Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: b4ry »

I jak wyglądała ta konferencja Piątkowskiego w Milanie po transferze, bo chyba heheheh przegapiłem :))) :P :P :P :P
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
luca1899
Milanista
Milanista

Post autor: luca1899 »

Patryczek Cutrone leci na wypożyczenie do Valencii (bez opcji wykupu). To już trzeci klub Cutrone od transferu do Wolves nei ale dwa lata temu. Szkoda mi tego chłopaka, mial zadatki na dobrego ligowca, ale bardzo źle dobiera kluby. Oby wrócił do Serie A, bo w klubach z dołu tabeli mógłby się odrodzić.
Milan - Barcelona - 20.10.2004
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Mnie dziwi, że we Fiorentinie tak mało grał. Coś się musiało stać z jego formą, bo moim zdaniem tam nie ma tak dużej konkurencji, żeby w całej rundzie uzbierać tylko 185 minut gry.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

luca1899 pisze: 29 sty 2021, 22:53 Szkoda mi tego chłopaka, mial zadatki na dobrego ligowca, ale bardzo źle dobiera kluby.
Myślę, że to jednak nie to. Początkowo tak samo myślałem o wyborze Wilków, ale to jednak najbardziej poludniowy klub angielski. No dobrze, nie wyszło. Ale Viola? Zresztą zeszła runda była nawet ok. Dopiero w tej stało się coś naprawdę niedobrego, jak napisał rafał.
A czy Nietoperze to taki zły wybór? Są w niewątpliwym kryzysie, powiedzmy sportowo-organizacyjnym. Patryk już zna takie warunki ;-) do tego ofensywna liga, może wypali...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

I jak wyglądała ta konferencja Piątkowskiego w Milanie po transferze, bo chyba heheheh przegapiłem :))) :P :P :P
Właśnie oglądalem wypowiedź trenera Rakowa (Cafe Futbol), ktory mowil, że ze strony Borussii Dortmund i Milanu była nie tylko obserwacja, ale i konkrety, wiec nie szydziłbym za bardzo. Niemniej jednak transferu teraz na 99,9% nie bedzie.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Rozchodzą się potencjalne/byłe cele Milanu do obrony. Simakan prawdopodobnie do Lipska jako następca Upamecano a Kabak w Liverpoolu. Czyli niech Tomori się rozwija.

A rzeczony wyżej Piątkowski w Red Bull Salzburg. Dobre miejsce na rozwój.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Tomori póki co wygląda naprawdę fajnie i nie pogniewałbym się na jego transfer, szczególnie w kontekście potencjalnego problematycznego przedłużenia umowy z Romagnolim - po cyrku z kontraktem Zlatana oraz obecnym cyrku z Gigio nie spodziewam się łatwiej przeprawy przy kontrakcie Allesio i nie byłbym zdziwiony, gdyby w przypadku nieudanych negocjacji z Donnarummą Milan miał zdecydować się na sprzedaż swojego kapitana. Niestety kwota wykupu Anglika jest jest bardzo wysoka, a póki co nie zapowiada się, by udało nam się spieniężyć kogokolwiek z obecnie wypożyczonych (Conti, Laxalt, Caldara).
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Jeszcze jeden były cel - Todibo z Barcelony, który nie chciał do Milanu wypożyczony do Nicei. Czyli dalej wierzy, że zrobi karierę w Barcie.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

kamilus pisze: 01 lut 2021, 21:12 a póki co nie zapowiada się, by udało nam się spieniężyć kogokolwiek z obecnie wypożyczonych (Conti, Laxalt, Caldara).
O Laxalcie i Caldarze się nie wypowiadam, ale ciężko będzie wyciągnąć jakieś godziwe pieniądze. Co do Contiego to słyszałem 3 wersje. Pierwsza: wypożyczenie z opcją wykupu po sezonie za 7 mln. Druga: wypożyczenie z obowiązkowym wykupem za 7 mln jeśli Parma utrzyma się w Serie A. Trzecia: wypożyczenie z wykupem przez Parmę za 7 mln, ale jeśli ktoś złoży wyższą ofertę to Milan ma prawo sprzedać go gdzie indziej jeśli zawodnik się zgodzi. Od razu napiszę, że nie wiem na ile te wersje są prawdziwe :) Te 7 mln wydaje się całkiem wysoką kwotą jak na przymus...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Jeśli dostaniemy się do LM, a Tomori się sprawdzi to myślę, że nie będzie problemu z jego wykupem. Nie wiemy ile dokładnie wynosi klauzula jego wykupu, ale wierzę, że przedłużające się negocjacje pozwoliły wywalczyć Maldiniemu i spółce takie warunki, które są możliwe do spełnienia. Pamiętajmy, że sama sumaryczna kwota to jeszcze nie wszystko, rozłożenie płatności i formuła ewentualnego transferu też ma wpływ na to, czy stać nas na zakup danego zawodnika, czy nie.

Ogólnie mercato oceniam pozytywnie. Na tle rywali - bardzo pozytywnie. Byliśmy chyba najaktywniejszą drużyną z czołówki i w zasadzie brakuje mi tylko prawoskrzydłowego do pełni szczęścia, ewentualnie lewego obrońcy.

Ciekawi mnie czy Milan negocjuje podpisanie umowy z którymś z zawodników z wygasającą umową (spoza Milanu). Thauvin i Otavio to dwa nazwiska, które pojawiały się w kontekście wzmocnień ofensywny Rossonerich i pozwoliłyby rozwiązać nasze problemy z przodu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jest jeszcze Depay, ale w głowie samego piłkarza liczy się chyba przede wszystkim Barcelona, no i wymagania finansowe ma na pewno bardzo wysokie. Patrząc jednak na listę nazwisk piłkarzy z umową do czerwca 2021 roku to jest w czym wybierać i często są to zawodnicy grubo przed 30stką.

Z drugiej strony powinniśmy "powoli" finalizować przedłużenia kontraktów Hakana i Gigio, żeby samemu nie zostać na lodzie.
plakat33
Milanista
Milanista

Nazwisko Thauvin przewija się w kontekście Milanu od dłuższego czasu zarówno we Włoszech jak i Francji w różnych doniesieniach i myślę, że zainteresowanie jest poważne i prawdziwe. Gdyby kontrakt nie przekraczał 4 mln to byłaby to naprawdę fajna opcja i można by się pozbyć Castillejo, a zostawić przyszłościowo Saelemaekersa.
Depay to mrzonka, chyba że faktycznie nikt z wielkich po niego nie sięgnie.

Zimowe mercato na pewno bardzo ciekawe i potrzebne. niewykluczone również, że któryś z tych zawodników zostanie na dłużej i będzie realnym wsparciem również po tym sezonie ( nie ukrywam, że Tomori miał bardzo dobre wejście, reszty również nie przekreślam, ale mu daję największe szanse przyszłościowo gdyby miał zostać ). Fajnie, że nie sprowadzaliśmy na siłę i z długimi kontaktami zapchajdziury.

Czeka nas wytężona praca z podpisaniem kontraktów Hakana i Donnarummy, które się kończą w tym roku. I jednocześnie już teraz dwutorowo powinniśmy pracować nad szybkim przedłużeniem umów z Calabrią, Romagnolim i Kessim, aby nie było tej samej historii co z Donnarummą i Calhanoglu. Sytuacja z Donnarummą i Hakanem mi się nie podoba i nie będę również zaskoczony ( nie mylić z rozczarowaniem ) jak na końcu podpiszemy kontrakt na kiepskich warunkach dla nas. Może oczywiście pójść w drugą stronę.

Jeśli chcemy budować coś trwałego na przyszłość to podstawą jest zatrzymanie kadry na rozsądnych warunkach, dokupienie prawoskrzydłowego za Castillejo, plan na Ibrahimovica i jego zmiennika lub system bez niego oraz zmienników dla Hakana, kogoś lepszego za Krunica, zmiennika dla Calabri, Theo i jednego środkowego obrońcy mogącego konkurować z Kjaerem i Romagnolim ( fajnie jakby się sprawdził Tomori i jeśli tak by się stało nie liczyłbym na żadne obniżki ze strony Chelsea ;) ).

Ogrom pracy i niewiadomych.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Renesco pisze: 02 lut 2021, 8:28Jeśli dostaniemy się do LM, a Tomori się sprawdzi to myślę, że nie będzie problemu z jego wykupem. Nie wiemy ile dokładnie wynosi klauzula jego wykupu
Gdzieś mi śmignęło w necie, że 8-10 mln eur. Ale nie wiem jak to jest liczone, bo przecież już teraz za wypożyczenie Milan musiał zabulić.

Czy Donnarumma i tym razem walczy o wyższy kontrakt dla brata? Przypomnieć należy, że kontrakt Gigiego rozbija się na dwie persony. Gigi i najdroższy na świecie bramkarz trzeciego garnituru. Coś gdzieś wyczytaliście?
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

pepe pisze: 03 lut 2021, 8:13Czy Donnarumma i tym razem walczy o wyższy kontrakt dla brata? Przypomnieć należy, że kontrakt Gigiego rozbija się na dwie persony. Gigi i najdroższy na świecie bramkarz trzeciego garnituru. Coś gdzieś wyczytaliście?
o wyższy to nie wyczytałem, ale że o przedłużenie równolegle do swojego to już tak. I chyba nawet była mowa o obniżce do 800 tysięcy euro. Mam nadzieję, że stanie na max 7 mln euro dla Gigio. Będzie bezapelacyjnie najlepiej zarabiającym golkiperem w Serie A. W dobie zaciskania pasa pocovidowego (przynajmniej taka jest narracja większości klubów na dzień dzisiejszy) to i tak bardzo dobra propozycja. Mam tylko nadzieję, że uda się podpisać kontrakt na 5 (5,5) roku i bez jakiś dumpingowych klauzul.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

pepe pisze: 03 lut 2021, 8:13
Gdzieś mi śmignęło w necie, że 8-10 mln eur. Ale nie wiem jak to jest liczone, bo przecież już teraz za wypożyczenie Milan musiał zabulić.
Wypożyczenie było chyba darmowe, natomiast jeżeli chodzi o kwotę wykupu, to pojawiają się kwoty między 23 a 30 milionów euro.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

23 mln nie widziałem, jedynie zakres 28-30 mln.

A co do Gigio, to trzeba czekać, bo jest tyle sprzecznych informacji, że nie wiadomo, która jest prawdziwa. Na szczęście musimy czekać maksymalnie 5 miesięcy i jedynie mam nadzieję na to, że zarząd w tych negocjacjach na pierwszym miejscu postawi klub, a nie gracza.
plakat33
Milanista
Milanista

Różne kwoty wykupu padały przy Tomorim. Raz w funtach, a raz w euro więc na koniec nie wiem która kwota była prawdziwa. Jednakże zostając już przy jednej walucie to padały kwoty 23-30 mln euro za wykup.
plakat33
Milanista
Milanista

Z Donnarummą i jego bratem to jest farsa. Utrzymujemy rodzinę za grube pieniądze i to jest patologia do której jesteśmy zmuszani. Gigio już się chyba nie czuje samotny i dorósł, by nie potrzebować niańki.

Druga kwestia to się nie zdziwię, jak do akcji wkroczy Juventus. Od dawna słychać takie plotki. Juventus zawsze słynął z włoskich bramkarzy. Wezmą go za darmo, bez brata, dadzą 9 mln + bonusy i perspektywę podwyżek oraz kontrakt na 4-5 lat z jakąś klauzulą na 40-60 mln. Mając 21 letniego bramkarza na kolejne 10-15 lat z możliwością sprzedania za grube miliony pozbędą się Szczęsnego za 30 mln. Przedłużą o rok kontrakt z Buffonem za jakieś grosze i w 2022 zrobią symboliczną włoską zmianę warty. Donnarumma w Mediolanie stanie się wrogiem numero uno, świniak już nim jest, a nam zostanie szara maść do pępka - ani bramkarza ani kasy ze sprzedaży. Rzygam takim rozwiązaniem ale im częściej o tym myślę to tym bardziej z perspektywy Juventusu wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem, tym bardziej że i tak robią zmianę pokoleniową, a takie posunięcie byłoby zaznaczyłoby ich pozycję oraz upokorzyłoby rywala. Poza tym może to być dla nich bardzo dobry biznes pod kątem marketingowym i cios w rywala jakiego nikt dawno nie wyprowadził i zapamiętany na bardzo, bardzo długo.
Jedyne co mnie nie przekonuje do takiego rozwoju wydarzeń to wysoki kontrakt jak na bramkarza przy ograniczaniu kosztów w Juventusie i naprawdę wysoki poziom Szczęsnego, który za dużo mniejsze pieniądze może z powodzeniem grać jeszcze przez kilka sezonów. Kiedyś bym napisał jeszcze, że miłość i przywiązanie do klubu etc., ale już się prawie z tych farmazonów w takich sytuacjach wyleczyłem, tym bardziej że paluchy macza w tym ta pazerna, zakłamana świnia.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Warto zauważyć, że 10 mln rocznie, które ponoć Raiola chce dla Gigio, to przy 5-letnim kontrakcie koszt blisko 100 mln euro. Czy Milan byłoby stać na taki wydatek i to dodatkowo stawiając się niejako pod ścianą ze względu na prawdopodobne cyrki przy kolejnej umowie za 2-4 lata oraz na fakt, że mało który klub na świecie byłby w stanie dać większą pensję dla bramkarza, przez co ryzyko odejście Gigio za darmo byłoby cały czas aktualne? Nie wydaje mi się i dlatego liczę, że mimo wszelkich sentymentów dobro klubu przeważy nad dobrem świetnego, ale tylko jednego zawodnika.
plakat33
Milanista
Milanista

kamilus jestem bardzo ciekawy jak będzie rozwiązana sprawa Donnarummy i Calhanoglu. Trzeba przy tym pamiętać, że w tej chwili ich kontrakty powinny być dawno przedłużone lub Gigio w zeszłe okienko powinien być sprzedany. Teraz zarząd powinien już przedłużać kontrakty Calabrii, Romagnoliego i Kessiego, które wygasają w 2022. Danie wielkich podwyżek Donnarummie i Calhanoglu może rzutować na negocjacje z kolejnymi :(

Prawdę mówiąc nie mam za dobrych przeczuć co do całej akcji ze wszystkimi zawodnikami i warunkach na jakich miałyby być podpisane nowe umowy. Może akurat załączyło mi się takie czarnowidztwo. Oczywiście mam nadzieję, że Maldiniemu i Massarze uda się się wszystko, ale dostrzegam sporo bardzo realnych problemów. Jest to również swoisty test jak sobie w tej skomplikowanej sytuacji poradzą.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Zobaczymy jak to wszystko się skończy, ale wątpię, czy Gigio pokusiłby się na kontrakt nawet 10 mln euro od Juventusu w momencie jak załóżmy Milan zakwalifikowałby się do LM, oferował 7 mln euro i jakąś klauzulę zabezpieczającą na wypadek braku awansu do LM w kolejnych sezonach.

I nie chodzi mi tu o przywiązanie do barw, ale zwyczajny komfort psychiczny, żadne heroiczne pobudki. 7 mln euro to też ogromna kasa, jak dodatkowo Raiola załatwi mu wentyl bezpieczeństwa w postaci klauzuli możliwej do uruchomienia przy załamaniu formy Milanu to naprawdę mówimy tu o bardzo dobrej ofercie. Przechodząc do Juve w takim momencie, na zasadzie wolnego transferu może być pewny, że razem z bliskimi będzie wyklęty w Mediolanie.

Prędzej uwierzę w transfer poza Włochy, ale szczerze mówiąc 10 mln euro netto rocznie pensji to nie jest kasa, którą nawet szejkowie rzucają bez zastanowienia.

Moim zdaniem saga może trwać do końca czerwca, bo Raiola wie, że Gigio i tak nic nie straci na tym. Równie dobrze mogą mieć plan przeciągnięcia tych negocjacji ile się da, żeby wycisnąć Milan jak cytrynę i dobić do tych 7-5-8 mln euro.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja mam dziwne przeczucie, że to wszystko czeka na moment, gdy niemal na 100% będziemy pewni miejsca w Top4.
Mino to może i świnia, ale też i jeden z najlepszych agentów. Finanse to tylko jedna kwestia, inna to poziom drużyny. Chce swojego podopiecznego ujrzeć w LM, stąd pewnie te długie rozmowy o klauzulach.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

A ja bardzo wątpię w takie rozwiązanie i wątpiłem już poprzednim razem.

Po pierwsze - wola zawodnika. Gigio ani razu nie dał podstaw do tego, żeby wątpić w jego szczerość. Gdyby chciał odejść, to odszedłby już dawno. Tymczasem podpisał kontrakt wbrew woli swojego agenta. Oczywiście wywalczył przy okazji świetne warunki dla siebie i brata, ale to osobna kwestia.

Po drugie - nie sądzę, żeby Juventus stać było na długoterminowo na bramkarza z tak ogromną pensją. Tzn. stać by pewnie było, nas też, ale rachunek ekonomiczny nie wypada tutaj korzystnie. Mówimy tu o kosmicznych pieniądzach jak na bramkarza, a jak już wielokrotnie było mówione, można grać na wysokim poziomie i mieć bramkarza po prostu bardzo dobrego, a niekoniecznie genialnego. Bardzo dobrych jest na rynku mnóstwo i nie trzeba im płacić 10 baniek rocznie.

Po trzecie - Gigio ma czas. Nawet jak odrzucimy romantyczną wizję miłości do klubu za wszelką cenę, wciąż mając 21 lat i rosnącą renomę ma jeszcze dekadę na zmianę klubu na mega topowy, jeśli Milanowi nie wypalą plany. Nie zarabia tu groszy, bo ma wysoki kontrakt, będzie mieć jeszcze wyższy. Głodu nie cierpi, już teraz jest w światowej czołówce. Nie bardzo ma interes w zmienianiu. Szczególnie, że wytrzymał tu chude lata i miałby odejść, kiedy nareszcie nadchodzą lepsze? Prędzej uwierzę, że zrobi to za następne 4 lata, kiedy dotrze u nas do sufitu. Na razie ma do niego bardzo daleko.

Reasumując, uważam że zostanie. Odejście jest oczywiście możliwe, ale nie byłoby w jego interesie na obecnym etapie.
plakat33
Milanista
Milanista

Renesco ja właśnie tego wyciskania jak cytryny chciałbym uniknąć i ogólnie się obawiam, ponieważ mamy takie realia jakie mamy, ponieważ nie jest to dobry przykład dla innych, komin płacowy dla pozycji bramkarskiej na tym etapie rozwoju również i jak do tego ma to jeszcze być obwarowane mało korzystnymi klauzulami dla klubu to znowu wyglądać to będzie słabo lub do końca następnej szopki i wyciskania klubu.

Mam nadzieję, że zarząd wyjdzie obronną ręką z tego galimatiasu ( albo już wychodzi bądź wyszedł ) i przede wszystkim ma sensowny plan i wizję na więcej niż następny sezon. Sportowy i finansowy. Piszę to pod kątem również innych zawodników.

miszcz ja akurat świniakowi nie wierzę jeśli chodzi o rozwój sportowy. Tam się przede wszystkim liczy kasa z prowizji dla niego, kasa dla piłkarza i jak za tym pójdzie rozwój sportowy to na plus dla niego, bo wtedy może być jeszcze większy hajs. Pokazał to przykład ostatniego przedłużania umowy.

rafał z tym ostatnim pozostaniem wbrew Raioli to nie było tak do końca. Warunki dostał wprost fantastyczne jak na owe czasy dla siebie i brata i to zarówno pod kątem rozwoju sportowego jak i finansowym. Długość umowy także była korzystna dla nich. I to wszystko się jak najbardziej łączy ;) I jak czas pokazał nie stracił na tym.
Z resztą się zgadzam, ale zobaczymy czy jednak Juventus nie postanowi się w to wmieszać. Z klubów które mogłyby spełnić po pierwsze warunki finansowe i sportowe, a po drugie byłyby ewentualnie zainteresowane pozyskaniem bramkarza zostaje tylko PSG.

Dobrze, że to wszystko toczy się przy zamkniętych drzwiach, ponieważ emocje podczas sezonu byłyby szkodliwe. Z drugiej strony trwa to zdecydowanie zbyt długo, więc widać że różnice zdań muszą być duże, a i strony najwyraźniej podchodzą ostrożnie lub liczą na to co się stanie po sezonie i nikt nie robi nic za wszelką cenę.
rafal996
Milanista
Milanista

Pewnie że wynegocjowali bardzo dobre warunki, ale zdaniem Raioli były nadal niewystarczająco dobre. Mówił wprost, że chce piłkarza sprzedać za granicę i z pewnością by to zrealizował, tyle że zawodnik nie chciał.
plakat33
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 03 lut 2021, 15:27 Pewnie że wynegocjowali bardzo dobre warunki, ale zdaniem Raioli były nadal niewystarczająco dobre. Mówił wprost, że chce piłkarza sprzedać za granicę i z pewnością by to zrealizował, tyle że zawodnik nie chciał.
Oczywiście że niewystarczające, ale dla niego rzadko kiedy są wystarczające. Uważał że wtedy i pewnie także teraz Donnarumma jest najlepszy na świecie więc chyba nie będziemy o takich dyrdymałach rozmawiać ;) Pewnie, że chciał go sprzedać bo miałby dużo lepszą kasę z prowizji, a Milan dostałby frytki. Presja w Milanie przez ostatnie lata? Gdyby nie ta cała afera z jego kontraktem to miałby iście królewskie warunki finansowe, bardzo dobre perspektywy sportowe do rozwoju oraz idealny spokój bez presji lub wręcz cieplarniane warunki i ochronę z każdej strony. Wiec jeśli biedaczysko potrzebował brata aby czuć spokój ducha w macierzystym klubie, który go promował, a kibice uwielbiali to o jakim transferze zagranicznym tutaj w ogóle mowa. Serio w jego własnym interesie było zostać, a że świniak chciałby zarobić i go wypchnąć to inna sprawa...
ODPOWIEDZ