Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Yahoo323
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: Yahoo323 »

miszcz pisze: 03 lut 2021, 11:45 Ja mam dziwne przeczucie, że to wszystko czeka na moment, gdy niemal na 100% będziemy pewni miejsca w Top4.
Mino to może i świnia, ale też i jeden z najlepszych agentów. Finanse to tylko jedna kwestia, inna to poziom drużyny. Chce swojego podopiecznego ujrzeć w LM, stąd pewnie te długie rozmowy o klauzulach.
W październiku 2020 r. gdzieś powiedziałem, że na pewno są dogadani i dlatego w tej sprawie panuje taki pozorny spokój, bo mają umowę dżentelmeńską... Mamy luty 2021 r. i nadal mam takie samo wrażenie - podpisuję się obiema "ręcami" pod tym, co napisał miszcz. Może rodzajem układu jest uwarunkowanie kształtu kontraktu od miejsca Milanu na koniec sezonu.
Relacje Raioli z obecnym zarządem Milanu/Maldinim są nieporównywalnie lepsze aniżeli z F&M, to też może mieć jakieś znaczenie - zwłaszcza, że w dobie pandemii sukcesem jest już nie tyle podwyższenie kontraktu, co jest utrzymanie.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nie mogę uwierzyć w to, że Gigio mógłby ubrać trykot Juventusu.

No nie mogę.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Qnen pisze: 03 lut 2021, 22:02 Nie mogę uwierzyć w to, że Gigio mógłby ubrać trykot Juventusu.

No nie mogę.
Tak samo jeszcze niedawno ciężko było sobie wyobrazić Mandzukica w koszulce Milanu, a wcześniej Bonucciego. Jeszcze wcześniej niewielu sobie wyobrażało Pirlo w koszulce Juventusu. Cofając się jeszcze kilka lat wstecz żaden sympatyk Interu nie wyobrażał sobie Ronaldo czy Vieriego w barwach Milanu, a kibic Juventusu Inzaghiego w Milanie. I tak sobie jeszcze możemy wyliczać. Na wszelki wypadek oswój się z tą myślą, żeby nie zejść na zawał latem :P
Ostatnio zmieniony 04 lut 2021, 9:47 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Kibice Fiorentiny nieraz muszą przełykać taką gorzką pigułę, a ich nienawiść do Juventusu jest co najmniej tak samo mocna jak nasza :)

Rynek się zmienia i darmowe transfery będą na porządku dziennym. Czas się pogodzić z tym i próbować też z tego czerpać :)
Mnóstwo fajnych zawodników ma kontrakty do 2021 czy 2022.
Judge not lest ye be judged yourself
Yahoo323
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 04 lut 2021, 9:45
Tak samo jeszcze niedawno ciężko było sobie wyobrazić Mandzukica w koszulce Milanu, a wcześniej Bonucciego. Jeszcze wcześniej niewielu sobie wyobrażało Pirlo w koszulce Juventusu. Cofając się jeszcze kilka lat wstecz żaden sympatyk Interu nie wyobrażał sobie Ronaldo czy Vieriego w barwach Milanu, a kibic Juventusu Inzaghiego w Milanie. I tak sobie jeszcze możemy wyliczać. Na wszelki wypadek oswój się z tą myślą, żeby nie zejść na zawał latem :P
Tak szczerze, to nie wymieniłeś nikogo na poziomie Gigio, jeżeli chodzi o omawiane aspekty (Vieri czy Mandżukić w tym gronie to jednak dość duże nieporozumienie), choć ja akurat wyobrażam sobie Donnarummę w koszulce Juventusu. Czasy i futbol się zmieniły, tu już nikt nie uprawia filozofii Silvio, że symboli, jak Totti, się nie zabiera.
plakat33
Milanista
Milanista

Yahoo323 pisze: 04 lut 2021, 22:34 Tak szczerze, to nie wymieniłeś nikogo na poziomie Gigio, jeżeli chodzi o omawiane aspekty (Vieri czy Mandżukić w tym gronie to jednak dość duże nieporozumienie)
Nie jestem pewien co masz na myśli. Jakbyś mógł doprecyzować o co chodzi dokładnie z tym poziomem i dlaczego akurat przykład Vieriego i Mandzukica to dość duże nieporozumienie.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Mam na myśli, że w przypadku Gigio (na razie) mówimy o zawodniku jednego klubu przez całą karierę, a Vieri zdążył zwiedzić wielką trójcę calcio, a Mandżukić to nawet większość lig z TOP 5. Choć oczywiście trudno jest o tym teraz rozmawiac, to przy założeniu, że Gigio zostanie w klubie "na zawsze", to możemy mówić o piłkarzu z kartą w naszych barwach na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o ilość występów - poziom Baresiego, Maldiniego...

Rozumiem o co Tobie chodzi, ale to nie jest poziom potencjału historycznego, jaki niesie ze sobą Donnarumma.
plakat33
Milanista
Milanista

Yahoo323 oczywiście masz rację i nigdy inaczej tego nie widziałem. Mi chodziło tylko o odczucia kibiców, które towarzyszyły im w danej chwili do wymienionych przeze mnie zawodników. Vieri zwiedził pół świata, ale w tych klubach był 1 sezon. Natomiast w Interze spędził 6 lat i prawie cały swój prime time. Więc odnoszę się stricte do tych momentów. Na przykład ( lata są umowne ) : Vieri w 2003, Pirlo w 2005, Ronaldo w 1998 itd. Myślę, że nawet teraz jak większość pomyśli o Mandzukicu to staje w głowie Jugol w koszulce Juventusu lub Bayernu ;)

I podkreślam, że chodziło mi tylko o odczucia kibiców w danej chwili, że coś było niemożliwego, ale z różnych powodów się stało, choć były momenty, że kibic danej drużyny sobie wyobrazić wcześniej tego nie mógł ;) Naturalnie ewentualny transfer Donnarummy do Juventusu miałby zupełnie inny oddźwięk itd.

Biorąc pod uwagę dzisiejsze realia piłki, możliwości i miejsce Milanu oraz świaniaka w roli menago to do rekordów Baresiego i Maldiniego jest kosmicznie daleka droga ;) Ten poziom potencjału historycznego dzisiaj jest, ale może prysnąć w jednej chwili ;)
Yahoo323
Milanista
Milanista

Na takiego Madżukicia albo Vidala (Juve - Inter), to co najwyżej machniesz ręką, spluniesz pod nogi i zapomnisz.Każdy z tych piłkarzy przechodził do rywala raczej w trudnych dla siebie okolicznościach (Mario zostal wypchnięty z Juventusu, Pirlo z Milanu, Vieri - z tego co pamiętam - albo szedł na jakieś wypożyczenie low cost, albo za czapkę gruszek, Ronaldo także w Realu miał słabą pozycję, a Pippo na ławie posadził chyba Trezeguet).

Natomiast przejście Donnarummy do Juventusu mogłoby być reakcją podobne do np. przejścia Figo z Barcelony do Realu - myślę, że Gigio spotykałby się do końca kariery z olbrzymią wrogością środowiska kibiców rossonerich.

Ten transfer byłby inny od wszystkich - jest obecnie w najlepszym momencie dotychczasowej kariery, jest wychowankiem, zarabia nieprawdopodobne pieniądze, dostaje w klubie wszystko, czego chce. W obecnej sytuacji prącego w kierunku należnego miejsca Milanu (sportowo i finansowo) trudno byłoby jakoś racjonalnie taki ruch obronić. Argumenty w tym względzie miał rok/dwa lata temu, ale teraz? To byłby wewnętrzny transfer jeżeli nie nr 1 tego wieku, to z pewnością ostatnich kilku ładnych lat (tak szczerze, to inny transfer tego typu w Serie A nie przychodziłby mi do głowy, Bonucci to przecież zwykła parówa jest) - myśle, że chłopakowi jednak takie rzeczy mogą chodzić po głowie i trochę studzić ewentualne zapędy (już raz dolarami przecież dostał na prowincji w Polsce).
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Można by porównać taki transfer z przejściem Baggio do Juve. Co to się wtedy działo...
Chociaż myślę, że obyłoby się bez zamieszek czy rannych, a Maldini z Gazidisem nie musieliby się chować na San Siro :P
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Tak ostatnimi czasy zastanawiałem się, jak może wyglądać nasza jedenastka w przyszłym sezonie, przy założeniu, że uda się zakończyć ten sezon w optymistycznym wariancie, czyli z awansem do Ligi Mistrzów oraz z przedłużeniem umów Gigio, Hakana i Zlatana. W takiej sytuacji w naszej podstawowej jedenastce trzeba by wymienić chyba tylko prawoskrzydłowego, bo reszta graczy jest raczej nie do ruszenia. A i prawy napastnik wydaje się być chyba znany, bo "często i gęsto" pisze się o naszym zainteresowaniu Thauvinem i o chęci piłkarza na dołączenie do Rossonerich. Czyli nowy sezon zaczęlibyśmy w zestawieniu Gigio - Theo Romagnoli Kjaer Calabria - Kessie Bennacer - Rebic Hakan Thauvin - Zlatan. Moim zdaniem skład super, szczególnie jak na warunki ekonomiczne Milanu.

Ławka już nie wygląda tak dobrze i to chyba na jej wzmocnienia wydano by większą część budżetu dostępnego na mercato. Nie spodziewam się wykupu Dalota i Diaza, a wykup Tonalego wciąż moim zdaniem nie jest przesądzony (w jego przypadku zepchnąłbym na drugi plan sentymenty, bo jeśli młody Włoch do końca sezonu nie pokaże choćby cienia "geniuszu", jaki prezentował w Brescii, to wolałbym 20-25 mln przeznaczone na jego wykup zainwestować gdzie indziej). Tomori i Meite to również niewiadome, ale chodzi mi po głowie myśl, że mimo wszystko obaj mogą zostać wykupieni, bo prezentują się całkiem fajnie, dodatkowo ten pierwszy ma jeszcze spore pole do rozwoju, a ten drugi jest dość tani jak na przyzwoitego gracza do rotacji.

Z transferów do klubu spodziewam się powrotów Caldary, Laxalta (trener Celticu zapowiedział, że go nie wykupią) oraz Contiego (Parma ma raczej małe szanse na utrzymanie), a także potwierdzenia Mandzukica na kolejny sezon (oczywiście nie przy takiej pensji jak obecnie, chyba że zapłacimy mu tyle za rok, ile teraz płacimy za pół). Zagadką pozostaje też Otavio, bo zainteresowanie graczem Porto jest spore i Milan może nie chcieć się "wykrwawiać" w walce o jego podpis. Za to chętnie bym się pozbył Samu, Krunica i Contiego, bo wydają się mocno odstawać poziomem 'in minus' od reszty drużyny.

Podsumowując - moim zdaniem skład Milanu na sezon 2021/22 będzie wyglądać mniej więcej tak:
- bramkarze: Gigio, starszy Gigio, Tatarusanu,
- obrońcy: Theo (Laxalt), Romagnoli + Kjaer (Tomori + Gabbia + Caldara), Calabria (Kalulu),
- pomocnicy: Kessie + Bennacer (Meite + Tonali?), Hakan (Otavio?),
- napastnicy: Rebic (Leao, Hauge), Zlatan (Mandzukic), Thauvin (Alexis).

Łącznie 25 piłkarzy, koszt wykupu obecnie wypożyczonych ok. 65 mln (30 + 25 + 8,5). Czy jest to moja "wymarzona" jedenastka na przyszły sezon? Nie. Ale czy taki zespół miałby szansę w walce o top 4? Wydaje mi się, że jak najbardziej. Pytanie tylko, czy zarząd chciałby tyle wydać na wzmocnienia? Z jednej strony wydaje się to realne po ewentualnym awansie do LM, z drugiej zaś - gdy spojrzymy na fakt, że przez ostatnie 2 okienka na transfery wydaliśmy według Transfermarkt 28,5 mln - nie wydaje się to być już tak oczywiste, bo może będą chcieli te pieniądze przeznaczyć na coś innego, wszak covid bardzo mocno "nadwyrężył" budżet klubu.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

@kamilus
odnośnie Tonaliego to o ile pamiętam koszt jego wykupu to 15 mln euro + 10 mln euro w bonusach. Różnica zatem znaczna, nie wiadomo od czego te bonusy są uzależnione. Myślę natomiast, że zarząd skorzysta z komfortu podjęcia decyzji na koniec sezonu. Na ten moment wydaje się, że to za duża kwota, ale co znaczy pół sezonu w piłce nożnej pokazał rok temu Rebic.

Nie skreślałbym też Parmy w walce o utrzymanie. Poza tym, jak Conti pokaże się z dobrej strony i przede wszystkim zdrowie dopisze to znajdą się pewnie inni chętni na jego wykupienie. Niemniej, gdyby ostatecznie wróćił do Milanu to zwłaszcza w dobrej formie jest mile widziany. Problemem jest jego pensja.

Ogólnie sytuacja jest taka, że nie ma sensu podejmować żadnych decyzji odnośnie graczy wypożyczonych już teraz. Na ten moment najważniejsze jest, żeby przedłużyć kontrakty z Donnarummą i Calhanoglu, a następnie jeśli faktycznie interesujemy się Thauvinem i Otavio to podpisać obu zawodników. Jak uda nam się wywalczyć TOP4 i przeprowadzić powyższe operacje to będziemy w stanie z dużą dokładnością określić ramy budżetu na kolejne okienko transferowe, no i będziemy mądrzejsi o kilkanaście meczów, gdzie będzie można ocenić którego piłkarza faktycznie warto wykupić. Na ten moment widzę podobnie jak Ty, że ostatecznie nie wykupimy Diaza i Dalota, ale jak ich forma eksploduje to sytuacja zmieni się o 180 stopni. Tego nie można wykluczać. Tak samo jak poważnej kontuzji, któregoś z wypożyczonych piłkarzy.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jak dla mnie, mówienie o składzie na następny rok w tej chwili jest wróżeniem z fusów. Nic nie wiemy. Możemy wykupić wypożyczonych graczy lub nie, możemy rzucić się na kogoś nowego lub nie, możemy kogoś ważnego sprzedać lub nie...
plakat33
Milanista
Milanista

Ja również się wstrzymam do końca sezonu. Może w międzyczasie wyjaśni się sytuacja z kontraktami Hakana, Donnarummy, Romagnoliego, Calabrii i Kessiego. Do tego czasu będziemy też wiedzieli jak Conti się będzie prezentował w Parmie oraz Diaz, Dalot, Krunic, Tonali, Tomori, Meite i Mandzukic.

Jeśli wszystko poszłoby dobrze to można się skłaniać ku temu co napisał kamilus, ale jeszcze zbyt dużo rzeczy może się zmienić do końca sezonu. Pewne jest na dzień dzisiejszy, że jeśli kontuzje ominęłyby Thauvina i pensja byłaby do 3,5 mln to osobiście brałbym go z miejsca bo wszystko się zgadza biorąc pod uwagę brak odstępnego. Tym samym cieszyłbym się z jego przyjścia oraz pożegnania Castillejo. Piszę tylko o Francuzie, ponieważ to potrzebne wzmocnienie do 1 składu, fajna opcja i było oraz nadal jest realne zainteresowanie oficjalnie potwierdzone już wcześniej.
ODPOWIEDZ