy ostatnio coś wynikło. W kontekście prawego skrzydła przewijało się nasze zainteresowanie Thauvinem, któremu latem kończy się kontrakt. Może dobrym pomysłem byłaby sprzedaż Castillejo i zakup w jego miejsce Francuza? Z tego co czytałem to Marsylia nie powinna robić problemów ze sprzedażą i jest skłonna rozstać się zimą z piłkarzami z wygasającymi kontraktami.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Mam podobne odczucia. Jak myślę o silniejszym Milanie, to jednym z pierwszych zawodników do wymiany jest właśnie Samu. Nie daje on raczej nadziei na jakiś rozwój w przyszłości w odróżnieniu do zawodników takich jak np. Hauge, czy Gabbia, którzy może nie stanowią na dzień dzisiejszy jakichś silnych punktów zespołu, ale jakoś rokują na przyszłość. Samu na boisku jest tak porażająco bezproduktywny, że aż dziw, że przeciwnicy jeszcze nie zorientowali się, że lewą flankę w obronie można sobie w gruncie rzeczy odpuścić, jeżeli na boisku po naszej stronie jest Castillejo.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Co do Castillejo, to moim zdaniem jego obecność u Piolego wynika z tego, że mimo wszystko jest to umiarkowany zadzior, walczak, nadający się do fazy defensywnej w zakresie pressingu, powalczenia o piłkę, dlatego nie byłbym taki pewien, że go odpalą latem. Moim zdaniem w fazie defensywnej to podobny profil co Saelemaekers, czyli wpasowuje się w filozofię Mistera. Do przodu faktycznie ssie, nie ma uderzenia, szybkości też za wielkiej nie ma, ale do obecnej gry Milanu po stracie piłki się jednak wpasowuje.

Musiałby faktycznie pojawić się jakiś lepszy jakościowo zawodnik w aspekcie ofensywnym, ale bez większej straty w aspekcie defensywnym.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Yahoo323 pisze: 19 sty 2021, 13:34 Co do Castillejo, to moim zdaniem jego obecność u Piolego wynika z tego, że mimo wszystko jest to umiarkowany zadzior, walczak, nadający się do fazy defensywnej w zakresie pressingu, powalczenia o piłkę, dlatego nie byłbym taki pewien, że go odpalą latem. Moim zdaniem w fazie defensywnej to podobny profil co Saelemaekers, czyli wpasowuje się w filozofię Mistera. Do przodu faktycznie ssie, nie ma uderzenia, szybkości też za wielkiej nie ma, ale do obecnej gry Milanu po stracie piłki się jednak wpasowuje.

Musiałby faktycznie pojawić się jakiś lepszy jakościowo zawodnik w aspekcie ofensywnym, ale bez większej straty w aspekcie defensywnym.
Dlatego się pojawiły plotki o darmowym Otavio z Porto ^
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Poziom sportowy Castillejo i jego umiejętności to w zasadzie constans od momentu przybycia. Bez mała od początku nie widzę szansy aby się to zmieniło. Widzieliśmy już jego najlepszą i najgorszą formę więc czas się pożegnać, spróbować wziąć jakieś pieniądze i kupić kogoś kto będzie dawał coś więcej od biegania, bezproduktywności i od wielkiego dzwonu da coś więcej niż to co widzimy prawie za każdym razem. I być może ten nowy będzie rokujący.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Chyba każdy ma podobne zdanie. :) Alexis wciąż jeszcze nie prezentuje takiego poziomu, by być na stałe pierwszym wyborem, ale wydaje się być dobrym zmiennikiem, więc jedynym "do pożegnania" zostaje Samu. A i chyba nikt by nie miał nic przeciwko, by w przypadku oferty 10-12 mln go pożegnać, bo przez ostatnie lata nie dał z siebie tyle, ile by oczekiwali kibice.

A czy jego następcą mógłby być Thauvin? Parę tygodni temu były informacje, że Maldini "działał" w tym kierunku, ale potem wszystko ucichło, co może wskazywać na to, że albo udało nam się z nim ugadać na pozyskanie za darmo w lecie, albo go odpuściliśmy. Ale w związku z ostatnimi wydarzeniami w Marsylii, to wydaje mi się, że dowiemy się czegoś więcej jeszcze w styczniu.

Otavio to chyba taka trochę "zapchajdziura" za Brahima, bo Brazylijczyk, tak jak Hiszpan, może grać wszędzie za napastnikiem. A że za gracza Realu trzeba by pewnie zapłacić minimum 20 mln, to taniej wyjdzie pozyskać za darmo Otavio, któremu ponoć zaproponowaliśmy 1,5 mln netto rocznie.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Pytam się dzisiaj kumpla, fana Juventusu, jak ocenia transfer Mandzukicia do Milanu. Podsumował jednym słowem: zazdroszczę
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Może kolega myślał, że dzisiaj Prima Aprilis? :D A już tak całkiem na poważnie, to Chorwat niedługo skończy 35 lat, przez pół roku nie grał w Turynie, po czym przez rok w Katarze zaliczył 7 występów, strzelając jednego gola... to już chyba każdemu powinno zapalić czerwoną lampkę. No ale wielu kibiców ocenia sercem, a nie rozumem, a tam u wielu Mario ma szczególne miejsce, bo jeździł na dupie i zostawiał hektolitry potu na boisku.
Oczywiście u was może się nawet sprawdzić w roli zastępcy Ibry, gość ma charakter, walczy, potrafi się zastawiać, choć nie zdziwię się jak okaże się totalnym niewypałem i nie strzeli nawet gola. Ja mu życzę powodzenia, niech wam pomoże przy osiągnięciu waszych celów.
Nie liczyłbym na niego jako na skrzydłowego, bo to był tylko i wyłącznie autorski pomysł Allegriego, który działał na krótką metę w jego betonowej taktyce( głównie w sezonie zakończonym blamażem w finale LM ).

PS: Mała dygresja na temat Scamacci ( jak to się poprawnie odmienia? ). Dla mnie to będzie wywalenie pieniędzy w błoto, bo zawodnik pachnie mi kolejnym włoskim drewniakiem. Natomiast wygląda na to, że jest to transakcja z cyklu "wały pod FFP".
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Nie wiem czy Mandzu został sprowadzony w celu zdobywania goli. Wydaje mi się, że tutaj bardziej chodzi o zmiennika dla Ibry, który wejdzie na boisko, bedzie potrafił dostać i utrzymac piłkę z przodu, dobrze odegrać, zrobic miejsce skrzydłowemu itd. Ibra Ibrą, ale jemu w każdej chwili może wyskoczyć kontuzja na miesiąc, a wtedy Mario będzie na treningach wzrokiem motywował młodszych i dawał przykład.

Swoją drogą, obaj ponoć nie lubią przegrywać gierek zewnętrznych. Ciekawe jak ich Pioli wystawi przeciwko sobie....
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Yahoo323
Milanista
Milanista

Ten transfer wydaje się być mimo wszystko bardzo logiczny, a lepszych kandydatów wpisujących się w jego ramy za bardzo nie było. Brak sumy odstępnego, akceptowalna wysokość wynagrodzenia i niewątpliwie bardzo korzystne CV Mario to oczywiste plusy. Z jednej strony masz rację, że w poważnej piłce nie kopał od ponad roku, ale z drugiej strony Ibra też przez dwa lata - zdawałoby się - odcinał kupony w bananowej lidze.
Wiem, że Ibra to Ibra, a Mandżukić to Mandżukić, ale Mario ma być zadaniowcem, gościem do rotacji, poszerzyć możliwości kadry, dodać swoje 5 groszy w szatni - nigdy nie był goleadorem, nie oczekuje się od niego worka bramek i tytułu capocannoniere. Jego główne walory nie były związane z tymi, które wraz z wiekiem tracą na wartości, ma się zastawić, przytrzymać, przepchnąć, coś tam dołożyć. Nie kojarzę poza tym, żeby opcja "krewkiego Jugola" wychodziła poza boisko, jak znalazł się w klubie kokosa w Juve, to nie pamiętam, aby nie płakał w mediach, zawsze miałem jego obraz jako profesjonalisty pełną gębą. Opcja bezpieczniejsza i tańsza niż wspomniany Scamacca. Ja od Mario cudów nie oczekuję i myślę, że swoją rolę wypełni.

Paolo prowadzi to okienko na sprawdzonych już zasadach i na razie wygląda to nieźle - minimalnym kosztem poszerza kadrę i podnosi jej jakość, uzupełniając główne braki (środek pomocy, środek ataku) i wymieniając elementy sfrustrowane lub za słabe (Conti, Duarte). To jest sprawdzona już droga Juve i Interu w celu odbudowy i ja jej ufam, bo podchodząc nadal z dużą dozą nieufności do obecnych wyników, niewątpliwie w Milanie nastąpił przełom na wielu płaszczyznach, pesymizm zastąpił optymizm, jesteśmy na fali, klub znowu stał się poważny, bo robi logiczne, przemyślane ruchy, przez co zyskuje na wiarygodności.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Do Mandzukicia byłem nastawiony z początku sceptycznie, głównie ze względu na jego statystyki strzeleckie i długi okres bez gry, na naszym forum lobbowałem nawet za kandydaturą Pelle :D natomiast po przemyśleniu ten ruch podoba mi się coraz bardziej.

Spójrzmy na to w ten sposób, wpływ Ibry na boisku widać nie tylko w bramkach. To jest taka postać, można rzec dowódca, którego brakowało nam od lat. Z całym szacunkiem do Romagnoliego, ale przynajmniej z boku Alessio nie sprawia wrażenia lidera. Mandzukic wpisuje się w profil piłkarza, który na ten moment jest przede wszystkim mentalnie przygotowany do gry w Milanie. Jego forma strzelecka w ostatnich latach nie była najwyższa, zaskoczę się, jeśli strzeli więcej niż 5 bramek w lidze (co i tak uznałbym za sukces) natomiast w momencie, kiedy Ibry zabrakłoby na boisku to Chorwat jest w stanie poprowadzić tą naszą bandę młokosów ku wygranej, a przynajmniej być wartością dodaną jeśli chodzi o motywację.

Ciekawi mnie też jak wyglądałby z Ibrą w duecie.

Co do wystawiania go na lewym skrzydle - nie wiem czy zwróciliście uwagę na to co Pioli mówił na którejś z ostatnich konferencji, mianowicie, że gramy dwoma napastnikami, środkowym i lewym. Faktycznie porównując naszych skrzydłowych to z lewej strony występują piłkarze, którym często nie była obca nawet gra na szpicy. Gdzieś tam ten Mandzukić wydaje się pasować do układanki Stefano, myślę, że swoje minuty na boisku dostanie, zarówno na środku jak i bliżej lewej strony boiska.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja się nie napalam i nie stawiam jakichś szczególnych celów przed Mario. On tu nie przychodzi być gwiazdą, nie leży na nim presja, nie musi nam wygrywać meczów. On przychodzi, żeby być gotową do gry opcją, zmiennikiem reprezentującym jakiś poziom. Sezon jest długi, terminarz napięty, wyskakują kontuzje i zakażenia. Widzieliśmy już jak to wyglądało, był moment że naprawdę nie było kogo wpuścić do ataku. Colombo w tej chwili nie jest realną opcją.

Milan, biorąc pod uwagę że nie ma szans na gwiazdy, miał trzy opcje:
- zostawić to tak, jak jest i liczyć na to, że Ibra będzie grał, a w razie czego zastąpi go Leao
- kupić młodego, niesprawdzonego gościa za spore pieniądze, bo tanich już nie ma
- spróbować z klasowym weteranem

Pierwsza opcja to wielkie ryzyko. Druga to ryzyko plus duże koszty. Wybrano trzecią opcję, gdzie ryzyko jest stosunkowo najmniejsze, bo najwyżej się go odda. Piłkarz profilem pasuje, jest bardzo doświadczony, bardzo zaangażowany, wysoka etyka pracy i waleczność na boisku. Myślę, że na ten moment to jest dobry wybór.

Natomiast nie wycofuję się z tego, co pisałem wcześniej. Nadal nie rozwiązuje to długowalowo problemów Milanu. Może się zdarzyć tak, że za pół roku obaj weterani odejdą i zabawa zacznie się od nowa. Jest to jedyny minus, bo ryzykujemy trwałe uzależnienie się w przodzie od typowej dziewiątki, target mana. A może się zdarzyć, że zarówno Zlatan jak i Mario wypalą, Milan osiągnie sukces i obaj zostaną na następny sezon. To tylko przeciąga w czasie problem. Maldini już teraz powinien mocno nad tym pracować.

A poza tym, wygląda na to, że przyjdzie też Tomori. To może być bardzo ciekawa i tu z kolei przyszłościowa opcja. Z tego, co słyszę od kibiców Chelsea, uważają to za świetny ruch i żałują jego straty. Tyle, że tu wykup będzie dość wysoki.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

W 2022 kończy się kontrakt Belottiemu, Benzemie, Mbappe, Neymarowi, Dybali czy Lacazette.
W 2023 kończy się kontrakt Lewandowskiemu, Firmino, Salahowi czy Aubameyangowi.

Nie widzę problemu :P
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Z Tomorim sprawa jest prosta, jak okaże się kozakiem to 30 mln euro za młodego, świetnego stopera jest promocją. Jak będą wobec niego jakieś wątpliwości to przypuszczam, że nie dogadamy się z Chelsea. W każdym razie opinie o nim są takie, że powinien przynajmniej początkowo naciskać na Romagnoliego w walce o pierwszy skład. Dobry ruch.

Co do następcy Ibry, na ten moment Ibra jest w takiej formie, że po prostu i tak grałby kosztem jakiegoś 25-30 latka w swoim prime time. Gdyby dziś przybył do nas Belotti, napastnik wysokiej klasy jakby nie patrzeć, to i tak Ibra miałby pierwszy skład. Moim zdaniem nie kupimy nikogo "docelowego" na czas po Zlatanie, bo Szwed zaskakuje wszystkich i nie można wykluczać, że będzie u nas grał i to dobrze np. do końca następnego sezonu. No i nie zapominajmy o Leao.
rafal996
Milanista
Milanista

Leao to nie jest dziewiątka i moim zdaniem nigdy nie będzie. Ale też nie jest powiedziane, że musimy grać klasyczną dziewiątką w typie Zlatana już zawsze.
Yahoo323
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 20 sty 2021, 10:31 Natomiast nie wycofuję się z tego, co pisałem wcześniej. Nadal nie rozwiązuje to długowalowo problemów Milanu. Może się zdarzyć tak, że za pół roku obaj weterani odejdą i zabawa zacznie się od nowa. Jest to jedyny minus, bo ryzykujemy trwałe uzależnienie się w przodzie od typowej dziewiątki, target mana. A może się zdarzyć, że zarówno Zlatan jak i Mario wypalą, Milan osiągnie sukces i obaj zostaną na następny sezon. To tylko przeciąga w czasie problem. Maldini już teraz powinien mocno nad tym pracować.
Maldini ma teraz tuzin innych problemów sportowych do rozwiązania zanim powróci opcja napastnika "po Ibrze". Cofnijmy się półtora sezonu wstecz, żeby sobie uświadomić jak wielkie jest tempo zmian we współczesnym Milanie i jak wówczas wyglądał nasz atak, a nawet popatrzmy w szerszej perspektywie futbolu europejskiego - trzeba myśleć o tym, co będzie wiosną, potem latem, a o tym, co za półtora roku - na to przyjdzie czas jak (jeśli) wejdziemy do Ligi Mistrzów i zmienią się realia finansowe. Tak jak zauważył renesco, choćby Belotti stanął na głowie będąc teraz w naszej kadze, do Ibry nie miałby żadnego podjazdu. Transfer Mario i obecność Leao, moim zdaniem, zamyka temat środkowego napastnika na najbliższe półtora roku, bo tylko jakaś kontuzja mogłaby przeszkodzić Ibrze w pozostaniu na następny sezon po prawdopodobnym awansie do Ligi Mistrzów.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

rafal996 pisze: 20 sty 2021, 13:31 Leao to nie jest dziewiątka i moim zdaniem nigdy nie będzie. Ale też nie jest powiedziane, że musimy grać klasyczną dziewiątką w typie Zlatana już zawsze.
W tym sezonie jak juz grał na tej pozycji, to radził sobie co najmniej dobrze i byl skuteczny.

Klasycznym skrzydłowym tez nie jest.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Yahoo323 pisze: 20 sty 2021, 13:40(...)Transfer Mario i obecność Leao, moim zdaniem, zamyka temat środkowego napastnika na najbliższe półtora roku, bo tylko jakaś kontuzja mogłaby przeszkodzić Ibrze w pozostaniu na następny sezon po prawdopodobnym awansie do Ligi Mistrzów.
Chyba że w czerwcu odejdą i Szwed i Chorwat - scenariusz bardzo mało realny (szczególnie przy obecnie dużych szansach na LM), ale wciąż prawdopodobny. :P
rafal996
Milanista
Milanista

Właśnie o tym mówię. Takiego scenariusza nie wolno wykluczyć.

Jasne, że Maldini ma teraz ważniejsze sprawy. Trzeba dokończyć okienko, rozwiązać kwestię umów Hakana i Gigio, a zaraz potem czają się następni, którym będzie się kończyć kontrakt (o ile pamiętam Kessie, Calabria, Romagnoli i chyba ktoś jeszcze). Niemniej jednak, cóż... nikt nie mówił, że będzie łatwo :P Muszą się zajmować tym wszystkim w kolejności, ale o niczym nie zapomnieć. Scenariusze na to, co będzie po Zlatanie i Mario też muszą być gotowe.
W tym sezonie jak juz grał na tej pozycji, to radził sobie co najmniej dobrze i byl skuteczny.
Radził sobie przyzwoicie, ale w moim odczuciu on grał taką fałszywą dziewiątkę. Właściwie go nie było tam, gdzie byłby Zlatan. To są dwa różne style gry całej drużyny.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Leao nie jest klasyczną 9, ale i Ibra nią nie jest. Moim zdaniem Szwed ma na tyle unikalną charakterystykę, że zastępcy Zlatana o jego profilu raczej nie znajdziemy. Czy to z Belottim, czy z Leao, gra będzie inna niż ze Zlatanem. Nie uważam też za dobry pomysł sprowadzenie nowego napastnika do pierwszego składu w momencie, kiedy Ibra jest jeszcze z nami w kadrze. Nie wierzę w "płynne" przejęcie pałeczki w takich okolicznościach. No chyba, że mówimy o jakimś młokosie, ale nie da się sprowadzić kogoś relatywnie pewnego i ledwo opierzonego.

Myślę, że zarząd ma chociaż wstępny rekonesans na rynku transferowym na wypadek wypadnięcia z kadry każdego gracza, ale tak jak pisze Yahoo323 pilniejszych potrzeb mamy co najmniej kilka (pierwsze z brzegu to: bramka i "10", czyli kontrakty Gigio i Hakana - i tutaj trzeba faktycznie mieć pod ręką alternatywy, prawy skrzydłowy oraz rezerwowy za Theo).
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Di Marzio: Alejandro Gomez powiedział tak dla oferty z Sevilli. Strony pracują nad finalizacją transakcji.

Trochę szkoda, bo na promocji był świetny piłkarz.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Skoro nie byliśmy nim zainteresowani, bo ufamy naszej "10" (czemu zresztą obecnie nie ma co dziwić) i mając Brahima w odwodzie będziemy czekać na okazję latem, to najlepszym rozwiązaniem jest, że Gomez poszedł poza Serie A, czego sobie i Wam wszystkim szczerze życzę :);
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Jakiś czas temu był news (https://www.calciomercato.com/news/papu ... no-r-28129), że Atalanta nie chciała oddawać go do żadnego klubu z czołówki, więc wątpię, by dla Milanu warunki miały być takie same (znając życie to przynajmniej +5-10 mln do ceny).
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

To równie dobrze mógłby być kolejny Bonucci lub Higuain, z głową i sercem nie tam gdzie trzeba.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Ja uwazam, że Higuain sprzed dwóch lat w tym Milanie strzeliłby minimum 20 goli w lidze. Ale to tylko gdybanie.
ODPOWIEDZ