Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Inter - Milan (1/4 finału Pucharu Włoch)

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Kzr
Milanista
Milanista

Re: Inter - Milan (1/4 finału Pucharu Włoch)

Post autor: Kzr »

A ja nie lubię takiego gadania, że "wygrana w pucharze sołtysa, a oni się cieszą jakby LM wygrali, niebywałe". Wydaje mi się że jak się jest na boisku i wychodzi się zwycięsko z trudnej sytuacji (przecież wyszli na prowadzenie dopiero w doliczonym czasie), to się cieszysz ze swoimi kolegami niezależnie od tego, czy to Spezia w CI czy Real Madryt w LM. Tak samo mówiono o Milanie jak rzutem na taśmę się łapał do LE w ubiegłych sezonach - "cieszą się że się załapali do LE, będąc w klubie co tyle razy święcił triumfy w LM, co za komedia". Sukces to sukces, są pozytywy to się cieszysz, zawsze to jakieś budowanie ducha drużyny. Piłkarze grają w piłkę, bo są głodni zwycięstwa, nie dziwmy się zatem że się jarają po zwycięstwie, zwłaszcza nad derbowym rywalem.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Kiedyś derby nie ważne czy w Serie A czy Coppa Italia to był prestiż bez względu na zajmowane miejsca w tabeli. Teraz jest zupełnie inaczej i inne są priorytety. Ciekawa jest reakcja piłkarzy Interu, bo wyglądali jakby wygrali nie wiadomo co oraz pod kątem reakcji Pioliego, który podczas spotkania nie wyglądał na specjalanie przejętego i mojej samej. Ja byłem zaskoczony i nie dowierzałem jak widziałem i słyszałem piłkarz Interu, ale tylko dlatego, że trochę mnie ten mecz nie obchodził, a po zakończonym gwizdku odetchnąłem, że nie było dogrywki i że w sumie nie będziemy się musieli dalej w tym pucharze męczyć. Odczułem ulgę, że odpadliśmy i będziemy się mogli przygotować na mecze z Bologną, Crotone i Spezią, które są dla mnie o wiele ważniejsze niż ten pucharowy z Interem. Ale ciśnienie u nich musiało być niezwykle wysokie skoro była taka reakcja. No i pewnie Zlatan też podgrzał ile mógł.
plakat33
Milanista
Milanista

kzr masz w sumie rację. Punkt widzenia często zależy od punktu siedzenie. Może mnie zaskoczyła taka wielka euforia, bo ja czułem ulgę i obojętność oraz nie specjalnie byłem zawiedziony tą przegraną. Zazwyczaj przegrane derby to jakaś gorzka pigułka lub czara goryczy, a tutaj nic. Może mały zawód bo to jednak Inter i przegrany mecz, ale również uczucie ulgi i w pewnym sensie zadowolenie, że będziemy mieli możliwość na dobre przygotowanie się do bardzo ważnych meczów ligowych, a oni się będą męczyć w dwumeczu z Juventusem.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Mam podobnie jak niektórzy z moich przedmówców. Porażka w tych derbach jakoś szczególnie mnie nie zabolała. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że w chwili obecnej nie mamy wystarczającej głębi kadry, by skutecznie walczyć na trzech frontach i to był moment na to, by wypuścić jedną ze srok trzymanych za ogon. Nie mam absolutnie żadnych pretensji do Piolego o brak reakcji na gola wyrównującego. Pamiętam zbyt dobrze ryzyko podjęte kiedyś przez Allegriego w PW, które skończyło się kontuzją Thiago Silvy i wpłynęło również na późniejsze wyniki ligowe.

Jeśli chodzi o kontrowersyjne sytuacje, to faul Leao na Barelli był ewidentny. Nie jestem przekonany, czy był kontakt, ale przepisy mówią jasno, że faulem może być również sama próba kopnięcia. Gdyby Barella nie uciekał z nogami, zostałby ścięty przez interweniującego w sposób nieostrożny Portugalczyka. Nie ma się tu nad czym rozwodzić. Wolny, po którym Inter strzelił zwycięską bramkę, to błąd sędziego: Meite nie faulował gracza nerazzurrich. Drugie napomnienie dla Ibrahimovicia było jak najbardziej słuszne: Szwed przerwał potencjalnie niebezpieczną akcję rywali, za co jest automatyczne żółtko.

Największy niesmak pozostawia starcie Ibry z Lukaku. Dostali po żółtej kartce i nadal się wyzywali - powinni obaj wylecieć. Potem Szwed zszedł do szatni, a Belg próbował go gonić i nadal się rzucał - powinien zostać kolejną żółtą kartkę. Brzydzi mnie pomeczowa medialna nagonka na napastnika Milanu, przy jednoczesnym gloryfikowaniu "wielce pokrzywdzonego" Belga. Jeśli "do your voodoo shit" jest atakiem na rodzinę (sic!), "little donkey" jest podciągane pod rasizm (sic!), a nikt nie zwraca uwagi na groźby karalne ("I shoot you in the head"), to znaczy, że kibicowskie i medialne społeczeństwo powinno udać się czym prędzej na badania psychiatryczne.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

TomekW pisze: 31 sty 2021, 17:18Jeśli "do your voodoo shit" jest atakiem na rodzinę (sic!), "little donkey" jest podciągane pod rasizm (sic!), a nikt nie zwraca uwagi na groźby karalne ("I shoot you in the head"), to znaczy, że kibicowskie i medialne społeczeństwo powinno udać się czym prędzej na badania psychiatryczne.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to wszystko było podciągane pod rasizm. Mamy społeczeństwo z tak wypranymi mózgami przez lewicowe indoktrynacje, że to jest najlepszy obraz tego upadku. A jak rasizm, no to oczywiście wiadomo - tylko w jedną stronę. Czarni wobec białych - to już pod rasizm nie podchodzi. "Little donkey" rasistowskie, uśmiałem się przy tym setnie, gdy czytałem dziennikarskie wypociny na ten temat.
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Będą przesłuchiwać Valeriego, żeby sprawdzić, czy żółte kartki za niesportowe zachowanie dotyczyły właśnie tych wyzwisk czy może jednak nie (sic!). W całą sprawę wmieszał się nawet prezes FIGC Gravina, więc zanosi się na polityczny wyrok. Osobiście spodziewam się tego, że wszystko zostanie rozdmuchane do granic możliwości, aby obu napastników można było zawiesić na dłuższy czas również w lidze. Kto zna włoskie realia, ten wie, o co chodzi...
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Nie no. Nie mów, że Juventus :D.
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

czyli jednak Juve nie oszczędzało podczas zimowego mercato :D
plakat33
Milanista
Milanista

Swoją drogą obiektywnie trzeba przyznać, że Ibra chciał być cwany i wyprowadzić Lukaku z równej wagi, co poniekąd mu się udało. Niestety w rezultacie może się to wszystko odbić potężną czkawką dla niego i całej drużyny. Jeśli natomiast to prawda co powiedział Lukaku to tekst Szweda jest małym piwem...

Szczerze wątpię aby w takiej sytuacji cokolwiek zrobiono Juventusowi, a tutaj jest ewidentne rozdmuchiwanie na siłę tematu i kręcenie afery.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Jest pewien precedens z udziałem piłkarza Juventusu. Dość stary, bo z sezonu 1990/91. Salvatore Schillaci groził wówczas śmiercią rywalowi, który po meczu chwycił go za szyję. Skończyło się na jednym meczu zawieszenia za groźby karalne dla Schillaciego, dwoma za przemoc fizyczną dla rywala. Ale to było jeszcze w czasach, kiedy zawodnicy uderzeni łokciem w walce o górną piłkę nie padali jak rażeni piorunem, a nazwanie kibica Napoli "śmierdzielem" nie było traktowane jako dyskryminacja na tle terytorialnym.
ODPOWIEDZ