Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Bologna - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Re: Bologna - Milan

Post autor: Qnen »

Strasznie irytująca końcówka meczu. Nie powinno do tego dojść, żeby bać się o wynik meczu, który był prawie zamknięty. Prawie. I tutaj bura dla komentatorów Eleven, którzy w okolicach 70 minuty odesłali do szatni Bolognę i ogłosili zwycięstwo Milanu. A prawda jest taka, że 2-0 to szklany wynik i można go zbić w kilka minut. Tym razem się nam udało ale kolejnym razem już tak być nie musi.

Chciałbym wyróżnić Tomoriego, który wygląda na bardzo ogarniętego zawodnika. Żywy, zadziorny i praktycznie bezbłędny. Brawo Gigio. Dobry mecz kapitana i Calabrii. Można też wyróżnić Kessiego i Tonalego oraz Leao i Rebica. Niestety pod formą Theo a najgorszy na boisku Ibra. Irytujące zachowanie przy karnym. Byłem pewny, że nie wykorzysta karnego, co za nieodpowiedzialność! Jestem pewny, że nie chciał odpuścić jedenastki przez potencjalną bramkę nr 500.

Nie widziałem ostatnio meczów ekipy Sinisy ale wyglądali na ogarnięty zespół. Zdecydowanie za dużo sobie pozwalali. Za dużo akcji naprawdę groźnych.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

pepe pisze: 30 sty 2021, 18:41Tak się zastanawiam. Milan prowadzi IZ BACK czy Pioli? Jeśli typ marnuje 5. jedenastkę w tym sezonie, to jest to jakiś absurd, żeby on je dalej wykonywał. Choćby był bogiem. Przecież to trener wyznacza wykonawców.
Jestem za tym, żeby Kessie wykonywał u nas etatowo rzuty karne, ale już nie przesadzajmy z tym, że jak Zlatan podchodzi do jedenastki to oznacza, że steruje zespołem zamiast Piolego. Z resztą kolejny karny trafił już w ręce Francka.

Co do spotkania to gola zdobytego przez gospodarzy jestem w stanie usprawiedliwić, ale tego co nastąpiło potem już nie. Musimy wystrzegać się takiego rozluźnienia i dekoncentracji, bo mały włos a kosztowałoby nas to co najmniej 2 pkt.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

A na jakiej podstawie karne wykonuje Ibra? Był już kiedyś pomeczowy wywiad ze Zlatanem (chyba po meczu z Hellas), że odda jedenastki Kessiemu. No łaski nie robi. To nie on ma decydować o tego typu sprawach. Jego pudla już nas kosztowały straty punktów a według mnie lepiej jedenastki wykonuje Kessie i jeszcze Hakan. Zlatan już nigdy nie powinien podejść do karnego.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Qnen, kiedy nas kosztowały straty punktów? Z Verona nie trafił w 65 minucie - gdyby trafił, może byśmy strzelili na 3:2, a może nie. A w 90 minucie nie kto inny wyrównał, tylko Ibra. Przy drugim karnym nie czuł się na siłach i oddał piłkę Kessiemu. Spokojnie.

Co nie zmienia faktu, że w tym sezonie Ibra jest wyjatkowo slaby w tym zakesie: 3/7, przy czym 2 razy strzeliliśmy z dobitki.

W karierze: 84/100. Przed tym sezonem 87%

Kessie 21/23. Czyli na 100 mialby 91. Lepiej, ale jak widzicie różnica nie jest szokująca. Pytanie, czy sam Zlatan jest w stanie wyciągnąć wnioski.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Za dumny jest 😄👌

Mogły nas kosztować 👍 tak powinienem napisać.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Mój punkt widzenia może się wydać kontrowersyjny, ale spróbuję uargumentować.

Byłem i jestem za egzekwowaniem dalej przez Zalatana rzutów karnych, nawet jeśli ich zmarnował już 5(!). Jednak pod pewnym warunkiem i postaram się napisać dlaczego.

Ibra przez całą karierę egzekwował rzuty karne i nie miał z tym problemu. Jest napastnikiem klasy światowej o wielkich umiejętnościach technicznych. Jest naszym najlepszym napastnikiem, liderem na boisku i w szatni oraz legendą. Rzuty karne są chyba najprostszym elementem i da się to wyćwiczyć na treningach. Ibra ma najwięcej strzelonych goli i jest w walce o koronę króla strzelców.

Jestem za tym aby dalej wykonywał karne, ale tylko wtedy jeśli faktycznie czuje się 100% pewny i skoncentrowany. Jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że pewnie czuje jak to wygląda. Jeśli oddał karnego Kessiemu to znaczy, że tej pewności już nie miał, ale nie wykluczone, że w następnym spotkaniu znowu się to pojawi. Przy wykonywaniu ostatniego karnego odniosłem wrażenie, że robi to bo musi i spoczywa na nim taki obowiązek, ale nie było widać przy tym pewności i koncentracji.
ODPOWIEDZ