Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Juventus

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Milan - Juventus

Post autor: rafal996 »

Serio nie ma tematu meczowego??
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Dziwne że na Milan-Juve nikt nie założył zawczasu, ale bo ja wiem czy jest tu o czym gadać w ogóle? :) Przebieg meczu był do przewidzenia - Milan mocno defensywnie, w ofensywie niemrawo żeby się tylko nie odsłonić. Juve próbuje wygrać na stojąco. Jeśli padnie jakaś bramka to pewnie dopiero zobaczymy coś ciekawego.
Kzr
Milanista
Milanista

No i zobaczyliśmy festiwal wybornej obrony.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Podobnie jak obrona Manchesteru United przy golu Kaki w 2007...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Nastawienie od początku takie jak powinno być. Poza tymi dwoma przerwami w dostawie prądu Paquetą, nie ma się czego przyczepić.
I taki mecz mnie utwierdza w przekonaniu jak bardzo nieoceniony jest Zlatan. Najlepszy na boisku.

Brawo Pioli, niezależnie od końcowego rezultatu :)
Judge not lest ye be judged yourself
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Rebic. Uwielbiam gościa.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ktoś nam podmienił Milan... :( :)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Aż Pioliego szkoda... Chłop wykonał kawał dobrej roboty bo po restarcie Milan jest naprawdę godny! Cóż za mecz... Jestem absolutnie w szoku! Forza Milan!
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

gramy pressingiem jak zespoły z RB, nagle nasze kontry nie są ślamazarne tylko idą dynamicznie, szczególnie po wejściu Hakana za Paqueta

Da się? Ciekawe czy to przypadek czy zaczęto podczas tej przerwy analizować potencjalną rewolucję taktyczną
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Czy Napoli będzie miało odwagę wyjśc na mecz? :D
Lazio samo sobie winne utraty szansy na scudetto.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Czo ten Milan? Kim oni są? :hmm: Oddawać naszych ciamajdów!

Ej, serio, nie pamiętałem już jak smakuje wygrana z Juventusem. Delicje! :forzamilan:
rafal996
Milanista
Milanista

Kzr pisze:Przebieg meczu był do przewidzenia
Nauczaj :rotfl:

Trudno mi coś napisać, bo to co się stało jest absolutnie nieprawdopodobne. Nie tylko wygrywamy, ale też wygrywamy wysoko, w sposób zdecydowany i absolutnie zasłużony. Tu nie było żadnego farta, żadnego przypadku. Były błędy, były przestoje, ale jak Milan ruszył do przodu, to poszedł jak taran. Jak by się zamienili koszulkami, jak by to Milan był gigantem, który może i czasem coś zawali grając na pół gwizdka, ale na koniec i tak przejeżdża walcem po przeciwniku. Tak grał z nami Juventus. I tak dziś zagrał z Juventusem Milan.

Niesamowity mecz i jakaś absolutnie nie do uwierzenia seria wyników. Roma, Lazio i Juventus na rozkładzie. 9 bramek strzelonych, 2 stracone. Kosmos.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Brawo! Forza Milan, Forza Pioli!

To zwycięstwo po otrzymaniu 2 pierwszych ciosów od Juventusu smakuje wybornie.
Kzr
Milanista
Milanista

rafal996 pisze:
Kzr pisze:Przebieg meczu był do przewidzenia
Nauczaj :rotfl:
No wiesz, w końcu napisałem że jak padnie bramka to zobaczymy coś ciekawego :D

Piękny wieczór! W najśmielszych marzeniach nie widziałem takiego zrywu jaki chłopaki odrypali i to przy dwóch bramkach w plecy. A myślałem że taka siła woli to w Milanie długo nie zagości.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Przed pandemią to był najgorszy Milan jaki oglądałem. Po pandemii najlepszy od co najmniej 2012. Niesamowite mają nastawienie.
I ta kadra w końcu się spłaca. Rok temu nie do pomyślenia było by na ławce był jakiś kreatywny pomocnik czy napastnik do wejścia. Dziś nasza kadra jest o wiele lepsza i pozwala na więcej rozwiązań niż Borini czy Mauri. Dlatego mieliśmy prawo oczekiwać więcej, choć ostatnie dni to o wiele więcej niż ktokolwiek i kiedykolwiek mógłby się odważyć wymagać.

Brawa dla wszystkich, zwłaszcza dla Pioliego, Ibry i dyrektorów.
Zwycięstwo smakuje o tyle lepiej, bo nie daliśmy się zdemotywować temu celowemu fermemtowi ze strony włoskich mediów. Według prawdziwie wiarygodnych źródeł, atmosfera i stosunki w Milanello nigdy nie były lepsze. Oby tak dalej!

:forzamilan:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2020, 23:54 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Dla takiego meczu warto było czekać te wszystkie kolejki. O ile dla Juve ta przegrana nic nie zmienia, tak z perspektywy kibica Milanu to powrót pamięcią do dawnych, złotych lat, które odeszły. Czy może być coś piękniejszego niż widok włodarzy Juve celebrujących gola Rabiota, a potem bramkę na 0-2, a następnie tych samych ludzi ze skwaszonymi minami, niczym każdy kibic Milanu przez ostatnie lata. Bezcenne.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2020, 23:52 przez mms, łącznie zmieniany 1 raz.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Zastanawiam się, na serio, jakie znaczenie ma fakt, że gramy bez publiczności. Kiedyś ktoś już to pisał, że głównym problemem jest psychika. Może rzeczywiście, nie szło, na trybunach pojawiały się gwizdy i było tylko gorzej.
Dziś dwie rzeczy były symptomatyczne. Pierwsza - nawet po drugiej bramce nie opuściliśmy głów. Ciągle szukaliśmy szansy. Druga - gdy wyszliśmy na prowadzenie, nie zamurowaliśmy bramki. Obie rzeczy nie do pomyślenia kiedyś.
Wielkie zwycięstwo Pioliego.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Coś dziwnego się stało z Milanem w czasie pandemii, bo wcześniej przy prowadzeniu najczęściej się cofaliśmy, a dziś już któryś raz z rzędu prowadzimy nawet 2 bramkami, a i tak ciśniemy dalej. No i również dzisiaj drugi raz w ciągu ostatnich kilkunastu dni potrafimy odrobić dwubramkową stratę, co też od bardzo dawna nie miało miejsca.

W sumie to ciekawe, dlaczego ta przerwa tak zadziałała, przecież wtedy piłkarze nie trenowali...
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

przy 0-2 przeniosłem się z fotela na łóżko. Myślałem, że może usnę i nie zobaczę końca. A teraz wylazłem z łózka cieszyć się z Wami i napić się whisky. Smakuje wybornie :)
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
rafal996
Milanista
Milanista

Do znudzenia powtarzam, że ta kadra jest dużo lepsza, niż wyniki.

Oczywiście to nadal nic nie znaczy, nadal jeszcze możemy zaliczyć niewytłumaczalne wpadki i nic nie zbudować. Ale to nie zmienia mojej opinii. Jest w tej kadrze jakość. Jest sporo fajnych piłkarzy. Jest kim rotować.

To nie jest przypadek, że Juventus dziś nawet indywidualnie wyglądał gorzej. Ile wygranych pojedynków mieli Bennacer czy Kessie, ile naprawdę ładnych, przytomnych wymian podań w trójkątach tam było. Na jakim spokoju grali w środku pola, gdzie Juventus rozgrywał sobie jałowo i w poprzek, bo wszystkie korytarze mieli zablokowane. Jak Milan ze swobodą stwarzał sobie kolejne okazje, grając swoje bez względu na wynik. Piękna sprawa.

Psychika. Coś tam przeskoczyło w głowach, może chwilowo, może nie. Ale nareszcie to wygląda tak, jak powinno.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Ciekawe czy dziś carlos też odpuścił drugą połowę :D

To zwycięstwo jest nawet lepsze niż ostatnie po bramce Locatelliego :D
MK92

Post autor: MK92 »

Do mnie nie dociera jeszcze to, co się na San Siro wydarzyło :D Człowiek już nawet zapomniał, jak to powinno się cieszyć po ograniu Juventusu. A taka rimonta to już w ogóle jakaś fikcja chyba jest. Pewnie dopiero jutro rano wybuchnę z radości ;)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 1:10 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal996
Milanista
Milanista

Strasznie jestem ciekawy, co pokażemy z Napoli. Wielki egzamin. Czwarte zwycięstwo mogłoby już naprawdę świadczyć o tym, że coś tam zbudowano.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Można być świetnym ( w teorii) taktykiem jak Giampaolo, ale dzisiaj piłka nożna to przede wszystkim bieganie. My w tej chwili dominujemy nad rywalami pod tym względem. Biegamy szybko i do 90. minuty. Jakby trzeba było biegać jeszcze ze 30 minut w takim tempie, to 3/4 zespołu nie miałoby z tym problemu.
Mniej więcej od 60-70 minuty chyba za każdym razem po pandemii - rywale mają już dość, a my podkręcamy tempo.

Brawa dla Gigio za znakomitą interwencję (nikt o tym nie wspomniał) przy stanie 3:2.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ambicja
Chęci
Zadziorność
Mocna psychika
Świetne przygotowanie fizyczne

I można byłoby jeszcze wymieniać. Ostatnie zwycięstwa nad Rzymianami to już było coś ale dzisiaj dokonaliśmy czegoś wielkiego. Juventus przegrywa mecz prowadząc dwoma bramkami. W 6 minut strzelamy im 3 bramki! To oni mieli dzisiaj swój Stambuł! Cóż za piękna victoria, przepiękny wieczór.

Dzisiaj trzeba chwalić i głaskać całą ekipę. Gigio za decydującą paradę. Kjaera za liczne poświęcenia, Romka za kilka interwencji, Contiego za pewność, Theo za rajd po którym mieliśmy karnego, Kessiego za fizycznego potwora i świetną akcję zakończoną golem, Bennacera za praktycznie bezbłędność, Hakana za dynamiczną zmianę, Saelemakersa i Paquetę za chęci, Jacka za asystę, Ibrę za gola i dyrygowanie zespołem, Rebicia za bycie killerem, Leao za piękne wykończenie swojej akcji. Brawo dla Pioliego. Po prostu sobie na nie zasłużył. Brawo!
ODPOWIEDZ