Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Alessio Romagnoli

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

To jest bardzo dobra wiadomość, bo jeśli jeden z najważniejszych zawodników, którego chce wiele klubów przedłuża kontrakt, to widocznie nie jest tak źle z tym Milanem i nie powinno być żadnej ucieczki ważnych graczy.

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z Thiago Silvą, chociaż myślę że okoliczności są jednak zupełnie inne.
Sulej
Milanista
Milanista

Post autor: Sulej »

z Internetu:

"Według zajmującego się statystykami serwisu SofaScore Alessio Romagnoli - wraz ze stoperem Liverpoolu, Virgilem van Dijkiem - jest jedynym defensorem w pięciu najsilniejszych ligach europejskich, który w obecnym sezonie ani razu nie dał się przedryblować swojemu rywalowi. Wyliczenia dotyczą graczy, którzy w aktualnym sezonie rozegrali minimum 2 mecze. Włoch wystąpił w 19 z 24 dotychczasowych spotkań Milanu w Serie A"
Awatar użytkownika
Szybki
Milanista
Milanista

Post autor: Szybki »

Nesta lubi to :king:
Obrazek
#10 Rui Costa per sempre!
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Tak sobie myślę i odnoszę wrażenie, że Romagnoli jest chyba najbardziej niedocenianym piłkarzem w lidze. Rzadko się o nim mówi, a nawet takie pierdoły jak jego oceny w FIFIE i PESie o czymś świadczą. Przecież to absolutnie top od dłuższego czasu. Statystyka z dryblingami to jedno, ale ja nie pamiętam w ostatnich latach takiego muru w naszej obronie. Przegrana głowa Romka? Nie pamiętam. On już samym ustawieniem robi ogromną robotę - nawet dziś. Ten sezon na pewno ma lepszy niż ten poprzedni u boku Bonucciego. Czyści absolutnie wszystko i poza kiksem z Empoli (?) nie popełnił nawet najmniejszego błędu. Orientujecie się czy we Włoszech - w mediach i dyskusji też jest tak marginalizowany? Bo trochę dziwne są zachwyty nad Skrinarem, które są wszechobecne, a przechodzenie obok fantastycznej postawy Romka. Czy może mam paranoję i tylko mi się tak wydaje?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Masz rację i to samo jest z Davide. Okropnie niedoceniani, nawet w kadrze.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Przesadzacie, miał kontuzje to cięzko było popelnic bląd. A jak już pojawił się na boisku to Petagna (Spal) przestawil go jak chciał. Co nie zmienia faktu, że gra co najmniej dobrze.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

co najmniej dobrze? jest absolutnie klasowy w tej chwili
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

bogiel pisze:A jak już pojawił się na boisku to Petagna (Spal) przestawil go jak chciał.
To prawda ale w wielu meczach grał bardzo dobrze. International level to nie wiem czy już jest ale czołówka we Włoszech na pewno. W tym sezonie mi się podoba. Chciałbym żeby miał kogoś lepszego i doświadczonego do pary niż Musacchio i Zapata aby móc się jeszcze bardziej podnosić ( nie twierdzę, że są beznadziejni, szczególnie Kolumbijczyk w tym sezonie ale przeciętni/dobrzy i nic więcej ). W bardzo dużym uproszczeniu: Baresi->Maldini->Nesta->Silva Każdy wspominał jak dużo w podnoszeniu swoich umiejętności dała mu gra z partnerem, którego zastał już w drużynie.

Osobiście cieszę się, że póki co nie jest głośno o Romagnolim. Duża oferta z Chelsea ponoć już raz była i nie chciałbym żeby kolejna wpłynęła, ponieważ nie wiadomo co by się stało. Wydaje mi się, że Romagnoli może być jeszcze lepszy, droższy, a do tego jest młody i ograny w lidze. Idealny do budowy defensywy na lata.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Mam nadzieję, że nikomu nie przychodzi do głowy porównywanie go do Nesty...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
plakat33
Milanista
Milanista

Re: Alessio Romagnoli

Post autor: plakat33 »

"Problem Alessio Romagnolego polega na tym, że w wieku 21 lat był dokładnie taki sam jak dzisiaj. Oznacza to, że proces jego rozwoju i samodoskonalenia utknął w martwym punkcie. Jest dobrym graczem, ale nie takim, w którego transfer Milan zainwestował duże pieniądze i płaci mu wysoką pensję" - Włoski dziennikarz Dario Donato wypowiedział się na Twitterze na temat formy Alessio Romagnolego.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest ciągle taki sam i się nie rozwinął, ale faktycznie mam wrażenie, że jego progres się kompletnie zatrzymał i nie widać aby miał iść do góry. Formę również prezentuje przeciętną i daleko mu do swojego dobrego ( nawet nie najlepszego ) wydania. Do tego dochodzą głupie błędy. Romagnoli ma 26 lat i powinien być level wyżej. Nie jest już obiecującym zawodnikiem, ani takim który jeszcze nabiera doświadczenia w Serie A. Nigdy nie liczyłem, że będzie drugim Nestą, ale na dzień dzisiejszy jest albo przeciętny albo tylko dobry i nic więcej ( i cały czas nie mówimy z poziomu LM ). Wiadomo, że nie miał koło siebie nikogo lepszego od kogo mógłby się uczyć, ale też nie zawsze musi tak być, tym bardziej że nie wymagamy klasy światowej. Oczywiście ma jeszcze czas, bo jak na obrońcę jest stosunkowo młody, ale myślałem, że w tym wieku biorąc pod uwagę jego potencjał oraz odkąd przyszedł do Milanu granie cały czas w podstawie w Serie A będzie już pewnym punktem zarówno Milanu jak i kadry. Tymczasem teraz wydaje się, że ma regres i jest to niepokojące, tym bardziej, że sama stagnacja trwa już długo, a pułap który zdołał do tej pory osiągnąć mógł zachwycać w jakimś stopniu ale jakiś czas temu.
ODPOWIEDZ