Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Bologna

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista
Posty: 3074
Rejestracja: 23 wrz 2013, 12:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kamilus »

Ja już wczoraj zacząłem się zastanawiać, ile w obecnej sezonie jest "zasługi" Piolego, który powtarza "swój" schemat z seriami, na kształt tego z Interu z 2017 roku? Tam w Serie A miał 7 zwycięstw z rzędu, by po niecałych dwóch miesiącach zacząć serię 8 meczów bez wygranej. U nas po przejęciu sterów po MG miał 3 wygrane na 11 spotkań, a teraz ma 8 meczów bez porażki. I tak samo jak tam nie wiadomo, kiedy to się skończy, i nie ma pewności, że obecna forma byłaby taka sama na start nowego sezonu.

I jak o tym myślę to cieszę się, że decyzję co do trenera podejmie prawdopodobnie Gazidis, który jako przedłużenie władzy Singera i funduszu nie będzie patrzył tylko na ostatnie 2 miesiące, ale na całokształt dotychczasowej pracy trenera i na cel długoterminowy, jaki postawili właściciele.
rafal996
Milanista
Milanista
Posty: 5422
Rejestracja: 19 mar 2014, 18:36

Post autor: rafal996 »

Ja mam identyczne zdanie.

My już mieliśmy dobre momenty. Sinisa miał, Montella miał, Gattuso miał. Za każdym razem wierzymy, że tak będzie dalej. I nie jest. Teraz co prawda gra jest najładniejsza, ale nadal bym się nie napalał.

Nie jest powiedziane, że Rangnick zacznie wszystko od zera. Byłoby to wielkim błędem, jeśli drużyna gra dobrze. Poza tym, od początku się mówiło, że on by chciał raczej mieć jakiegoś trenera, a samemu zająć się obowiązkami wyżej. Nie widzę przeszkód, żeby Pioli nie mógł nim być. Wizje gry są zbliżone, więc czemu nie. Szczególnie, że Stefano zgodził się teraz być strażakiem, lepić z tego co ma, z jasnym założeniem, że raczej nie zostanie długo. Może by mu odpowiadało nadal pełnić rolę wykonawcy wizji innych.

Tak czy inaczej, nie uważam, że Rangnick zacznie wszystko od zera i rozwali drużynę. Oczywiście zakładając, że do końca zagramy wszystkie mecze tak samo dobre.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Posty: 3981
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:38

Post autor: Renesco »

rafal996 pisze:My już mieliśmy dobre momenty. Sinisa miał, Montella miał, Gattuso miał. Za każdym razem wierzymy, że tak będzie dalej. I nie jest.
Mieliśmy okresy, że dobrze punktowaliśmy, odnośnie samego stylu to nie byliśmy nawet blisko tak efektownej gry jak teraz.

A to, że sytuacja może się zmienić i to na gorsze to truizm tylko na podstawie czego mielibyśmy powiedzieć, że na pewno idziemy w dobrą stronę? Nigdy niczego nie można w piłce wykluczać.

W każdym razie dobrze, że mamy teraz taki wybór, między pozostawieniem kogoś komu dobrze idzie a wyborem nowego trenera o określonej renomie.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista
Posty: 2548
Rejestracja: 19 lip 2003, 13:17

Post autor: bogiel »

MMS, bez przesady z tą rolą Ibry... Z Romą potrafiliśmy wygrać bez niego, z Lecce strzeliliśmy 4 gole.
Poza tym, Ibra grał z Genoą (porażka) i Fiorentiną (remis) jeszcze przed pandemią. I co? Byliśmy wtedy słabi, słabo wyglądaliśmy fizycznie i mentalnie.

Teraz mamy dobry mental dzięki Ibrze? Nie. Dobry mental mamy dzięki znakomitym wynikom.
Yahoo323
Milanista
Milanista
Posty: 1791
Rejestracja: 21 sie 2006, 21:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Yahoo323 »

W tych scenariuszach tylko jeden będzie zadowalający wszystkich - Pioli wylatuje, przychodzi Rangnick i dalej wygrywa. Każdy inny jest rzecz jasna obarczony niewiadomymi, bo:
1) jeżeli zostanie Pioli i nie przyjdzie Rangnick, to jak Pioliemu nie pójdzie, znowu jesteśmy w punkcie 0,
2) jeżeli wyleci Pioli, przyjdzie Rangnick i mu nie wyjdzie, to nigdy nie sprawdzimy co by było, gdyby nie wyrzucono Pioliego ...
3) jeżeli zostanie Pioli i przyjdzie Rangnick w roli DS, to nad Piolim cały czas będzie wisiało widmo Niemca, każdy jego słabszy okres oznaczać będzie wywalenie ze stołka (sytuacja niekomfortowa dla każdego trenera), a Rangnick będzie znowu zbierać zespół w rozsypce.

Patrząc na suche statystyki Pioli nie osiągnie celu, jaki przed nim postawiono (LM), jego styl do pandemii też był bardzo nierówny, ale też trzeba przyznać, że miał sporo pecha. Nikogo jednak do pandemii nie powalił. Styl z ostanich meczów go rzecz jasna broni, bo chłopaki grają jak natchnieni, ale czy to wystarczająca rękojmia, że od nowego sezonu będzie tak samo?

O roli Ibry nie chcę się szczegółowo wypowiadać, bo nie widzimy co się dzieje na treningach, ale niewątpliwe jest, że ma dużą zasługę w tym, co się tutaj dzieje. Chłop może i gra stojanowa, ale jednocześnie robi grę, bardzo dużo widzi, absorbuje obrońców rywala, otwiera nowe pomysły w ataku. Hamulcowym na pewno nie jest, stanowi ważną wartość dodaną.
ODPOWIEDZ