Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Lazio - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

pandoktor
Milanista
Milanista

Lazio - Milan

Post autor: pandoktor »

Milan gra tiki-takę, a tu nie ma tematu? ;-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Szczerze to obie drużyny póki co dość sterylnie, nie jest to mecz najwyższej urody. Na szczęście wpadła Hakanowi brama po rykoszecie, ale fajnie by było jakby chłopaki pokazali trochę więcej charakteru.
pandoktor
Milanista
Milanista

Kzr pisze:Szczerze to obie drużyny póki co dość sterylnie, nie jest to mecz najwyższej urody. Na szczęście wpadła Hakanowi brama po rykoszecie, ale fajnie by było jakby chłopaki pokazali trochę więcej charakteru.
Yyy, Ty tak na serio?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Re: Lazio - Milan

Post autor: kamilus »

pandoktor pisze:Milan gra tiki-takę, a tu nie ma tematu? ;-)
Nie było komu założyć tematu, bo wszyscy są jak zaczarowani oglądając dzisiejszy Milan. :P
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Proszę mnie nie wliczać do grupy zaczarowanych. :nono: Podoba mi się wynik, ale cała reszta przypomnia mi dlaczego tak ciężko mi się teraz zabrać do oglądania piłki, a szczególnie już Milanu.
Brak mi poczucia, że ten etap cokolwiek znaczy. Sukces, czyli awans do LE, to niekoniecznie coś dobrego dla tego zespołu. Nie dlatego, że to puchar drugiej kategorii, bo to właśnie nasza kategoria... To tak czy siak rok "minus".
Generalnie raczej odpuszczę drugą połowę, nie mam siły na nic nie znaczące spotkania.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Kzr
Milanista
Milanista

pandoktor pisze:
Kzr pisze:Szczerze to obie drużyny póki co dość sterylnie, nie jest to mecz najwyższej urody. Na szczęście wpadła Hakanowi brama po rykoszecie, ale fajnie by było jakby chłopaki pokazali trochę więcej charakteru.
Yyy, Ty tak na serio?
Serio. Fajnie że chłopaki coś klepią, ale głównie na swojej połowie, najdalej w środku pola. Jak przychodzi do grania bliżej bramki Lazio to tempo zwalnia i albo ktoś próbuje coś wyrzeźbić solo albo wszystko się robi przewidywalne. W obronie nieźle, choć też były momenty w których Lazio mogło wbić. Jeśli rzymianie nagle się zerwą do walki po przerwie, to ten mecz jest jeszcze jak najbardziej do przegrania.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Podobaja mi się: wynik, cechy wolicjonalne i gra obronna.

A poza tym, to dużo błędow technicznych. Hakan dziś bardzo przeciętnie, wpadła mu ta bramka i komentatorzy mowią o znakomitym Hakanie. Na wyrost.

Ze Spal mielimy trochę pecha, dziś mamy farta, bo obie bramki z dupy.

Wejdzie Rebic, na kontry bedzię on w sam raz.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

A tam w ogóle była ta ręka na karnego? Różne ujęcia kamery i inne moje odczucia.
kazelot
Milanista
Milanista

Post autor: kazelot »

carlos pisze:Generalnie raczej odpuszczę drugą połowę, nie mam siły na nic nie znaczące spotkania.
Nie ma czegoś takiego jak nic nieznaczące spotkanie Milanu.NIE MA !!!
kazelot
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

kazelot, oczywiście, że są. I tu nie chodzi o poziom sportowy nasz czy spotkania. Chodzi o etap, na którym jesteśmy.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

tam w ogóle była ta ręka na karnego?
Tak, była.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

carlos pisze:A tam w ogóle była ta ręka na karnego? Różne ujęcia kamery i inne moje odczucia.
Na początku myślałem, że piłka trafiła w prawą rękę, która była przy ciele, ale potem się przyjrzałem i piłka trafiła również w lewą, która była prawie wyprostowana. Wydaje mi się więc, że karny jak najbardziej prawidłowy.
pandoktor
Milanista
Milanista

Nie rozumiem co niektórych. Wygraliśmy 3:0 w Rzymie, a Wy narzekacie :-) Zresztą, piszcie, co chcecie, ale mnie się Milan dziś podobał.
Była chęć gry, był pressing (nawet w 88. minucie!), był pomysł w ataku (wreszcie jakieś prostopadłe podania!).

:forzamilan:
Kzr
Milanista
Milanista

W pierwszej połowie jeszcze drżałem, ale w drugiej była ładna gra i kontrola wydarzeń na boisku. Dobry mecz, świetny wynik :)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Jedyny minus tego meczu to chyba Theo i jego wykończenie setek - przydałby się gol z tej jego pierwszej akcji, piękny to był rajd i szkoda, że nie zakończył się golem.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Bezlitosne wykorzystanie problemów Lazio. Drużyna bez najważniejszych piłkarzy, bez zmian, została po prostu zabiegana. Chyba najlepszy Milan w tym sezonie. Uważny, z pomysłem w rozegraniu, dobrze operujący piłką, agresywny i skuteczny w pressingu. Nie było to oczywiście jakieś genialne spotkanie, ale po prostu bardzo dobre. Przez cały mecz Lazio nie miało praktycznie nic do powiedzenia.

Szkoda tych punktów ze SPAL...
Awatar użytkownika
Numek
Milanista
Milanista

Post autor: Numek »

carlos pisze: Generalnie raczej odpuszczę drugą połowę, nie mam siły na nic nie znaczące spotkania.
Ciary żenady po przeczytaniu czegoś takiego. Wielki pan kibic ogląda swoją drużynę gdy walczy o mistrzostwo albo puchary, ale jak jest inaczej to brak mu sił, biedaczek...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

No i pięknie.

Przyznam, że średnio wierzyłem w 3 pkt z Lazio niemniej tak zaskakiwany mogę być co kolejkę.

Jesteśmy w grze o 5 miejsce i ja osobiście będę się cieszył, jeśli uda nam się tą pozycję zająć.

Osobiście najbardziej cieszy mnie w tym wszystkim, że notujemy ostatnie wyniki pod batutą Piolego.

Byłem niechętny jego zatrudnieniu, jednak regularne wiadra pomyji jakie leciały w jego stronę bardzo mnie denerwowały. Na dziś wiemy, że pewnie po sezonie się ze Stefano pożegnamy, niemniej życzę mu wszystkiego najlepszego, bo jak na sytuację w której się znalazł to i tak idzie mu całkiem nieźle.

Cóż, pokonaliśmy w ciągu dni oba zespoły z Rzymu, mamy już chyba prawo marzyć o 3 pkt z Juve :) przynajmniej do pierwszego gwizdka.
MK92

Post autor: MK92 »

Wspaniały był to wieczór na Stadio Olimpico! Zrewanżowaliśmy się z nawiązką rzymskim klubom za te porażki w rundzie jesiennej. Gdyby ktoś przed restartem rozgrywek powiedział mi, że pokonamy i Romę, i Lazio, strzelając pięć bramek i nie tracąc ani jednej, to bym tylko popukał się w czoło ;)

Milan po restarcie rozgrywek jest zespołem o znacznie wyższej dojrzałości niż jeszcze to było w marcu. Wyglądamy też bardzo dobrze pod względem kondycyjnym. Dodatkowo fajną sprawą jest to, że staliśmy się teraz języczkiem u wagi, który pośrednio decyduje też o losach scudetto, grając po kolei z Lazio i Juve. Chciałbym zobaczyć powtórkę dzisiejszego występu również w najbliższy wtorek na San Siro.

Znowu świetne spotkanie w obronie rozegrała para Romagnoli-Kjaer. Z przodu coraz bardziej podoba mi się Saelemaekers, który przewyższa możliwościami Castillejo. Z kolei Hakan już na dobre zaczął nawiązywać do wysokiej dyspozycji z wiosny 2018 roku.

Krótko mówiąc, Milan jest teraz jedną z najlepszych włoskich drużyn. Pięknie!
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

jednak regularne wiadra pomyji jakie leciały w jego stronę bardzo mnie denerwowały
Były one jak najbardziej zasłużone, więc nie ma powodów do zdenerwowania się :P

Poza pierwszym meczem z Juve, Milan po pandemii to inna drużyna, co pisałem już wcześniej. To już nie jest ta okropna drużyna z przypadku, choć gole wciąż w ten sposób padają. Nie wiem na ile to zasługa Ibry, a na ile Pioliego, który w czasach kryzysowych potrafił nieraz stworzyć świetne drużyny, ale niech to trwa. Niech ktoś mu powie, że dalej Covid szaleje i przyszło mu pracować w ciężkich czasach :P
Może też to zasługa dyrektorów i CEO, który po pandemii w końcu zaczął odwiedzać drużynę :) A może wszystkich po trochu, bo to w końcu drużyna i więcej niż dwie części muszą działać prawidłowo :)
Zostało tylko kilka tygodni gry, więc oby to nastawienie utrzymało się jak najdłużej, by z Piolim można było się pożegnać w dobrych humorach.

Widać również jak na dłoni, że nasza kadra jest po prostu całkiem niezła, co najmniej na miejsca 4-6. W zeszłym sezonie na Olimpico strach było zrobić jakąkolwiek zmianę, by nie zaszkodzić. Wczoraj można było zrobić 5 i dalej kontrolować mecz. Nasza kadra jest w końcu szersza niż 12-13 solidnych zawodników i przy tym terminarzu to dodatkowy plus.

Saelemaekers - :ok: Podoba mi się ten gracz, głównie jego determinacja.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Numek pisze:
carlos pisze: Generalnie raczej odpuszczę drugą połowę, nie mam siły na nic nie znaczące spotkania.
Ciary żenady po przeczytaniu czegoś takiego. Wielki pan kibic ogląda swoją drużynę gdy walczy o mistrzostwo albo puchary, ale jakest inaczej to brak mu sił, biedaczek...
Popieram. Jestem niesamowicie zniesmaczony czytając takie wypociny.

Brawo za wielki mecz! Absolutnie zasłużone zwycięstwo i mało mnie interesuje, że brakowało Rzymianom kilku zawodników. Takie sytuacje się wykorzystuje i koniec. Trzeba pochwalić cały zespół ale w szczególności skupię się na młodym Belgu. Jest naprawdę niezłym piłkarzem. Tutaj nie ma nic do dodania. Chciałbym zawsze widzieć takie poświęcenie, mądrą grę i piękne zwycięstwa. Jedynie tego Theo żal 🙄

No i ta kontuzja Hakana, jak ktoś go określił... To teraz szef Milanu ⚫🔴
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

@miszcz
Gdyby to były wiadra wylewane na całą drużynę z zarządem (z naciskiem na tych ostatnich) to ok, ale dostawało się głównie Piolemu mimo, że przejął ekipę będącą personifikacją bajzlu, a nie żadnego samograja. Ja go polubiłem i będę mu życzył powodzenia w innym klubie, oczywiście poza starciami z Milanem. Wielkim trenerem nie jest, ale na pewno nie był najsłabszym ogniwem w całym Milanie.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Numek, ciary żenady to ja mam teraz, bo to niby XXI wiek, a nie każdy umie czytać. No ale ostatnio był e-learning, więc to może u Ciebie tylko analfabetyzm wtórny. I powiem Ci w tajemnicy, że to forum Milanu, a nie Juventusu, Bayernu czy City, więc tu nikt zdrowy na umyśle od lat na mistrza nie liczy.
Co do udziału w pucharach, to zawsze jestem za tym, by w nich grać. No oprócz tego Milanu, bo na razie to w większości sobie znów wkręcacie objetnice wielkiego Milanu, jakbyście nie widzieli, że od lat tracimy na znaczeniu.
Wygraliśmy wyraźnie z Lazio, a ja wciąż chciałbym, żebyśmy w ciągu następnych 2 lat osiągnęli ich poziom. Sprzeczność? No właśnie nie.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Mimo wszystko nie rozumiem tej logiki. Wygraliśmy z dużo mocniejszą drużyną w dobrym stylu, ale nie cieszę się, bo tak ogólnie to jesteśmy słabi? No ej :D

Nie widzę, żeby się tu ktoś napalał na Wielki Milan od jutra. I tak, też jestem bardzo zniechęcony tym sezonem. Ale to nie zmienia faktu, że zwycięstwo to zwycięstwo i musi cieszyć.

W przeciwieństwie do Ciebie, nie uważam też, że ten sezon musi być całkowicie stracony. Nadal podtrzymuję opinię, że mamy całkiem dobrą kadrę, taką która powinna walczyć o LM, a nie bać się o siódme miejsce. Nawet jeśli przyjdzie Rangnick i zaczniemy kolejny nowy etap, nie musi się to wiązać z kolejną rewolucją i budowaniem od zera. Większość zawodników z pewnością zostanie. Jeśli do końca sezonu utrzymają formę i rozwiną te zalążki drużynowych automatyzmów, będzie to jakaś baza na następny sezon.

Trudno mi też zrozumieć tych, dla których LE jest obojętna. Jest konieczna i tyle. To jest jedyny cel na teraz.

A wracając do meczu, to co mi się najbardziej podoba i to już od kilku spotkań, to naprawdę imponująca skuteczność w odbiorze. Widać w tym powtarzalność - drużyna jest skupiona, wybiegana, zawodnicy dobrze czytają grę. Dużo wyprzedzeń, przytomnych przecięć, zostawiają mało miejsca i mało czasu przeciwnikowi. Nie widać też, żeby słabli kondycyjnie z czasem, a to było wcześniej dużym problemem. Oby tak dalej.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

miszcz pisze:Saelemaekers - :ok: Podoba mi się ten gracz, głównie jego determinacja.
Dla mnie to taka lepsza wersja Abate, nie jest to żaden wirtuoz, ale zespół nie tylko z takich musi się składać.

Przez całą drugą połowę czekałem na nasz "powrót", jaki wielokrotnie miał miejsce w tego typu meczach, np. w ostatnich derbach czy na początku poprzedniego sezonu w Neapolu, ale on - o dziwo - nie nastąpił. O ile z Romą nie miałem poczucia, żeby końcowy wynik wyglądał z naszego narzucenia narracji w tym meczu, to tyle wczoraj z Lazio może nie dyktowaliśmy warunków gry w sposób zdecydowany, ale graliśmy na pewno na wyższym poziomie. Zapewne dość duży wpływ na to ma słabość przygotowania rywali i incydenty losowe związane z absencjami, a także nienormalność obecnych czasów. Po końcówce sezonu niczego się nie spodziewałem i nic nie oczekiwałem, a tu jednak przyjemne zaskoczenie. Forza!
rafal996 pisze:Nadal podtrzymuję opinię, że mamy całkiem dobrą kadrę, taką która powinna walczyć o LM, a nie bać się o siódme miejsce. Nawet jeśli przyjdzie Rangnick i zaczniemy kolejny nowy etap, nie musi się to wiązać z kolejną rewolucją i budowaniem od zera. Większość zawodników z pewnością zostanie. Jeśli do końca sezonu utrzymają formę i rozwiną te zalążki drużynowych automatyzmów, będzie to jakaś baza na następny sezon.
Jeżeli względy finansowe nas do tego nie zmuszą, to szkielecik pozostanie (Donnarumma - Romagnoli, Hernandez - Bennacer, Kessie, Calhanoglu - Rebić), a każdy z nich indywidualnie będąc w formie jest piłkarzem bardzo dobrym. To już połowa drużyny i na papierze to wygląda przecież zachęcająco.

Zgodzę się też z @Renesco co do Pioliego, gość jakąś tam sympatię jednak wzbudza.
ODPOWIEDZ