Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: miszcz »

Z wierzchu jest tak wiele minusów tej transakcji, że mi się aż wydaje korzystna dla nas :) Mam wrażenie, że wyszłoby nam to na dobre, o ile w obronie zostanie Tomori i ściągniemy jakiś kolejny talent do rotacji. W obecnym systemie według mnie Bernadeschi by się dobrze odnalazł. Na tej pozycji przed Juve śmigał aż miło. W Turynie się pogubił i nie było na niego pomysłu.
Oczywiście byłaby korzystna, jeżeli wycena będzie adekwatna. Np. 30 mln za Romagnoliego i 20 za Bernardeschiego.
Albo jeszcze lepiej. 40 mln za Romangoliego i po 20 za Bernardeschiego i Demirala :D Całkiem po bandzie może też pojechać i wymienić Romagnoliego w pakiecie z Caldarą za Bernardeschiego, Demirala. :lol2:

Trochę mnie wyobraźnia poniosła. :mrgreen: Poza tym bezpieczniej się wydaje po prostu spasować, zważywszy na nasze ostatnie transakcje z nimi. Zarząd Juve sam jest ostatnio pogubiony, a jak patrzę co zrobili z linią pomocy tam to łapie się za głowę, czemu Agnelli jeszcze to toleruje. Można to spróbować wykorzystać, zwłaszcza jeżeli ich sezon skończy się totalną katastrofą. Z tym, że ta czerwona flaga wciąż jest zbyt widoczna.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja mam wysypkę i bóle żołądka jak słyszę o zagubionym byłym talencie do odbudowania. Chciałbym naprawdę wreszcie dostać piłkarza na już, na tu i teraz, a nie kupować obietnicę, że może się uda coś z niego zrobić, że może wróci do formy itd. Wiadomo, że na gwiazdy nie możemy liczyć, ale serio już wolę jakichś młodych z innych lig próbować, niż coś takiego. Zbyt świeże są u mnie wspomnienia z "odbudowy" np. Cerciego, nie mówiąc o Destro czy Halilovicu. Nie, dziękuję.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Gdyby to miała być wymiana Romagnoli - Kulusevski, to może byłby w tym jakiś sens, ale na Bernardeschiego? :(
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Też myślałem o Kulusevskim, a nawet o Dybali, ale to już totalny odjazd w rozmyślaniach. :D Możliwości przy obecnych realiach jest mnóstwo.
Stąpając twardo po ziemi, trzeba dać Juventusowi szansę samemu sobie narobić syfu w trakcie odbudowy. Nieźle zaczęli, to co im będziemy pomagać :)
Judge not lest ye be judged yourself
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

rafal996 pisze: 07 kwie 2021, 14:51 Ja mam wysypkę i bóle żołądka jak słyszę o zagubionym byłym talencie do odbudowania. Chciałbym naprawdę wreszcie dostać piłkarza na już, na tu i teraz, a nie kupować obietnicę, że może się uda coś z niego zrobić, że może wróci do formy itd. Wiadomo, że na gwiazdy nie możemy liczyć, ale serio już wolę jakichś młodych z innych lig próbować, niż coś takiego. Zbyt świeże są u mnie wspomnienia z "odbudowy" np. Cerciego, nie mówiąc o Destro czy Halilovicu. Nie, dziękuję.
Moze jak bedziemy juz w lidze mistrzow to bedziemy brac zawodnikow w primie.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Nie miałbym nic przeciwko przyjściu Bernardeschiemu jakby miało się to odbyć tak jak z Caldarą do Atalanty: wypożyczenie z opcją wykupu jak się sprawdzi za rozsądną cenę plus znacząca obniżka pensji :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

W kontekście Gigio, chociaż tekst bardziej o Halaandzie - o Mino Raioli piórem Steca:

https://wyborcza.pl/7,154903,26968684,f ... L.4.glowka

Co ciekawsze kawałki, dla tych, co nie mają dostępu:

Prezesi, dyrektorzy i trenerzy nie mogą na niego patrzeć. Alex Ferguson nazywał go „mendą”, Pep Guardiola usłyszał od Włocha, że jest „tchórzem i małym człowiekiem”, Jürgen Klopp – że „zachowywał się nie tyle nie fair, ile jak kawałek gówna”, szefowie AC Milan próbowali ograniczyć kontakty z Raiolą do minimum, Real Madryt chciał w ogóle się z nim nie zadawać. Klubowi zarządcy uważają, że mają do czynienia z cwaniakiem, który nie negocjuje, lecz szantażuje, truje atmosferę w drużynie, wydobywa z piłkarzy wszystko, co najgorsze, całą ich uwagę przekierowując na mamonę, przekonując do przedkładania interesu prywatnego nad wspólny.

Trzeba jednak zacisnąć zęby i grzecznie rozmawiać, bo gwiazdy do Raioli lgną. Ten Włoch wychowany w Amsterdamie, który zaczął od kelnerowania i zmywania naczyń w knajpie rodziców, ale jeszcze jako nastolatek przejął faktycznie zarządzanie interesem, uchodzi za drapieżnika stworzonego do walki o przetrwanie w dżungli wielkiego futbolu. Studia rzucił, bo się znudził, mówi siedmioma językami, ma podobno fenomenalną pamięć do liczb, nazwisk i twarzy, obdarza bezwarunkową lojalnością każdego, kogo przyjmie do klanu. I piłkarzowi, który zapomniał, że zasługuje na podwyżkę, usłużnie przypomni, że powinien o niej myśleć nazajutrz po podpisaniu kontraktu.

[...]

Oburzył się też Raiola, bo media plotkują, iż za transfer do Barcelony zażądał 20 mln euro prowizji dla siebie oraz 20 mln dla Alfa-Inge Haalanda, ojca piłkarza. „Fake newsy rozchodzą się szybko i daleko” – westchnął, zresztą już wcześniej dał się poznać z filozoficznych refleksji, nie podoba mu się np., że środowisko protestuje na stadionach przeciw organizowaniu mundialu w państwach gwałcących prawa człowieka. Może tym razem ma rację, może hiszpańscy reporterzy zmyślają. Ale ich doniesienia brzmią podejrzanie zbieżnie z informacjami (opartymi na dokumentach „Football Leaks”) o 41 mln funtów prowizji, które Włoch przytulił przy okazji przenoszenia Paula Pogby z Juve do Manchesteru.

[...]

A jednak poszerzają władzę. Doradca Haalanda trzyma też w stajni Ibrahimovicia i Pogbę, Marcusa Thurama, Marco Verrattiego i Hirvinga Lozano, Matthijsa de Ligta i Stefana de Vrija, najmłodszego wśród superbramkarzy Gianluigiego Donnarummę, tuziny innych znakomitości. Nie ulega wątpliwości: drużyna FC Mino Raiola należałaby do faworytów Ligi Mistrzów.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
ODPOWIEDZ