Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Atalanta

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Milan - Atalanta

Post autor: pepe »

23.01.2021, 18:00 - Milan - Atalanta

Piłkarze Serie A kończą pierwszą rundę rozgrywek. Mecze 19. kolejki są półmetkiem. Do Mediolanu przyjeżdża Atalanta Bergamo. Derby Lombardii. Ciężko uznać, by własne boisko było w tym momencie atutem. Piłka nożna bez kibiców na trybunach, to jak uciecha z gumową lalą - nigdy nie zastąpi prawdziwej kobiety.
Atalanta Bergamasca Calcio (bo tak brzmi pełna nazwa klubu) to kawał ekipy piłkarskiej w ostatnich latach. Rozbrykali się do tego stopnia, że nawet zawitali w progach Ligi Mistrzów. Tym samym już dawno odeszli z grona ogórów do szeregu tych ekip, przed którymi należy czuć pełen respekt bez najmniejszej nutki rozprężenia. Paka spod znaku mitologicznej atletki to aktualnie 6 drużyna ligi ze zgromadzonymi 33 punktami. Wyjazdowo ich bilans wygląda następująco: 4-4-1. I to nie jest napawający optymizmem symptom... Spośród czołówki ligowej jedynie Napoli było w stanie pokonać czarno-niebieskich (łomot 4-1). Pozostałe potyczki to albo remisy (Inter 1-1, Juventus 1-1) albo zwycięstwa Atalanty (Lazio 4-1 na wyjeździe!, Roma 4-1 u siebie). Silna banda i chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten mecz nie będzie spacerkiem. Żeby wygrać Milan musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

A w kwestiach umiejętności w Milanie jest wybitnie dobrze. Dawno, oj bardzo dawno, Milan nie był w stanie wystawić takiej szajki na murawie. Brakować może w środkowej linii Hakana Çalhanoğlu, jednakże świetną wiadomością jest powrót Theo Hernandeza oraz Ante Rebicia. Te dwa światełka w tunelu powinny znacznie wzmocnić ofensywę Milanu. W pełni zdrowi są IZ BACK i Rafael Leao. Biorąc pod uwagę nowy transfer Mario Mandžukicia można śmiało postawić tezę, że takiej siły w ofensywie Milan nie miał od wielu lat. Bardzo ciekaw jestem Soualiho Meïté - typ spodobał mi się nie tylko dzięki wybitnie kretyńskiej fryzurze (jak on główkuje, gdy mu piłka spada idealnie na czoło?), ale zaskarbił sobie także serce grą - jak na pierwszy występ - całkiem zacnie. Szykuje się nam porządne meczycho.

Ruch kibicowski w Bergamo jest jednym z pierwszych, jaki zawitał na włoskich stadionach. Fanatycy Atalanty szybko stali się wielkimi rozrabiakami do tego stopnia, że przez całe lata dwie główne ekipy działające na Atalancie także walczyły między sobą o prawo prymatu. Dotyczyło to ekip: Wild Kaos oraz Brigate Neroazzure. Wojna była tak zaawansowana, że zasiadające na trybunie obok siebie ekipy nie mogły nawet dojść do wspólnego zdania w kwestii prezentowanych choreografii, dlatego też Atalanta na swoim koncie do momentu upadku obu ekip, czyli początkowych lat XXI wieku zaprezentowanych opraw miała jak na lekarstwo - na palcach jednej ręki bezproblemowo zliczyłoby się wszystkie (nawet nie trzeba by używać wszystkich palców). Inaczej kwestia wyglądała w temacie odpalanej pirotechniki - tu fani Atalanty lubowali się w efektownych kolorowych odalanych świecach dymnych. Te czasy jednak odeszły do lamusa. Obecnie na trybunach Atalanty nie ma żadnych podziałów na ekipy. Wszyscy stoją za jednym sztandarem "Bergamo" - tym samym czarno-niebiescy wyciągnęli wnioski z lat podziałów między sobą i odrobili zadanie na piątkę z plusem. Jednocześnie wieszając zawsze w centralnym miejscu flagę z nazwą swojego miasta obrazują swoje przywiązanie do lokalnej ziemi, co jest czymś szczególnie istotnym w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Atalanta jest jedną z ekip, która ma szacunek u każdej włoskiej ekipy, bez wyjątku. W dawnych latach jadąc do Bergamo śmigało się dosłownie na wojnę. Świry z tego miasta miejską walkę partyzancką, z koktajlami mołotowa na czele, mieli opanowaną do perfekcji. Wszystko to jednak to czasy przeszłe, które, niestety, nigdy nie wrócą. Milan z Atalantą się nienawidzą. Szczerze i ma się wrażenie, że dozgonnie. Dużą cegiełkę w tym wszystkim wnosi także zgoda MIlanu - Brescia, która jest największą kosą fanatyków Atalanty. Mecze pomiędzy Milanem a Atalantą zawsze obfitują w masę wyzwisk i pocisków, a wypady do Bergamo są jednymi z tych, na które mobilizuje sie cała czołówka kibicowska Milanu, bez żadnego odpuszczania i usprawiedliwiania nieobecności.

Obrazek
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
pandoktor
Milanista
Milanista

Re: Milan - Atalanta

Post autor: pandoktor »

To forum mogłoby zostać tylko dla tych wpisów otwierających tematy meczowe. Czapki z głów. Świetnie to się czyta.

Dla mnie mecz szczególny, trzeci najważniejszy w sezonie. I tak pewnie długo będzie. Wszystko przez łzy mojego, wówczas 6-letniego, synka w grudniu 2019 r. Do tego nie lubię Gasperiniego.

Atalanta w formie, nawet pomimo remisu w Udine. Wierzę jednak w naszą wygraną. Przyszedł czas pomszczenia łez. Forza Milan!
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Pierwsza zemsta na Atalanie już się dokonała wiosną. Cały czas jednak żywa jest pamięć o tamtej grudniowej klęsce, dlatego mobilizacja będzie najwyższa z możliwych.

Bardzo się bałem tego meczu, bo zapowiadało się, że podejdziemy do niego w beznadziejnym składzie. Teraz jednak wygląda na to, że nie będzie aż tak źle, chociaż nadal nie idealnie. Mimo wszystko jednak, z takim zestawieniem osobowym możemy już liczyć na więcej. I liczymy. Atalanta jest mocna, ale w tym sezonie nie ma dla Milanu za mocnych drużyny w lidze. Liczę na to, że zagramy na normalnym poziomie i przypieczętujemy znakomitą pierwszą rundę. Chociaż na pewno będzie to bardzo trudne starcie.

Atalanta zremisowała ostatnio z Udinese, które teraz podejmie Inter, ale tam nie liczę raczej na stratę punktów kuzynów. Juventus gra z Bolonią i też trudno spodziewać się niespodzianek. Ciekawi mnie za to starcie Romy ze Spezią - będzie wielka zemsta za puchar? Napoli jedzie do Werony, Lazio podejmuje Sassuolo. To będą ciekawe mecze.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

@pepe życzę Ci, żebyś jak najdłużej miał zapał do pisania tematów przedmeczowych. Jak ktoś interesuję się Milanem na codzień to zazwyczaj nic nowego w takim temacie nie znajdzie, a tu mamy pigułkę unikalnych informacji, które pozwalają nam jeszcze lepiej wkręcić się w atmosferę meczu, nawet z dala od płyty boiska. Dyskusja też rozwija się dzięki temu w fajnym kierunku.

Co do spotkania, w przewidywanych składach do gry od pierwszych minut na lewym skrzydle przymierzany jest Leao. Osobiście chciałbym w końcu zobaczyć na lewej stronie duet Theo & Rebic ze Zlatanem na szpicy. W tym sezonie niewiele było do tego okazji, bo nawet jak Theo był z Ante równocześnie na boisku to Chorwat zastępował kilkukrotnie Ibrę na ataku i te lewe skrzydło nie było aż tak rozpędzone. Tu upatruje naszej szansy. Niemniej Rafael to też ciekawe rozwiązanie, przy czym w jego przypadku nie widziałem aż takiej chemii na boisku z Hernandezem.

Ciekawi mnie bardzo występ Brahima. Atalanta ma specyficzny sposób bronienia, ciekawi mnie bardzo, czy nakryją czapką filigranowego zawodnika wypożyczonego z Realu, czy wręcz przeciwnie Hiszpan rozegra dobre spotkanie.

Od strony taktycznej ciekawi mnie z kolei jaką strategię wybierze Pioli. Czy będziemy próbowali ich przeczekać, czy jednak narzucimy ostry pressing od samego początku licząc, że stłamsimy zaskoczoną ekipę z Bergamo i zrobimy to co w tym sezonie już kilkukrotnie się udawało, czyli Blitzkrieg.
rafal996
Milanista
Milanista

Co do Brahima, najbardziej ciekawi mnie, co mówi mu trener. Czy daje mu względną swobodę w wyborze wariantów? Bo dla mnie jego ogromnym problemem jest taki syndrom piłkarza z orlika - on chce sam rozstrzygnąć większość akcji. Rada dla niego wydaje się prosta - wcześniej oddawać piłkę, dryblować, ale z głową. Diaz wiecznie robi ten sam błąd, czyli zapędza się w miejsce, gdzie już nic dalej nie może zrobić, mimo że chwilę wcześniej miał kilka opcji zagrania. Takie granie na instynkcie, ale nie wiem czy daleko na tym zajedzie. Powinien bardziej planować, niż iść na przebój.
Czy będziemy próbowali ich przeczekać, czy jednak narzucimy ostry pressing od samego początku licząc, że stłamsimy zaskoczoną ekipę z Bergamo i zrobimy to co w tym sezonie już kilkukrotnie się udawało, czyli Blitzkrieg.
Jestem zwolennikiem tej drugiej opcji i cieszę się, że Pioli właśnie ją najczęściej stosuje. Szczególnie takiemu rywalowi jak Atalanta nie powinno się pozwolić wejść w swój rytm, bo wtedy są mega niebezpieczni. Pierwszy kwadrans powinien być zagrany na maksymalnej mobilizacji, tak żeby nie mogli rozwinąć skrzydeł. Potem już trzeba odpuścić i regulować tempo, ale początek powinien być ostry i tak najczęściej gra ostatnio Milan.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Też uważam, że tak pójdziemy w tym meczu. W tym sezonie z ligowych spotkań kojarze tylko jeden, gdzie schowaliśmy się na początku spotkania za podwójną gardą i efekt był, jaki był - Juventus.

Według Sky Italia, w buty Hakana ma wejść chwalony przez @pepe Meite... Zaiste ciekawa koncepcja. Pioli zamknął mi jednak gębę i przestałem z nim "dyskutować", na razie nie sprawia wrażenia, że wszedł w etap samouwielbienia i syndromu przekonania o nieomylności, jeszcze nic nie wygrał i chodzi twardo po ziemi.

Choć ... podysktuję. Trójca za Ibrą w postaci Leao - Meite - Castillejo to jest turboenigma.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Mnie też ten Meite nie przekonuje na pozycji trequartisty. Plus taki, że mamy choć jednego ofensywnego dobrego rezerwowego na ławce. Bo Rebic pewnie niegotowy.
NowyTymek
Milanista
Milanista

Post autor: NowyTymek »

Jeśli ktoś szuka streama to tutaj ja za darmo w wysokiej jakości: https://www.mecze24.pl/pilka-nozna/atalanta-ac-milan
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ciekawe spojrzenie na kwestię Meite na 10-stce:
He’s not gonna be playmaker. Pioli is going with longballs to Zlatan who will dominate Atalanta defenders in the air and have physical midfield to win second balls to bypass Atalanta’s pressing since he’s missing his technical mids in Hakan & Bennacer
Co ciekawe, pisał to kibic Interu.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

pepe pisze: 21 sty 2021, 22:42 Świry z tego miasta miejską walkę partyzancką, z koktajlami mołotowa na czele, mieli opanowaną do perfekcji. Wszystko to jednak to czasy przeszłe, które, niestety, nigdy nie wrócą.
Możesz rozwinąć? Wiem, że dla Ciebie piłka nożna to dodatek do ruchu kibicowskiego, ale chciałbym abyś pociągnął wyszczególnioną myśl. Dzięki.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

pepe tylko prosimy przy ewentualnej odpowiedzi trzymać nerwy na wodzy i bez wulgaryzmów, ponieważ bardzo nam się podobają twoje zapowiedzi meczowe opatrzone ciekawymi historiami kibicowskimi i nie chcemy twojego ponownego zawieszenie ;)
chef
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: chef »

Są składy, potwierdza się Meite na trequartiście:
AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma - Calabria, Kjaer, Kalulu, T. Hernandez - Kessie, Tonali - Castillejo, Meite, Leao - Ibrahimović
ATALANTA BERGAMO (3-4-2-1): Gollini - Toloi, Romero, Djimsiti - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens - Pessina, Ilicić - Zapata.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Atalanta ostatnio bardzo chimeryczna, nasz skład prawie w komplecie, dochodzi Mandżukić. Patrzę z optymizmem na mecz i liczę na przyklepanie mistrzostwa półmetka.
plakat33 pisze: 23 sty 2021, 16:51 pepe tylko prosimy przy ewentualnej odpowiedzi trzymać nerwy na wodzy i bez wulgaryzmów,
Ja osobiście nie dostrzegam w tym pytaniu mms złośliwości :hmm: .
plakat33
Milanista
Milanista

STARY TIROWIEC pisze: 23 sty 2021, 17:40 Ja osobiście nie dostrzegam w tym pytaniu mms złośliwości :hmm: .
Ja również ;) Ale dmucham na zimne, ponieważ w przeszłości tematy kibicowskie wywoływały duże emocje :)
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

To kto to mówił, że go brak Romagnolego kompletnie nie martwi? :( Przestawił niestety Kalulu jak dziecko. Liczę, że ich przyciśniemy jeszcze.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Co by nie mówić to kolejna bramka idzie na konto Kalulu po Genoi i dwóch z Lazio.
Na razie wyglądamy bardzo nijako... Patrząc na Meite to jakbyśmy grali w 10 z dziura w środku pola.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Atalanta zdecydowanie lepsza. Nie wygrywamy pojedynkow. Licze na wejscie Diaza, ktory to potrafi.
rafal996
Milanista
Milanista

Meite na tej pozycji nie istnieje.
Szkoda że Kalulu zawalił, bo poza tym gra dobry mecz.

Raczej słabo wyglądamy niestety. Hakana brakuje bardzo.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Muszą nastąpić zmiany przede wszystkim mentalne. Wyglądamy jakbyśmy chcieli dostać więcej po ryju i zejść z ringu przed czasem.
Rebic na boisko. Może Diaz choć mam wrażenie, że on jest trochę za miękki na siłową grę Atalanta.

Ilic gra mega zawody.... Niestety
Majkel
Milanista
Milanista

To prawda, gambit z Meite póki co niezbyt się opłacił. Nasz nowy nabytek jest na tej pozycji zupełnie niewidoczny. Liczę, że na drugie 45 minut wyjdzie wygłodniały Milan i jednak nie przegramy.

No i ciekaw jestem co dalej z Musacchio, bo nie wygląda na to, aby miał zostać wytransferowany, a w hierarchii wydaje się być za 19-latkiem, który nominalnie jest bocznym obrońcą i dopiero co zaliczył debiut.

Chyba potrzeba Brahima, aby rozruszać nieco tę ofensywę. A później może Ante za Leao.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Samych patałachów nam dają ostatnio do sędziowania.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Kessie powinien dostać czerwoną za niesportowe zachowanie, wiec nie ma co narzekać.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

No jak nie ma? Gdyby gwizdnął faul na Kalulu to nie byłoby karnego...
plakat33
Milanista
Milanista

Majkel pisze: 23 sty 2021, 18:52 No i ciekaw jestem co dalej z Musacchio, bo nie wygląda na to, aby miał zostać wytransferowany, a w hierarchii wydaje się być za 19-latkiem, który nominalnie jest bocznym obrońcą i dopiero co zaliczył debiut
Podobno Milan nie wiąże z nim przyszłości, a Argentyńczyk powiedział, że chce wypełnić kontrakt i za 6 miesięcy odejść jako wolny zawodnik. Może ktoś uznał, że w takim razie lepiej ogrywać Kalulu, niż dawać plac Musacchio, który nie gra od roku i pewnie również będzie potrzebował czasu.
Majkel
Milanista
Milanista

Za jakie niesportowe zachowanie? Przecież nie było to celowe. Karny się raczej należał, ale bez przesady z tą czerwoną.

Niestety problemy się nie kończą. Tutaj 3 pkt. rozpatruję już w kategoriach cudu, a do tego straciliśmy Kalulu. Ech. Nie mogę się doczekać powrotu Hakana i Bennacera i posiadania dwójki klasowych stoperów.

Plakat, jeśli jest tak jak piszesz, to faktycznie ma to sens.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2021, 19:19 przez Majkel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ