Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Lazio

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Teraz już we wszystko wierzę :D

Ciężar spotkania był przytłaczający. Remis bym uznał za dobry wynik, bo podtrzymanie serii bez porażki. W trakcie już zacząłem sobie racjonalizować, że nawet porażka to nie wstyd, bo z taką sytuacją kadrową to grali naprawdę dobrze, wstydu nie ma.

A tu BUM! Na koniec cios za ciosem i gol na miarę... ogromną! Nikt nie powie, że nie zasłużyli, chociaż duża część meczu była zagrana na wycofaniu. Na koniec jednak trzy sytuacje, jedna wykorzystana i wygrana na miarę lidera!

No nie mogę wyjść z podziwu. Raz, dwa, trzy razy to jeszcze może być przypadek. Tutaj mówimy o zabójczej regularności. Mamy ukoronowanie tego najlepszego od niepamiętnych czasów okresu, najlepszego roku od nie wiem kiedy. Mogli to na koniec zaprzepaścić, mogliśmy przegrać, stracić passę, rekordy, spaść na drugie miejsce, a i tak wszyscy by się zachwycali tym Milanem. Oni jednak postawili kropkę nad i. Przeszli do historii. Mamy święta na szczycie, niepokonani, śrubujący rekordy. NIKT tego nie mógł przewidzieć.

I to wszystko bez kręgosłupa w postaci Zlatana, Kessiego i Kjaera. Także bez mega kluczowego Bennacera. Z grającymi rezerwami w postaci krytykowanego Krunica, w postaci wchodzącego w dorosłą piłkę Kalulu. Oni budują swoją historię i historię Milanu.
miszcz pisze:(Krunic) Tak naprawdę nie grał dzisiaj źle. Poza tym, jeżeli to jest nasze najsłabsze ogniwo, to bardzo dobrze z nami
Dokładnie tak! Jeśli to jest najsłabszy zawodnik, to możemy spokojnie patrzeć w przyszłość. Gra na poziomie, w dawnym Milanie byłby czołowym pomocnikiem. Oczywiście na ten moment odstaje, ale ostatecznie wchodzi i nie ma tragedii. A mówimy o naprawdę dobrym poziomie, o poziomie lidera Serie A.

Nie zmienia to faktu, że trzeba przeprowadzić ostrożne, dobre okienko. Ale to nie jest rozpaczliwe łatanie dziur, tylko szansa na podniesienie poziomu jeszcze wyżej.

I po takim roku nie zabraknie poważnych piłkarzy, którzy będą chcieli dołączyć i być częścią tej rewelacyjnej grupy. Jaka piękna odmiana!

Jakie piękne święta!
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Ja równie¿ stanê w obronie Krunica. Zagra³ naprawdê dobry mecz. Przez pierwsze pó³ godziny wrêcz przeciera³em oczy, ¿eby upewniæ siê, ¿e to on, bo bardzo dobrze prowadzi³ pi³kê, rozgrywa³, kiwa³. By³em pe³en obaw patrz±c na nasz ¶rodek pomocy, ale Krunic i Tonali stanêli na wysoko¶ci zadania. A przeciwnikiem nie by³ byle kto, wiêc nic tyko siê cieszyæ. Póki co: niepokonani :)

EDIT: Mamy 34 punkty. W poprzednim sezonie 35 punktów mieli¶my po zwyciêstwie nad Torino w 24 kolejce ;)
"History will be kind to me... for I intend to write it"
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

cytując tekst piosenki "Jezu jak się cieszę!"
ależ się wydarłem w tej 92 minucie, piękna sprawa, jest moc i jest duch w tej ekipie. Jestem spokojny o dalsze losy sezonu. Wg mnie też troszkę dziś los nam oddał to co zabrał lub czego zabrakło przy bardzo pechowym remisie z Hellas chociażby, karma.
Z personaliów to jednak Krunić nie daje rady jak na ten Milan. Nie twierdzę, że jest fatalny, ale w tej kadrze, z tą formą bardzo odstaje... to samo Kalulu, choć oczywiście to młody nieograny jeszcze chłopak. Dziś zawalił obie bramy - wiem, pierwsza to pechowe i niecelowe nadepnięcie, druga co by nie mówić dał się ograć Ciro, no ale... w poprzednich meczach też popełniał wiele błędów (choć miewał też super zagrania, ogólnie to taki gracz zero jedynkowy trochę wg mnie). Z tego co mówili jednak już na Benevento Kjaer może być gotowy? Oby.
Piękny czas, Forza !
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

https://twitter.com/OptaPaolo/status/13 ... 3553014784

Rok temu mieliśmy równo dwa razy mniej punktów niż teraz. Również rok temu do 1. miejsca zabrakło nam 18 punktów, a teraz mamy ich więcej o 17 niż w ubiegłym sezonie w tym samym momencie. :P
rafal996
Milanista
Milanista

Absolutnie nie powiem, że Kalulu nie daje rady. Krunic tsk, to już jest ukształtowany piłkarz i cudów z niego będzie, maks solidny średniak. Ale Kalulu ma 20 lat, raptem kilka występów w seniorskiej piłce i on już dziś potrafi zrobić różnicę. Miał mega pecha z nadepnięciem przy karnym. Potem ograł go Immobile, ale czy to błąd? Immobile to zdobywca Złotego Buta, ograł każdego obrońcę w tej lidze, a Pierre go nie zgubił, nie zaspał, po prostu nie zdążył do idealnego podania. Poza tą sytuacją czyścił elegancko, świetnie gra na doskok i ma naprawdę bardzo dobre wyprowadzenie piłki. To jest zawodnik z wizją i odwagą, zapowiada się naprawdę pięknie.

A Krunic tak jak napisałem. Solidny średniak. Na ławkę naprawdę może być, byle nie musiał grać głównych ról, jak dziś.

Strasznie mnie cieszy ten mecz, bo właśnie tacy jak Kalulu pokazali klasę. Wypadają piłkarze, a my wyciągamy z rękawa jakiegoś juniora no name i z nim w składzie wygrywamy ważny mecz. No piękna sprawa.

Jest w tym symbolika, że to ostatni mecz w roku. Rok temu Atalanta nas zniszczyła. Dziś Milan zamyka to klamrą. To pierwszy raz, kiedy możemy unieść głowy. Jeszcze nic nie wygraliśmy, ale dominacja w całym roku to już coś dużego i tu nie ma przypadku. Coś zostało zbudowane i patrzymy w przyszłość z wiarą i śmiałością.

Jak sobie przypomnę poprzednie święta... ;)
forzamilan3
Milanista
Milanista

Post autor: forzamilan3 »

No w pewnym momencie sobie nawet pomyślałem, że fajnie jakby Kalulu grał z Kjearem. No ale jednak jak popelnia błąd to duzy, choć fajnie często walczy i wyprowadza akcje. Jak będzie dalej grał z takim entuzjazmem to wyrosną z niego ludzie.

FORZAMILAN!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Marco7
Milanista
Milanista

Kalulu to ja jestem wrêcz zachwycony. Kupili¶my za 400 tys euro ch³opaka bez ¿adnego do¶wiadczenia w seniorskiej pi³ce. Przyznajcie szczerze, kto nie s±dzi³, ze kupujemy takiego Vergarê (niestety nie Sophiê), Rodrigo Elyego, Salamona, Onyewu, Didaca Vilê czy Grimiego? Na zasadzie, mo¿e wypali, ale najprawdopodobniej nigdy nie zobaczymy go na boisku?
A my tu narzekamy, ¿e ch³opak nie zatrzyma³ w jednej akcji zdobywcy z³otego buta i wielokrotnego capocannoniere, który dosta³ podanie dos³ownie na nos. W tych kilku meczach, co zagra³ pope³nia³ chyba mniej b³êdów, ni¿ pewna ¶ci±gniêta kiedy¶ za grube miliony z Juventusu gwiazda. Karny to zwyk³y niefart. Skrobn±³ przypadkiem marchewkê. Gdyby nie to, ze Correa zszed³ z kontuzj±, to naprawdê pomy¶la³bym, ¿e to jaki¶ ¿art. A co do drugiej akcji to po prawdzie na równi trzeba winiæ ¶rodek pomocy, który pozwoli³ na takie zagranie Siergieja. Ja w sumie t± bramkê bardziej zapisuje Lazio, któremu wysz³a perfekcyjna akcja z pierwszej pi³ki, ni¿ b³êdowi któregokolwiek z naszych zawodników.

Co do Krunica, jasne, ze pewnego poziomu nie przeskoczy. Solidny ligowy ¶redniak? Pewnie tak, ale nawet wielki Milan sprzed 15 lat mia³ w sk³adzie np Ambrosiniego, czy Brocchiego który wybitnymi zawodnikami nie byli, ale zw³aszcza ten pierwszy stanowi³ olbrzymi± warto¶æ dla dru¿yny. Dlatego nie skre¶la³bym Krunica, zw³aszcza po wczorajszym meczu, bo widaæ, ¿e wpasowa³ siê w dru¿ynê i je¿eli jest w stanie zaakceptowaæ swoje miejsce w niej, to mo¿e byæ jej cennym elementem.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Marco7 pisze:Gdyby nie to, ze Correa zszedł z kontuzją, to naprawdę pomyślałbym, że to jakiś żart.
Correa już był wcześniej kontuzjowany. Jego występ był ogólnie pod znakiem zapytania, więc faul Kalulu nie musiał mieć nic wspólnego z jego zajściem.
Ogólnie podzielam Wasze zdanie. Ten chłopak pokazał więcej niż ktokolwiek mógłby wymagać od niego. Pytanie czy na prawej obronie też mogą być z niego ludzie, bo wtedy nie trzeba będzie się martwić o wykup Dalota i będziemy mieć fajną alternatywę na dwie pozycje w obronie.
Jeszcze inna kwestia, czy on nie mógłby czasem zagrać jako DM. Według mnie ma predyspozycje do tego.

Wesołych świąt wszystkim Milanistom! Ostatnio tak miło to chyba było w 2016 :)
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

No właśnie, ciekawy jestem, czy Kalulu zostanie już na stoperze. Z jego predyspozycjami mógłby być znakomity i na boku obrony i na DM. Pioli musi znaleźć mu jedną, stałą pozycję i tam go uczyć.

W każdym razie, nie wolno myśleć, że skład jest kompletny. Kalulu to melodia przyszłości, na ten moment mamy dwóch i pół stoperów do pierwszego składu i ktoś zdecydowanie powinien przyjść.

Krunic to tak jak tu padło, może być zadaniowcem na ławce, powinien dać radę i tacy gracze są cenni w każdej drużynie. Ale do podstawowej rotacji potrzeba kogoś lepszego.

Mnóstwo pracy przed zarządem. Trzeba przedłużyć kontrakty, rozwiązać kwestię wypożyczeń i wzmocnić zespół. Pozycja negocjacyjna się poprawia. Niedawno przeciętni zawodnicy potrafili odmówić Milanowi, bo nie był to ciekawy kierunek. Dziś wielu dobrych piłkarzy chętnie tu przyjdzie. Trzeba to mądrze rozegrać
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Ja tam widzę w Kalulu gracza pokroju Gallasa minimum, wyżej to Thuram ;]

5 mecz w seniorskiej piłce a mental ma niesamowity. Niby zrobił dwa błędy wczoraj, ale on grał dalej swoje i psychicznie wytrzymał (też trzeba pamiętać o pustych trybunach) ale wielu by się mogło podłamać. Romagnoli też nie miał łatwego wejścia po przyjściu wytykano mu każdy błąd, cenę etc. Gabbia też jak wchodził był elektryczny, dopiero jak złapał rytm to grał nieźle ^

Co mi się wczoraj nie podobało to nasza bierność w kontrach. Przed stratą gola na 2-2 mieliśmy dwie kontry. Jedna 4 na 4 gdzie nasi nie wiedzieli co chcą zrobić, a potem druga gdzie Saelemakers podał źle ... Potem pod koniec meczu Rebić miał praktycznie dwie setki ...
Marco7
Milanista
Milanista

Te¿ mi siê wydaje, ze z Kalulu mo¿e byæ bardzo dobry defensywny pomocnik. Patrz±c na jego charakterystykê, to taka pozycja powinna u chyba nawet lepiej le¿eæ, ni¿ jego nominalny prawy obroñca.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Z obrońcami to zarząd będzie miał spory ból głowy, bo nawet jak bardziej zastanowić się nad potencjalnymi scenariuszami, to chyba żaden nie jest wyraźnie lepszy niż pozostałe.

Mamy Romagnolego, Kjaera, Gabbię, Kalulu, Duarte i Musacchio. Do tego bardzo prawdopodobne jest pozyskanie Simakana, który jeśli przyjdzie, to powinien zostać stoperem nr 3. Wtedy zostaje nam dwójka młodych obrońców, Brazylijczyk i Argentyńczyk. MM chyba nie ma co już nawet liczyć, bo ostatnie plotki sugerują, że może odejść już w styczniu, więc przyjmijmy, że w ogóle nie będzie do dyspozycji Piolego.

I tu pojawia się pytanie, co zrobić z Matteo i Pierrem. Przy dostępnych pozostałych stoperach mają bardzo małe szanse na zbieranie minut, których bardzo potrzebują, by się rozwijać, więc rozsądnym wyjściem byłoby gdzieś ich wypożyczyć. Ale wtedy zostalibyśmy z Duarte jako stoperem nr 4, co też niekoniecznie jest "spokojnym" rozwiązaniem. :P

Chyba, że spróbować pójść krok dalej i zrobić z najmłodszej dwójki graczy bardziej uniwersalnych, którzy mogą grać na kilku pozycjach. Wtedy można ich zostawić, dzięki czemu np. Kalulu mógłby grać zarówno na środku, jak i na prawej obronie (a może i na pomocy przed obrońcami, bo z tego, co obecnie pokazuje, to wydaje się, że i tam by się odnalazł).
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

A to nie jest tak, że zarówno Musacchio jak i Duarte są już praktycznie na wylocie w tym okienku? Wszędzie tak się mówi.
Btw. to szkoda mi trochę Musacchio, zawsze uważałem go za solidnego grajka, oczywiście taki mocny 3-4 ŚO. Poważna kontuzja chyba jednak całkowicie go rozsypała. Uważam, że Romek, Simon + zdrowy Mateo , Gabbia i Kalulu w zupełności by nam wystarczyli na ten sezon.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Problem w tym, że trzymając Gabbię i Kalulu jako wybory nr 3 i 4 ryzykujemy tym, że w przypadku pełnej dostępności podstawowej dwójki stoperów obaj defensorzy nie będą grać - a minut potrzebują do tego, by się rozwijać.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Mateo ponoć w lutym zanim nabawił się kontuzji odmówił wejścia na boisko za Kjaera w meczu z Juve i przez to może być podłoże dlaczego Mateo u Pioliego obecnie jest nawet stoperem nr 5. Gdyby nie kontuzja to pewnie latem by go pożegnano ^
Marco7
Milanista
Milanista

kamilus pisze: Mamy Romagnolego, Kjaera, Gabbiê, Kalulu, Duarte i Musacchio. Do tego bardzo prawdopodobne jest pozyskanie Simakana, który je¶li przyjdzie, to powinien zostaæ stoperem nr 3.
No i mówi siê jeszcze o Ozanie Kabaku z Schalke. Ale nawet jakby mia³ przyj¶æ który¶ z nich to jako¶ nie obawiam siê, by¶my w najbli¿szym czasie mieli mieæ jaki¶ problem ze znalezieniem minut dla m³odych graczy. Po pierwsze, je¿eli, mam nadziejê, w przysz³ym roku zagramy w LM to na pewno bêdziemy musieli z tego powodu mocniej rotowaæ sk³adem. Po drugie, w tym roku s± mistrzostwa Europy, za pó³tora roku mistrzostwa ¶wiata, na które jeszcze nawet nie rozpoczê³y siê kwalifikacje. Kalendarz spotkañ bêdzie wiêc mocno przeorany przynajmniej do koñca sezonu 2022/23, a gracze nie bêd± mieli chwili wytchnienia. A trzeba jeszcze wzi±æ pod uwagê, ¿e ostatnimi laty nie byli¶my jako¶ mocno "nêkani" powo³aniami do reprezentacji, a po tym sezonie sytuacja mo¿e siê jednak trochê zmieniæ dodatkowo nas obci±¿aj±c absencjami/konieczno¶ci± dawania zawodnikom chwili oddechu na ³awce czy trybunach. No i Kalulu mo¿e graæ jeszcze na RB i miejmy nadzieje na DM, wiêc jako¶ ze spokojem patrzê na ich szanse gry.
ODPOWIEDZ