Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Lazio

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Milan - Lazio

Post autor: carlos »

Nie wiem czemu tak jest, ale spotkania z Lazio to moje ulubione pojedynki ligowe, biorąc pod uwagę ostatnie lata. Odpowiedzi upatruję w tym, że ostatnio oba zespoły są na podobnym poziomie jakościowym, co przekłada się też na ostateczne pozycje w końcowej tabeli. Rywal wyrównany jakościowo, ułożony, znający swoje siły, więc też stanowiący fajny materiał porównawczy dla Milanu.
Dziś podobno bez Suso i Musacchio, co generuje nam pewne problemy. W obronie musimy postawić na Calabrię lub Contiego, no chyba, że wróci RR i zagra za plecami Theo.
Czekam na oficjalne zestawienia drużyn.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ciężko to widzę z Samu. Na jego korzyść przemawia tylko zaangażowanie i to że dużo biega.
Pytanie też jak słaby musi być Rebić, że znów go wygryza Hakan.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Odważne stwierdzenie z tym wyrównanym jakościowo rywalem. Strzelili jedynie o 12 goli więcej w 11 meczach i stracili o 3 mniej, no i nie mają problemów z kreowaniem akcji, kopaniem się nogami po czole, prokurowaniem największej liczby jedenastek w lidze i irytowaniem swoich kibiców bezradnością, bezsilnością i pełnymi gaciami przed pierwszym gwizdkiem. No ale jeśli zapomnimy o tych szczegółach, to faktycznie możemy spodziewać się równorzędnego widowiska.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

W ostatnich latach są na podobnym poziomie co Milan. W tym sezonie oczywiście na razie kompletnie tego nie widać.

Dla mnie mecze z Lazio nie są ulubione. Są to zwykle zacięte, fizyczne pojedynki, bez futbolowej poezji, agresywne, rwane. W świetle tego, oraz tego w jakiej dyspozycji znajduje się Milan, przeczuwam że nie skończymy tego spotkania w komplecie. Będziemy chcieli z pewnością pokazać determinację, a patrząc w jak niestabilnym stanie się znajdujemy, o przesadę nietrudno.

Wbrew logice, oczekuję wygranej. Oczekuję jej zawsze, więc czemu nie teraz. Byłby to idealny moment na przełamanie. 3 punkty oznaczałyby złapanie jakiegokolwiek kontaktu z górną częścią tabeli. Szanse są małe, ale co nam zostało ;)
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Pozwoliłem sobie przenieść do wątku dzisiejszego.
bogiel pisze:Jest nadzieja
https://www.acmilan.com.pl/news/28110/s ... onaventura

E: Jednak nie ma Bonaventury, brakuje mi Leao.

AC MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Calabria, Duarte, Romagnoli, Hernandez - Paqueta, Bennacer, Krunić - Castillejo, Piątek, Calhanoglu.

SS LAZIO (3-5-2): Strakosha - Bastos, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto, Lulić - Immobile, Correa.
Na mnie zestawienie szału nie robi, nie widzę ani pewności w defensywie, ani wielkiej jakości w ofensywie. Jeśli na coś liczę z przodu, to jest to przebojowość Theo.
mms pisze:Odważne stwierdzenie z tym wyrównanym jakościowo rywalem.
Jakościowo nam aż tak nie odbiegają, osobiście wziąłbym od nich do nas Ciro, Correę i Savica. Inna rzecz, że oni mają zespół, a my wystawiamy 11 zawodników.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

rafal996 pisze:
Wbrew logice, oczekuję wygranej. Oczekuję jej zawsze, więc czemu nie teraz.
:ok:

Mam tak samo :-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

Hejka, ma ktoś transmisje na sopcast albo acestream?

edit: Coś znalazłem - akurat jak dostaliśmy bramkę XD
Ostatnio zmieniony 03 lis 2019, 21:14 przez Camill, łącznie zmieniany 1 raz.
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Czemu Romek odpuścił skrzydło i Bennacer musiał nadrabiać taki dystans? :|

Edit: Pum Pum Pum!
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

Castillejo - przykro...wyglądał bardzo dobrze...
AC Milan
...certi amori non finiscono...
pandoktor
Milanista
Milanista

Chyba najlepszy mecz Samu w Milanie i taki pech :-(
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

To jest Milan. Akurat gdy jedyny zastępca Suso gra dobrze, to musi dostać kontuzji. Chciałbym się mylić, ale nie widzę tam Rebicia.
Samu zazwyczaj był marny, ale zawsze twierdziłem że przynajmniej pokazuje zaangażowanie. To i wybieganie to właściwie jego jedyne zalety. Dziś też umiał nawet fajnie zadryblować.

Fajnie gra pomoc z Empoli. W sumie to oni robią tam całą robotę. Hakan i Paqueta to dramat. Hakan tuż przed golem miał okazję by przepuścić piłkę do Krunicia, to ją zatrzymał i poczekał aż się 5 piłkarzy Lazio wróci.
Paqueta to oczywiście kolejny raz dramat, a nie piłkarz. 35 mln + bonusy, a póki co jedyne co mu wychodzi dobrze, to pieprzenie głupot w mediach.
Liczę na wejście Jacka i Leao za powyższą dwójkę.

Mamy co wprowadzić z ławki, coś czego nie było rok temu. Lazio z kolei ma ławkę raczej słabszą.
pandoktor
Milanista
Milanista

Jestem zszokowany tym co widziałem. Świetny mecz w wykonaniu obu ekip. Bardzo dobry pressing z naszej strony, ciekawe czy wytrzymamy fizycznie. Indywidualnie fajny Bennacer, który pokazuje ogromny potencjał. Dobrze też Krunic. In minus znów Paqueta, niestety, no i tradycyjnie Calabria. W ogóle obrona bardzo elektryczna.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Zamiast Paquety Bonaventura i i mamy optymalne ustawienie pomocy.

Tylko cholera, czemu Pioli uznał, ze Leao nie może zagrać na skrzydle.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Jakbym normalnie nie oglądał Milanu, bo naciskane mocno Lazio często samo sobie robi zagrożenie, co ułatwia nam sprawę. Na nasze nieszczęście są bardzo groźni w ofensywie, bo chociaż dużo nie kreują, to jednak jak już robią akcję to albo szybko bez ceregieli, albo z polotem i wypuszczaniem fajnych krótkich prostopadłych piłek.
Milan ogląda się dziś naprawdę fajnie, chociaż martwię się o to, że trochę się nabiegaliśmy w tej pierwszej połowie.
I tak, Samu grał naprawdę dobrze.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

W drugiej polowie zapewne zobaczymy Kessiego i Leao. O meczu narazie nic nie mówie
Ostatnio zmieniony 03 lis 2019, 21:42 przez Adin, łącznie zmieniany 1 raz.
pandoktor
Milanista
Milanista

Ciekawe, jakbyśmy wyglądali z Piolim od początku sezonu. Nie myślałem, że takie pytanie przyjdzie mi do głowy.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Widać rękę Piolego, odczynia zło pozostawione przez Giampaolo. Gramy bardzo wertykalnie i jest duża intensywność, podoba mi się taka gra. Widać też pole do rozwoju - już teraz jest jakaś tam mniej lub bardziej udana klepka, jak się to doszlifuje to będzie na co patrzeć w ofensywie. Przy ograniczonym poziomie techniki naszych piłkarzy z taką grą można osiągać dobre wyniki. Martwią mnie tylko dwie rzeczy:
1. Defensywa wygląda dziurawo. Theo jest bardzo z przodu, Lazzari sobie hasa nie niepokojony przez nikogo po jego stronie i efekty tego już widzieliśmy. Jeśli tak faktycznie ma być że Theo ma być ofensywnym wahadłowym, to jednak jakieś lepsze ubezpieczenie tej ziejącej dziury na jego stronie by się przydało.
2. Ta intensywność może sprawić że w ostatnich 10 minutach nasi gracze będą się słaniać na nogach, a wtedy marny nasz los jak Lazio dociśnie na koniec.

No ale nie ma co - ogląda się to póki co całkiem nieźle.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

carlos wykrakał, faktycznie mecz bardzo emocjonujący.

Także jeden z najlepszych meczów Milanu jak dotąd w tym roku, co nie znaczy że dobry. Jest mnóstwo chaosu, ale też naprawdę potężne zaangażowanie i zaskakująco wiele jakości. Momenty mogą się podobać, fajne rozegrania, odważne wejścia, udane przejęcia. To jest Milan, który daje jakąś nadzieję. Milan, jaki spodziewałem się zobaczyć we wrześniu, a nie w listopadzie...

Niestety Lazio pokazuje, że z dużą łatwością jest w stanie forsować obronę prostopadłymi podaniami, więc wynik może się zmienić w każdej sekundzie. Mimo wszystko jednak nie uważam, żebyśmy byli w tym meczu gorsi.

Szkoda Samu, naprawdę sporo pokazywał. To on zaczął akcję bramkową, on także niebezpiecznie strzelał. Miał trochę miejsca przed sobą, mógł się rozpędzić.

Na pewno najlepszy jak dotąd mecz Bennacera. Wciąż nie jest to piłkarz pewny, ma tendencję do zagrań na krawędzi, ale też daje bardzo dużo w porównaniu do Biglii. Także Krunic zalicza bardzo pozytywny występ. Szybki, przebojowy, konkretny. Wreszcie nie przegrywamy wszystkiego w drugiej linii.

Wypada pochwalić też Hakana, który robi dużo wiatru i większość piłek przez niego przechodzi. Za to Paqueta sinusoida, raz podaje do przeciwnika, raz efektownym zagraniem otwiera sytuację. Powinien zdobyć gola po podaniu Samu...

Cieszy też Piątek, wreszcie taki jak w poprzednim sezonie, ćwierć sytuacji. Aczkolwiek po powtórkach nie mam pewności, że on to strącił.

Mecz otwarty, dynamiczny. Nie jesteśmy drużyną słabszą i to jest ważne. Druga ważna rzecz to powrót do gry po stracie gola - spodziewałem się kolejnego rozklejenia się, chaosu i dalszych strat. Wszystko pozostaje otwartą kwestią.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

miszcz pisze:Hakan i Paqueta to dramat.
Turek gra naprawdę nieźle, ale Paqueta i mi się nie podoba. Słabo też Calabria, ale to i tak poziom wyżej niż ostatnie popisy Contiego. Ismael dziś się równoważy, bo o ile zdarzają mu się błędy, to w ofensywie to nadrabia.
Dziwi ten Rebic, skoro Leao jest dostępny. No nic, oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

miszcz pisze:Hakan i Paqueta to dramat. Hakan tuż przed golem miał okazję by przepuścić piłkę do Krunicia, to ją zatrzymał i poczekał aż się 5 piłkarzy Lazio wróci.
Serio? Chłop biega i pracuje wzdłuż i wszerz całego boiska. Wywiera pressing. Rozrzuca piłki, żeby przenieść szybko akcję na drugą stronę i jest dramatem przez jakąś jedną sytuację? Jak dla mnie to właśnie takiego Hakana chciałbym oglądać cały sezon.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Janusz Cebula, masz rację. Przesadziłem z tym dramatem. Jest to dalej hamulcowy, ale zestawienie go z Paquetą było bardzo niesprawiedliwie.
Ten Brazylijczyk to dramat totalny. Przed chwilą strata w środku boiska i sobie spaceruje zostawiając krater. Dobrze, że Pioli go szybko ściągnął. Pozostało tylko wrzucić jakiś atencyjny wpis na insta i udzielić kolejnego idiotycznego wywiadu.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Dwa gole na konto Duarte
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

Mam wrażenie że gra do przodu siadła od kiedy zszedł Paqueta
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Transfer znikąd to i taka jakość.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

k_f_c pisze:Mam wrażenie że gra do przodu siadła od kiedy zszedł Paqueta
No właśnie wtedy się zaczęła w 2 połowie, tylko jak widać siedliśmy fizycznie.

Czekaliśmy rok na fragment dobrej gry Castillejo. Ciekawe ile poczekamy na Rebicia, z tym, że on ma mniej czasu przez status transferu.

Ktoś wie kiedy ostatnio strzeliliśmy bramkę z rożnego? Czy pamięć mnie myli, czy to był Piątek?
ODPOWIEDZ