Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Fiorentina

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Kzr
Milanista
Milanista

Milan - Fiorentina

Post autor: Kzr »

Jedenastki:

AC Milan (4-2-3-1): G.Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemakers; Calhanoglu; Brahim Diaz; Rebić

Fiorentina (4-3-3): Drągowski; Cáceres, Milenković, Pezzella, Biraghi; Amrabat, Pulgar, Castrovilli; Callejon, Vlahović, Ribéry
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Hej, macie jakiś link?
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
forzamilan3
Milanista
Milanista

Post autor: forzamilan3 »

To nie Ibry brakuje tylko Bennacera.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Coś nam te karne nie idą w tym sezonie. Strasznie dużo już zmarnowaliśmy. Szkoda, bo mogliśmy zamknąć ten mecz, a tak to obroniony karny w takiej sytuacji zawsze daje nadzieję.
Kzr
Milanista
Milanista

Szkoda drugiego karnego i jest trochę nerwówka w obronie momentami, ale nie jest źle. Widać brak Ibry i Bennacera, ale obrona Violi jest dla nas jak najbardziej do sforsowania jeszcze parę razy. Jak Diaz, Hakan i Alexis klepią to goście nie mają na to odpowiedzi. W drugiej połowie liczę na obudzenie się Rebicia bo póki co nie wygląda świetnie, a mógł już podwyższyć wynik.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

A mnie wkurzył kapitan tym gestem gadania. Nigdy tego nie lubiłem. Pismaki czasami przesadzaja, ale tu mamy do czynienia z normalna krytyka. Niech Alessio skupi się na grze.

Co do meczu: wynik swietny, gra trochę mniej. Kessie musiał nie trafić zeby Ibra mogl znow próbować ;-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Tonali lepiej niż zazwyczaj. Reszta bez szału, szkoda karnego i głupiej kartki Ante.
Majkel
Milanista
Milanista

Brahim dzisiaj strasznie mnie irytuje. Bardzo samolubnie gra, bardzo dużo strat, spóźniony, niedokładny w kluczowych momentach. Więcej sobie obiecywałem po jego początkach, ale ostatnio coraz częściej mecze w jego wykonaniu właśnie tak wyglądają.
Kzr
Milanista
Milanista

No i git. Jest zwycięstwo i to na zero z tyłu. Nie był to mecz wybitny, ale drużyna zagrała dobrze, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. Jedziemy dalej :ok:
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Bardzo ważne 3 punkty, szczególnie w kontekście pozostałych wyników (gdzie wciąż liczymy na Napoli w meczu z Romą). Trochę szkoda, że mamy tylko 2:0, bo było sporo okazji na podwyższenie wyniku, ale wygrana to wygrana. :)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

kamilus pisze:Trochę szkoda, że mamy tylko 2:0, bo było sporo okazji na podwyższenie wyniku.
Uszczypnijcie mnie :-)

Zaskoczyla mnie druga połowa - w pełni pod kontrola. W związku z tym nawet nie chce nikogo krytykować indywidualnie. Marzy dalej :-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

pandoktor pisze:Uszczypnijcie mnie :-)
Ostatnie lata były bardzo bardzo ubogie w mecze, gdzie strzelaliśmy po 3 i więcej bramek, i bardzo mi takich spotkań brakuje. :(
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Wygrywamy gładko 2-0, walec zwany Milan jedzie w lidze dalej a na forum prawie cisza. Co za czasy ;)
Chwilo trwaj!
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Majkel
Milanista
Milanista

Mnie szalenie cieszy zero z tyłu i lepszy mecz Romka. Mam nadzieję, że to dla niego początek tendencji wzrostowej :) Druga rzecz, która mnie cieszy, to dobra gra Sandro, bo bardzo się bałem absencji Benka, ale wreszcie dobrze wszedł w jego buty. Teraz jeszcze Roma niech zgubi punkty i to będzie piękny weekend :)
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Chciałem coś napisać, ale Majkel w poście powyżej "ukradł" mi moje myśli, więc podpisze się tylko pod tym co napisał :).
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

W ubiegłym sezonie po całej pierwszej rundzie mieliśmy 21 punktów...
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

25 punktów. 21 mieli¶my do ¶wi±t 😉. Tak czy siak progres jest mega widoczny. W którym¶ momencie pewnie przyjdzie jakie¶ za³amanie, zaciêcie. Grunt, ¿eby do tego czasu natrzaskaæ punktów ile wlezie, by nie pojawi³a siê nerwówka.
Co do meczu to super zawody Calabrii, Riberego nakry³ czapk±.
Jeden jedyny b³±d to jak Francuz wyszed³ sam na sam, ale nie wiem czy bardziej nie wini³ ¶rodkowych.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Marco7 pisze: Co do meczu to super zawody Calabrii, Riberego nakrył czapką.
Jeden jedyny błąd to jak Francuz wyszedł sam na sam, ale nie wiem czy bardziej nie winił środkowych.
Albo liniowego.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Moim zdaniem był tam spalony.

Calabria świetny mecz! Grał jak profesor w defensywie, Ribery kompletnie nie pograł przy nim, a i w przodzie dużo dawał. Jestem w szoku, bo naprawdę nie wierzyłem, że może tak grać.

Z mojej perspektywy, bardzo spokojny mecz i pewna wygrana. Nie było idealnie, ale bardzo pewnie.

Sampdoria, Parma, Genoa. Nie chcę wyrokować, a le to są oczywiście mecze do wygrania. W zeszłym roku święta były bardzo smutne, a teraz?
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

rafal996 pisze:Sampdoria, Parma, Genoa. Nie chcę wyrokować, a le to są oczywiście mecze do wygrania. W zeszłym roku święta były bardzo smutne, a teraz?
Teraz 9 pkt to obowiązek. A potem... Zobaczymy :)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Niemal zawsze takie dopisywanie punktów kończy się jakimiś wpadkami ;) Oby nie tym razem, chociaż mamy ten komfort, że jedna wpadka jeszcze nie robi nam krzywdy.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Bedzie dobrze jak wywieziemy do konca rundy z 14-16 pkt.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Do konca roku chyba.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Mam nadzieję, że Ibra szybko dojdzie do siebie, bo jednak z niżej notowanymi rywalami jest jak jednoosobowa armia, o ile z tyłu nie stracimy za dużo to Szwed nadrobi z przodu.

Dywagacje o Scudetto/LM/miejscu na koniec sezonu i tak sprowadzają się do tego, że trzeba jak najwięcej punktować, więc te teoretycznie 3 kolejne, łatwiejsze spotkania trzeba po prostu wygrać. Koniec roku już nie będzie taki prosty, bo czeka nas pojedynek z Sassuolo i Lazio.

Na ten moment jesteśmy po prostu najlepsi, ale jesteśmy gdzieś w 1/4 sezonu, więc sytuacja może się kompletnie odmienić. Dla mnie najważniejsze jest to, że ilość punktów nie wynika z przypadku. Owszem, czasem sprzyja nam szczęście, ale to nie jest jakiś fart, tylko coś co wpisuje się w powiedzenie, że "szczęście sprzyja lepszym". A na Scudetto nie ma co się napalać, bo też wiele zależy od rywali. Jak się okaże, że Juve/Inter złapią wiatr w żagle i zdobedą 100 pkt na koniec sezonu to i tak pewnie będzie po temacie. Ostatnie Scudetto zdobyliśmy z 82 pkt, mając 6 pkt przewagi nad Interem. Taki wynik w ostatnich latach ledwo starczyłby na podium.
ODPOWIEDZ