Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Roma - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Roma - Milan

Post autor: miszcz »

Moim zdaniem to są ostatnie tygodnie Zlatana, bez względu na wynik sezonu. Ostatnie mecze to jakaś taka dziwna nonszalancja, nawet karnego oddaje Kessiemu.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Tonali dziś na duży plus, jeden z lepszych jego meczów.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Niby tylko 3, a w rzeczywistości 6 punktów dla Milanu. Oj bardzo się bałem tego meczu, ale przede wszystkim pierwsza połowa pokazała, że Milan nie zapomniał, jak grał w 2020 roku.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Mega ważny mecz. Denerwowałem się jak by to był finał LM. Naprawdę bardzo wiele od tego zależało.

Oba cele zrealizowane. Są mega ważne punkty, oznaczające wygranie z bezpośrednim rywalem, powrót do gry, utrzymanie miejsca w ścisłej czołówce. Ale też był naprawdę przyzwoity styl. To nie był bezradny Milan z meczu ze Spezią czy Crveną. To był Milan rzucający się do gardła, mający poważne argumenty, kreujący sytuacje. Znowu maszyna pracowała, znowu były wygrane pojedynki, indywidualna jakość. Oby to był dobry znak. Żyjemy i jesteśmy w grze.

Martwią urazy. Oby to były zejścia prewencyjne...
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Istotne 3 punkty do top 4. Mecz byl calkiem fajny. W koncu nasi zagrali w miare dobrze, ale nadal widac braki w formie. Moze treningi byly zby ciezkie.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

MOTM - Kessie, możliwe że to był jego najlepszy mecz w Milanie.
Salemakers też na duży plus. Wrocił do dobrej formy.
Kolejny bohater tego meczu to Rebić. Jego najlepszy mecz w tym sezonie .

Za trzy dni Udinese. Bardzo wątpliwe, żebyśmy z taką intensywnością zagrali za trzy dni, ale Udinese też ma mecz w nogach.
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

Brawo, jest przełamanie i to najważniejsze w dodatku z rywalem w walce o pierwszą 4rke. Nie spieprzyć tego w środę z Udine i będzie dobrze. :forzamilan:
ps pepe gdzie zapowiedź z kibicami Romy? konkretna banda z chęcią bym poczytał, czasu Ci pewnie brak 8)
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Trochę głupich strat piłki, ale generalnie byliśmy po prostu lepsi i zwycięstwo w pełni zasłużone. Zwłaszcza, że sędzia mógł jeszcze spokojnie gwizdnąć jedenastkę za faul na Leao. Mam tylko nadzieję, że nie okupimy tego zwycięstwa kontuzjami naszej ofensywnej trójki. Najbardziej mnie martwi Ante, bo bez niego i Theo gra gorzej.

Dla mnie MOTM zdecydowanie dla Kessiego - to był powrót prezydenta, który dzielił i rządził. Poza tym wspominałem po pierwszej połowie Tomoriego i podtrzymuję. Plusy również dla Leao, Theo, który znowu fantastycznie szarpał (plus karczycho za prawie sprokurowanie karnego) i Rebicia. No i tradycyjnie dla Donnarummy, o którym zawsze się zapomina, bo zawsze gra bardzo dobrze.

Reszta też na plus, piekielnie mnie cieszy, że potrafiliśmy znowu zagrać z wiarą we własne możliwości i w naszym intensywnym, ofensywnym stylu.
rafal996
Milanista
Milanista

A strzał Krunica? Mało brakowało a by miał coś, co po nim pozostanie w tym klubie ;)

Teraz lecą powtórki i było dobre ujęcie starcia Leao w polu karnym - ewidentna jedenastka, bez dwóch zdań. Gdyby to było sprawdzane, to sto procent karny. Wcześniej tego nie widziałem, ale przecież wygrał pozycję, miał piłkę na strzał, a obrońca wjechał mu od tyłu w nogę.

Ale Leao mega irytujący... Wielki talent, czasem robi cuda, ale ta nonszalancja, to przechodzenie obok meczu... Jeśli ktoś do niego dotrze i go ustawi, będzie z niego gwiazda. Ale wiele wskazuje na to, że się zmarnuje.

No nic. Módlmy się, żeby urazy nie były groźne. Gdyby nie to, byłby idealny wieczór.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Ja tu zwykle broniłem Leao, ale dziś był wyjątkowo irytujący nawet dla mnie...

My zagraliśmy dobrze, ale Roma zaskoczyla mocno in minus. Prawa strona to zupełnie nie dawała rady.

Szkoda, że z Udinese juz w środę. Chory ten terminarz.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Dobrze. Trzeba grać dokąd nogi niosą i jest entuzjazm. Kilka klubów ma oznaki słabości, każdy punkt jest na wagę złota.

Ulga dziś jest ogromna. Bałem się, że ujrzę zagubiony, bezsilny Milan, a był znowu silny i dominujący. Jesteśmy w grze, możemy dalej śnić.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

miszcz pisze: 28 lut 2021, 22:22 Moim zdaniem to są ostatnie tygodnie Zlatana, bez względu na wynik sezonu. Ostatnie mecze to jakaś taka dziwna nonszalancja, nawet karnego oddaje Kessiemu.
Mam podobne wrażenie. On po prostu nie daje rady fizycznie, ale może po prostu nie miał wystarczającej przerwy między sezonami na regenrację i do tego covid w tym sezonie. Zobaczymy. W każdym razie najpierw niewykorzystana seria rzutów karnych, a teraz seria spalonych na naprawdę amatorskim poziomie. I ta forma fizyczna która jest uboga. Ale to Zlatan więc nie można go tak łatwo skreślać.

Odnosząc się do wcześniejszej twojej wypowiedzi to uważam, że na tym forum nikt Romagnoliego nie hejtuje i nie skreśla, ani nie obwinia za słabą dyspozycję całego Milanu we wcześniejszych meczach. Natomiast indywidualnie jest pod formą od długiego czasu, zatrzymał się w rozwoju już dawno, a teraz to przeżywa regres. No i był odpowiedzialny indywidualnie za kilka straconych bramek oraz jego forma jest słaba i reszta prezentuje się dużo lepiej. Tomori po prostu zasługiwał na pierwszy skład i dla dobra drużyny to również była lepsza decyzja, ponieważ grać powinni najlepsi, a Romagnoli nie dawał nic ekstra żeby go trzymać w pierwszej jedenastce. Co do funkcji kapitana to dobrze wiemy kto nim jest na boisku na dzień dzisiejszy więc nie ma co się oszukiwać. Kjaer również wygląda pod kątem dowodzenia lepiej ( przynajmniej dla mnie jako gościa sprzed telewizora ).

Świetne spotkanie rozegrał w barwach Romy Veretout. Chcieliśmy go swego czasu kupić i możemy żałować, że się nie udało.

Bardzo fajny mecz do oglądania. Zasłużone zwycięstwo. Roma też miała swoje okazje, których nie wykorzystała, ale podobnie my. Do tego nie podyktowany rzut karny na Leao ( gdzie był VAR??? ). Podobało mi się sędziowanie, ale zastanawiam czy takie same odczucia bym miał jakbyśmy zremisowali lub przegrali i ten faul na Leao by nie został odgwizdany... :P

Bardzo mi się podobała gra Milanu i powiedziałbym to samo jakby przegrali. Byłoby bardzo żal. 3 punkty bezcenne, choć jeśli to ma być odbudowa formy drużyny to byłoby to jeszcze bardziej wartościowe niż 3 pkt. Martwi kontuzja Rebicia, Ibry i Hakana.

Osobiście najbardziej pochwaliłbym Donnarummę, Calabrię, Tomoriego, Kessiego i Rebicia.
Gigio po raz kolejny pokazał świetną formę.
Calabria wywalczył karny i wrócił na wysoki poziom.
Rebić również się odnalazł nawet jak coś sknocił, co jest dyskusyjne.
Tomori jest dla mnie objawieniem i jestem pod ogromnym wrażeniem jego gry nie tylko w tym spotkaniu i na dzień dzisiejszy zawodnikiem do kupienia nawet za 25 mln ( oczywiście zobaczymy po sezonie ;) ). W kolejnym meczu również chcę go zobaczyć na boisku. Jeśli nie za Romagnoliego to za Kjaera. Daje najwięcej w defensywie, a dzisiaj dodatkowo prawie zdobył gola. I jest zajebiście szybki, silny, wysoki i gra na wyprzedzenie.
Kessie wraz z Tomoriem byli najlepsi w naszych barwach. Prezes zresztą trzyma wysoką formę jako nieliczny przez cały czas.

Tonali miał lepsze i gorsze momenty, ale nie był słaby. Natomiast nie widzę ciągle tych 35 mln, a potencjał dostrzegam, bo bardziej chcę go dostrzec i nie wiem czy inni też to widzą. Nie bardzo też wiem czy on się nadaje do gry w tym ustawieniu i czy w innej roli nie pokazał by bardziej swojego potencjału. Żaden zarzut do trenera czy chęć zmiany ustawienia, po prostu takie przemyślenie.
Hakan przeciętnie i może już by podpisał ten kontrakt za 4 mln i nie robił z siebie błazna.
Diaz też mi się nie podobał. Hiszpan wygląda jak dziecko z przedszkola przy uczniu szkolnym jak ma walczyć wręcz i nie specjalnie spryt oraz technika mu w tym pomaga.
Saelemaekers na plus, choć te wjazdy wyprostowanymi nogami mógłby mu ktoś młotkiem wybić z głowy. Była jedna akcja w środkowej części boiska, gdzie to zrobił ale się bardzo spóźnił. Gdyby trafił to po raz kolejny w tępy, głupi sposób w niegroźnej sytuacji osłabiłby drużynę.
Castillejo już spisałem na straty więc sobie odpuszczę wypowiedź o nim.

Leao poza rzutem karnym, który nie został podyktowany był dla mnie irytujący. Talent bardzo duży, ale coś z nim jest nie tak. Po raz kolejny. Załuję, że nie ma tej chęci, zawziętości Boriniego i Castillejo bo tego im odmówić nie można.

Ibra jest nieprzydatny, zmęczony i nie dojeżdża na mecz pod kątem fizycznym, te spalone pokazują, że jest ewidentnie pod formą. Poza tym jak jest granie na Zlatana w tym momencie to staje się to prostackie i kompletnie nieefektywne.

Teraz Udinese i przydałyby się obowiązkowo kolejne 3 punkty oraz podtrzymanie formy. Brawo Milan. Świetnie się Was oglądało.

EDIT: Wydaje mi się że dobrą zmianę dał Krunic, nawet nie chodzi o ten strzał na bramkę. Natomiast Meite to dla mnie zawodnik nadal przeciętny.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2021, 23:54 przez plakat33, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Uff ale sobie oddychnąłem po meczu. Olbrzymie emocje, które trwały do samego końca. Zagraliśmy po prostu swój pandemiczny mecz. Intensywny, wybiegany i zasłużenie go wygraliśmy. MoM Franck i Fikayo, znakomite zawody obu Panów ale nie można zapomnieć o świetnym Rebicu. NIe można zapomnieć o pewnych mankamentach jak ogromna nieskuteczność ale w dzisiejszym meczu można to wybaczyć bo... go wygraliśmy. Co ważne w razie zrównania się punktami z Romą to my będziemy w tabeli wyżej. Jest to niesamowicie ważne.
miszcz pisze: 28 lut 2021, 22:22 Moim zdaniem to są ostatnie tygodnie Zlatana, bez względu na wynik sezonu. Ostatnie mecze to jakaś taka dziwna nonszalancja, nawet karnego oddaje Kessiemu.
Też mnie zastanawia jego nonszalancja, te ciągłe łapanie się na spalone są iryujące.
rafal996 pisze: 28 lut 2021, 22:57 A strzał Krunica? Mało brakowało a by miał coś, co po nim pozostanie w tym klubie ;)
Zdecydowanie mu siadło. Jednak coś potrafi.

Trochę mi szkoda Hauge bo niestety wyleciał z gry bo lewa strona jest mocno obsadzona. Rebic > Leao > Hauge.
plakat33 pisze: 28 lut 2021, 23:40 Hakan przeciętnie i może już by podpisał ten kontrakt za 4 mln i nie rozbił z siebie błazna.
Diaz też mi się nie podobał. Hiszpan wygląda jak dziecko z przedszkola przy uczniu szkolnym jak ma walczyć wręcz i nie specjalnie spryt oraz technika mu w tym pomaga.
Hakan znowu jest pod formą. Nie wiem czy szkodzi mu brak nowej umowy czy gdzieś fizycznie jest niedobrze. A moze tak na niego zadziałał zabieg przeszczepu włosów :P
A co do Diaza to mam mieszane uczucia. Mam wrażenie, ze jego drobna postura nie sprzyja mu we Włoszech, często traci piłkę (nie zarzucam mu braku walki czy chęci) bo go obrońcy przestawiają jak chcą. Myślę, że go nie wykupimy.
pandoktor
Milanista
Milanista

Nie rozumiem Waszej krytyki Ibrahimovica. Czego się spodziewaliście po jego formie fizycznej? Facet w tym roku skończy 40 lat, trochę kontuzji w życiu przeszedł, w tym sezonie, który wiadomo jaki jest, zresztą też. Te spalone biorą się moim zdaniem właśnie głównie z tego.

I stawianie oddania karnego Kessiemu obok nonszalancji? :o Ewidentnie dziś nie chciało nam w pierwszej połowie nic wpaść, a jak wpadało, to po spalonym (Ibry też). Ważny moment meczu, zmarnował kilka karnych, to oddał Kessiemu. Ja to raczej traktowałem jako bardzo odpowiedzialne zachowanie...

EDIT: są już informacje o kontuzjach: Hakan zginacz (czy to przez niego Diaz tyle nie opuścił?); Ibra przywodziciel (a wiec to może być odnowienie urazu...); Rebic biodro (mam nadzieję, że tylko stłuczenie / coś podobnego).
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Sytuacja ze Zlatanem rzeczywiście może wyglądać tak, że już fizycznie nie daje rady, mimo że niedawno minęliśmy dopiero połowę sezonu. Tym też chyba można by tłumaczyć te wszystkie proste błędy, jak np. niepilnowanie linii spalonego, bo Ibra wiedząc, że szybkościowo nie nadąża za akcjami, z automatu ustawia się wyżej, co przedkłada się na większą szansę bycia złapanym na spalonym. Na ten fakt mogą wskazywać też dzisiejsze pomeczowe informacje mówiące o tym, że może mieć ten sam uraz, jaki przez 3 tygodnie leczył na przełomie grudnia i stycznia. Wieku się nie oszuka i nie zmieni to faktu to, że ze Szweda robi się supermena. Ale mimo wszystko uważam, że jeśli awansujemy do LM, to będzie chciał jeszcze pograć u nas w przyszłym roku, by ostatni raz wziąć udział w "najlepszej lidze świata" (a i sam kontrakt też pewnie dostałby niewiele mniejszy niż w tym sezonie).

Co do Tonalego, to nadal nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy go wykupować - póki co wciąż jest co najwyżej poprawny, może ze względu na fakt, że w Brescii grał na środku w trzyosobowym bloku pomocy, czyli znacznie ciaśniej, niż ma to miejsce w Milanie. Inny klub, inna pozycja, inna gra. U nas ma inną rolę i póki co nie wywiązuje się z niej tak, by uzasadnione było wyłożenie dodatkowych 25 mln na jego wykup. Owszem, 10 mln za samo wypożyczenie to też duże pieniądze, ale lepiej stracić 10 niż 35 mln, więc powinniśmy odłożyć na bok sentymenty i pieniądze na wykup spożytkować w lepszy sposób, np. wykupując Tomoriego, bo wydawanie 35 mln na gracza nr 3 moim zdaniem jest bez sensu.

I jeszcze na koniec słówko o Leao - już któryś kolejny raz w tym sezonie tracę do niego cierpliwość i pragnę, by Milan się go pozbył i kupił kogoś, kto nie będzie tak wyraźnie przechodził obok meczów. Rafael ma bardzo duży talent, ale też prawdopodobnie bardzo duże problemy z motywacją, a osobiście wolałbym widzieć kogoś mniej utalentowanego, ale bardziej zaangażowanego. Coś jak Paqueta, który też talent ma, ale bardzo się cieszę, że nie pokazuje go w Milanie.
plakat33
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 28 lut 2021, 23:55 Nie rozumiem Waszej krytyki Ibrahimovica. Czego się spodziewaliście po jego formie fizycznej? Facet w tym roku skończy 40 lat, trochę kontuzji w życiu przeszedł, w tym sezonie, który wiadomo jaki jest, zresztą też. Te spalone biorą się moim zdaniem właśnie głównie z tego.
Mogliśmy się spodziewać takiej formy jaką prezentował na jesieni albo po lockdownie lub trochę niższej. Teraz jej w ogóle nie ma. W sumie to również brałem pod uwagę. Rozumiem także, że ma 40 lat, przeszedł covid, miał w swojej karierze kontuzje i te spalone pewnie wynikają właśnie ze słabszej formy. Ale czego Ty się spodziewasz? Mamy go chwalić za beznadziejną grę? Przy całej sympatii dla Ibry to nikt, łącznie z nim, nie gra charytatywnie. W zasadzie Ibra w szczególności ;) Nikt go też nie hejtuje ani nie skreśla. Natomiast w jego wykonaniu nie jest to jeden słaby mecz tylko już kolejny z rzędu więc co mam robić? Chwalić go i usprawiedliwiać czy jechać i posłuchać jak śpiewa w San Remo?

EDIT: oddanie karnego jest dla mnie przejawem jego słabej formy, ale zarazem przejawem odpowiedzialności i postawieniem dobra drużyny ponad własne ego, które jak wiemy jest ogromne. Więc to akurat na plus.
pandoktor
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 01 mar 2021, 0:11 Ale czego Ty się spodziewasz? Mamy go chwalić za beznadziejną grę?
Nie :) Ale różnimy się chyba w ocenie jego gry w kontekście obecnych możliwości i chyba konkretnego meczu (moim zdaniem dziś nie grał beznadziejnie).
plakat33 pisze: 01 mar 2021, 0:11 Chwalić go i usprawiedliwiać czy jechać i posłuchać jak śpiewa w San Remo?

A to już inna sprawa. W temacie o nim dałem link do felietonu Rafała Steca o tym o znamiennym tytule "Zdrada Zlatana".
plakat33
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 01 mar 2021, 0:34 Ale różnimy się chyba w ocenie jego gry w kontekście obecnych możliwości i chyba konkretnego meczu (moim zdaniem dziś nie grał beznadziejnie
Biorąc pod uwagę kontekst jego obecnych możliwości ( które wymieniłeś i z którymi de fakto się zgadzam ), bardzo możliwe, że jego forma nie może być wyższa, a tym samym gra lepsza. Więc ja mam rozsądne rozwiązanie. Ja, jako kibic wezmę to wszystko pod uwagę, wykażę się zrozumieniem dla słabej gry i nie będę go za to obiektywnie oceniał ani tym bardziej krytykował. Gra jednak słabo i to jednak fakt. Ja się wykażę zrozumieniem i go nawet pochwalę za starania, a nawet będę mu współczuł i nie będę miał wymagań ani pretensji. Zlatan za to widząc, że nie dojeżdża z formą pójdzie do Maldiniego i obetnie sobie sam o 50 % wynagrodzenie, wyjdzie do kibiców i powie, że z uwagi na obecne swoje możliwości będzie grał za połowę swojej gaży, bo jak można pobierać tak dużą kasę za tak marną grę :P

Moim zdaniem zagrał dzisiaj po prostu słabo albo bardzo słabo. I nie jest to pierwszy mecz w tym sezonie.

Sytuacja z San Remo to jest bardzo niefortunny splot zdarzeń, który doprowadził do takiej niekomfortowej sytuacji jaką mamy ( ja w poście wspomniałem o tym tylko ironicznie ). Tutaj akurat ciężko znaleźć dobre rozwiązanie, tak samo jak trudno oczekiwać, że Ibra ot tak sobie z tego zrezygnuje. Stec niby ma rację. Tylko to takie gadanie z punktu widzenia kibica podszyte romantyzmem. Nie znamy zapisów umowy, wynagrodzenia, umów ze sponsorami, wszystkich profitów itd. Świetnie by było, żeby ta cała historia z San Remo stała się po fakcie tylko pewnego rodzaju ciekawą anegdotą i niczym więcej oraz nie miała negatywnych demoralizujących, konsekwencji w przyszłości.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Bardzo dobrze że Ibra oddaje karne Franckowi. To akurat jest godne pochwały.
Oby te kontuzje nas nie zabiły.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

San Remo to wina Gazidisa, który gonił Rangnicka jeszcze w lipcu zamiast w czerwcu potwierdzić Ibrę i automatycznie przedłużyć kontrakt na lepszych warunkach. Kontrowersji szukają tylko dziennikarze i hejterzy Zlatana, których wśród kibiców Milanu jest wielu.

Ja nie uważam by grał słabo, choć jak na skalę Zlatana to raczej lekko rozczarowująco w ostatnich tygodniach. To jednak wciąż lider i wartość dodana. Zlatan nawet grając słabo jest przydatny na boisku, czego nie można powiedzieć o wielu napastnikach, którym nie wychodzą mecze.

plakat33 pisze: 28 lut 2021, 23:40

Odnosząc się do wcześniejszej twojej wypowiedzi to uważam, że na tym forum nikt Romagnoliego nie hejtuje i nie skreśla, ani nie obwinia za słabą dyspozycję całego Milanu we wcześniejszych meczach.

Wiem, odnosiłem się do tego co ogólnie czytam w necie. To było typowe polowanie na czarownice, jak w przypadku Suso kiedyś.
pandoktor pisze: 28 lut 2021, 23:55

I stawianie oddania karnego Kessiemu obok nonszalancji? :o
Troszkę to zmanipulowałeś co napisałem :P Samo oddanie karnego to przejaw mądrości Zlatana. Nonszalancje ogólnie widać w jego grze. Wczoraj była ta piętka, z Crveną ta końcówka w której oddał bezsensownie piłkę przeciwnikowi w ostatniej minucie zamiast próbować ją utrzymać.
Zlatan to Zlatan i pewnie jeszcze nieraz wszystkim zamknie usta, ale może być niestety tak że ciało już nie dojeżdża za głową. Nie przesądzam, ale jakbym miał stawiać pieniądze to na to że po Euro skończy karierę.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Starcie z Romą było dla mnie chyba jednym z najbardziej emocjonujących w tym sezonie. Moment sezonu, klasa rywala, no i przebieg samego spotkania sprawiły, że mógłbym swoją koszulkę wyżymać po meczu.

Plusy są oczywiste - wynik, gra która była wyraźnie lepsza niż w kilku ostatnich spotkaniach. Na minus te nieszczęsne kontuzje. Najważniejsze jednak, że zadanie zostało wykonane. Czas na fetowanie tego zwycięstwa przy tak napiętym grafiku już minął. To co uważam w tym momencie za kluczowe to potwierdzenie formy w 2 kolejnych spotkaniach z zespołami środka tabeli. Na nic nam takie zwycięstwa, jak pogubimy punkty z Hellasem czy Udinese.

Co do Zlatana to wczorajszą kontuzją trochę skomplikował dyskusję na temat swojego wypadu na festiwal. Niewykluczone, że w ogóle nie byłby w kadrze na kolejne spotkania. Ja wierzę w profesjonalizm Szweda i to, że jego ewentualne występy nie będą miały przełożenia na formę na boisku czy może w tym momencie bardziej aktualne - na rehabilitację. Może ten splot wydarzeń wyjdzie nam jeszcze na dobre.
pandoktor
Milanista
Milanista

miszcz pisze: 01 mar 2021, 8:27
pandoktor pisze: 28 lut 2021, 23:55

I stawianie oddania karnego Kessiemu obok nonszalancji? :o
Troszkę to zmanipulowałeś co napisałem :P Samo oddanie karnego to przejaw mądrości Zlatana. Nonszalancje ogólnie widać w jego grze.
:nono: Niczego nie zmanipulowałem. Przed wysłaniem wiadomości jeszcze raz sprawdziłem, co napisałeś:

"Ostatnie mecze to jakaś taka dziwna nonszalancja, nawet karnego oddaje Kessiemu." - piszesz o "dziwnej nonszalancji" i w tym samym zdaniu o oddaniu karnego. Zamiast napisać, że co innego miałeś na myśli i ok., piszesz o manipulacji...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Oj a teraz zbyt dosłownie to wziąłeś o manipulacji, a ja tam specjalnie minkę dałem :P
To jeszcze raz, nie chodziło o to że oddanie karnego to nonszalancja :)
pandoktor
Milanista
Milanista

:ok:
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Spalony, nie spalony, ale czemu Rebić nie uderzał tego osobiście?

Tonali - niektórzy tutaj piszą o nim, jakby przyszła megagwiazda, piłkarz ukształtowany. Tymczasem to jest wyłącznie prospekt, którego rozwój trwa i trzeba być negatywnie do niego nastawionym, żeby stwierdzić, że jest inaczej. Wskażcie mi piłkarza, który nie robi błędów? Chłopak jest niesamowicie ważny w destrukcji, wczoraj przynajmniej dwa razy - do spółki z Tomorim - ratował nam skórę (zresztą nie pierwszy raz popracował w destrukcji), na moje oko zaczyna krzepnąć i właśnie głupotą byłoby go nie wykupować.

Ibra - przecież braliśmy go, znając wszystkie jego wady i zalety. To widać, że jego styl gry się zmienił, ale w trybie energooszczędnym grają wszyscy wielcy mistrzowie, którzy jeszcze nie zeszli ze sceny, na czele z CR7. Mnie też irytują te jego spalone, ale wciąż jest dużo więcej plusów z jego obecności aniżeli minusów.

Wczoraj również oglądaliśmy mecz na dużym stresie, to było moim zdaniem kluczowe spotkanie w kontekście całego sezonu.
ODPOWIEDZ