Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Atalanta

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Milan - Atalanta

Post autor: Renesco »

Już dziś o 21:45 gramy z Atalantą.

Jest to najtrudniejsze spotkanie spośród tych, które zostały do końca sezonu. Przynajmniej na papierze.

Niestety nie wygląda to optymistycznie. Co prawda, obie drużyny po wznowieniu rozgrywek grają bardzo dobrze i samo starcie zapowiadało się od jakiegoś czasu naprawdę ciekawie to Milaniści mają powody do obaw.

Po ostatnim meczu absencje i urazy wyeliminowały praktycznie cały defensywny szkielet drużyny. Kontuzjowany jest Romagnoli, za kartki pauzują Bennacer i Hernandez. Być może nie zagra Conti. Pod znakiem zapytania stoi też ponoć występ Kjaera, który ostatnie starcie kończył mocno poobijany.

Krótko mówiąc musimy wystawić praktycznie całą rezerwową defensywę łącznie z pomocnikiem odpowiedzialnym za destrukcję.

Z drugiej strony fakty są nieubłagane. Gramy z ekipą, która poza tym, że znakomicie punktuje to strzela zdecydowanie najwięcej w lidze. Średnia ponad 2,7 gola na mecz mówi sama za siebie.

Jeśli ktoś liczył na to, że Atalanta nie zepnie się na Milan, bo nie ma już o co grać to niestety, ale Juventus dał jej wczoraj nadzieję na walkę o Scudetto.

Ja liczę tylko na jedno, że to spotkanie nie będzie żadnym punktem zwrotnym dla Milanu, bo obecny kierunek jest właściwy. Jesteśmy świeżo po podjęciu decyzji odnośnie trenera na przyszły sezon, niektórym ten wybór się nie spodobał. Podobno we Włoszech nie ma aż tyle sceptycyzmu, ale ewentualna wysoka porażka, której nie można wykluczyć dałaby paliwo wszystkim hejterom, a to jest ostatnia rzecz jakiej potrzebuje Milan.

Liczę przede wszystkim na skuteczną grę w ataku i to, że strzelimy jedną bramkę więcej. Obrona występuje w tak eksperymentanej konfiguracji (niewykluczone, że 4 z 5 piłkarzy tworzących jej blok nie zobaczymy w kolejnym sezonie), że nie mam zamiaru jej nawet rozliczać z ewentualnych błędów. A nuż okaże się, że ktoś z naszej rezerwy wypromuje się w tym spotkaniu doskonałą grą z tyłu ;-)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jestem dobrej myśli :ok:
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Właściwie nie emocjonuję się tym spotkaniem. Ostrzyłem sobie zęby na ten mecz, ale sytuacja kadrowa sprawia, że będzie inaczej, niż mogło być. Starcie z Atalantą w pełnym składzie to byłoby coś. Bez Bennacera, Theo i Romagnolego wynik może być każdy.

Ten mecz może za to dać częściowo odpowiedź na pytanie, ile warta jest nasza rezerwa i na ile elastyczny jest Pioli.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Jeżeli ofensywa się zepnie to może być mecz na wysoki bramkowy remis typu 3-3. Najgorzej jeśli zakończy się porażką, zwłaszcza wysoką,bo wtedy po pierwsze może zostać trochę stracony efekt wizerunkowy i psychiczny ostatniej serii a po drugie da to pole do popisu do ataku na klub pt. zrezygnowaliście z Rangnicka, podpisaliście Piolego i już macie efekty.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

W kadrze jest finalnie Kjaer. Do tego wraca Duarte. Duńczyk wyjdzie pewnie w takim razie w podstawie razem z Gabbią. Swoją drogą nasz wychowanek ma idealne pole do popisu, jeśli rozegrałby przeciwko zespołowi z Bergamo dobre zawody to miałby szanse ugruntować swoją pozycję w hierarchii jako #3 i być może zostać w Milanie na kolejny sezon. Na ten moment jakoś specjalnie nie zachwyca, ale mówimy o 20letnim stoperze, więc czasu ma jeszcze przed sobą sporo.
rafal996
Milanista
Milanista

Wolf pisze:Najgorzej jeśli zakończy się porażką, zwłaszcza wysoką,bo wtedy po pierwsze może zostać trochę stracony efekt wizerunkowy i psychiczny ostatniej serii a po drugie da to pole do popisu do ataku na klub pt. zrezygnowaliście z Rangnicka, podpisaliście Piolego i już macie efekty.
To pierwsze tak, też się tego boję. Ponowna wysoka porażka mogłaby bardzo namieszać w psychice, a to wciąż delikatna sfera. Chociaż mamy "poduszkę" w postaci pokonania choćby Juventusu, więc nikt nie powinien wątpić w swoje możliwości.

To drugie nie. Oczywiście ktoś może tak powiedzieć, ale to niepoważna opinia.

Fajnie, że ostatecznie jest Kjaer i Duarte. Pewnie Leo nie zagra, ale daje jakieś bezpieczeństwo na ławce, bo mówiło się, że może będzie musiał zagrać Kessie jako stoper. Niemniej jednak, tracimy trzy bardzo ważne punkty drużyny, przy czym kluczowy może się okazać brak Bennacera. Pozostaje liczyć na to, że ofensywa na tyle się już rozegrała, że będzie strzelać.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

rafal996 pisze:To drugie nie. Oczywiście ktoś może tak powiedzieć, ale to niepoważna opinia.
Oczywiście, że niepoważna, ale jak skończyłoby się wynikiem podobnym co w pierwszym meczu to jestem prawie pewien, że gdzieś taką opinię zobaczymy.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Milanku, mam dziś urodziny :) Zrób mi prezent :ok: :ok: :ok: :ok:
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Kto komentuje ten mecz? "nieporadność Calabrii"? W sytuacji gdy przypadkowa piłka po rykoszecie trafia do Zapaty. Co to za dzban?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Nawet nie zauważyłem, że w złym temacie pisałem.

Czy ta ręka nie powinna anulować dalszej akcji? Było przecież tyle razy mówione, że każda ręka atakującego to przewinienie.

A zresztą, brawo Gigio :ok:
Bubu pisze:"nieporadność Calabrii"?
Davide dostaje z urzędu krytykę, nawet jak nie zasługuje.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Święcicki i Kapica. Biglia sabotażysta...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Póki co jest nieźle. Widać brak Bennacera i Romagnoliego, ale Laxalt z Calabrią dają radę.

Jakbym miał wybrać jakąś „9” z Serie A, która mogłaby zastąpić Ibrę to chyba zdecydowałbym się na Zapatę. Dla mnie świetny napastnik.
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

Tam gdzie Theo by się przebił i rozpoczął akcję albo wywalczył faul, tam Laxalt się odbija po jak od ściany
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Zlatan to jest potwór. Ja w ogóle nie wyobrażam sobie by on miał kończyć karierę.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

k_f_c pisze:Tam gdzie Theo by się przebił i rozpoczął akcję albo wywalczył faul, tam Laxalt się odbija po jak od ściany
Niestety. W optymalnym składzie dziś zapewne byłyby 3 pkt.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Bigila zawiodł, Gabbia w pewnym sensie też, bo gdyby był Romagnoli, to piłka przy akcji z karnym oraz przy akcji bramkowej nie przedostała się na pole karne. Gabbia dał się zbyt łatwo ograć.

Szkoda, bo to oznacza prawdopodobnie eliminacje do Ligi Europy, a tam w IV chyba nie bedziemy rozstawieni.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2020, 23:46 przez bogiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
selhaard
Milanista
Milanista

Post autor: selhaard »

Nie sądziłam, że dowiozą ten wynik. Mecz, który pokazał dobitnie kim jest dla nas Ismael i jaki straszny błąd popełnilibyśmy żegnając Kjaera. Jak na okaleczony skład nieźle.
to wszystko taty wina
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Kjaer zostaje.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Dużo pochwał na forum było odnośnie Salemakersa. Dla mnie to typowy rzemieślnik bez większej techniki. Wybiegany i zadziorny. Uważam, że Conti na jego pozycji dawałby więcej. Dzisiaj też sporo błedów technicznych.
Ma jeszcze czas na rozwoj, ale dla mnie Castilejo > Salemakers
rafal996
Milanista
Milanista

Nie zgadzam się. Saelemaekers ma przede wszystkim wizję gry i fantazję, czego nie ma Samu. Hiszpan jest wybiegany i ma przyzwoitą technikę, ale zbyt często nie wie co zrobić z piłką i idzie na przebój. Alexis ma pomysły, chociaż jeszcze często nie potrafi ich zrealizować. Od tego, czy się nauczy zależy, czy będzie klasowym piłkarzem. Papiery na granie ma.

Mecz, jak na te absencje, całkiem niezły. Nie widziałem za dużo czystych szans Atalanty, niewiele wynikało z ich rozgrywania. Milan rozsądnie grał w środku pola i umiał groźnie kontrować. Nie było tu wielkiej gry, ale wynik w sumie sprawiedliwy.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Też mi się wydaje, że za wcześnie na tak surową ocenę Saelemaekersa.

Moim zdaniem to nie braki techniczne, a wielka chęć do gry i pokazania się sprawiają, że chłopakowi czasem coś nie wyjdzie. Widać to po frustracji jaką okazuje, gdy coś mu nie wyjdzie. Musi okrzepnąć.

I tak na tą prawę flankę przydałby się ktoś wyraźnie lepszy od Samu/Saelemaekersa, a w takim wypadku to Belga widzę bardziej w roli zmiennika, bo jest młodszy.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Meczu niestety wyjątkowo nie mogłem obejrzeć,ale zobaczyłem wlasnie skrót i mam pytanko, jak wyglądała nasza osłabiona obrona tak całościowo? Bo po skrócie to rzuca mi się w oczy słaba postawa Gabbi, wydaje się jakiś taki mało mobilny, sztywny.
Hakan :prayer:
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

zino wczoraj było dokładnie tak jak napisałeś. Kjaer świetnie, Gabbia bardzo statycznie, za mało inicjatywy i zdecydowania gdy przeciwnik miał piłkę.
Laxalt to minimum jedna półka niżej niż Theo.
Całościowo nie było źle, jednak z Alessio jest większy monolit.
MK92

Post autor: MK92 »

Tak w ogóle, to przed meczem z Atalantą wydawało się, że największym problemem Milanu są absencje obrońców, a na boisku najbardziej brakowało Bennacera. Z Algierczykiem zamiast Biglii moglibyśmy śmiało ten ciężko zapowiadający się pojedynek wygrać. Tym niemniej przed spotkaniem remis brałem w ciemno. Z indywidualnych popisów, to ucieszyła zwłaszcza fantastyczna parada Gigio podczas karnego Malinowskiego i bodaj pierwsza bramka Hakana z rzutu wolnego w barwach Milanu.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

bodaj pierwsza bramka Hakana z rzutu wolnego w barwach Milanu.
Mogę się mylić, ale wydaje mi się,że przynajmniej druga.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
ODPOWIEDZ