Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Inter

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Re: Milan - Inter

Post autor: bogiel »

Liczę na to, że z Romą zagra Tommori Kjear.
Inter nas brutalnie wypunktował.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Wynik fatalny, gra zaskakująco dobrze po tym, po tym co ostatnio reprezentował Milan.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Mecz już zakończony. Pierwsza połowa to 30 minut absolutnej dominacji Interu i zasłużone prowadzenie. Początek drugiej połowy to prawdziwy szturm Milanu i dobre okazje, ale Handanovic miał fenomenalne interwencje. Później prowadzimy mecz, dobrze gramy, ale Inter strzela i gasi światło. W pewnym momencie nasz jedyny pomysł to wrzutka w pole karne i nic z tego oczywiście nie było. Poza tym mega dużo niedokładności, niechlujności i mało pomysłu na grę po dobrym okresie naszej gry w drugiej połowie. Ogólnie rzecz biorąc nasza defensywa wygląda żałośnie, a ofensywa ułomnie.

Donnarumma bardzo dobrze. Kessie też ok. Natomiast Romagnoliego mam dosyć. Chciałbym zobaczyć ( jeśli to możliwe ) w kolejnym meczu Tomoriego w parze z Kjaerem. Tonali również nie wyglądał dobrze. Po Ibrze widać że jest stary i nawet jak gra stojanowa to w 60 minucie oddycha rękawami. Inter pokazał nam różnicę na dzień dzisiejszy i pod każdym kątem był lepszy.

Jeśli dzisiaj wygra Juventus, Roma i Napoli to za tydzień gramy już o życie i top 4 tu i teraz. Żarty właśnie się skończyły podobnie jak mokre sny o mistrzostwie, a poważne problemy mogą się w przyszłym tygodniu zacząć na całego. Margines błędu jest już prawie zredukowany do minimum.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Z gry to był niezły mecz. Skuteczność słaba plus dramat w obronie. Pewne przesłanki do optymizmu są, ale stało się to, co przewidywałem - Inter pokazał nam miejsce w szeregu.
plakat33
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 21 lut 2021, 17:04 Z gry to był niezły mecz.
STARY TIROWIEC pisze: 21 lut 2021, 17:02 Wynik fatalny, gra zaskakująco dobrze po tym, po tym co ostatnio reprezentował Milan.
Stary Tirowiec jak tak zawieszamy poprzeczkę to faktycznie ''sukces''.

rafał996 uważam że w tym meczu Milan miał dobre jakieś 15 minut pierwszej połowie, gdzie był równorzędnym partnerem. Świetny początek drugiej połowy, gdzie przypuścił szturm mając w przeciągu kilku minut parę okazji, które Interowi uratował Handanovic. Później fragment dobrej gry do stracenia 3 gola czyli ok. 20 minut, ale też dlatego, że Inter się cofnął i grał również bardzo dobrze, a jak trzeba było to wychodził i nas punktował. Po stracie 3 gola było już słabo i mieliśmy zgaszone światło. Dla mnie to stanowczo za mało jak na niezły mecz w naszym wykonaniu, gdzie finalnie dostajemy zasłużenie 3-0 w pupę.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Qnen pisze: 21 lut 2021, 17:00 Nie jest dobrze j mam wrażenie że zaczynają się wielkie problemy.
Milan - Juventus 1-3
Milan - Atalanta 0-3
Milan - Inter 0-3.
Wszystkie mecze na San Siro. Tragedia!
Pozytyw taki, że z Interem już grać nie będziemy w tym sezonie.
Niestety Juve a szczególnie Atalantę mamy na sam koniec.
Nie wiem jak inni, ale ja osobiście będę się modlił, żeby nasz ostatni mecz ligowy w Bergamo nie był bezpośrednim pojedynkiem o LM...

Tak poza tym, to Milan wyglądał dzisiaj jak Zlatan, niby wciąż bardzo groźny, ale w praktyce czegoś brakowało...
Inter nam odjechał, oby za tydzień nie dopadła nas Roma, bo z tym, że Juve będzie na koniec wyżej w tabeli trzeba się było liczyć od początku.

Byle tylko nie dać się dogonić Lazio, Napoli i Atalancie!
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

To nie byl niezly mecz. Niezle były tylko fragmenty. Oficjalnie mamy kryzys i pytanie co teraz. Wydaje się, ze możliwe są dwie drogi: zachowujemy spokój i dajemy powrócić do formy Hakanowi i Benkowi albo następuje wstrzasniecie zespolem, takie jak posadzenie na ławce kapitana... albo Kjaera.

Zastanawiam się też czy Pioli ma jakiś plan B. Tonali po prostu nie jest w stanie zastąpić Benka. Nie sprawdza się w grze w dwójce w pomocy w tym ustawieniu.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Powiem tak. To, że dziś wtopimy niestety było do przewidzenia. Nie możemy jednak przegrywać takich meczów jak tydzień temu w dodatku w takim stylu,a raczej jego braku. Moment zrobił się bardzo "delikatny", bo faktycznie następny mecz z Roma może nas dobić. Oby nie. Dziś decydujące były pierwsze trzy minuty drugiej połowy. Gdyby coś wpadło, to różnie mogło być, widać,że chłopaki wyszli naładowani po przerwie. Inter jednak ma duży potencjał i LuLa, co by nie mówić to niestety bardzo się zdziwię, jeśli nie wygrają w końcu scudetto. Z indywidualności to wspomnę tylko, że strasznie irytuje mnie Tonali...jak on zabiera się do strzału,litości... Dziś powinien mieć przynajmniej jednego gola. Podpisuję się pod tym także,że w kolejnych meczach Romek ławka i do gry Tomori.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Niezły mecz Milanu? Żartujecie?
W pierwszej połowie Inter nas rozjechał po czym mógł zamknąć mecz kilkukrotnie. My tak naprawdę zagraliśmy dobrze 10 minut po przerwie i to był Milan, jaki chcę oglądać. Gol Lautaro zamknął drzwi a bramka Lukaku to kolejne ośmieszenie naszego kapitana. Kolejne wstydliwe spotkanie. 4 porażka w 2021 roku.
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

7. miejsce po 38 kolejkach. Róbcie screeny ;-)
od 12.12.1993 r.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Wygrała drużyna mocniejsza, na pewno będąca w lepszej formie. Inter od paru tygodni jest po prostu w swojej najlepszej formie, zupełnie odwrotnie jak u nas. Z detali odnośnie wyniku to szkoda, że jednak mają w tym momencie lepszy bilans bezpośredni z nami. My nie graliśmy źle, ale błędy indywidualne i jako-taka forma to przepis na porażkę w takim spotkaniu. Jak mam jednak przeżywać to chyba wciąż bardziej siedzi we mnie to spotkanie ze Spezią, a wynik z Interem może nie był do przewidzenia, ale jednak był najbardziej prawdopodobny (nawet posiłkując się tym jak oceniali to spotkanie bukmacherzy).

Sam rezultat nie może nic zmienić w naszym podejściu. Stawka jest wyrównana i niezależnie jak spojrzymy na tabelę to trzeba powrócić do regularnego wygrywania.

Po meczu przeczytałem newsa, że Pioli podobno zastanawiania się nad zmianą taktyki ze względu na to, że w 4-2-3-1 od czasu kontuzji Bennacera zantowaliśmy spadek formy. Z dystansem podchodzę do takich rewelacji, bo wątpię, żeby jakiś dziennikarz aż tak siedział w głowie Stefano, ale myślę, że możnaby przetestować 4-3-1-2 w LE. Tonali w Brescii grał na środku z lepszym efektem niż u nas, prawe skrzydło jest u nas bezproduktywne, a Leao/Rebić z lewej strony mogą bezproblemu atakować jako podwieszeni napastnicy w tej taktyce. Jedyna wątpliwość to lewe półskrzydło, bo Hakan musi grać jako "10". Może Krunić doczeka się gry na swojej ulubionej pozycji :wink:
pandoktor
Milanista
Milanista

Sam Pioli na konferencji prasowej powiedział, że będzie analizowal zmianę ustawienia

Tonali gral w Brescii w ustawieniu 4-4-2 (jako DM) albo wlasnie 4-3-1-2 (jako CM). Tez bym sprobowal tej drugiej opcji, choćby po to by zobaczyc, czy mamy jakikolwiek plan B.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Pierwszy raz od dawna uważam, że 4-3-1-2 ma sens, przynajmniej jako alternatywa dla 4-2-3-1. Wreszcie mamy porządnych bocznych obrońców, którzy są efektywni w ofensywie, trequartistę z prawdziwego zdarzenia i napastników o różnej charakterystyce, którzy mogą się uzupełniać. Może jest to jakieś wyjście z sytuacji, które pozwoli po raz kolejny napędzić tą drużynę.
plakat33
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 22 lut 2021, 8:52 Może jest to jakieś wyjście z sytuacji, które pozwoli po raz kolejny napędzić tą drużynę.
Faktycznie wygląda to ciekawie, ale kluczem jest nadal powrót do formy zawodników takich jak Romagnoli, który naprawdę gra bardzo słabo czy Calhanoglu, który byłby w takim ustawieniu mózgiem drużyny i siłą napędowa. No i pytanie jak by zagrał Tonali w takim ustawieniu, bo jak mniemam grałby na środku w tej trójce. Wiem, że jest młody itd., ale do tej pory tych 35 mln nie widać ani trochę. Kto wie, może by się nam objawił nowy zawodnik. Ja bym chętnie zobaczył to ustawienie z Krunicem lub kimś innym na lewej stronie pomocy, Tonalim w środku i Kessim po prawej. Hakan/Diaz na trequartiście, Rebiciem/Leao jako drugi napastnik na lewej stronie i bardziej wysunięty Ibra.

I co najważniejsze moglibyśmy zrezygnować w takim ustawieniu z prawego skrzydła, które jest najsłabiej obsadzoną pozycją, a do tego całkowicie jałową w trakcie meczu.

Chętnie też dałbym odpocząć Romagnoliemu, ale Tomori jest chyba prawonożny i bardziej pasuje do zastąpienia Kjaera jeśli już. W każdym razie nasz kapitan to cień zawodnika, a Tomoriego chciałbym oglądać częściej, ponieważ może to być bardzo ciekawa i przyszłościowa inwestycja. Tani nie jest, ale może jest perełką w którą warto zainwestować, tym bardziej że nie kupowalibyśmy kota w worku.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

O Hakana się nie boję, nawet jak nie jest w szczytowej formie to daje radę. Faktycznie próba ustawienia 4-3-1-2 może zdać egzamin, bo nasza gra ostatnio wygląda trochę jak gra Interu na Lukaku - albo wrzutki na Zlatana i innych którzy akurat wbiegną w pole karne, albo podanie do Zlatana który albo ciągnie w kierunku bramki albo odgrywa. Tak czy inaczej Zlatan jest punktem odniesienia, więc drugi zawodnik obok niego, który umie strzelić do bramki będzie jak najbardziej na plus. Do tego Hakan dalej na 10-tce, więc tu wszystko gra. Prawe skrzydło jest istotnie bezużyteczne w ofensywie, więc żalu po Alexisie/Samu nie będzie.

Tylko co z lewą stroną? Theo bez Rebicia wygląda tak sobie, a Rebić jako podwieszony może się sprawdzi, a może będzie klapą. Póki co wystawianie go gdzie indziej niż na lewej nie zdawało egzaminu. Więc możemy mieć dalej Theo i Ante w składzie, ale każdemu odejmiemy tym ustawieniem jakości. Ewentualnie Rebić też siądzie na ławie, a drugim napastnikiem będzie Leao. Teoretycznie pasowałby tam bardzo dobrze, ale z regularnością jest u niego kiepsko i w defensywie daje nieporównywalnie mniej niż Ante.

Trzyosobowa pomoc powinna wyglądać lepiej, bo ewidentnie póki Kessie i Bennacer byli razem i byli w formie to wszystko grało elegancko. Niestety sam Kessie i ktokolwiek z naszych pozostałych pomocników dają w efekcie dziury w środku, a w ofensywie kichę. Tonali wciąż musi dorosnąć do gry w Milanie, Krunić nie daje gwarancji ani do przodu ani w defensywie, a Meite w obronie chyba nawet nieźle, ale jak ma podać do przodu to już jest bieda. Ciężki orzech do zgryzienia dla Piolego, a terminarz mamy teraz delikatny. Porażka z Romą bardzo by nam skomplikowała życie. Peleton chcący się dochrapać w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów jak na złość nie chce się wykruszyć.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Kzr pisze: 22 lut 2021, 13:54 Peleton chcący się dochrapać w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów jak na złość nie chce się wykruszyć.
To jest cały pech tej sytuacji, czołówka punktuje bardzo systematycznie i nikt, poza Napoli, nie wydaje się być w jakimś dołku. Porażka w Rzymie może nam bardzo skomplikować życie, a na samym końcu okaże się, że frajerskie 9 punktów zostawione na Spezii, Parmie, Veronie czy Genoi. Oczywiście nie da się wszystkiego wygrać, ale pamiętamy tamte doskonale tamte spotkania. Jeżeli przegramy na Olimpico, to wchodzimy w bezpośrednią walkę z Atalantą, Lazio, Romą i Napoli - bo Inter zdaje się być w ogóle poza zasięgiem, a i Juve raczej spokojnie dojedzie swoim nędznym stylem przynajmniej do TOP 3.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

My cały czas jesteśmy w bezpośredniej walce z nimi. Tyle, że dotąd mieliśmy pewną przewagę.
Cały czas pisałem, że chodzi o to żeby nie być w tej grupie, która wyraźnie spuchnie. Na razie to my tracimy najwięcej, nie da się ukryć. Ale jest jeszcze czas na reakcję.

Mam pewne wątpliwości, czy powinno się teraz szukać nowego ustawienia. Czy to nie akt desperacji.

W dużym stopniu stało się niestety to, czego się bałem. Zagrali dwie świetne rundy, każdy był w formie. Spadek kiedyś musi przyjść i przyszedł w fatalnym momencie. Jednak jeśli przez rok potrafili być najlepsi we Włoszech, to nie jest przypadek. Kiedyś się podniosą. Tylko czy nie za późno... Poza tym, dłuższy okres z kontuzjami doprowadził jednych do wytrącenia z rytmu bo nie grali, a innych do wytrącenia z rytmu, bo grali za kogoś i za dużo.

I dlatego nie wiem, czy zmieniać formację. Nie trafia do mnie, że nas przeczytali, że się nauczyli. To by oznaczało, że każda drużyna powinna raz w roku zmieniać ustawienie, a tak się przecież nie dzieje. Zespół był dobrze ustawiony, role przydzielone, każdy wiedział co ma grać. Niech wrócą do tego rytmu i to wystarczy.

Szczególnie, jeśli argumentem ma być zastąpienie Bennacera Tonalim. Moim zdaniem, Sandro z Interem zagrał całkiem przyzwoity mecz i widać było powoli jakąś jakość. Ja bym mu dał grać dalej.
plakat33
Milanista
Milanista

Jeśli chodzi o zmianę formacji to byłbym bardzo ciekawy jak by zagrali w tej zaproponowanej przez Renesco, ponieważ widzę zalety o których wspominano. Natomiast mam również te same obawy co rafał996. I tak się zastanawiam czy kombinowanie z formacją na tym etapie nie wyjdzie nam bokiem jeśli i tak poszczególni zawodnicy będą grać słabo albo przeciętnie np. Romagnoli, Calhanoglu, Tonali, Krunic, Meite...

Drugie pytanie czy zaskoczyłoby to wszystko od razu czy musielibyśmy czekać na rezultaty, no właśnie ile... bo zapas czasu mamy już znikomy.

Ja nie wierzę w rozczytanie Milanu tylko bardziej słabej formy upatruję w dyspozycji indywidualnej poszczególnych zawodników.

Ciekawe co zrobi Pioli. Milan trochę mi przypomina Lazio z zeszłych sezonów. Fajny pomysł i sama gra na boisku. Dobrze się to wszystko oglądało i funkcjonowało, ale krótka ławka zawsze powodowała puchnięcie. Nie oznaczało to zawsze nie osiąganie celów, ale też nigdy nie kończyło się walką o mistrzostwo i w pewnym momencie hurra optymizm opadał i wracali mniej więcej na swoje miejsce.

Dziwne mam uczucie, gdzie najbardziej fizycznie boli porażka ze Spezią i potracone punkty z Genuą, Parmą czy Hellasem, co może się ponownie odezwać na końcu sezonu i może zaboleć ze zdwojoną siłą. Porażka z Interem to taki ból na honorze, aczkolwiek wliczony już od początku.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

plakat33 pisze: 23 lut 2021, 10:47I tak się zastanawiam czy kombinowanie z formacją na tym etapie nie wyjdzie nam bokiem jeśli i tak poszczególni zawodnicy będą grać słabo albo przeciętnie
ale tak będzie, nie można przeceniać wpływu zmiany formacji.

Tu bardziej chodzi o to, żeby mieć alternatywy i nawet w trakcie spotkania zmieniać formacje tak, żeby zespół miał poszerzone możliwości reakcji na sytuacje na boisku.

Ja to widzę przede wszystkim tak, że nasza lewa strona w 4-3-1-2 aż tak wiele nie różniłaby się od obecnej, tak naprawdę to cała zmiana polega na zastąpieniu prawoskrzydłowego dodatkowym pomocnikiem, co miałoby się przełożyć na skuteczniejszą walkę o dominację w środku pola oraz intensywniejszy pressing, który był naszą podstawową bronią wcześniej. Na papierze wyglądałoby to tak, jakby Rebić i Leao mieli zmienić pozycję w stosunku do tego gdzie grają teraz, ale nie zapominajmy, że ta symetria z rozpiski przedmeczowej niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

Nie oczekiwałbym cudów po takich rozszadach, ale nie widzę też zagrożenia, że takie ruchy mogłyby nas pogrążyć. To jest mimo wszystko subtelniejsza zmiana niż zmiana Giampaolo z 4-3-3 na 4-3-1-2, gdzie za zmianą taktyki nie przyszła wymiana piłkarzy, bo Suso został po prostu przesunięty na pozycję "10".
plakat33
Milanista
Milanista

Renesco widzę to podobnie jak Ty. Po prostu zastanawiam się, czy po zmianie formacji odczujemy jakikolwiek efekt jeśli indywidualnie piłkarze nadal będą w słabej/przeciętnej formie i czy takie zmiany na tym etapie rozgrywek pomogą w czymkolwiek biorąc pod uwagę taką a nie inną dyspozycję zawodników. Punkty trzeba zbierać zaczynając od Romy. Zobaczymy co zrobi Pioli.
pandoktor
Milanista
Milanista

Di Stefano mówi, że na CZB najmocniejszy garnitur, czyli tak jak na Inter, ale Tomori za kapitana i Leao za Ibrę. I bez zmiany ustawienia. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej podoba mi się ten pomysł. Nie zdziwiłbym się nawet, gdybyśmy z wysuniętym Leao grali ładniej w piłkę niż z Ibrą.

EDIT: ostatni trening tego nie potwierdza... Hakan na skrzydle..., Krunic, Meite, Samu. Eh.
ODPOWIEDZ