Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Roma

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Trzy frajersko stracone gole. Dwie sami strzeliliśmy sobie sami, jednego sedzia. Co ten Guziak pieprzy, że remis zasłużony

Duży minus za dwie spieprzone kontry w okolicach 60 minut.

Karny Zlatana znowu słabo wykonany.

Ale było dużo plusow.

Majkel pisze:Trzeci gol po rożnym tracimy w dwóch meczach z rzędu. Pioli ma o czym myśleć.
Nie przesadzajmy, bo klopsow Zlatana i Tatarusanu nie dało się przewidziec
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Jestem po tym meczu absolutnie wściekły. Cwel zabił mecz debilnymi decyzjami i nie będę już o tym głąbie pisał więcej.
Jak się okazuje covid zabrał nam Gigio i możliwie że zabrał punkty. Mówi się że da się grać bez bramkarza, bo przecież jest rezerwowy ale Gigio nie wpuściłby 3 bramek. Szkoda mi strasznie tych dwóch punktów bo można było to utrzymać.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Sedzia musial miec zamrocznosc w drugiej polowie. Antybohater meczu. Co nie mowic ten remis przed rozpoczeciem sezonu pocalowalbym. Milan mial przewage. Szkoda.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Duży niesmak po tym meczu, powinniśmy to wygrać. Niby remis z Romą będąc na pozycji lidera nie jest zły, ale tu powinny być 3 punkty. Sędzia oczywiście tragiczny, ale my też mamy swoje za uszami. Romek powinien wsadzić tą główkę z ostatniego rożnego, kontry słabo rozgrywane, bramki też traciliśmy głupio. Dobrze że tego nie przerżnęliśmy i pokazaliśmy że możemy prowadzić grę z zespołem z góry tabeli, ale na wynik jestem zły.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

To prawda, ale jednak te rogi często dużo zagrożenia u nas generują. Nie mówię, że trzeba walić na alarm, ale jest o czym myśleć.

Ogólnie nie ma co rozpaczać, graliśmy nieźle, dwa punkty po walce z Romą, w meczu, w którym byliśmy lepsi i gdyby nie bandyta w żółtym trykocie, kto wie jak by się skończyło. Takie straty punktów jestem gotów przeboleć.

Niemniej jest absolutnie karygodne, że ten palant nie sprawdzał nawet VARu ani razu. Za coś takiego powinno się lecieć od razu do Serie B.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Majkel pisze:Za co¶ takiego powinno siê lecieæ od razu do Serie B.
Nie wiem co Ty chcesz od pi³karzy z Serie B. Mo¿e i maj± mniejszy talent, ale oni te¿ chcieliby sobie pograæ na uczciwych warunkach i nie zas³u¿yli, ¿eby im zsy³aæ takiego palanta. Choæ jeszcze bardziej zawali³ moim zdaniem sêdzia VAR. Nie wiem, czy on tam przysn±³ w wozie, ale dla niego nie powinno byæ miejsca w zawodzie.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Kzr
Milanista
Milanista

Marco7 pisze:
Majkel pisze:Za coś takiego powinno się lecieć od razu do Serie B.
Nie wiem co Ty chcesz od piłkarzy z Serie B. Może i mają mniejszy talent, ale oni też chcieliby sobie pograć na uczciwych warunkach i nie zasłużyli, żeby im zsyłać takiego palanta. Choć jeszcze bardziej zawalił moim zdaniem sędzia VAR. Nie wiem, czy on tam przysnął w wozie, ale dla niego nie powinno być miejsca w zawodzie.
Ktoś na jednej stronie Romy pisze o zapisie w protokole VAR że sędzia główny może zignorować sędziego VAR i wziąć decyzję na siebie. Mniemam że tutaj tak było, bo przecież na powtórkach było widać jak na dłoni co się dzieje, to pewnie Giacomelli postanowił zostać bohaterem meczu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Też mi się tak wydaje, że już od kilku sezonów tak ustalono, że jeśli główny stwierdzi, że wszystko widział, to VAR nie ma żadnej możliwości by wpłynąć na jego decyzję.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Od dawna uważam, że ten przepis powinien zostać odwrócony. Niech ma prawo do ostatecznej decyzji, ale jak mu VAR-owy mówi, że ma sprawdzić, to ma sprawdzić. Inaczej ten system potrafi być totalnie bezużyteczny przy trafieniu na takiego palanta.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Też tak uważam, ale czasami myślę, obserwując VAR w Anglii, że w Serie A nie jest jeszcze tak źle. :) W sumie to aż dziwne, że mając taki system, można go w tak bardzo zły sposób wykorzystywać.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Powiem szczerze, że chętnie zobaczyłbym starszego Donnarummę pomiędzy słupkami w kolejnych spotkaniach. Jak grał w barwach Milanu to bez większych błędów a Tatarusanu jest w słabej formie.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

kamilus pisze:Też mi się tak wydaje, że już od kilku sezonów tak ustalono, że jeśli główny stwierdzi, że wszystko widział, to VAR nie ma żadnej możliwości by wpłynąć na jego decyzję.
Mylisz chyba trochę z analizą pomeczową. Tam faktycznie od lat funkcjonuje przepis, że jeśli sędzia coś widział, ocenił i jest potwierdzenie w protokole - to po meczu nie można jego decyzji zmienić. Natomiast w przypadku Varu to tak nie działa. W końcu były już sytuacje, gdzie gwizdnięty faul zakończył się czerwoną kartką dopiero po Varze.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Absolutny skandal. Szkoda nawet gadać.

Zadecydowały jednak indywidualne błędy. Tatarusanu obciął się straszliwie, Zlatan też niestety może mieć do siebie pretensje.

Kolejny raz był duży przestój w okolicach chyba 60 minuty i to się zemściło. Był zamienny moment, że mieliśmy piłkę na kontrę na środku boiska i wszyscy truchtali, jak by była 93 minuta i trzy gole przewagi. Tak nie można grać prowadząc jedną bramką. Gdzieś zniknął ten Milan z czerwca, który nawet jak zabił mecz, to nadal atakował. Jeśli to jest zamierzone gospodarowanie siłami, to należy tu wprowadzić korekty.

Na wielki plus zasługuje Saelemaekers. Kolejny raz.

Mimo wszystko, trudno uznać ten wynik za jakiś bardzo zły. To mecz z czołówką, remis można zaakceptować.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Pytanie czy VAR mógł interweniować. Decyzja absurdalna, ale podobnie było rok temu z Genoa. Chyba musi być 100% pewność pomyłki, bez pola do interpretacji.
Pioli zresztą tego typa ładnie podsumował.

To co mnie po meczu martwi, to że jednak Pioli nie ufa do końca zbyt wielu piłkarzom na ławce. Taki trudny mecz to pokazuje. Tylko 2 zmiany.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

miszcz pisze:Chyba musi być 100% pewność pomyłki, bez pola do interpretacji.
Bo tak jest. Błąd musi być jednoznaczny i oczywisty. Dlatego mało która decyzja Varu kończy się podtrzymaniem decyzji.
MK92

Post autor: MK92 »

Czuję niedosyt, choć oczywiście cieszę się z podtrzymanej pięknej serii bez porażki. Niestety, ale mierny sędzina zrobił wiele, by być głównym bohaterem meczu zamiast piłkarzy.

Mogliśmy wygrać, nawet pomimo kłód rzucanych pod nogi przez arbitra. Parę razy zabrakło chłodnej głowy, a czasem po prostu mieliśmy pecha, jak przy słupku Kjaera. Zgubiliśmy te punkty również przez niepewną postawę Tatarusanu przy stałych fragmentach Romy.

Na plus kolejne profesorskie interwencje Kjaera i Calabrii, harówka Kessie na całej długości i szerokości boiska oraz następna w sezonie doppietta Zlatana. Pochwalić muszę też Leao, który może i przez długi czas gry snuje się leniwie po murawie, ale w odpowiednim momencie potrafi przyspieszyć akcję, dzięki zrywności i kapitalnej technice, jak żaden inny nasz zawodnik. Znowu udowodnił, że równie dobrze, co na środku ataku, może grać na lewym skrzydle.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Pan Giacomeli dzisiaj powinien zostawić w związku swoja licencję. Tak po prostu, honorowo. Tutaj mam dla niego dużo lepsze zajęcie
Włoski pomysł na biznes

Mam też w domu bardzo pokaźną paprotkę. Jak Panie Pioli zachcesz, to mogę wypożyczyć żeby stała w bramce zamiast ręcznika. Gorsza nie będzie. Chyba, że mamy w primce jakiegoś młodego co ma dwie ręce, dwoje oczu i umie skakać to chętnie takiego zobaczę.

A tak serio. Sędzia wczoraj się potężnie skompromitował. Specjalnie czy nie, ale dał strasznie tylnej części ciała. Co nie znaczy, że moglismy ten mecz wygrać. Już pomijam błędu Tatara. Ale ta jedna kontra, kiedy szliśmy w pięciu na trzech, przy stanie 2-1 to kryminał. nawet nie oddaliśmy strzału.
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

rafal996 pisze:Na wielki plus zasługuje Saelemaekers. Kolejny raz.
Pełna zgoda, chłopak mega daje radę, podoba mi się.
rafal996 pisze:Mimo wszystko, trudno uznać ten wynik za jakiś bardzo zły. To mecz z czołówką, remis można zaakceptować.
Właśnie tu mam inaczej. W poprzednich sezonach może też bym tak pomyślał, kurczę ale teraz? Po (mimo wszystko) takim meczu, gdzie jesteśmy wyraźnie czy nie- ale lepsi, podarowaliśmy Romie dwa gole a trzeciego podarował im sędzia. Możemy i musimy chyba już liczyć i wymagać więcej :) Dla mnie to stracone 2 pkt a nie zyskany 1, ale cóż - jedziemy dalej!
miszcz pisze:To co mnie po meczu martwi, to że jednak Pioli nie ufa do końca zbyt wielu piłkarzom na ławce. Taki trudny mecz to pokazuje. Tylko 2 zmiany.
Też mnie to trochę zdziwiło, zwłaszcza brak Brahima. Pewnie zagra w czwartek w LE, ale mimo wszystko 0 minut w meczach z Interem i Romą to wg mnie dziwna decyzja.
b4ry pisze:Pan Giacomeli dzisiaj powinien zostawić w związku swoja licencję. Tak po prostu, honorowo. Tutaj mam dla niego dużo lepsze zajęcie
Włoski pomysł na biznes
:lol2: :lol2:
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
selhaard
Milanista
Milanista

Post autor: selhaard »

Masakra. Mecze z Romą wracają zawsze w największych koszmarach (w większości w rolach głównych występują Mexes :cry2: i Yepes:). Lata mijają, a Roma to dla mnie wciąż najbardziej chimeryczny zespół w lidze. Mogą mieć dzień konia, mogą być oddziałem geriatrii, a ty i tak masz pot na czole, bo cały mecz jest jak intensywna terapia i nie wiadomo czy pacjent przeżyje. Nie mogę uwierzyć, że nie zamknęliśmy tego wcześniej. W takiej sytuacji powiedzieć, że „martwią mnie wyniki” to byłoby nieporozumienie, ale może za wcześnie uwierzyli w swoje boskie pochodzenie, namaszczeni przez Zlatana i spoczęli w cieniu swoich własnych spiżowych pomników. Gdzie ten głód? Gdzie to parcie do przodu? Są takie momenty, że znikają całe formacje. Zadyszka? Mental już mamy opanowany, to może teraz pokopiemy w piłkę tak jak dawniej?
Jesteśmy liderem, a ja zwiastuję kryzys. Może to niewyspanie, może nie znam się, może przedawkowałam Netflix, nie wiem… :help:
Pomijając sędziego i niezwykłe zniknienie Varu, nie podobały mi się zmiany naszego trenera, kompletnie nietrafione (gdzie Diaz?) oraz… uwaga, uwaga… Leao. TA-TAM. Tak, giermek naszego magika, pierwszy po bogu, nadworny asystent. Może to jednak niewyspanie… Może jestem uprzedzona i po prostu go nie lubię, może za bardzo przypomina mi Nianga, nie wiem. Rokuje? No rokuje. Ma kolegę Zlatana? No ma. Ale za każdym razem kiedy na niego patrzę, boję się że się przewróci i nakryje piętami i że bezsprzecznie, w sytuacji Run-Forrest-run, zwolni i zamiast strzelać, poda. Jakby go ta piłka paliła. Moja córka myśli, że Rafa nazywa się Strzelaj, ciulu!, bo to krzyczę do telewizora, kiedy jest przy piłce. Pewnikiem jest to piłkarz, ale czy napastnik? Ar ju siur?
Remis nie tragedia, ale mogliśmy to mieć…
to wszystko taty wina
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Sędzia to sędzia - nie pierwszy i nie ostatni raz narzekamy.

Myślę, że mamy jednak większe zmartwienia.
Po pierwsze, Romagnoli i Theo kompletnie bez formy. Kapitana można jeszcze usprawiedliwiać, ale Theo przydałby się mecz przerwy. Tylko kto za niego? To kolejny problem.
Po drugie, ławka. Wydawało się, że nie jest źle, ale rzeczywistość to weryfikuje. Samu każdym wejściem pokazuje, że nie jest graczem Milanu. Robi wiatr, biega jak szalony, ale niewiele z tego wynika. Krunic wydawał mi się być solidnym zmiennikiem, ale co to było wczoraj? Przeciez gościa w ogóle nie było. Swoją drogą, na jakiej on grał wczoraj pozycji? Za Leao na lewym skrzydle?
Idziemy dalej, Tonali wyraźnie nie gotowy, Diazowi Mister nie ufa, a Hauge ma Covid (szkoda bo wczoraj idealnie by się nadawał zeby zmienić Leao). Dobrze, ze wraca Rebic, ale pytanie w jakiej bedzie formie po przerwie.
Po trzecie, coraz częściej gramy na stojąco. Szafowanie siłami jest ważne, ale krotki fragment ok. 60 minuty był straszny. Przypominal stare zle czasy.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

zino pisze:Właśnie tu mam inaczej. W poprzednich sezonach może też bym tak pomyślał, kurczę ale teraz? Po (mimo wszystko) takim meczu, gdzie jesteśmy wyraźnie czy nie- ale lepsi, podarowaliśmy Romie dwa gole a trzeciego podarował im sędzia. Możemy i musimy chyba już liczyć i wymagać więcej
Wymagam więcej, też uważam, że są to stracone punkty. Ale jestem realistą. To nie jest mimo wszystko drużyna, od której należy serio wymagać kompletu punktów w sezonie. Jesteśmy na dorobku, uczymy się. Biorąc pod uwagę, że inni już dawno potracili punkty i to w gorszym stylu, to naprawdę nie ma się czego wstydzić. Przed nami ciężki i bardzo skomplikowany, nieprzewidywalny sezon. Dobrze w niego weszliśmy, trzeba dalej pracować. Ale nie zawsze da się wygrać.
Kzr
Milanista
Milanista

pandoktor pisze:Krunic wydawał mi się być solidnym zmiennikiem, ale co to było wczoraj? Przeciez gościa w ogóle nie było. Swoją drogą, na jakiej on grał wczoraj pozycji? Za Leao na lewym skrzydle?
Hakan zszedł na lewe skrzydło, a Krunić wszedł na środek.

Co do szafowania siłami, to niestety ale trzeba się przyzwyczaić że teraz nie będziemy pewnie żadnego meczu grać na 100% każdym piłkarzem. Gramy teraz mega intensywnie, przypomnę że następne mecze mamy w czwartek i w niedzielę. I takie tempo zachowujemy do 8. listopada. Łatwo nie będzie, zmęczenie i głębokość ławki będzie widać bardzo wyraźnie.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Renesco pisze:Powiem szczerze, że chętnie zobaczyłbym starszego Donnarummę pomiędzy słupkami w kolejnych spotkaniach. Jak grał w barwach Milanu to bez większych błędów a Tatarusanu jest w słabej formie.
a jak grał Reina czy Begović po dłuższej przerwie jak musieli wejść za Gigio? tak samo jak Rumun elektrycznie i Antonio też by tak nie zaczął? Dajcie jeszcze Rumunowi 2 mecze to będzie ok... Toć rok temu Reina jak zagrał z Genoą to wyglądał chyba jeszcze gorzej niż Rumun (nie mówiąc o karnym którego zrobił i na szczęście go wybronił ...)

I jeśli klub 3 raz z rzędu funduje bramkarza ponad Antonio to coś musi być nie tak ^ ;]

https://twitter.com/DlugoszMarcin/statu ... 46304?s=20
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Po Begoviciu spodziewałem się najgorszego, a był zdecydowanie bardziej pewny od Rumuna.

Oczywiście, że na papierze to Tatarusanu wygląda lepiej jako dubler Donnarummy, ale CV nie broni strzałów, dekadę temu świetnie bronił u nas Storari, który też balansował na granicy Serie A i Serie B.

Jeśli Rumun dostanie w kolejnym meczu szansę to szczerze życzę sobie, żebyś miał rację i faktycznie nasz bramkarz rozegra się, ale wczoraj wyglądał dla mnie jak chodząca elektrownia.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

selhaard pisze: Leao. TA-TAM. Tak, giermek naszego magika, pierwszy po bogu, nadworny asystent. Może to jednak niewyspanie… Może jestem uprzedzona i po prostu go nie lubię, może za bardzo przypomina mi Nianga, nie wiem. Rokuje? No rokuje. Ma kolegę Zlatana? No ma. Ale za każdym razem kiedy na niego patrzę, boję się że się przewróci i nakryje piętami i że bezsprzecznie, w sytuacji Run-Forrest-run, zwolni i zamiast strzelać, poda. Jakby go ta piłka paliła. Moja córka myśli, że Rafa nazywa się Strzelaj, ciulu!, bo to krzyczę do telewizora, kiedy jest przy piłce. Pewnikiem jest to piłkarz, ale czy napastnik? Ar ju siur?
Nie tylko Ty masz z nim problem :)

https://twitter.com/DlugoszMarcin/statu ... 71104?s=20
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
ODPOWIEDZ