Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Sampdoria

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Milan - Sampdoria

Post autor: miszcz »

Tak naprawdę te wyszarpane remisy z Genoą, Parmą, Udinese i Sampdorią nas utrzymują przed resztą stawki walczącej o Top4. Stąd jednak choć odrobinę bym je szanował. Zwłaszcza, że z dwoma ostatnimi nie zasługiwaliśmy na nic.

Jeżeli jednak Pioli doprowadzi do sytuacji, że ostatni mecz będzie o życie, to najbardziej wyluzowanego kibica trafi szlag. Mamy to szczęście, że w ekipie jest Zlatan.
Pioli się trochę pogubił i chyba zaczął kalkulować. A my się do tego nie nadajemy.
Judge not lest ye be judged yourself
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

No mnie niestety jest dość daleko do spokoju, bo od początku roku gramy w kratkę z lekką tendencją spadkową i po prostu punktujemy znacznie gorzej od naszych rywali o pozycję. Oczywiście mam nadzieję w końcowy sukces i on absolutnie jest w naszym zasięgu, ale tylko pod warunkiem, że się jednak ogarniemy. W przeciwnym razie będzie kolejny sezon bez LM.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Con calma. W ostatnich 15 meczach mamy średnią 1,73. Jeśli tylko utrzymamy ją do końca, a to przecież przeciętny wynik, będziemy mieli 76 punktów. To da LM.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

No tak tylko pamiętaj, ze przyjeżdża do nas Genoa (wiemy jak to się skończy) i mamy wyjazdy do Rzymu, Turynu i tego nieszczęsnego BERGAMO.
:(
NIe byłbym pewny tej średniej i nie jestem pewny awansu do LM bo Napoli ciuła zwycięstwa i jest juz o krok. Bardzo duży wpływ na przebieg dalszej częsci walki o LM będzie miał środowy zaległy mecz. Gdyby Juventus poległ..... to sie narobi bagno :)
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Ja tak po cichu jednak liczę że Juventus wypadnie w środę po za top 4 i już tam nie wróci ;)

E.

A te mecze do jednak lepiej że są na wyjeździe a nie na San Siro :wink:
pandoktor
Milanista
Milanista

Qnen pisze: 04 kwie 2021, 10:23 No tak tylko pamiętaj, ze przyjeżdża do nas Genoa (wiemy jak to się skończy) i mamy wyjazdy do Rzymu, Turynu i tego nieszczęsnego BERGAMO.
:(
NIe byłbym pewny tej średniej i nie jestem pewny awansu do LM bo Napoli ciuła zwycięstwa i jest juz o krok. Bardzo duży wpływ na przebieg dalszej częsci walki o LM będzie miał środowy zaległy mecz. Gdyby Juventus poległ..... to sie narobi bagno :)
Teoretycznie mamy 3 mecze z zespołami z czołówki, 3 z zespołami, które są bezpieczne (przynajmniej stosunkowo) i 3 z tymi walczącymi o utrzymanie. Mecze z Sampą czy wcześniej z Udinese pokazały jednak, że teoria sobie, a praktyka sobie. Teoretycznie najprostsze spotkania - bo z zespołami grającymi o nic - wcale takie nie muszą być. W każdym razie z tymi 9 zespołami zdobyliśmy w zeszłej rundzie 17 punktów. I to była już ta część rundy, gdy zaczynaliśmy mieć problemy z masowym wygrywaniem. Zgadzam się, że musielibyśmy mocno się postarać żeby nie awansować do LM.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Bardzo się postarać? Nie wydaje mi się. Wystarczy, że utrzymamy ten bezjajeczny styl, a Napoli i Atalanta spokojnie nas wyprzedzą, bo w przeciwieństwie do nas nie mają problemu z konstruowaniem i wykańczaniem akcji. Ostatnia kolejka może być nieco myląca, bo dali sobie strzelić jednym z gorszych ofensyw w lidze kolejno 2 i 3 gole. Pytanie co z Juventusem. Wielu widzi w nich pewniaka do top 4 kosztem Napoli. Dla mnie to właśnie Turyńczycy w przypadku porażki w środę będą w równie kiepskiej co my sytuacji. Ten mecz wiele nam powie nie tylko o możliwych zakończeniach na koniec sezonu, ale także o nastrojach jakie mogą panować w obozach wszystkich zainteresowanych w najbliższych dniach. Jeśli Pirlo przegrałby ten mecz, to zarząd mógłby się podpalić i podziękować przedwcześnie Włochowi w obawie o stratę LM w przyszłym sezonie. Z naszej perspektywy remis tam byłby najlepszy, ale pokazaliśmy, że każdy prezent jesteśmy w stanie zmarnować swoją tragiczną grą.

Co do samego meczu, to obawiam się, że przeciwnicy rozgryźli już nas jak chcieli. Również zauważam na boisku dublowanie się Ibry z Turkiem przez co koniec końców nie ma komu podać do przodu. Stojanow i wrzutki (niecelne) w pole karne to nasz aktualnie jedyny sposób prowadzenia gry. Ibra łapany na spalonym 4-krotnie w 1-szej połowie to również znak, że coś nie funkcjonuje.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

mms pisze: 05 kwie 2021, 8:10 Turyńczycy w przypadku porażki w środę będą w równie kiepskiej co my sytuacji
Ciekawy tok rozumowania, biorąc pod uwagę, że oni będą mieli 56 pkt a my 60 :) pomijam już miejsca 5 i 2.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

zino pisze: 06 kwie 2021, 8:15 Ciekawy tok rozumowania, biorąc pod uwagę, że oni będą mieli 56 pkt a my 60 :) pomijam już miejsca 5 i 2.
Czymże byłaby przewaga 4 punktów w kontekście meczu bezpośredniego w Turynie? To, że przegrali z Benevento, które oddało 1 celny strzał na bramkę, czy zgubili punkty z Torino, nie zmienia faktu, że nadal prezentują się całościowo lepiej od nas (to nie jest nic wielkiego) i w meczu bezpośrednim to oni byliby zdecydowanym faworytem do zgarnięcia 3 punktów. My od stycznia zagraliśmy raptem kilka dobrych meczów. Kilka, przy tak napiętym kalendarzu.
pandoktor
Milanista
Milanista

mms pisze: 06 kwie 2021, 9:14
zino pisze: 06 kwie 2021, 8:15 Ciekawy tok rozumowania, biorąc pod uwagę, że oni będą mieli 56 pkt a my 60 :) pomijam już miejsca 5 i 2.
Czymże byłaby przewaga 4 punktów w kontekście meczu bezpośredniego w Turynie? To, że przegrali z Benevento, które oddało 1 celny strzał na bramkę, czy zgubili punkty z Torino, nie zmienia faktu, że nadal prezentują się całościowo lepiej od nas (to nie jest nic wielkiego) i w meczu bezpośrednim to oni byliby zdecydowanym faworytem do zgarnięcia 3 punktów. My od stycznia zagraliśmy raptem kilka dobrych meczów. Kilka, przy tak napiętym kalendarzu.
Odważne stwierdzenie, że Juve - w ostatnim czasie odpadło z Porto, przegrało z Benevento i zremisowało z Torino, o czym samym piszesz - prezentuje się lepiej od nas :)

Sezon nie zaczyna się od stycznia, tylko wcześniej. Dzięki temu, że graliśmy lepiej wcześniej, jesteśmy, gdzie jesteśmy. Jeszcze raz - do LM wystarczy nam, że będziemy grali / punktowali tak jak punktujemy od stycznia właśnie, czyli przeciętnie. Osobiście wierzę, że będziemy grali i punktowali lepiej i nie będziemy bili się do końca o LM.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jesteśmy na takiej pozycji a nie innej, ponieważ udało nam się zremisować przegrane mecze (Parma, Genona, Udine, Sampdoria). Zwłaszcza te ostatnie były istotne. Forma i styl martwią, ale punkty zdobyliśmy, co jest pocieszające i pomocne na tym etapie.
Info o przedłużeniu Zlatana też daje jasny sygnał, że klub chce walczyć o jak najlepsze wyniki.

Nie obrażę się jak Juventus wypadnie poza Top4 :)
Judge not lest ye be judged yourself
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Na hopsiu poczekalbym do ostatbich kolejek. Mamy o tyle dobrze ze teoretycznie mamy latwiejsze 3 najblizsze mecze. Jak wygramy z Parma i Genoa to bedzie mozna nieco spokojniej myslec. Do top 4 tak na oko wystarczy 75 pkt.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 06 kwie 2021, 11:10 Odważne stwierdzenie, że Juve - w ostatnim czasie odpadło z Porto, przegrało z Benevento i zremisowało z Torino, o czym samym piszesz - prezentuje się lepiej od nas :)
Jeśli myślisz, że jest inaczej to faktycznie nie ma za bardzo o czym rozmawiać. Weźmy pod uwagę na początek ostatnie 15 meczów zarówno nasze jak i Juve. Nasz bilans to 5-5-5. Statystyki Juventusu to z kolei 9-3-3. Możemy też nieco skrócić ten okres. Przed remisem z Torino i przegraną z Benevento Juve miało 4 wygrane z rzędu. My taką serię zakończyliśmy 10-go grudnia. Oczywiście, że mamy matematyczną przewagę i dopóki to inni muszą gonić, to nadal wszystko zależy od nas. Problem jest jednak taki, że prezentujemy na ten moment najgorszą możliwą grę wśród pięciu zainteresowanych drużyn. Wszystko się może zmienić, czemu sprzyja kalendarz najbliższych dni. Nie zmienia to jednak faktu, że od dłuższego czasu w grze naszej drużyny, poza epizodami, nie widać większego pomysłu na grę. Brak formy naszych najważniejszych ogniw z jesieni to jedno, ale zajechanie materiału i rozpracowanie przez rywali to drugie. Zobaczymy jak to się wszystko skończy. Marzy mi się sytuacja, żeby to właśnie Pirlo odpadł z wyścigu o LM i poleciał z hukiem z Turynu.
pandoktor
Milanista
Milanista

mms pisze: 06 kwie 2021, 13:27 Jeśli myślisz, że jest inaczej to faktycznie nie ma za bardzo o czym rozmawiać.
Zawsze warto rozmawiać :)

Ostatnie 15 meczów to więcej niż połowa obecnego sezonu. Proponuję wziąć ostatnie 5, a jeszcze lepiej 10 meczów. Juve jest w zasadzie tak samo przeciętne jak my, a biorąc różnicę w kadrze i oczekiwaniach, to na pewno zawodzi bardziej.
mms pisze: 06 kwie 2021, 13:27 Zobaczymy jak to się wszystko skończy. Marzy mi się sytuacja, żeby to właśnie Pirlo odpadł z wyścigu o LM i poleciał z hukiem z Turynu.
Tu się zgadzamy, nawet jeśli Atalantę w 4. przyjąłbym z dużym bólem :)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Adin pisze: 06 kwie 2021, 11:29 Na hopsiu poczekalbym do ostatbich kolejek. Mamy o tyle dobrze ze teoretycznie mamy latwiejsze 3 najblizsze mecze. Jak wygramy z Parma i Genoa to bedzie mozna nieco spokojniej myslec. Do top 4 tak na oko wystarczy 75 pkt.
Przypominam ostatnie spotkanie w marcu 2020 z Genoą u siebie... :)
ODPOWIEDZ