Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Juventus - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Juventus - Milan

Post autor: carlos »

Nie wiem czy wiecie, ale już za chwilę gramy mecz. :P Wyjazdy na nowy obiekt Juve, jakoś nam nie sprzyjają, ale podejrzewam osobiście różnicę klas, niż klątwę tkwiącą w murach stadionu.
I tak patrząc na nasz wyjściowy skład, nie mogę uciec od myśli, że jesteśmy jak naiwna nastolatka, która idąc "w miasto", ubiera się wyzywająco, a dodatkowo przed wyjściem sama łyka pigułkę gwałtu, żeby sobie potańczyć. Zdziwię się, jeśli nam Juve dwóch bramek nie wciśnie. Tzn inaczej trochę - zdziwię się, że te bramki Juve będzie musiało nam w ogóle wciskać. No wiecie, nie łyknęliśmy tej piguły nadaremno, bo po co gospodarze mają nam rwać rajstopy, jak sobie sami je ściągniemy?
Oskarżycie mnie o pesymizm? Ok, ale byłoby mi łatwiej widzieć to w pluszowym różu, gdybym i ja schrupał jakąś chemię, a że ostatnie mecze widziałem, to sorry.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
rafal996
Milanista
Milanista

Juventus - Milan

Post autor: rafal996 »

Serio nawet tematu nie ma?

Chyba pierwszy raz w życiu przed meczem z Juve nie odczuwam większego napięcia i nie mam oczekiwań. W naszej sytuacji spodziewać się punktów byłoby dziwne. Oczywiście jak zawsze, wbrew logice, uważam że wszystko jest możliwe, ale nie mam ciśnienia. Niech grają. Zobaczymy.
rafal996
Milanista
Milanista

Zrobiliśmy temat niemal jednocześnie ;)
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Czekam na ten mecz jak na karę jakąś. Z takiego święta futbolu nasze piłkarzyki zrobiły nam samobiczowanie. No nic, zapinany pasy, zaciskamy zęby i jedziemy.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Hej, macie jakieś linki na przeglądarkę?
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

A jakiś sopcast czy acestream? Ruska strona umarła...

EDIT: znalazłem cosik:

http://www.platinsport.com/link/24.php
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Tak szczerze to mogło być już 2:0 dla Milanu
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

no fajnie fajnie. czekam na jakąś bramkę z dupy dla Juve czy inszego kartofla. Jak zawsze
mówiłem
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 22:23 przez b4ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Kartka dla Bennacera to jakiś "kobieta lekkich obyczajów" żart.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

No i teraz Bennacer nie zagra z Napoli.
Ale póki co, oprócz tej sytuacji, dobre sędziowanie. Jak by tak dalej było, to będę w szoku.
Judge not lest ye be judged yourself
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Panowie, aż się chce zapytać: kto grał w koszulkach czerwono-czarnych?
Świetna połowa w wykonaniu naszych. Fajny pressing, dobra gra z pierwszej piłki (akcja, w której Paqueta strzelał palce lizać), dobre ubezpieczanie się.
Martwią tylko kartki dla Krunica i Bennacera. Będą musieli grać dużo uważniej.

Wszystko to wygląda paradoksalnie na spokojne 2:0 dla Juve, ale bardzo, bardzo chciałbym się mylić.

Ps. Po raz kolejny zadaję sobie pytanie, gdzie byśmy byli z Piolim od początku.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Miałem napisać, że to najlepsza połówka w tym sezonie. Ale to już kolejna najlepsza połówka odkąd przyszedł Pioli. Umiemy już zagrać pół meczu i ewidentnie robimy postępy. To jest bardzo optymistyczne.

Milan lepszy? Chyba tak. Bardziej konkretny, więcej podań, więcej sytuacji. Brakuje trochę jakości, jest problem z decyzjami, czasem brak zrozumienia. Ale widać, że coś drgnęło.

Zwracam uwagę, że bardzo fajnie grał wreszcie Paqueta. Także Conti bez większych błędów, a strasznie się o niego bałem.

Jak bym miał przewidywać, to będziemy mieć jeszcze z pięć dobrych okazji, a Juve zrobi jedną akcję i pozamiata mecz. Obym się mylił.
rafal996
Milanista
Milanista

Aha, akcja Bennacer - Conti - Paqueta: było super, ale Contiemu wyraźnie skoczyła piłka. Kasowy zawodnik by to zagrał po ziemi i by był gol.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Tym, że Juve tak wygląda to nie ma co się podniecać zbytnio, bo to u nich taka norma. Wyglądają słabo, ale punktują. My mieliśmy naprawdę groźne sytuacje, z których powinny być bramki, no ale z gry to nie jestem zbytnio zadowolony. Nie podoba mi się dziś Pio i Theo (oprócz tych strzałów w końcówkach, to niewiele dobrego wnieśli), Paqueta też słabo. Za to Krunica widać i to pozytywnie.
Wejdzie Dybala lub Costa, przycisną nas mocniej.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Nawet pozytywny mecz. Pioli jednak nie taki zly poki co. Lepiej wygladalo niz z Lazio.
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

Milan z przebłyskami i cyniczne Juve... eh...
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Przeklęty Dybala. Przeklęty Juventus.

Romagnoli spaprał gola... Szczęsny MoM. Ładny Milan, chce ich zawsze takich widzieć choć wiem, że punktów brak i można się załamać po obejrzeniu tabeli.

Mam wrażenie, że zmiana wymuszona Krunica zabiła mecz, bo chłopak grał dobre zawody. Trzeba też pochwalić Contiego bo dzisiaj praktycznie bezbłędny. Znakomity Bennacer.

Szkoda. Ale to już tradycyjne szkoda.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 22:47 przez Qnen, łącznie zmieniany 1 raz.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

"Gramy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze."
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
MK92

Post autor: MK92 »

Ech, ten przeklęty Dybala...

Nie można się wstydzić takiego Milanu. Pierwsza połowa była świetna i szkoda wkelka, że nic nam wtedy nie wpadło. Zwłaszcza Piątek powinien był wykorzystać tę fantastyczną wrzutkę Suso. Polak jest w tym sezonie po prostu bardzo słaby i zimą trzeba pomyśleć nad środkowym napastnikiem. Potem już zacząłem się bać, że po raz kolejny w naszym starciu z Juventusem na przestrzeni ostatnich lat sprawdzi się słynne powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach. No i się sprawdziło. Gospodarze mają po prostu świetną ławkę rezerwowych i skutecznych napastników. Tym dziś z nami wygrali, bo ogólnie nie prezentowali się lepiej.

Z naszych najbardziej podobali mi się Krunić, Calhanoglu i, o dziwo, Conti, który bardzo dobrze czytał grę. Poza paroma błędami umiejętnie dyrygował wszystkim Bennacer. Theo też już poniżej dobrego poziomu od jakiegoś czasu nie schodzi.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 22:50 przez MK92, łącznie zmieniany 2 razy.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

A ta wrzutka była od Suso w pierwszej polowie.?
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Tak.
pandoktor
Milanista
Milanista

carlos pisze: no ale z gry to nie jestem zbytnio zadowolony.
yyy, serio?

Szczerze mówiąc, ostatnio tak dobry mecz Milanu, to chyba 2:0 w Rzymie z Romą.
Brakuje tylko punktu. O ile nie wierzyłem, że remis z Lecce nas podłamie (i w sumie chyba nie podłamał), to teraz boję się, że ten mecz będzie nam siedział w głowach. Tymczasem trzeba wykorzystać burdel w Neapolu i koniecznie wygrać.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Niby ładniej gramy niż wcześniej, niby z Juve zasługiwaliśmy na coś więcej, niby jest lepiej. Taka nasza, czerwono-czarna, Nibylandia.
Jeśli miałbym chwalić personalnie, to Contiego i Krunica. Cała reszta to niby-niby, a i Juve też niby miało problem.
Edit:
pandoktor pisze:yyy, serio?
Zupełnie serio. To, że Juventus się na nas nie mobilizuje, to wiadomo już dawno. To, że potrafią męczyć bułę absolutnie z każdą drużyną ligi, też. No i co ja zrobię, że bardziej mi się podobały te akcje gospodarzy, bo było sporo takich, że centymetry dzieliły ich od tego, żeby wyjść na mega okazję bramkową (chociaż w efekcie nie było z nich nic)?
Nie widzę tego też tak, że skoro tu byliśmy niby blisko, to już na pewno uda nam się w Bergamo, na Sardynii czy innej Genui.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 22:55 przez carlos, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal996
Milanista
Milanista

Żal du** ściska. Pisałem wiele razy - taki Milan spodziewałem się widzieć na początku, maks w połowie września. Porażka 1:0 na wyjeździe z Juve po dobrej grze jest do przełknięcia, ale nie kiedy szorujemy dno w tabeli.

Aż mi się nie chce szukać pozytywów. Było ich sporo, ale co z tego... Trzeba było wygrywać ze słabszymi, to bym nawet mógł czuć pewną satysfakcję. Milan z pomysłem, walczący, stwarzający sytuacje. Tylko w obecnej sytuacji liczą się tylko punkty.

Ogromna próba charakteru przed nimi. Powinni schodzić z podniesioną głową, ale mogą też sobie zakodować, że nie ważne jak dobrze grają, i tak na koniec w plecy.

Pioli ma poważne zadanie. Pioli... jak chyba wszyscy zadaję sobie pytanie, gdzie byśmy byli, gdyby pracował z zespołem od czerwca.
pandoktor
Milanista
Milanista

carlos pisze: Zupełnie serio. To, że Juventus się na nas nie mobilizuje, to wiadomo już dawno. To, że potrafią męczyć bułę absolutnie z każdą drużyną ligi, też. No i co ja zrobię, że bardziej mi się podobały te akcje gospodarzy, bo było sporo takich, że centymetry dzieliły ich od tego, żeby wyjść na mega okazję bramkową (chociaż w efekcie nie było z nich nic)?
Nie widzę tego też tak, że skoro tu byliśmy niby blisko, to już na pewno uda nam się w Bergamo, na Sardynii czy innej Genui.
No to patrzymy na to zupełnie inaczej. Mnie w ogóle nie interesowało nastawienie Juve. Patrzyłem na naszą grę, na przemyślane akcje, świetnie regulującego tempo Bennacera (ale też robiącego głupie błędy), dobrą organizację w obronie (dlatego Juve brakowało tych centymetrów), niezłe przygotowanie techniczne (w końcu sił starczyło na cały mecz), wreszcie prostopadłe podania, etc.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 23:05 przez pandoktor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ