Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Sparta

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Majkel
Milanista
Milanista

Milan - Sparta

Post autor: Majkel »

Poratuje ktoś linkiem do meczu? :)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

PL: https://telesports.xyz/sportsauth-gense ... 000015.php

A tutaj po włosku i "szybsza" o niecałą minutę od tej polskiej: http://elixx.me/yroma.html
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Zlatan, zjedz snickersa
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Zlatan marnuje za dużo jedenastek, dużo lepszy pod wzgledem ich wykorzystywania Kessie.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dobrze, że w takim meczu.

Przydałoby się nie stracić głupiej bramki, przeciwnik naprawdę nie istnieje.

Brahim przyzwoicie. Dalot miał kilka fajnych momentów. Tonali solidnie, ale anonimowo. Na razie faktycznie bliżej mu do Gattuso uprzykrzającego życie rywalom, niż zagrywającego ważne piłki Pirlo. Ale niech ma czas.

Szkoda, że nie ma Hauge. Za to widziałbym Leao.

Edit: No i Leao bez dresu, pewnie wejdzie.
Kzr
Milanista
Milanista

Co ciekawe do przerwy Celtic łupie Lille na wyjeździe 2-0 :D

Mecz kontrolujemy, zepsuta jedenastka Zlatana tego nie zmienia. Utrzymajmy dotychczasowy poziom zaangażowania i wywieziemy trzy punkty jednocześnie oszczędzając siły na ligę.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Co to za golazzz było, ależ podania :gol: :prayer:
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

No i kolejne spokojne zwycięstwo. Satysfakcjonująco to wyglądało i cały czas można było odnieść wrażenie, że to był tryb ekonomiczny tego Milanu.

Bennacer dzisiaj co piłki posyłał to malina. Na drugim biegunie Tonali. W defensywie solidnie, ale te jego podania, to większości na alibi. Ogólnie dobrze to wygląda - teraz poproszę 3 punkty z Udine :forzamilan:
rafal996
Milanista
Milanista

Bez historii, nie nasz poziom. To fajnie, bo pamiętam jak Milan z gwiazdami w składzie męczył się z Viktorią Pilzno.

Cieszy dobry i skuteczny mecz Dalota. On może być bardzo potrzebny w dalszej części sezonu. Dobrze też widzieć powrót Contiego i Duarte. Pioli próbuje utrzymać w gotowości maksymalnie szeroką kadrę.

Coraz bardziej rozkręca się Diaz, łapie luz i potrafi zrobić różnicę. Świetnie to wróży, wiedząc że to nominalny rezerwowy. Podobnie Dalot. Jest z czego czerpać.

Bardzo mi się też podobał Bennacer, ale u niego to dość częste. Piłka do Dalota piękna, a miał takich zagrań więcej. Także dryblingów i odbiorów. Prawdziwe złoto w środku pola.

Cieszmy się, bo jest z czego.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

No nie wiem, dla mnie Tonali zaprezentował się naprawdę bardzo fajnie, bo nie pamiętam chyba ani jednego większego błędu, a w ofensywie przy większej ilości szczęścia mógł mieć gola/asystę (albo dwie, nie pamiętam dokładnie :P). W drugiej połowie było gorzej niż w pierwszej, ale wtedy to już cały zespół grał w chodzonego i chyba większości nie chciało już się biegać.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Kurcze, nie pamiętam już kiedy tak było, że gramy na 50-60% i spokojnie wygrywamy... Oby to rokowało powrót starych dobrych czasów :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
MK92

Post autor: MK92 »

Po tylu latach mizerii wciąż nie umiem odpowiednio przyjąć tak pięknej serii Milanu, jakbym w nią nie mógł uwierzyć ;) Zadziwia mnie nasza powtarzalność.

Ekipa nam rośnie z meczu na mecz. Teraz nawet rezerwowi wychodzą od pierwszej minuty i nie widać specjalnej różnicy. Znakomite zawody Dalota i Diaza. Bardzo podobał mi się także Tonali, który w końcu grał na większym luzie i choćby świetnie bił rzuty rożne.

Zawodnikiem meczu dla mnie Bennacer. Pełno go było wszędzie, a do tego kapitalnie zagrywał z głębi pola. Fantastyczny pomocnik. Oby nikt go nam zbyt szybko nie podkupił.

Prażanie nie zawiesili wysoko poprzeczki, ale to już nie nasz problem. Zrobiliśmy swoje na pełnym luzie.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Super to wygladało, Dalot z piękną asystą i bramką. Pełen luz całego zespołu. Bennacer wielka klasa ale dzisiaj równiez Tonali prezentował się całkiem fajnie. Jest dobrze. Kontynuujmy marsz.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

kamilus pisze:No nie wiem, dla mnie Tonali zaprezentował się naprawdę bardzo fajnie, bo nie pamiętam chyba ani jednego większego błędu, a w ofensywie przy większej ilości szczęścia mógł mieć gola/asystę (albo dwie, nie pamiętam dokładnie :P). W drugiej połowie było gorzej niż w pierwszej, ale wtedy to już cały zespół grał w chodzonego i chyba większości nie chciało już się biegać.
Mam podobne odczucia. Jak dla mnie najlepszy mecz Tonalego od momentu przyjścia. Wiadomo, że w środku pola Bennacer skradł show. Oczywiście to nie jest ten poziom, którego finalnie oczekujemy, ale jest to jakieś przełamanie i mam nadzieję zwiastun dalszej wzrostu.
Cieszy też dobry mecz Dalota, bo po tym jaką opinię wystawili mi fani United to miałem wielkie obawy co do tego wypożyczenia.
Oczywiście w obu powyższych wypadkach należy pamiętać, że to tylko Sparta Praga.
Z kolei jak podstawowym zmiennikiem Ibry ma być Leao to trzeba byłoby chyba wypożyczyć Colombo. On jest w tym wieku, że musi grać, żeby się rozwijać.
rafal996
Milanista
Milanista

Tonali na pewno zagrał najlepszy mecz jak dotąd, ale mimo wszystko nie był to mecz jakoś szczególnie dobry. Nie robił większych błędów, miał trochę przechwytów, zyskuje powoli pewność siebie. Czyli zgodnie z planem. Obserwuję go, ale na spokojnie, na szczęście ma czas, żeby w swoim tempie się budować.
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

Tak jak po pierwszych meczach widać było, że Bertolacci to podpierdółka tak u Sandro widać, że to będzie Pan Piłkarz. Ma te kocie ruchy ;) no i można wierzyć, że zostanie w Milanie na długo :ok:
ForzaMILAN!
rafal996
Milanista
Milanista

No tak, ruchy ma ;) Trzeba przyznać, że jego widok wywołuje nieodparte skojarzenia z wieloma dawnymi graczami Milanu, szczególnie Pirlo. Z daleka można ich pomylić, podobnie biegają, podobnie się składają do podania, jeszcze ta fryzura.

W ogóle, to nie wiem czy w końcu to pisałem, ale tegoroczne domowe koszulki są genialne. Od początku mi się podobały, ale to jak się prezentują na boisku to jest rewelacja. Najładniejsze od lat.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Szczerze mówi±c, dla mnie stwierdzenie, ¿e kto¶ biega podobnie jak Pirlo to nie jest ¿aden komplement ;).

Mi paradoksalnie bardziej Pirlo przypomina Bennacer, tylko tak± lepsz±, dynamiczniejsz±, duuuu¿o lepsz± defensywnie wersjê Pirlo. Te kilka podañ przez ponad po³owê boiska jakie wczoraj zaserwowa³... Przeciera³em oczy, ¿eby siê upewniæ, czy to nie Pirlo lub Kaka.

CO do Tonaliego to dopiero pierwszy dobry mecz, w spotkaniu, w którym ca³emu zespo³owi wychodzi³o niemal wszystko. Cieszê siê, ¿e jest jaka¶ jaskó³ka, bo do tej pory by³ regularnie najgorszy na boisku. Oby teraz tylko w górê z form±.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
rafal996
Milanista
Milanista

No nie jest to komplement w sensie piłkarskim ;) Po prostu wywołuje takie skojarzenia, jak żywcem przeniesiony w czasie. Takie same ruchy, rozwiany włos itd.
MK92

Panowie, mam takie same odczucia, Sandrino fizycznie to jest rzeczywiście strasznie do Pirlo podobny, choć może ma ciut ciemniejsze włosy i bardziej wyraziste rysy ;) Widać u niego zdolność do zagrywania takich niekonwencjonalnych i niesygnalizowanych długich piłek do napastników na uwolnienie, a robi to właśnie dokładnie tak samo jak Andrea. Ale dobrze, że wziął numer po Gattuso, to może będzie wierniejszy Milanowi niż obecny trener Juventusu ;) Fajny chłopak nam rośnie i oby nie bał się popełniać błędów, to się szybko rozwinie.
Wolf pisze:Z kolei jak podstawowym zmiennikiem Ibry ma być Leao to trzeba byłoby chyba wypożyczyć Colombo. On jest w tym wieku, że musi grać, żeby się rozwijać.
Tu się oczywiście z Tobą zgadzam. Tak samo młody Maldini mógłby pójść pokopać na wypożyczeniu w Monzy. Natomiast Leao może równie dobrze grać na lewym skrzydle, jak i na szpicy, więc opcji na docelowe zastępstwo Zlatana trochę się otwiera. Krążą ostatnio plotki o Icardim w Milanie.
rafal996 pisze:W ogóle, to nie wiem czy w końcu to pisałem, ale tegoroczne domowe koszulki są genialne. Od początku mi się podobały, ale to jak się prezentują na boisku to jest rewelacja.
Mnie też się bardzo podobają, podobnie jak i te zeszłoroczne. Dla mnie Puma mogłaby co sezon nimi rotować ;) Widziałem już jednak krążące w sieci przecieki wzoru domówek na rozgrywki 2021/2022 i niestety ma się pojawić ten szpetny kod kreskowy - podobny do tego, jaki był w sezonie 2017/2018 na koszulkach Interu...
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

Wypożyczenia młodych gniewnych 😉 miały większy sens przed covidem, teraz jest to obarczone większym ryzykiem. Z dnia na dzień możemy stracić kilku piłkarzy, nawet tych z ławki. Kadra musi być większa.
ForzaMILAN!
MK92

Konrad_acm, w tej chwili rzeczywiście lepiej posiadać bardzo szeroką kadrę, dopóki nie skończy się ta cała pandemia. Z drugiej strony nie da się ukryć, że siedzenie na ławce w takim wieku nie pomaga Colombo czy Maldiniemu rozwinąć skrzydeł. No nic, czasy proste nie są...
Kzr
Milanista
Milanista

MK92 pisze:Konrad_acm, w tej chwili rzeczywiście lepiej posiadać bardzo szeroką kadrę, dopóki nie skończy się ta cała pandemia. Z drugiej strony nie da się ukryć, że siedzenie na ławce w takim wieku nie pomaga Colombo czy Maldiniemu rozwinąć skrzydeł. No nic, czasy proste nie są...
Musimy zachować ostrożność z covidem, Maldini i Colombo przecież już jakieś minuty z pierwszą drużyną dostali, a wirus na razie potraktował nas dość ulgowo w porównaniu do niektórych zespołów. Druga fala pandemii we Włoszech tak jak i w Polsce dopiero się rozkręca, może nam jeszcze wypaść pół składu i młodziaki będą regularnie grać od 1. minuty.

Ponadto nawet jeśli graliby bardzo mało, to trzeba docenić to, że trenują w pierwszą drużyną gdzie w składzie są Zlatan, Kjaer, Romagnoli, Bennacer czy Kessie - jest się od kogo uczyć. Na ogrywaniu się w Serie B mieliby więcej minut, ale nie byłoby takich obok takich kolegów.
ODPOWIEDZ