Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Crotone

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Milan - Crotone

Post autor: pepe »

07.02.2021, 15:00 - Milan - Crotone

Spotkanie dwóch biegunów w tabeli Serie A. Lider z ostatnim zespołem. Bilans ligowy Crotone wskazuje jednoznacznie faworyta tego meczu: 3 zwycięstwa, 3 remisy, 14 porażek. Wyjazdowo to już jest absolutny dramat: 0 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek. Z zespołami z czołówki Crotone zbierało same lania, oprócz fenomenalnego wyniku uzyskanego z Juventusem (1-1 u siebie). Historia ligowych meczów na linii Milan-Crotone nie jest długa - w sumie obejmuje 5 spotkań, w których 4 razy wygrywał Milan i 1 raz uzyskano remis. Bilans bramek: 9-2.
W barwach czerwono-czarnych ponownie nie zagra filar defensywy Simon Kjær, ale ma się wrażenie, że "Fiki Miki" Fikayo Tomori ogarnął się już na dzień dobry bardzo solidnie i stanowi poważną konkurencję dla Duńczyka. Mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że pierwszy raz w historii kontuzji Kjæra nie mam stresu związanego z jego pozycją... Na boisku nie pojawi się też Brahim Díaz, który leczy kontuzję uda. Obaj panowie w pelni sił mają być w okolicach 15-17 lutego. Akurat wymienią się pewnie z nowo kontuzjowanymi (ewentualnie covidowcami), bo to już w tym sezonie jest całkowity standard. Z absencji warto jeszcze odnotować brak Matteo Gabbia, ale jego nieobecność trwa już bodajże trzeci tydzień, więc nawet, jak się wykuruje, to będzie łapał same ogony.
W zespole rywali pogrywa Polak Arkadiusz Reca. Szczerze życzę mu zdobycia bramki dla swojego zespołu przy stanie 0-5. Bardzo chciałbym wreszcie zobaczyć wysokie zwycięstwo Milanu. Nie pamiętam, kiedy ostatnio Milan kogoś zmiótł różnicą 4 czy 5 bramek. Czy to była Austria Wiedeń w 2017 roku czy trafił się jeszcze ktoś po drodze?

Kibicowsko Crotone to marka głównie znana na głębokim południu Włoch. Mają sporą bazę szalikowców, jednak to we Włoszech norma, że nawet kluby z mniejszych miejscowości są w stanie wystawić zgrabne liczbowo młyny i w dobrych liczbach jeździć też na wyjazdy. Tam bowiem piłką nożną żyje każdy małolat, każdy facet o piłce choćby cokolwiek wie. Crotone z Milanem pierwszy raz styczność miało 1 grudnia 2015 roku - podczas meczu Pucharu Włoch w Mediolanie na sektorze gości zawitało kilka tysięcy przyjezdnych. Etatowo, jak to podczas meczów Pucharu Włoch na San Siro, na stadionie istnieli tylko oni - młyn Milanu stanowiła garstka kibiców. Reprezentacyjna ekipa Crotone nosi nazwę Curva Sud Crotone. Trzy pomniejsze grupy to Crotone 1923, Cutro oraz Rocca di Neto 1923. Szkoda, że tak skromniutko, bo na przestrzeni lat (od 1976 roku, gdy zaczął się ruch kibicowski w Crotone za sprawą ekipy Brigate Rossoblu Volture) tych ekip było od groma - ponad 2 dychy. Główne wówczas były Gioventù Pitagorica oraz Nasty Boys. Najważniejsze zgody to Catania, Empoli, Ancona oraz Cosenza. Wielkie derbowe kosy to lokalni rywale Reggina oraz Catanzaro. Dla Milanu to ekipa całkowicie obojętna. Nie ten pułap...

Obrazek
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Milan - Crotone

Post autor: miszcz »

W lipcu wygraliśmy z Bologną 5:1. :)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

W teorii to powinna być pewna i wysoka wygrana. Gra lider z czerwoną latarnią, w dodatku do składu wraca u nas kilku zawodników pierwszej jedenastki. Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy niemniej to będzie dobry test dla zespołu czy nie rozluźnią się za bardzo teoretyzowaniem, że 3 pkt w tym starciu należą im się niejako z urzędu.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Dzięki pepe po raz kolejny za stworzenie bardzo ciekawej zapowiedzi. Fajnie się czyta coś nowego o czym człowiek nie wiedział wcześniej.

Gramy z najsłabszą drużyną i ewidentnym kandydatem do spadku, który nie pokazuje niczego dobrego w lidze. Celem jest zwycięstwo, nawet jakbyśmy grali bez 3-4 zawodników. Właśnie w takich spotkaniach trzeba golić rywali, żeby później cieszyć się na końcu sezonu lub mieć zapas punktowy na czas kryzysu lub w razie potknięcia. Fajnie by było pokazać trochę mocy, szybko strzelić bramkę i później dorzucić jeszcze 2 i niczego nie stracić. Wolałbym dla odmiany jakiś lekki mecz bez zbędnych emocji. Zlatan mógłby strzelić ze 2 żeby naciskać indywidualnie w klasyfikacji strzelców ;)
Znowu czekam co pokaże Tomori oraz ogólnie cała drużyna :) Oczywiście rozprężać się nie ma co, ponieważ to są niezwykle cenne punkty i to nie jest żadna ironia. W najbliższej kolejce Juventus gra z Romą więc któryś z naszych bezpośrednich konkurentów znów zgubi punkty i trzeba taką okazję obowiązkowo wykorzystać. Najlepiej jakby ich spotkanie skończyło się remisem ;)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Długo nie trwało nasze szczęście pod hasłem: (prawie) wszyscy wracają i są dostępni. Bennacer zapalenie oskrzeli, Tonali zgłosił jakieś problemy fizyczne, a Hakan po koronawirusie jeszcze nie gotowy. Efekt: Meite na środku, Leao na 10.

Tak czy siak, obowiązkowa wygrana.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Też się załamałem. Ale pozostaje wierzyć, że to będzie mecz przejściowy i od następnego większość wróci do sprawności. Z Crotone powinniśmy dać radę.

Dziś punkty straciła Atalanta, Roma przegrała z Juve, a Napoli po pół godziny gry przegrywa 2:0 z Genoą. Fajnie jak by też stracili punkty, bo to są zespoły, z którymi będziemy bezpośrednio rywalizować o kluczowe miejsca.
plakat33
Milanista
Milanista

Z Crotone nawet osłabieni powinniśmy wygrać i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Podobnie następny mecz. Fajnie by było w kolejnym spotkaniu odzyskać nieobecnych żeby się ograli trochę przed Interem i być gotowym na mecz derbowy.
rafal996
Milanista
Milanista

Strasznie mi się podoba cytat z Piolego w tłumaczeniu acmilan.com.pl - nie mam czasu szukać źródeł, mam nadzieję że jest wierny:
Tonali straci szansę gry po powrocie Bennacera: "Jak to mawia Zlatan - na tym poziomie albo ty jesz, albo ciebie zjadają".
No piękne :D Tak to powinno wyglądać. Mamy piłkarzy z konkretnym potencjałem, nie ma miejsca na martwienie się, kto sobie poradzi. Każdy ma grać na 150% i albo zje, albo go zjedzą. Nadal to jest mniejsza presja niż w drużynie wprost bijącej się o wygraną w LM, ale jednak musi to być jasne. Mamy fajną kadrę i nikt nie będzie miał miejsca z automatu.
pandoktor
Milanista
Milanista

Hehe, wszedłem na forum żeby napisać to samo. Piękny cytat. I chyba tłumaczenie wierne. Sempremilan.com podaje to samo
rafal996
Milanista
Milanista

O, zapomniałem że u nich gra Zanellato. To już wiem, kto nam strzeli bramkę ;)
pandoktor
Milanista
Milanista

Słaby mecz gramy. Dobrze, że prowadzimy. Wyjątkowo słaby Saelemaekers.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Salamakers mocno przeciętnie. Obawiam się, że w tym sezonie nie wróci do poziomu, który prezentowal w ubiegłym roku. Obecnie to poziom Castilejo.

Dużo osob chwali Tommoriego, poniekąd słusznie, ale w 10. minucie bardzo duży bląd w ustawieniu. Wtedy zapachniało golem dla Crotone.
plakat33
Milanista
Milanista

Dobrze by było strzelić druga bramkę i postarać się zamknąć mecz. Jeden babol, albo udana akcja Crotone i tracimy punkty albo zacznie się nerwówka. Najwyższy już czas.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

To chyba kwestia meczu już zamknięta. :P
pandoktor
Milanista
Milanista

pepe pisze: 04 lut 2021, 10:34 Bardzo chciałbym wreszcie zobaczyć wysokie zwycięstwo Milanu.
plakat33 pisze: 07 lut 2021, 16:23 Dobrze by było strzelić druga bramkę i postarać się zamknąć mecz. Jeden babol, albo udana akcja Crotone i tracimy punkty albo zacznie się nerwówka. Najwyższy już czas.
Piwo dla obu Panów!
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Bardzo satysfakcjonujący mecz. Milan nie wypruwając sobie żył, na wpół na stojaka wygrywa wysoko. Mecz pod kontrolą, siły zaoszczędzone. W dodatku nikt się nie połamał, a wracający po absencjach i rezerwowi łapią minuty.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Nie ma co za wiele mówić o tym meczu. Pewna wygrana. Mnie osobiście bardzo usatysfakcjnowało ujęcie po pierwszym golu Milanu. Kamera ujęła młodego blondyna. Mniemam, że to był Hauge. Wykonał gest radości, mimo, że się rozgrzewał. Rzadko spotykane u rezerwowych, zwłaszcza w takim meczu, w którym zwycięzca może być tylko jeden. Ten gest jednocześnie dał mi do zrozumienia, że Hauge ma świadomość czemu nie został powołany do meczów w Lidze Europy. Pewnie zresztą rozmawiał o tym z Piolim. Zawodnik, który byłby odsuwany od gry nie miałby w sobie takiego pozytywnego naładowania. Cieszę się, bo kibicuję mu. Nie wiem czemu, ale lubię tego małolata.
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Czy dobrze widziałem, że dwie ostatnie bramki to asysty Hakana? Meite dobra partia rozegrana. Cieszę się, że chłop się nie spalił i przy okazji... zmienił palmę tylko na tylnią.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Dobrze widziałeś, w dwie minuty Rebić zdobył dwie bramki, a Hakan zaliczył dwie asysty (w tym jedna z rzutu różnego, gdzie gol po kornerze nie pojawił się chyba ani razu podczas spotkań, w czasie których Turek nie był dostępny).
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Ibrahimovic 14 goli w Serie A i 14 strzelonych poprzez jedno dotknięcie piłki (bez przyjęcia).

Chyba pierwszy mecz na zero z tyłu bez Kjeara.
pandoktor
Milanista
Milanista

Hakan już 9 asyst w tym sezonie w lidze. W ogóle dobrze wyglądał te 30 minut.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

rafal996
Milanista
Milanista

Hakan klasa sama w sobie. Wraca do gry po przerwie, wchodzi z ławki, dwie asysty, dwie następne wykreowane szanse dla Zlatana i Mario. Chyba każda dzisiejsza wrzutka była celna. Mega ważny gracz.

Fajny wynik i w drugiej połowie fajna gra. Pierwsza raczej słaba, ale w tym meczu chodziło o to, żeby się nie zmęczyć i wygrać. Zrealizowali z nawiązką.

Zlatan 14 bramek w 11 meczach. Gol co 60 minut z hakiem. Pięknie, pięknie. Fajnie też, że Rebic punktuje, on musi złapać pewność siebie i rytm. A najbardziej cieszy powrót Hakana, a od następnego meczu (oby) także Bennacera.
pandoktor
Milanista
Milanista

kamilus pisze: 07 lut 2021, 23:13 Hakan ma 8 asyst: http://www.legaseriea.it/en/serie-a/statistics
Dzięki; widzę, że transfermarkt pokazuje jako asystę wywalczenie karnego, stąd różnica :)
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Pierwsza połowa nie była nadzwyczajna w naszym wykonaniu, Crotone również nie wyglądało źle, w drugiej dopiero siedli.

Nie ma wątpliwości, że Hakan jest fundamentalny dla naszej gry, z bardzo fajnej strony pokazał się wczoraj Meite, pomimo przeciętnego początku spotkania. "Bakayoko low cost" idealnie do niego pasuje, na pewno przydatniejszy niż Krunić. Dobrze, że Calabria zeruje się na derby.
ODPOWIEDZ