Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: bogiel »

Nie popłynąłem.

"RC Strasbourg w oficjalnym komunikacie poinformował, że Mohamad Simakan musi przejść zabieg artroskopii kolana. Tym samym Francuz będzie pauzował przez około 2 miesiące. Młody defensor był w bliski przejścia do Milanu, ale w związku z tak poważną kontuzją szanse na jego transfer spadły prawdopodobnie do zera."
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Brahim ma dopiero 21 lat, za parę sezonów będzie zjadał poziomem Gomeza. Już raz jednego czołowego i doświadczonego Argentyńczyka z Serie A wzięliśmy. Doplaciłbym te 10 mln do 15 które chcą za Gomeza i wykupił Diaza.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Wychodzi na to, że zawsze musi być przewlekle kontuzjowany obrońca u nas. Jeden właśnie odszedł, to szykował się drugi. Na (nie)szczęście, kontuzja wypadła przed transferem. Szkoda, ale takie życie. Trzeba ruszyć po kolejny cel na liście i tyle.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Mi też gra Brahima się podoba, nie miałbym nic przeciwko gdyby został, ale obawiam się, że Real krzyknie sobie 20-30 mln i nic z tego nie bedzie. Widać, że zanim kogoś kupimy, to oglądamy każde 1 euro z każdej strony.

Gomeza ktoś kupi raczej za mniej niż 15 mln.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Problem z Caldarą i Contim oraz ich powrotem do Atalanty jest jeden - ich pensja. Atalanta nie zapłaci im po 2 mln euro rocznie, przypominam, że my teraz dopłacamy do pensji Matti. O ile sam pomysł włączenia ich kart w transfer Papu Gomeza uważam za godny rozważenia to przyjęcie takiej oferty przez włodarzy klubu z Bergamo uważam za mało prawdopodobne, bo nie dogadają się z samymi piłkarzami. Mówimy o 2 piłkarzach podatnych na kontuzje, z takimi zawodnikami szczególnie uważa się przy negocjacji pensji.

Odnośnie samego Contiego to ja bym też nie sprzedawał go na siłę. Jeśli Fiorentina chce wyłożyć za niego konkretną kasę to wtedy tak, ale Andrea jest zawodnikiem przydatnym w kadrze.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Pytanie na ile oceniana jest jego przydatność medyczna...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

La Gazzetta dello Sport: Juventus bardzo blisko pozyskania Gianluki Scamacci z Sassuolo (obecnie na wypożyczeniu w Genoi). Stara Dama wypożyczy napastnika na 18 miesięcy z obowiązkiem wykupu po tym okresie za 20-25 mln euro + bonusy.
Scamacca trafi do Turynu jeszcze w styczniu. Jeżeli bowiem ostatnie szczegóły transferu zostaną dopięte, aktualne wypożyczenie do Genoi zostanie anulowane.

Całkiem dobre warunki transferu, jesli do niego dojdzie.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Mam nieodparte wrażenie, że w Juve chłopak się zmarnuje. W tym sezonie nie udało mu się jeszcze nawet ugruntować swojej pozycji w Genoi. Może się zaskoczę, ale jak dla mnie to najlepsze co mógłby zrobić to dokończyć na spokojnie sezon w aktualnym klubie i po prostu pokazać się z najlepszej strony. Gdyby poczuł się pewnie to mógłby "awansować" i po powrocie z wypożyczenia w Sassuolo próbować wejść na kolejny poziom w tym klubie, przyjaznym napastnikom, bez zbędnej presji. Interesuje mnie kariera tego chłopaka, bo widziałem w nim następce Zlatana, ale to właśnie pod warunkiem dobrej gry w Genoi/Sassuolo i z transferem w połowie 2022 roku.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Zabawne są nastroje kibiców. Po letnim(jesiennym) mercato wieszanie psów, bo nie kupiono obrońcy i olaboga jaki dramat. Mercato żałosne 3/10, dyrektorzy do zwolnienia.
Teraz nagle teksty, że po co nam nowy obrońca, skupmy się na innych celach :P

Ja szczerze mówiąc, nie widzę potrzeby żadnego pilnego transferu, o ile ktoś z kadry nie dozna poważnej kontuzji. Jeżeli mamy kogoś kupić, to ma być to przemyślany transfer, jak każdy inny w ostatnich 18 miesiącach (poza Duarte...). Żadnych pół-środków (Pavoletti), graczy z wysokim kontraktem na już (Giroud, Mandzukic) czy klasowych piłkarzy i sprawdzonych w lidze, ale z wątpliwą kwestią mentalną (Papu).
Mamy kilka pozycji, które należy wzmocnić (pomocnik, prawe skrzydło), ale nie możemy pokazać nagle wszystkim że jesteśmy zdesperowani. Tym bardziej, że nie ma powodów do takiego stanu rzeczy.

Realia w piłce są obecnie takie jakie są. Trzeba liczyć każdy cent i każdego zakupu być absolutnie pewnym. Nie możemy robić transferów jak Inter, który choć ma piekielnie mocną kadrę, to ma ona krótki termin przydatności oraz generuje zbyt duże koszty jak na obecne czasy.
Dlatego zamiast kupować Paquetę, wypożyczamy go (Diaz). Dlatego grzecznie dziękujemy za kolejną możliwość sprowadzenia Bonucciego (Papu). Po pierwsze koszty, po drugie nie wiadomo czy znów nie mamy do czynienia z graczem, który myślami będzie ciągle w poprzednim klubie.
Trzeba dalej kroczyć obraną ścieżka i korzystać z właściwych okazji, jeżeli takowe się nadarzą. Spokój i rozwaga to cechy za które najbardziej cenię obecny zarząd.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Poniekąd się zgadzam. Tzn. kadra nie jest kompletna i wymaga wzmocnień, ale wolę brak ruchów, niż jakieś ruchy na łapu capu, które potem będziemy znowu określać mianem szrotu do pozbycia się. Jesteśmy na takim etapie, że musimy myśleć nie o koniecznym łataniu dziur, a o podnoszeniu konkurencyjności i poziomu. Piłkarze na sztukę są tu zbędni.

Z drugiej strony, trochę boję się wpadnięcia w pułapkę samych młodych talentów. Nie da się zawsze trafiać z takimi piłkarzami, w taką taktykę wliczone są flopy. Nie możemy liczyć, że każdy utalentowany dziewiętnastolatek z Francji będzie wzmocnieniem drużyny.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Miszcz, ale sam byleś przecież zawiedziony brakiem transferu środkowego obroncy i brakiem transferu Bakayoko.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Bakayoko owszem i jestem do teraz. Wiele bym dał by był w naszej kadrze. Pomoc by była kompletna. Coś się wyklucza z tym co napisałem wyżej?

Z obrońcą pamiętam, że nie uważałem brak transferu za wielki dramat, zwłaszcza że okienko zimowe tuż tuż i mamy czas na zastanowienie się.

Rafał, Kalulu to taka niespodzianka dla wszystkich. Raczej nikt nie planował by odgrywał on jakąś znacząco rolę w naszej kadrze. To samo zapewne było z Alexisem.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Wzmocnienia - tak, ale nie za wszelką cenę. Nie mamy noża na gardle, żeby sprowadzać piłkarzy po kosztach, które potem odbiłyby się nam czkawką, ale warto sprawdzić, czy jakieś korekty są możliwe.

Dla mnie priorytetem powinien pozostać defensywny pomocnik chyba, że Pioli planuje z Calabrii zrobić drugiego Kimmicha, czego nie można wykluczać. Davide swoją postawą pokazał, że on na tej pozycji jest w stanie nie tylko łatać dziury, ale zwyczajnie dobrze grać. Dalej to już tak naprawdę zaczynają się szachy, bo zakładając, że Calabria jest backupem na środku pomocy to pytanie co z prawą obroną? Póki jest Conti to mamy właśnie jego, Dalota, czy Kalulu i nawet gdzieś tam na końcu listy Alexisa. Odnośnie Dalota to mam mieszane uczucia, jednak wydaje mi się, że większym problemem jest dla nas jako uzupełnienie lewej strony, a nie prawej. Lewonożny viceTheo przydałby się nam bardzo, bo za każdym razem jak Francuz wypada z gry to nasza lewa strona traci zęby.

Ja się nie dziwię, że zarząd może mieć ból głowy, bo z jednej strony to ta kadra prawdopodobnie będzie na pierwszym miejscu na koniec rundy, z drugiej - jeśli dopadnie nas jakiś głębszy kryzys i Pioli nie będzie miał kim rotować to będziemy pluć sobie w brodę, że nie sięgnęliśmy zimą po gracza pokroju Papu/Depaya, którzy w kluczowych momentach mogliby te kilka punktów dla nas zdobyć.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Ciekawe co tam nie wyszło ostatecznie z Bakayoko. Teraz się mówi, że ma zostać kupiony przez Napoli za 18m euro... Jeżeli dobrze pamiętam, nam Chelsea nie chciała go sprzedac poniżej 30m.

Co do obrońcy - paradoksalnie oba zachowania, tj. płacze jesienią, że nikt nie przybył i narzekania teraz, że ktoś ma przyjść były / są uzasadnione. Gabbia przed kontuzją pokazał, że może być solidnym zmiennikiem. Kalulu wygląda na duży talent. Jeszcze tylko czekać aż Romagnoli wróci do dawnej formy ;-)

Czy Alexis to taka niespodzianka? Dla nas na pewno tak. Ale my jesteśmy kibicami przed telewizorami, a - wbrew temu co się może czasami wydawać - w klubie pracują profesjonaliści. Pamiętacie wywiad sprzed kilku tygodni Moncady?
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Ciekawe co tam nie wyszło ostatecznie z Bakayoko. Teraz się mówi, że ma zostać kupiony przez Napoli za 18m euro... Jeżeli dobrze pamiętam, nam Chelsea nie chciała go sprzedac poniżej 30m.
Możesz podesłać źródło tych informacji?

O Saelemaekersie nawet Maldini mówił w którymś z wywiadów, że zaważyła jego zawziętość i uniwersalność. Jak dla mnie gość ma wszystko, żeby wejść wysoki poziom i być czołowym skrzydłowym w lidze. Ciekawe jaki plan mają włodarze naszego klubu, ale chyba najlepszą opcją byłoby spieniężenie samu i zakup kogoś kto mógłby porywalizować z Belgiem o pierwszy skład.

Jak po raz drugi odchodził od nas Leonardo to myślałem, że ciężko będzie o dobre transfery (biorąc pod uwagę piłkarską karierę to po raz czwarty :D). Czy tylko Samu i Laxalt zostali z tych, którzy zostali kupieni tak jakby przez Brazylijczyka?
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Dość mocne plotki o półrocznym kontrakcie dla Mandzukicia. Ciekawa opcja, nie powiem. Na dłużej to na pewno nie, ale do końca sezonu mógłby być mega przydatny.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

0,5-1 rok za późno jak dla mnie. Jeszcze niedawno chciałem Mario, ale teraz nie widzę większego sensu w tym ruchu. Na pewno nie zaszkodzi, ale czy jest konieczny? Jak stwierdzą, że tak to ok. Tylko trzeba tego Colombo gdzieś wypchnąć.
Poza tym pachnie mi to fejkiem lekko. Być może ktoś tam rozmawiał o tym, ale wątpię by taki transfer doszedł do skutku. Ibra to był wyjątek, który raczej miał się nie powtrzać. Poza tym Zlatan grał cokolwiek w MLS, a Mario od ponad pół roku nic.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

rafal996 pisze: 14 sty 2021, 10:41 Dość mocne plotki o półrocznym kontrakcie dla Mandzukicia. Ciekawa opcja, nie powiem. Na dłużej to na pewno nie, ale do końca sezonu mógłby być mega przydatny.
Pytanie jak szybko złapie rytm meczowy i się wkomponuje. Do tego pół roku nie grał i nie specjalnie było słychać, że w tym czasie szukał klubu więc pytanie w jakiej jest formie. Jakby był w zbliżonej formie jak w Juventusie to takie warunki przy rozsądnym wynagrodzeniu byłby super jak na nasze potrzeby. Ale szczerze mówiąc nie wierzę w to, przy powrocie Zlatana i wcześniejszym ustawianiu Leao na szpicy oraz powrocie Rebicia za chwilę.
Do tego Colombo lepiej jakby wtedy szedł na wypożyczenie, bo nie pogra w ogóle, a ja nie wierzę w trenowanie z mistrzami bez realnej gry na boisku. Zresztą sami piłkarze też to mówią, że w tym wieku trzeba grać.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Z jednej strony racja, że transfer Chorwata wydaje się spóźniony, ale z drugiej - w klubie w czasie ostatniego okienka zapewne większe nadzieje pokładano i w Colombo, i w zdrowiu Zlatana. A także w jakości innych piłkarzy grających na środku (Leao daje radę, Rebic niekoniecznie). O transferze MM mówi się, że miałby to być kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia na kolejny rok, czyli coś w stylu pozyskania Zlatana w styczniu 2020.

I moim zdaniem ten ruch wpasowywałby się w jeden ze scenariuszy dotyczących napastników: teraz pozyskujemy rezerwowego środkowego napastnika > kończymy sezon w top 4 > Zlatan przedłuża umowę o rok, rezerwowy napastnik przedłuża umowę o rok, Colombo idzie na wypożyczenie > w lecie 2021 żegnamy obu napastników, kupujemy "konkretnego" środkowego napastnika (albo bierzemy Belottiego, bo akurat wtedy kończy mu się umowa :P) i albo wraca Colombo jako nr 3 na środek ataku albo znowu bierzemy jakiegoś "weterana" (póki co młodzież sprawdza się wszędzie oprócz ataku).
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Jeśli nie dostanie niebotycznej pensji, to jak dla mnie to spoko ruch. Krótki kontrakt, a w ataku na mur beton zdziała więcej niż Colombo, pewnie też więcej niż Rebić który cierpi jak się go zdejmuje siłą ze skrzydła. A ten sezon pokazał że byliśmy do takiego łatania pozycji nr 9 zmuszeni. Ale zgadzam się z miszczem że to pachnie fejkiem i zapewne nie dojdzie do skutku.
rafal996
Milanista
Milanista

Dla mnie to wygląda tak, jak wcześniej pisałem. Półśrodki typu ściąganie na siłę emeryta i dawanie mu umowy i kontraktu na dłużej mija się z celem. Natomiast jeśli może przyjść na dobrych warunkach potencjalnie przydatny zawodnik, z którym za pół roku można się bezboleśnie się rozstać, to zapraszam.

Nie wiem, w jakiej formie jest Mario, ale to zostawiać zarządowi. Bez testów przecież nie przyjdzie. Jeśli ocenią go pozytywnie i nie będzie miał wysokiego kontraktu, to powitam go chętnie. Zawodnik ma duże doświadczenie, jest mega waleczny, zaangażowany, do tego miałby ponoć pogodzić się z rolą zmiennika. Dopiero co mieliśmy dramat w kadrze, a teraz wyobraźcie sobie, że w takim momencie na luzie wchodzi Mandzukic. Jak dla mnie warto spróbować. O ile oczywiście w ogóle jest taka opcja.

Przypomnę tylko, że podobne podchody pod wiekowego, doświadczonego zmiennika robi Juventus. Mówiło się o Pelle, a kibice woleliby Mario. Ale oni chyba ostatecznie zmienią front.

Drugi temat - ponoć przychodzi Meite z Torino. Nisko płatne wypożyczenie bez przymusu wykupu. Tutaj powiem, że jest pewne rozczarowanie, bo raczej oznacza to brak szans na jakiś konkretniejszy transfer i zwiększenie konkurencyjności. Były z założenia kimś, kto odciąży w razie czego Kessiego i to tyle. Ale myślę, że z tej roli by się wywiązał. Cudów z niego raczej nie będzie, ale to zawodnik o charakterystyce, która mi się podoba i której nam potrzeba - zaczepny, waleczny, nieustępliwy, z przyzwoitą techniką, który potrafi coś zrobić z piłką przy nodze. Na podmęczonego rywala mógłby się sprawdzić. Ale nie ukrywajmy, że to opcja tymczasowa i budżetowa.
luca1899
Milanista
Milanista

Post autor: luca1899 »

A Locatelli ponoć wyraża wielką wolę gry dla Juventusu. Szkoda, że go odpuściliśmy te kilka lat temu, ale teraz mam ogromną nadzieję, że jeżeli tam przyjdzie, to nie przeskoczy poziomu jakiegoś Bentancura. Jeden z niewielu zawodników, którym źle życzę.
Milan - Barcelona - 20.10.2004
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Meite ma papiery na to, żeby być naprawdę solidnym uzupełnieniem. Co prawda ostatnimi czasy raczej nie grzeszył formą (jak całe Torino), ale Pioli pokazał już niejednokrotnie, że potrafi wydobyć z zawodnika to co najlepsze. Bez sensu było też sprowadzać kogoś kogo szkoda trzymać na ławce w momencie jak Bennacer z Kessiem są zdrowi. Ja jestem spokojny co do tego, że Maldini, Pioli i spółka wybierają zawodników z głową a nie na łapu capu, więc skoro widzą w Meite wartościowego wzmocnienie to pewnie tak jest. Od strony piłkarskiego CV wygląda całkiem przyzwoicie (młodzieżówka Francji, wiele występów na poziomie pierwszej ligi we Włoszech i Francji). Na kogoś takiego liczyłem.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Moim zdaniem prochu nie wymyśli, ale cel uświęca środki i liczy się w tej chwili wynik końcowy po 38 kolejkach, gwarantujący udział w Lidze Mistrzów. Kurs został obrany prawidłowy - wzmocnienie środka pola (dodanie "głębi"). Jeżeli Mandżukić jest w niezłej formie fizycznej, to zyskamy punktowo vice Ibrę i alternatywę na lewe skrzydło (na prawym chyba akurat Mario nie grywał), doraźnie jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Szkoda tylko, że najwyraźniej w Sassuolo rośnie vice Pirlo, niekoniecznie w tym dobrym tego słowa znaczeniu, i będzie nam towarzyszył po złej stronie barykady pewnie dłużej niż Andrea.
ODPOWIEDZ