Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Tutorial do oglądania meczów w internecie

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kojak
Milanista
Milanista

Tutorial do oglądania meczów w internecie

Post autor: Kojak »

Witam, jako że mam troche czasu i wieje u mnie nudą w dniu dzisiejszym postanowiłem zrobić instruktaż jak oglądać mecze Milanu w niezłej jakości całkowicie za darmo poprzez "ruskiego sopcasta".

Potrzebujemy mieć zainstalowane dwa programy:
- Sopcast
- VLC Media Player

Zaczniemy od konfiguracji programu Sopcast, odpalamy go i klikamy zaloguj(jako anonim, nie potrzeba żadnego konta). Następnie klikamy w "Opcje" i ukaże nam się nowe okno.
Tutaj należy zaznaczyć opcję "użyj innego odtwarzacza" i trzeba wskazać ścieżkę gdzie znajduje się zainstalowany program VLC(przykład: "C:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\vlc.exe") - klikamy zapisz i zastosuj.

To tyle jeżeli chodzi o jakąkolwiek konfigurację, teraz aby móc oglądać należy udać się na stronę www.livefootball.ws (uwaga, czasami trzeba wpisać samo livefootball.ws bez http ani www bo strona się nie wczytuje).
Strona jest w języku niezrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika ale to nas nie interesuję, bo szukamy herbu naszego klubu i pod nim jest szary przycisk który należy nacisnąć aby nas przekierowało.
Ukazuje nam się strona na której herby już są nieco większe i znów jest pełno dziwnych znaczków a to co nas interesuje to tabelka poniżej w której mamy do wyboru transmisje przeważnie w różnych językach i różną jakością obrazu :)

Należy nacisnąć na dziwny napis po prawej stronie tabeli(mruga przy nim zielony kwadrat) i wtedy wyskoczy nam powiadomienie(treść zależna od waszej przeglądarki) które brzmi mniej więcej - "Strona próbuje uruchomić zewnętrzny program [...]" i tutaj należy się zgodzić. Po chwili powinien się nam uruchomić program Sopcast i zaczniemy się łączyć z transmisją meczu.

Znalazłem przykładowy obrazek jak powinno to wyglądać - Obrazek

Teraz czekamy aż w dolnym prawym rogu zielony pasek się zapełni i będzie koło 90% a najlepiej 100%. Powinien ukazać się nam obraz z meczu i jeżeli działa w miarę płynnie to należy uruchomić nasz program VLC poprzez naciśnięcie przycisku który przypomina dwa nałożone na siebie okienka(na dolnym pasku, pierwszy z lewej nie licząc logo programu Sopcast). Czekamy chwilę i uruchomi nam się osobne okno programu VLC na którym pojawi się nasza transmisja. Wedle preferencji powiększamy okno i cieszymy się z możliwości oglądania :)

Uwagi:
- zależnie od przepustowości waszego łącza niektóre transmisje mogą nieco przycinać dlatego warto próbować różne jeżeli się tak będzie działo
- po co potrzebny program VLC? Czasami transmisja u rusków ma minimalne lagi i nieco przycina, a po włączeniu transmisji przez ten program powinny one ustać
- zdarza się że nagle transmisja zaczyna niemiłosiernie zacinać i wtedy zamykamy VLC, czekamy aż transmisja w Sopcascie znów będzie płynna i należy powtórzyć czynność z uruchomieniem programu VLC.
- jest jeszcze jeden sposób na szukanie transmisji, a mianowicie na stronie rusków na samej górze znajduje się pole do wpisywania - wpisujemy Milan i powinny nam się ukazać linki do transmisji w tabelce
- zdarza się że mecz już trwa a nadal nie ma tabelki z podanymi transmisjami - należy wtedy cierpliwie czekać i odświeżać stronę lub patrzeć w komentarzach, bo czasami jakaś dobra dusza wrzuci poprawny odnośnik do transmisji

To chyba tylę, jeżeli popełniłem jakieś gafy to proszę o informacje, mam nadzieję że choć jedna osoba na tym skorzysta i moje wypociny się przydadzą :)
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Szacun za inicjatywe. :brawo:

Może to ograniczy liczbe pytań o linka )
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Suchcik
Milanista
Milanista

Post autor: Suchcik »

Kawał dobrej roboty. Myślę, że temat zasługuje na przyklejenie.

Od siebie dodam dwie uwagi:
- warto odpowiednio wcześniej załadować sobie link od ruskich (zaraz po jego pojawieniu), wtedy zazwyczaj transmisja jest bardziej płynna (przynajmniej u mnie). Chociaż i tak ostatnio wyjątkowo mało transmisji do wyboru dają.
- można również zainstalować sobie torrentstream. Czasami, przy okazji ciekawszych meczów, są też linki poza sopcastem.

Innym źródłem jest strona soccer-live.pl, zbiorczy zestaw linków do różnych transmisji. Gdy ruscy zawiodą, to ratunku można szukać tam.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Jak pada Sopcast na LM, to warto mieć też torrenta, albo veetle i wtedy poszukać linków na RojaDirecta
Awatar użytkownika
Shimazu
Milanista
Milanista

Post autor: Shimazu »

Ja od siebie polecam Wizwig
Do wyboru - przeglądarka, sopcast, torrenstream, acestream, także opcji dużo.
Awatar użytkownika
kamillos
Milanista
Milanista

Post autor: kamillos »

Już dawno nie udało mi się obejrzeć w całości jakiegoś meczu na ruskim sopcascie. Stream zrywa praktycznie zawsze w jakimś momencie, jak na przykład ostatnio podczas meczu Arsenal - Borussia gdzie przerwało transmisję tuż przed bramką Lewego :/.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ja nie mam problemów. Oglądam już ze 2 lata lub coś koło tego i problemy są znikome.
Awatar użytkownika
kamillos
Milanista
Milanista

Post autor: kamillos »

Qnen pisze:Ja nie mam problemów. Oglądam już ze 2 lata lub coś koło tego i problemy są znikome.
Dzisiaj obejrzałem może 20 minut Schalke - BVB i "The channel is offline" :(.
Awatar użytkownika
PrzeM
Milanista
Milanista

Post autor: PrzeM »

+ za poradnik, na pewno się przyda zwłaszcza "początkującym" w oglądaniu meczów przez sopcasta :ok:

Nie wiem dlaczego, ale często tak mam, że w samym Sopcascie obraz jest płynny (również w pełnym ekranie), natomiast po uruchomieniu VLC zaczynają się ściny, artefakty na ekranie itp.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Dlatego nie oglądam przez VLC, wolę podbić kontrast w panelu sterowania karty graficznej, niż bawić się w odtwarzacze zewnętrzne, które generują błędy przy kanałach wyższej jakości.
Wtedy mam kolory w miarę, jak w TV, a nie szarość.

Ostatnio na LM bufor 50-60 we wtorek i środę u ruskich, więc coś jest na rzeczy z tym pogorszeniem, na pewno na bardziej obleganych meczach jest gorzej.
Przerzuciłem się na ten czas na Veetle, jakość ta sama i mniejsze opóźnienia.
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Oczywiście szacunek za pomoc, ale jednej rzeczy nie rozumiem - mianowicie dorabiania niepotrzebnej filozofii do całości. Osobiście mam zainstalowanego Sopcasta, pakiet kodkeków i VLC. Odpalam dany mecz z gotowego linka na www.soccer-live.pl i - jeśłi łącze jest szybkie - nie ma problemu. Naprawdę tylko tyle wystarczy...
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

PrzeM pisze:+ za poradnik, na pewno się przyda zwłaszcza "początkującym" w oglądaniu meczów przez sopcasta :ok:

Nie wiem dlaczego, ale często tak mam, że w samym Sopcascie obraz jest płynny (również w pełnym ekranie), natomiast po uruchomieniu VLC zaczynają się ściny, artefakty na ekranie itp.
Jeśli zaczynają się zwiechy na VLC to zazwyczaj pomaga ponowne uruchomienie tego programu poprzez kliknięcie odpowiedniego buttona w sopcascie...
Milan
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Milan »

Może jakiś sposób na przerzucenie tego streamingu na TV? :)
CI SN LE COSE DA NN FARE MAI
NE' DI GIORNO NE' DI NOTTE
NE' X MARE NE' X TERRA
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA
Awatar użytkownika
Szczepan14789
Milanista
Milanista

Post autor: Szczepan14789 »

Chyba jedyna opcja to podłączenie najlepiej laptopa(chyba za dużo przenoszenia stacjonarki) kablem hdmi do wejścia hdmi w tv, można użyć przejściówki.
Z inną się nie spotkałem.
FORZA
MILAN

Life is too important to be taken seriously.
Milan
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Milan »

Bardziej chodziło mi o coś przez DLNA. Wiem, że się da, ale jakoś trzeba skonfigurować VLC server :(

EDIT: OK, już mam. Sopcast + PS3 Media Server na komputerze, na konsoli wybieram odpowiednie źródło i leci strumyk ;) Z pominięciem konsoli też działa, Bravia bez problemu odnajduje stream z komputera. Oczywiście po WiFi rosyjskie kanały raczej odpadają, ale przez skrętkę odbierają już bardzo dobrze :)
CI SN LE COSE DA NN FARE MAI
NE' DI GIORNO NE' DI NOTTE
NE' X MARE NE' X TERRA
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

Kojak, dobra robota :ok:
Ja niestety mam chyba za słabe wifi i zielony pasek dobija mi ledwo do 20.
Za to w przeglądarkach przy średniej jakości obrazie śmiga bez zarzutów.
ForzaMILAN!
Naws
Milanista
Milanista

Post autor: Naws »

Dzięki wielkie za pomoc.
blackgul
Milanista
Milanista

Post autor: blackgul »

Dlatego nie oglądam przez VLC, wolę podbić kontrast w panelu sterowania karty graficznej, niż bawić się w odtwarzacze zewnętrzne, które generują błędy przy kanałach wyższej jakości.
Wtedy mam kolory w miarę, jak w TV, a nie szarość.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

http://www.canalplus.pl/sport/oferta-sportowa
Małe głosowanie, co by mecz był po naszemu w c+ :)
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Zna ktoś jakiś program lub sposób by oglądać mecze w komputerze (sopcast lub coś w tym stylu) na Macu?
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Kojak
Milanista
Milanista

Post autor: Kojak »

Wychodzi na to ze sopcast również jest obsługiwany na macu :P

http://www.sopcast.org/download/mac.html
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

No właśnie, próbowałem ale iOS nie przyjmuje/akceptuje tego;(
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
frky
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: frky »

Jaka wersja OS X?
'Death is nothing, but to live defeated is to die every day.'
Awatar użytkownika
sneer
Milanista
Milanista

Post autor: sneer »

lord bass pisze:No właśnie, próbowałem ale iOS nie przyjmuje/akceptuje tego;(
iOS to system na urządzenia przenośne i rzeczywiście sopcast na iOS'a jest trefny i pozwala oglądać tylko wbudowane kanały. Co innego OS X, ja oglądam meczyki z sopcast'a na Macu od dłuższego czasu i nie mam z tym żadnych problemów. Jaki konkretnie masz komunikat błędu?
Never argue with idiots. They drag you down to their level and beat you with experience.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Czy ktoś z Was korzystał u ruskich poza livefootball z tego?
http://vk.com/football_blood
http://vk144.narod.ru/
Ponoć bitrate 5000 i 10000 zamiast 1500-2000 które dają na Sopie.

Takie dwa linki do rozpracowania, osobiście na chwilę obecną poległem, a z livefootball od pewnego czasu problemy, więc może tutaj coś jest.
ODPOWIEDZ