Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Spezia

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
rafal996
Milanista
Milanista

Milan - Spezia

Post autor: rafal996 »

Śniło mi się, że przegraliśmy ten mecz ;)

Skład dość eksperymentalny, ciekawy jestem tego spotkania.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Nie wygląda to źle, ale trzeba przyspieszyć. Tonali bardzo szybko się wdraża. Podoba mi się, kompletnie bez kompleksów, dużo widzi, ma tę elegancję w zagraniach.

Niestety gramy bez środkowego napastnika, bo Colombo jest obecnie na poziomie Piątka sprzed roku. Leao również póki co, to tylko pół piłkarza ;-)

Liczę, że jednak trzy punkty będą i będziesz musiał Rafał zrezygnować z prowadzenia sennika ;-)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Obraz gry taki jak się spodziewałem. Trzeba wturlać jedną bramkę więcej i zapominamy o meczu.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Przecież Tonali dziś słabo.
Majkel
Milanista
Milanista

W pierwszych 30 minutach lepiej i dobrze pomagał przy wychodzeniu spod pressingu. Niestety sporo niechlujności się wkradło.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Brawo Balo! :gol:
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Czy jest na sali VAR? Za to przylutowanie z łokcia w głowę Alexisowi nie powinno być kartki? VAR nie interweniuje w takiej sytuacji? Pytam serio bo nie do końca czaję mechanizmy rządzące VARem.
Majkel
Milanista
Milanista

Chyba tylko w przypadku czerwonej kartki. Trzeba teraz odzyskać inicjatywę, bo zaraz wpadnie jakiś farfocel.

No dobra, zobaczmy tego Hauge.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

I tak powinna wyglądać gra z beniaminkiem.
Super. Teraz Zlatan zakończy koronacyrk i derby nasze :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

No i elegancko. Pierwsza połowa ewidentnie zachowawczo, ale pierwsza bramka otworzyła mecz. Im dalej w las tym na większym luzie, niektóre koronkowe akcje palce lizać. Widać, że jak wystawimy pierwszy garnitur to jest szansa zobaczyć świetny futbol. W derbach faworytem zdecydowanie nie będziemy, ale nie można też nas skreślać, zwłaszcza że Romek i Zlatan mają być gotowi do gry.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Jak ten Hauge się zaprezentował po wejściu?
Majkel
Milanista
Milanista

Zaskakująco dobrze. Szybki, z niezłą techniką i wizją gry. Zdecydowanie za krótko, aby powiedzieć coś więcej, ale potencjał jest. Wejście do Serie A, to po lidze norweskiej nie musi być dla niego zderzenie z TIRem, czego odrobinę się obawiałem.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Przeciętnie. Jakby przestraszony był.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Na lewym skrzydle zaprezentował się lepiej niż Leao, więc już to jest sporym sukcesem. :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Markucjo pisze:Jak ten Hauge się zaprezentował po wejściu?
A może chcesz jeszcze wiedzieć, jak grał Tonali? Koledzy bogiel i majkel służą pomocą. Spójną oceną ;-)

A poważnie zdecydowanie bliżej mi do oceny, że było zaskakująco nieźle, jak na pierwszy mecz. Ja właśnie strachu w ogóle nie widziałem. Szkoda, że akurat dostał pierwsze powołanie do seniorskiej kadry bo nam zniknie teraz...

Wydawałoby się, że mecz bez historii, ale jest kilka rzeczy, które warto odnotować:
- wyjściowa 11 miała średnią wieku 22,8; gra na trzech frontach + 5 zmian: młodzi będa mieli gdzie się uczyć,
- z drugiej strony wydaje się, że dla Colombo Serie A, a na pewno Milan, to na razie za wysokie progi,
- bramki Leao pokazują, dlaczego nie kupiliśmy napastnika - w klubie liczą, że jeśli nie będzie mógł grać Ibra, to Rebic / Leao go zastąpią,
- szkoda, że nie przyszedł Bakayoko, Krunic to bardzo przeciętny zawodnik,
_ kolejny niezły mecz Saelemaekersa - od przyjścia do nas cały czas notuje postęp, to co zwraca szczególną uwagę, to jak szybko przyswoił taktykę; pierwsze powołanie do seniorskiej kadry może go tylko ponieść

:forzamilan:
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Leao papiery na grę zdecydowanie ma.

Z racji tego, że jest po przebytej chorobie to nie czepiałbym się jego zaangażowania póki co, bo chłopak może po prostu być jeszcze daleki od pełnej regeneracji. Mówił o tym sam Pioli, a mieliśmy przykład Paquety, gdzie brak zaangażowania dostrzeżony przez naszego trenera był karany brakiem powołania na mecz.

Ja go zdecydowanie widzę jako napastnika, ale dobrze że w razie czego obstawia obie pozycje. Trochę przypomina mi Henry’ego a ten w Juve też był ustawiany na skrzydle, niemniej dopiero w Arsenalu odpalił grając na środku.
MK92

Post autor: MK92 »

Po nieprawdopodobnym boju w Portugalii bałem się tego meczu. O ile pierwsza połowa trochę te obawy podsycała, tak w drugiej Milan zrobił swoje i mógł wygrać nawet wyżej. Nareszcie nasz klub spisuje się tak, jak powinien, bijąc po kolei znacznie niżej notowanych rywali ligowych. Naprawdę obiecująco pokazał się Diaz w roli trequartisty. Fajnie, że Hauge dostał pierwsze minuty, choć dało się zauważyć jeszcze brak zgrania u Norwega. Leao pokazał się z niezłej strony jako środkowy napastnik. Kolejny dobry występ Saelemaekersa. Krótko mówiąc, w pełni zrealizowaliśmy to, co mieliśmy wykonać przed derbami Mediolanu.
rafal996
Milanista
Milanista

Sen na szczęście się nie sprawdził ;)

3 mecze, 9 punktów, bramki 7-0. Trudno narzekać :D Ale też terminarz był bardzo korzystny. Zrobiliśmy swoje, oby to nikogo nie uśpiło.

Bardzo cenne są te minuty dla zmienników. Na koniec sezonu może się okazać, że wiele będzie zależeć właśnie od ławki.
forzamilan3
Milanista
Milanista

Post autor: forzamilan3 »

Renesco pisze:Leao papiery na grę zdecydowanie ma.
(...)
Ja go zdecydowanie widzę jako napastnika, ale dobrze że w razie czego obstawia obie pozycje. Trochę przypomina mi Henry’ego
A mi z kolei przypomina Nianga. Szczególnie w meczu z Rio Ave gdzie niemiłosiernie irytował, na 10 pojedynków przegrał z 15, był chaotyczny a przede wszystkim egoistyczy i jak to na takich przystało, nie przyjdzie mu do głowy, żeby coś zmienić.

Wczoraj do momentu strzelenia bramki zachowywał się podobnie i tylko to go uratowało.
Jako, że mamy totalny szrot w postaci Colombo i Maldiniego w ataku, to Leao jako jedyny mimo wszystko daje nadzieję na zagrożenie.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony co do Hakana. Tak jak mnie przez te wszystki lata niesamowicie denerwował swoją kompletną nieporadnością, stylem gry tak w ostatnich meczach jestem pełen podziwu. Właściwie odkąd rozgrywki zostały wznowione, gra bardzo fajnie.

Nie wyobrażam sobie dzisiejszego Milanu bez Bennacera. A Hauge niech się trochę rozegra, stylem gry mi przypomina Forsberga.

Z kolei Saelemakers a Castillejo to właściwie ta sama osoba. Przy czym ten pierwszy zdecydowanie lepiej sie ostatnio prezentuje.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Talent u Leao widzę gołym okiem, bo to kandydat na jednego z najlepszych napastników w SA. Do tego jednak jeszcze daleka droga. To trochę Balo, trochę i Niang. Przynajmniej tak mi się kojarzy, gdy go widzę.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
MK92

Leao to ma prawo się kojarzyć z Niangiem raczej na płaszczyźnie jakiegoś nieogarnięcia taktycznego, a być może również i pozaboiskowych zachowań, choć wydaje mi się, że niektórzy na siłę przyszywają Portugalczykowi łatkę świra, bo sobie porapował i łeb na biało pofarbował, no ale skale talentu i możliwości u Rafaela są znacznie wyższe niż u M'Baye, który był trochę takim koślawym paralitykiem z piłką przy nodze. W życiu by z taką gracją nie przedryblował połowy defensywy Fiorentiny, wieńcząc akcję bramką, jak Portugalczyk przed rokiem. Leao ma znacznie większy luz w prowadzeniu futbolówki, niekonwencjonalnych zagraniach i strzałach z trudniejszych pozycji, plus ma bardzo dobre warunki fizyczne. Ja tam jestem trochę zakochany w jego grze :) Oczywiście ogrom pracy przed nim, w tym nauka większej odpowiedzialności w fazie defensywnej.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2020, 9:50 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal996
Milanista
Milanista

Zgadzam się, ja też nie widzę dużego porównania do Nianga. Tzn. fizycznie tak, bo obaj są wysocy i szczupli, mają też takie specyficzne dla niektórych ciemnoskórych ruchy, ale Leao ma dużo lepszą technikę i pomysły na grę. Niang kiedyś się wydawał ciekawy, ale jak teraz wracam do jego meczów, to widzę przede wszystkim chaos i brak myślenia.

Zagadką dla mnie jest, co wyjdzie z Leao ostatecznie. Wielu już było takich, którzy mieli potencjał. Wiele zależy od jego pracy i podejścia.
MK92

Słusznie wspomniałeś, rafal996, że Niang posiada podobną budowę fizyczną, co wcześniej pominąłem, z tym że wysoki wzrost czasem zdawał się ograniczać zwinność reprezentanta Senegalu i te jego "kocie ruchy" były zdecydowanie mniej efektowne i efektywne niż w przypadku Rafaela.

Też się zastanawiam, gdzie ten chłopak za parę lat będzie. Widać, że wszystko robi z uśmiechem na twarzy, trochę jak Ronaldinho, oczywiście z zachowaniem proporcji co do klasy. Zdaje się, że futbol traktuje jako dobrą zabawę na podwórku, co ma oczywiście swoje plusy i minusy. Na razie możemy się cieszyć, że trafił pod dobrą opieką Piolego oraz, przede wszystkim, Zlatana i Maldiniego.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

To właśnie nieogar taktyczny upodabnia go do Nianga, chociaż ten drugi potrafił walczyć mocno na lewej. Do Balo bliżej mu talentem, ale też takim podejściem, że po co dawać z siebie więcej, skoro i tak jestem świetny.
Nie skreślam go, ale mam nadzieję, że po prostu zrozumie, że musi dawać z siebie więcej.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
ODPOWIEDZ