Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Roma - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

zino
Milanista
Milanista

Roma - Milan

Post autor: zino »

O 20.45 walczymy na Olimpico o przełamanie czarnej serii bez zwycięstwa. Nie ma już łatwych i mało ważnych meczów, ale to ten z tych najważniejszych. Ewentualna wygrana mile widziana, dała by dużego kopa mentalnego i w tabeli. Jednak osobiście na remis też się nie obrazę.
Podobno mister stracił cierpliwość (w końcu) i za Romka na środku obrony zobaczymy Tomorego.
Forza!
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Kzr
Milanista
Milanista

Re: Roma - Milan

Post autor: Kzr »

Podobno mister stracił cierpliwość (w końcu) i za Romka na środku obrony zobaczymy Tomorego.
Mam nadzieję że tak będzie, pokazałoby to że Pioli reaguje nie tylko w trakcie meczu i że nie ma świętych krów. Romek niech sobie odpocznie.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Rzym albo smierc.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

To powszechne obwinianie Romagnoliego przypomina mi standardowe polowanie na czarownice.
Nagle wszystkie problemy znikną bo zawodnik w słabszej formie siądzie na ławce... w sporcie zespołowym.
Jak zazwyczaj bywa w tych sytuacjach, stawiam się w opozycji do ogólnego trendu. I tym razem będzie to o wiele łatwiejsze od poprzednich razy.
Nie był problemem Milanu Kalinic, który nawet w czasie największej nędzy nie był najgorszym napastnikiem.
Nie był problemem Suso czy Calabria (w drugim przypadku to do dzisiaj nie rozumiem czemu akurat on).
Nie jest teraz problemem Milanu Romagnoli. Sprawa do obrony jest łatwiejsza, bo chodzi o... obronę :P <suchar alert!>
Alessio nie nawiązuje do znakomitej formy z 2019, ale wytłumaczeń jest o wiele więcej. Gdy w grę wchodzi defensywa, to powodów można szukać nawet w ataku. W fazę defensywną zaangażowany jest cały zespół. Czy skrzydłowi spełniają swoje zadania jak trzeba? Dużo się mówiło, że brak Rebicia robił swoje. Co z pomocnikami? W tym sezonie często brakuje generała Bennacera. Jest też kwestia partnera, który również nie jest w topowej dyspozycji. Defensywa to delikatna kwestia i szukanie całej winy w Romagnolim jest wręcz idiotyczne.

To powiedziawszy, jeżeli Pioli zareagował, to oznacza że piłkarz musi usiąść na ławce. Tylko nie zdziwi mnie jak w trakcie meczu się okaże to co pisałem wyżej, że jednak są inne kwestie do poprawy.
Judge not lest ye be judged yourself
Kzr
Milanista
Milanista

miszcz nikt nie mówi że jak Romek zejdzie z boiska to wszystko wygramy do końca sezonu. Z tego co widzę to wszyscy są zgodni że cała drużyna cieniuje, po ostatnich meczach wszyscy pisali że nie widać za bardzo jakichkolwiek pozytywów, więc problem w drużynie jest złożony. Trochę zdajesz się opozycjonować na siłę moim zdaniem. Zawodnik jest pod formą (ostatnio wyglądał wyraźnie gorzej niż Kjaeri i Tomori), ale jego posadzenie na ławce jest delikatną kwestią, bo nosi opaskę kapitana i w ogóle jest chyba trochę butny (wnioskuję to po wielu kartkach za dyskusje z sędzią i po jego ostatniej cieszynce), więc może się to odbić na morale zespołu a tym bardziej na morale Alessio. Ja się po prostu cieszę, że Pioli podjął taką decyzję, pewnie bardziej miękki trener by go dalej wystawiał od początku.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Entuzjazm w internecie po tej decyzji jest spory, oby szybko nie zgasł.
I mam ogromną nadzieję, że Pioli zdecydował o tym sam, a nie pod wpływem nacisków medialnych. To jest jeszcze gorsze niż miękki trener.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Szkoda, że dopiero teraz a nie w meczu LE. Tomori od pierwszego meczu dobrze się prezentuje. Dziś ŚÓ powinno być naszą najpewniejszą formacją. Forza!
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Oby się te sytuacje nie zemściły, bo już powinno być 0:2...
zino
Milanista
Milanista

Zazwyczaj jak się takiego frajerstwa nie wykorzystuje to kończy się to porażką... Na razie Roma tragiczna. Ogromny niedosyt. Rebic chyba zawalił niepotrzebnie szukając podania...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Wina Rebica w tym jest, ale mniejsza niż Ibry - bycie sam na sam z pustą bramką daje większe szanse na gola, więc moim zdaniem to Zlatan dał ciała, że nie przypilnował linii spalonego.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Kessie! Należało się.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Najlepsza połówka od dawna. Chociaż parę grzechów zostało - skuteczność i mimo wszystko dopuszczenie do kilku groźnych sytuacji. Ale gra wygląda tak, jak na jesieni.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Patrząc na występ Tomoriego w pierwszej połowie, to należy przypuszczać, że Romagnoli następny mecz również zacznie z ławki. Tylko ciekawe, jak teraz Raiola będzie chciał uargumentować podwyżkę dla Alessio. :P
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Pocę się jak mysz ze stresu. Nie pamiętam, kiedy się tak denerwowałem na meczu ostatnio. Nie wiem dlaczego... Chyba bardzo nie chcę powrotu do starych czasów. Póki co świetna reakcja chłopaków na ostatnie mecze. Zdarzają się jeszcze chwile nieuwagi niestety, które trzeba wyeliminować, bo przy odrobinie szczęścia u rywali, mogli by któryś wykorzystać. Gol się należał, bo już wszystko zapowiadało kolejną zaczarowaną bramkę.

Mam nadzieję, że w drugiej połowie dalej zagramy swoje. Tomori robi wrażenie. Jeśli będzie się tak spisywał w tej rundzie, to jest to pewniak do wykupu, niezależnie od formy Romka.
Kzr
Milanista
Milanista

Fajny mecz dla postronnych widzów, po tym jak Roma pozbyła się kupy z majtów widać ofensywne usposobienie obu drużyn. Grad goli mógł już paść w tym meczu. Moim zdaniem zasługujemy na to żeby wygrywać, ale może paść dowolny wynik. Na pewno nie mamy 100% kontroli nad meczem, ale wygląda to fajnie.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Wściekły jestem na Zlatana. Raz za tę piętkę, dwa że nie przypilnował (znowu!) linii spalonego, Rebic nie mógł mu wczesniej podać. Ta druga sytuacja to amatorka.
Największa ulga w tym meczu? Nie sam gol, tylko piłka w rękach Kessiego przed rzutem karnym.
Hakan słaby, ale rożne nadal bije znakomicie. Tylko to go broni w tym meczu.

Niemniej jednak cieszy mnie, że jeszcze potrafimy grać intensywnie, a co za tym idzie grać dobrze.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Największym rywalem jesteśmy dzis sami dla siebie. Tyle podan do przeciwnika to nawet w przegranych meczach nie widziałem. Poza tym znow się nas ogląda. Tu nie ma tajemnicy. Jak gramy pressingiem i do przodu od razu inaczej to wygląda. Fajnie Rebic. Zupełnie inny piłkarz niż ostatnio. Tomori jak zwykle ekspresyjnie, ale jakaż to przyjemna odmiana po kapitanie pilnującym przeciwnika 2m od niego. No i dobrze się patrzy na Tonalego. Przy czym ten mecz pokazuje dobitnie, jak inny to piłkarz od Bennacera.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Majkel pisze: 28 lut 2021, 21:39 Pocę się jak mysz ze stresu. Nie pamiętam, kiedy się tak denerwowałem na meczu ostatnio. Nie wiem dlaczego...
Zdrowy jesteś, też tak mam ;)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Najlepsze 45 minut w 2021. Samej gry bo skuteczność nadal problemem. Powinniśmy strzelić więcej niż jednego gola choć uczciwie trzeba przyznać że Roma ma swoje szanse.

Też mam spore nerwy.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Rebic to powinien w tej sytuacji strzelać a nie podawać. Wg mnie to on bardziej zawinił.
Majkel
Milanista
Milanista

O i dokładnie dlatego się tak stresowałem tymi niewykorzystanymi sytuacjami. Że zaraz pójdzie jakaś akcja z niczego i im oczywiście wpadnie.
zino
Milanista
Milanista

Jakie to oczywiste, mamy milion okazji, praktycznie setkę na 0-2 i po chwili 1-1..:(
Majkel
Milanista
Milanista

BTW - ciekawe co z Hakanem. Martwi mnie wejście Brahima, gość nie widział boiska od dość dawna i w takim meczu ma wrócić na 45 minut.

Edit: A teraz jeszcze Zlatan. Coraz gorzej.

Edit2: Brawo Ante!

Edit3: Nie no, to jakaś masakra. Ante :(
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Masakra to będzie, jeśli się okaże, że wszyscy dotychczas zmienieni wypadną z gry na kilka tygodni z powodu kontuzji mięśniowych...
zino
Milanista
Milanista

Tym bardziej fundamentalne jest tu zdobycie 3 punktów.
ODPOWIEDZ