Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Parma

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
rafal996
Milanista
Milanista

Milan - Parma

Post autor: rafal996 »

Szykuje się drugie SPAL? Niezła gra, sporo okazji i strata gola do przerwy.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Ja dopiero zasiadam, ale widzę, że statystyki wyraźnie wskazują lepiej grającą drużynę.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Carlos, bo graliśmy lepiej. Dominowaliśmy przez pierwsze 30 minut, mieliśmy bardzo dobre sytuacje, w tym setkę Hernandeza (btw., Panowie, kto tam tak pięknie podawal prostopadle? Kessie?).
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Dobrze, że meczu nie komentują Dominiki, bo znowu usłyszałbym o świetnym meczu Calhanoglu. A ten po raz kolejny gra padakę.

Conti chyba do zmiany, bo pachnie czerwoną.

Leao nie czuje pozycji na prawym ataku, w polu karnym go za mało.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Tak, Kessie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Biglia dzisiaj też niezłe zawody, poza tym golem.
Judge not lest ye be judged yourself
pandoktor
Milanista
Milanista

Wspaniały jest Kessie w ostatnich tygodniach.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Zlatan w drugiej połowie prawie wszystko psuje.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Żaden inny napastnik w tych sytuacjach by się ustawił nawet do strzału. Niesamowity jest, to jak działa na innych i robi im miejsce. Teraz na przykład Hakanowi do strzału. Za zasługi bym mu tego gola dopisał :P
Judge not lest ye be judged yourself
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

pandoktor pisze:Wspaniały jest Kessie w ostatnich tygodniach.
Wreszcie gra tak, jak powinien, ale to samo można powiedzieć o Hakanie czy paru innych nazwiskach. Ja przyznam szczerze, że jestem bardzo mocno, pozytywnie zaskoczony tym co widzę, gramy ofensywnie, kombinacyjnie, z zębem.
bogiel pisze:Zlatan w drugiej połowie prawie wszystko psuje.
Dla mnie gra bardzo dobrze, nie wiem czy to nie jego najlepszy mecz po powrocie - oczywiście, nic na razie nie wrzucił, ale niesamowicie pobudza grę zespołu, jest prawdziwym liderem.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

bogiel pisze:Dobrze, że meczu nie komentują Dominiki, bo znowu usłyszałbym o świetnym meczu Calhanoglu. A ten po raz kolejny gra padakę.
I skończył swoją "padakę" z 2 asystami i bramką. :P
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Tak, ale w pierwszej połowie mial mnostwo prostych strat. Komentatorzy czesto mowlil, że brakuje ostatniego podania. To o n często się mylił
pandoktor
Milanista
Milanista

Ja tak jak Yahoo323 jestem zaskoczony, jak dobrze gramy. Z pierwszej piłki (czasami aż za bardzo :-), kombinacyjnie i skutecznie. Przy stanie 2:1 nie murowaliśmy bramki, tylko szukaliśmy kolejnego gola. W czym na pewno pomogło nam dobre przygotowanie kondycyjne.
Indywidualnie nie ma się w zasadzie do kogo przyczepić. Świetny Hakan i Kessie. No i Ibra. Jego wpływ na ten zespół jest znacznie większy niż widać to po jego indywidualnej grze. Aż się boję, co będzie, jak odejdzie.
Po przerwie mamy 17/21 punktów. Kosmos.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Zlatan niby się dobrze ustawiał, ale to co sobie wypracował marnował. Taki dziwny mecz.

Tak jak piszecie, gra kombinacyjna na duży plus, bardzo ładnie to wygląda. Gorzej, że czasem za długo kombinują i brakuje kropki nad i przez niedokładność.

Kessie piękny gol. Ważne punkty, szczególnie że Napoli straciło.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

rafal996 pisze:
Kessie piękny gol. Ważne punkty, szczególnie że Napoli straciło.
Powinna nas interesować Roma, a nie Napoli ^ 5 miejsce daje fazę grupową 6 i opcjonalnie 7 eliminacje. w przypadku 5 miejsca Napoli to i 6 miejsce da fazę grupową ;]

a przez pandemię te eliminację będą raczej bez spotkań rewanżowych i duża szansa, że Milan w ostatniej fazie nie będzie rozstawiony ^
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

https://www.acmilan.com.pl/news/29926/p ... asnej_sily

Wypowiedz Piolego. To ostatnie zdanie... tak jakby już wiedział.
pandoktor
Milanista
Milanista

Też zwróciłem na nie uwagę. Po raz pierwszy w tak otwarty sposób. Ciekawe, czy Maldini też zaraz coś powie.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ibrahimović ma swoje lata i to widać natomiast widać było też wczoraj, że jego następcą nie może być byle "9", ale idealnie byłoby znaleźć kogoś o zbliżonym profilu. Silnego, dobrego technicznie, grającego dobrze tyłem do bramki. Szwed nawet mylący się w niektórych zagraniach jest pożyteczny w innych aspektach gry stwarzając miejsce dla naszych piłkarzy.

Hakan dobił do 10+ punktów w klasyfikacji kanadyjskiej w lidze - poziom przyzwoitości dla "10" został przekroczony, czekam na 15+, żeby można było sezon w jego wykonaniu określić niezłym :)

Chętnie przeczytałbym informację o przedłużeniu kontraktu z Bonaventurą. Nie widzę Jacka w pierwszej jedenastce, ale w roli zmiennika na lewym skrzydle i biorąc pod uwagę jego uniwersalność dobrze byłoby, gdyby został w Milanie.

Kessie swój dobry okres gry przypieczętował piękną bramką. Oby tak dalej i wreszcie można dostrzec w nim materiał na klasowego piłkarza. Dobrze, że został w Milanie zimą.

Muszę przyznać, że dawno nie miałem takiej przyjemności w oglądaniu spotkań Milanu. :forzamilan: Forza Pioli!
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Renesco pisze:Chętnie przeczytałbym informację o przedłużeniu kontraktu z Bonaventurą.
Miał iść do Romy. Ponoć już kontrakt był dogadany na tip top. Transfer upadł czy cały czas jest coś na rzeczy?
pandoktor
Milanista
Milanista

Czyli co? Przyznajemy już rację tym, którzy twierdzili, że mamy całkiem dobry skład i chodzi przede wszystkim o mentalność? Wygląda na to, że ci sami piłkarze, uwolnieni od presji psychicznej, potrafią grać bardzo dobrze w piłkę i przede wszystkim wierzą w siebie. Zobaczcie: Lecce strzela na 1:1, odpowiadamy. Spal prowadzi 2:0, gonimy. Juve prowadzi 2:0, gonimy i przeganiamy. Napoli prowadzi 2:1, gonimy. Prowadzimy 2:1 z Parmą, ciągle atakujemy żeby zamknąć mecz i w końcu go zamykamy. Można psioczyć na Pioliego, ale w tej sferze udało mu się to, co nie udawało się żadnemu trenerowi, w żadnym składzie od lat.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

plakat33 pisze:
Renesco pisze:Chętnie przeczytałbym informację o przedłużeniu kontraktu z Bonaventurą.
Miał iść do Romy. Ponoć już kontrakt był dogadany na tip top. Transfer upadł czy cały czas jest coś na rzeczy?
W okolicy 20./21. maja były newsy, że porozumiał się z Romą (3-letnia umowa warta 2,5 mln netto rocznie: https://www.seriea.pl/401194-transfery- ... -roma.html), a od tego czasu cisza. Raczej dlatego, że dopiero po zakończeniu sezonu i "przedłużonych umów" dojdzie do zmiany klubu, bo gdyby umowa miała jednak nie dojść do skutku, to pojawiłyby się jakieś informacje na ten temat, a takich chyba nie było.
MK92

Post autor: MK92 »

Piękne mamy to lato z Milanem :) Każdy by chciał, żeby cały nowy sezon tak wyglądał. Największe wrażenie zrobił oczywiście Kessie. Genialna bramka swoją drogą, ale jeszcze nigdy nie widziałem tak dobrze rozprowadzającego piłkę Iworyjczyka, uchodzącego dotychczas tylko za świetnego przerywacza akcji rywala, ale bardzo słabego kreatora. Zaryzykuję tezę, że był to najlepszy mecz Francka w naszych barwach od momentu jego transferu sprzed trzech lat.
Yahoo323 pisze:Ja przyznam szczerze, że jestem bardzo mocno, pozytywnie zaskoczony tym co widzę, gramy ofensywnie, kombinacyjnie, z zębem.
Na moje oko jest to chyba najładniej ofensywnie grający Milan po odejściu Senatorów osiem lat temu. Nawet świetną jesienią 2016 roku nie graliśmy tak fajnie atakiem pozycyjnym, przez środkową strefę, jak obecnie (wtedy praktycznie wszystko się opierało na skrzydłowych w osobach Suso i Jacka).
rafal996 pisze:Zlatan niby się dobrze ustawiał, ale to co sobie wypracował marnował. Taki dziwny mecz.
Dokładnie, ciężko go jednoznacznie ocenić za mecz z Parmą. Piłek zmarnował bez liku. Z drugiej strony swoją agresją i siłą, a także częstymi niekonwencjonalnymi próbami zagrań, niesamowicie eksploatował defensywę gości, więc wkład Szweda w to zwycięstwo był naprawdę solidny.
ODPOWIEDZ