Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

NBA

Komentarze, opinie, wyniki z dyscyplin innych niż piłka kopana.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Post autor: cortess »

gorylmagila pisze:- zna ktoś jakąś polską stronę o NHL ? Jeśli mam być szczery to obecnie nawet wyników meczy NHL nie czytam.

A w koszykarskim światku, w szlagierze Philadelphia po dogrywce pokonała Detroit.
Sprawdzałem tylko wyniki w przerwach hokeja i co zaglądałem to minimalnie prowadziła Phila, chciałem sprawdzić wynik po meczu a tu, że dogrywka - to ciach obejrzę sobie - matko co to było (Detroit 1pkt)...

Ogólnie bez większych niespodzianek wczoraj, chociaż osobiście postawiłbym wczoraj na Sacramento z Orlando i tu bym wtopił...

Ogólnie dzisiaj słabsza kolejka hokeja, więc może wreszcie jakiś mecz w całości połknę - co polecacie dziś? Chyba zaraz odpalę Wizards@Celtics... Miami@Memphis nie wygląda źle, ale chyba w tej porze jednak wybiorę NFL - Seahawks@Eagles (w tym sezonie obie nieźle, a dodatkowo obie lubię + chyba tyko ze 3 mecze w tym sezonie zasadniczym futbolu widziałem, a powoli zbliżają się decydujące chwile)...

Co do pytania o stronę PL o lidze hokeja to ktoś już pytał w odpowiednim temacie i tam też zamieściłem odpowiedź, ale na szybko powielę (mam nadzieję, że nikt mnie nie zje za to) - kiedyś funkcjonowała strona i bardzo dobre forum pod nazwą Polskie Centrum NHL, ja od dawna nie korzystałem, właściwie przeglądam tylko oficjalkę...
gorylmagila
Milanista
Milanista

Post autor: gorylmagila »

Smutno zrobiło się gdy dowiedziałem się, że nr 2 tegorocznego draftu Jabari Parker odniósł kontuzję. Kontuzję nie byle jaką. Zerwanie wiązadeł krzyżowych i koniec sezonu. Szkoda tego gracza. W tym roku debiutanci nie mają szczęścia. Co rusz jakiś odnosi kontuzję.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Rondo w Dallas...

Szansa dla Marcusa Smarta.
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Ciekawi mnie współpraca Rondo-Ellis bo to zawodnicy lubiący mieć piłkę w łapach.

Tak czy siak pierwsza piątka Mavs robi wrażenie, stracili nieco mięsa pod koszem. Może Jermaine O'Neal'a skuszą do powrotu? No i trochę dziwnie RR9 wygląda w barwach Mavs ;]

Houston chyba dość szybko na ruch Mavs odpowiedzieli. Brewer powinien odciążyć Arizę i Hardena
gorylmagila
Milanista
Milanista

W kuluarach mówi się, że Deron Williams do Sacramento ... W drugą stronę mieliby natomiast pomaszerować Collison, J.Thompson i Derick Williams. Pytanie czy ,,Królom" opłaca się ten interes. Deron jest cieniem zawodnika z przed lat. Obecnie z czego najbardziej słynie to kosmiczny kontrakt (19,20,22mln w następnych latach jak mnie pamięć nie myli).

Co do Houston to D. Morey mógłby pokombinować jak wzmocnić pozycję nr 5. Jest Howard, jest ... długo długo nic nie jaki Black. Nie wiem czy ktoś jeszcze jest dostępny na rynku.

PS. Josh Smith zwolniony z Detroit ... Stan stracił cierpliwość. Gdzie zagra Josh ?
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

no i Josh Smith w Houston. Tam to będzie walka by być w finałach GSW, Dallas, Houston, Spurs i gdzieś tam jeszcze czai się Portland i ewentualnie OKC(ale bez zdrowego Duranta dużo nie mogą)

Houston kadrowo wygląda bardzo fajnie a nawet będzie pewnie kombinacja Harden-Ariza-T.Jones\Brewer-Smith-Howard wygląda to lepiej niż mieli duet Ming-T-Mac
gorylmagila
Milanista
Milanista

Teraz trzymamy kciuki aby każdemu zawodnikowi w Houston dopisało zdrowie. Wiadomo nie od dziś, że bez tego można zapomnieć o wygrywaniu pojedynczych spotkań (czasami udaje się) a co dopiero myśleć o mistrzostwie. Mam nadzieję, że Smith wróci do formy z czasów Atlanty. To co grał w ,,Tłokach" to wołało o pomstę do nieba. Skuteczność to jedna wielka tragedia.

Morey mimo wszelkich przeciwności losu skompletował niezły skład. Kolejny ruch należy do McHale oraz zawodników.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

NYK sięgna dna bardziej niż Sixers w tym sezonie :)
Awatar użytkownika
łachu
Milanista
Milanista

Post autor: łachu »

Jak można bardziej sięgnąć dna? :) Dla Knicks to najgorszy sezon w historii, ale jak się ich ogląda to nie ma się co dziwić, bo obrone to mają chyba nawet gorszą niż Milan. Na Wschodzie trwa ostra walka o lepsze rozstawienie w drafcie ;)
Siamo l'armata Rossonera
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

gorylmagila pisze:Dodatkowo zastanawia mnie fenomen Atlanty. Cały czas stoją w jednym miejscu. Za słabi na finały, za mocni aby nie dostać się do play offów. (Grają w rozgrywkach po sezonowych, nie przerwanie od 2007/2008)Dodatkowo publika podobno dość spokojna, wręcz nudna. I mimo tego wszystkiego ten team wciąż pozostaje w tym mieście. Też efekt tradycji ?
bounty_fire pisze:Atlanta to w tej chwili takie wschodnie San Antonio, drugie ma się zrobić w 76ers (Budenholzer i Brown to ex-asystenci Popovicha, i styl gry podobny do gry SA). Hawks to też jednak zespół grajacy od początku powstania NBA, więc trudno by ich wywalać na siłę.
Ciekawe jak się zakończy sprawa sprzedaży Jastrzębi... Mimo, że mówi się o kilku ofertach to priorytetem nawet i samej ligi jest pozostawienie teamu w Atlancie (jeden z większych rynków zbytu, dodatkowo zrobiło się więcej miejsca po wyeksmitowaniu klubu z NHL do Kanady, chociaż miasto straciło status jednego z niewielu które miały drużyny we wszystkich 4 największych ligach). W tym sezonie idzie im bardzo dobrze i w mojej opinii raczej Hawks nigdzie się nie ruszą. Oczywiście od razu wypłynęły ploty o ofertach i Hansena i niejakiego Thomasa Tulla, którzy mają chrapkę na przenosiny do Seattle - obie już zdementowane. Cały czas walczący ze sprawą hali Hansen w świetle informacji o planowanym rozszerzeniu NHL na stulecie ligi o 4 ekipy (wreszcie Las Vegas, ponownie Quebec City, jeszcze jedno Toronto i... Seattle) ponoć dogadał się z magnatem rynku nieruchomości Victorem Colemanem, który ma zostać właścicielem hokejowej ekipy z Seattle... Jeśli Seattle w najbliższych latach doczeka się i powrotu Sonics, i drużyny w NHL to zostanie kolejnym miastem mającym 4/4 kluby w najważniejszych ligach. Heh, znowu z newsa o koszu doszedłem do hokeja (może to dlatego, że brakuje mi dyskusji w odpowiednim dziale :cry2: )...
gorylmagila
Milanista
Milanista

Temat z powrotem do Seattle robi się już nudny. Przed laty nie trzeba było sprzedawać drużyny i byłoby spoko. No chyba, że miłość kibiców znikła na 2,3 lata i klub został sprzedany. Teraz przy każdej okazji tylko Seattle i Seattle ...

Dla mnie obecnie furorę robi ... Detroit Pistons. Chłopaki wczoraj ograli jednym punktem same San Antonio. Game winnera rzucił Brandon Jennings ... Od odejścia Smitha notują bilans 6-0. Drummond chce chyba zostać królem zbiórek. Czyści tablicę aż miło. Oby tak dalej. Drużyna z takimi tradycjami zasługuję na czołowe lokaty a nie szorowanie dna.

Co do szorowania dna to chyba taki plan ma New York a właściwie Phil J. Dobrze, że w loterii nie będzie Clevland bo pewnie znowu wylosowaliby piłeczkę z nr 1. :lol2:
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Mnie to nawet pasuje jako kibica szóstek bo praktycznie sami centrzy i jakiś PG grający w chinach są obecnie topowani na top 5 ...
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Jeff Green do Memphis. Ainge ładnie wyczyścił salary i Boston będzie miał bodajże 11 pierwszorundowych wyborów przez najbliższe 4 lata :shock:

Walczyć o PO Bostonowi się nie opłaca - wejdą z 8. miejsca z ujemnym bilansem, dostaną sweep'a i tyle.

Tankowanie + dalsze ogrywanie Sullingera, Olynyka, Smarta + poważniejsze minuty dla młodziutkiego Young'a...
Run Ignazio, run!
gorylmagila
Milanista
Milanista

Paolo#3 pisze:będzie miał bodajże 11 pierwszorundowych wyborów przez najbliższe 4 lata :shock:
- podstawowym pytaniem jest jak Danny wykorzysta tyle picków. Posiadanie picku to połowa sukces właściwie mniej niż połowa. Sztuką jest wybrać. Wielu już źle wybrało a historia lubi powtarzać się. Jednak życzę Bostonowi jak najlepiej (ze względu na grę KG w tym klubie). Taki klub powinien bić się o najwyższe laury a nie być w ogonie konferencji ... konferencji wschodniej.

Na obecną chwilę dzieli i rządzi tutaj Atlanta. ,,Jastrzębie" wygrały 13 spotkanie z rzędu. Ostatnią ich ,,ofiarą" było Detroit. Jednak jeszcze większą niespodzianką dla mnie było zwycięstwo zespołu z Nowego Yorku. Knicksi pokonali NOP, w których barwach nie grał A. Davis. W następnej kolejce mecz na szczycie. NY podejmuje Philadelphię.

Orientuje się ktoś czy Kawhi Leonard już jest w 100 procentach zdrowy ? Ostatnio grał, ale nie wiem dokładnie co z jego ręką.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

NOP bez Davisa nie istnieją, trener też nijaki patrząc jak nie potrafi potencjału w Nowym Orleanie wykorzystać. Może czas stradować Gordona lub Evansa?

Phila gra jak gra, chimerycznie, ale są tam ciekawi zawodnicy i odkrycia poniekąd Covington, teraz Larry Drew II. Brakuje weteranów i pewnego shootera, ale za rok będą pewnie wyżej na wschodzie ;) Tam się robi fajny materiał do grania w kosza niż np w Nowym Jorku obecnie ;)
gorylmagila
Milanista
Milanista

bounty_fire pisze:Może czas stradować Gordona lub Evansa?
Gordon ma jeden wielki minus, jest kryształowy. Z tej chwili gra, ale ta chwila może nie potrwać zbyt długo. Dodatkowo za sezon ma jakieś 15 mln i jeszcze opcję zawodnika na przyszyły. Przy obecnej formie wątpię aby zrezygnował z tej kasy. Mimo, że jest posłucha na pozycji SG, to raczej mało znajdzie się chętnych na tego zawodnika.

W 76 ładnie jeszcze rozwija się KJ McDaniels. Dodatkowo wybrali jakiegoś Chorwata chyba Sarić (?) i mają jeszcze Embiida ... człowieka zagadkę. Podobno chłopak trochę nabrał masy od czasów NCAA i nie za bardzo chce mu się pracować nad kondycją ...

Natomiast w NY wielkie porządki. Zobaczymy co z tego będzie, jaki Phil sklei skład w przyszłości.

PS. Ron Artest czy Ben Wallace. Z, którym nie chcielibyście mieć na pieńku ?
gorylmagila
Milanista
Milanista

Kevin Durant kończy sezon. Przyczyną jest kontuzjowana stopa. OKC powinna wejść do playoff jednak wątpię aby odegrali jakąkolwiek rolę. Popisy R. Westbrooka nie wystarczą na fazę po sezonową. Jeśli nic nie wydarzy się to w pierwszej rundzie przeciwnikiem OKC będzie GSW.
Awatar użytkownika
łachu
Milanista
Milanista

Ano niestety raczej awansują do playoff dzięki tej małpie Westbrookowi. Jeśli mierzyć się będą z Warriors to liczę na popis the Splash Brothers ;) Dziś w nocy GSW wygrali mecz na szczycie na Zachodzie, a Curry i Thompson rzucili łącznie 66 pkt.
Siamo l'armata Rossonera
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

jako kibic Phili trzymam kicuki za OKC by do PO weszli (jeden pick więcej ;))

Noel za ostatnio mocno aspiruje by zdobyć ROTY ok punktowo odstaje od Wigginsa, ale zbiórki, przechwyty, bloki czy ilość double-double przemawia jednak za Noelem...

Szkoda mi McDanielsa przez jego matkę, która wymusiła na nim by podpisał roczny kontrakt z Philą i narzekała, że mało jeszcze gra w 76ers to bach trafił do Houston gdzie gra max 5 minut? :X No raczej większej kasy niż by chciała matka w tej chwili nie dostanie

Hmm mnie ciekawi jedno, jak Playoffy wytrzyma Atlanta i GSW, bo jak te ekipy trafią na Indianę\SAS to może być po nich ^ (A powrót PG#24 coraz bliższy)
Awatar użytkownika
łachu
Milanista
Milanista

Atlanta ostatnimi czasy oszczędza swoich liderów. Wczoraj w Charlotte nie zagrał żaden z nominalnej pierwszej piątki. Może w Atlancie liczą, że w pierwszej rundzie PO trafią na Hornets :) Nie wiadomo czy Indiana da rade załapać się do ósemki na Wschodzie. Co to będzie za PO bez Pistons i Pacers, nie warto śledzić ;) Fajnie, że wraca PG, bo tamto złamanie wyglądało masakrycznie.
Siamo l'armata Rossonera
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Zachód dużo mocniejszy, ale z dwójki Atlanta i Golden State większe szanse na finał i tak dałbym Warriors. Swoją drogą ostatni finał ze zwycięzcami konferencji po zasadniczym chyba w 2008, może czas powtórzyć wyczyn... Indiana w ósemce na Wschodzie? Meh... może. Wczoraj czy przedwczoraj oglądałem NHL Bruins-Rangers i była sonda wśród mieszkańców Bostonu: "Który team Celtics czy Bruins prędzej zakwalifikują się do Playoff?", tylko 16% ludzi uznało, że Celtics... (obie drużyny mają podobną sytuację, walczą o ostatnie premiowane miejsca)
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

No i patrzcie jak się bostończycy pomylili Celtics grają dalej, a Bruins już skończyli zmagania.

Za kilkadziesiąt minut decydujące pojedynki. Na Wschodzie Brooklyn podejmuje Orlando i musi wygrać jeśli chce zachować nadzieje na PO. A nie są to jakieś iluzoryczne szanse, bo ich rywal Indiana gra na wyjeździe w Memphis (którzy nadal walczą o lepsze rozstawienie). Na Zachodzie o 8 pozycji zadecydują starcia Oklahomy w Minnesocie (goście muszą wygrać i mają na to duże szanse), a zwłaszcza mecz w Nowym Orleanie pomiędzy Pelicans i Spurs (bez porażki w ostatnich 11 spotkaniach).

Koniec końców ktokolwiek wyjdzie dziś zwycięsko zmierzy się z najlepszymi ekipami konferencji i raczej wielkich sukcesów w pojedynkach z Atlantą czy GSW im nie wróżę.

Ja pewnie będę żonglował między SAS@NOP a hokejem CHI@NSH...

Jeszcze jedna ciekawa sprawa, a właściwie dwa w jednym. Mianowicie rebranding. Zdecydowały się na niego Washington Wizards - nowe logo, oraz Milwaukee Bucks - kompletne odświeżenie marki (loga, barwy). Poniżej wkleję nowe produkty tych ekip, natomiast w przypadku Bucks chyba w takim razie pewne, że nie są rozważani do ewentualnej relokacji o czym gdzieś tam głosy się przewinęły przez ten temat. Rebranding czeka nas jeszcze jeden, a przynajmniej taki ruch zapowiadali już wcześniej w Toronto Raptors.

Obrazek
Obrazek
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
Awatar użytkownika
łachu
Milanista
Milanista

No i po sezonie (zasadniczym). Brawo Pelicans! Do końca wierzyłem, że uda się PO bez OKC ;) Teraz zacznie się prawdziwa gra.

Zachód:
Golden State(1)-New Orleans(8)
Houston(2)-Dallas(7)
LA Clippers(3)-San Antonio(6)
Portland(4)-Memphis(5)

Wschód:
Atlanta(1)-Brooklyn(8)
Cleveland(2)-Boston(7)
Chicago(3)-Milwaukee(6)
Toronto(4)-Washington(5)

Na Zachodzie najciekawsza para wg mnie to Clippers-Spurs. Derby Teksasu także zapowiadają się ciekawie. Obstawiam, że Portland odpada w I rundzie, a GSW w II :) Na Wschodzie doszło do sytuacji, w której finaliści konferencji sprzed roku nie awansowali w tym do PO. Szkoda, że nie udało się Indianie, bo na pewno przeciwstawiliby się skuteczniej Atlancie niż Brooklyn Nets. Marcin Gortat i jego Wizards mają myśle spore szanse przeciwko Toronto. Nowe logo w Waszyngtonie dużo lepsze od starego :)
Siamo l'armata Rossonera
gorylmagila
Milanista
Milanista

I stało się... San Antonio nie obronią tytułu. Na przeszkodzie stanęli im Los Angeles Lakers... wróć Clippers. Do wielkiego zwycięstwa największą cegiełkę dołożył fenomenalny CP3. Zdobył on decydujące punkty na sekundę przed końcem spotkania. Jest to wielki wyczyn biorąc pod uwagę fakt, że mógł on nie wrócić na parkiet po naciągnięciu uda. Jednak lekarze postawili go na nogi i z bólem, ale zakończył spotkanie. Należy również pochwalić BG, który zanotował na swoim koncie triple - double. SAS czeka odpoczynek i szukanie odpowiedzi na pytanie co dalej? TD kończy się kontrakt tak samo jak Manu, Kawhiemu czy Greenowi. W kuluarach mówiło się, że team z Teksasu chciałby zakontraktować LMA z Portland czy młodszego z braci Gasolów. Czas pokaże co to będzie. Mamy cały sezon ogórkowy na tego typu informacje. Kto, gdzie, za kogo i za ile...

Spójrzmy na pary półfinałowe obu konferencji :
Wschód :
Atlanta (1) vs Washington (5)
Cleveland (2) vs Chicago (3)

Zachód :
Golden State (1) vs Memphis (5)
Houston (2) vs Los Angeles (3)

Na papierze powinny wygrać teamy z wyższym numerem w rozstawienie. Jednak to tylko papier. Osobiście nie odważę się typować zwycięzców w poszczególnych parach.
Awatar użytkownika
Dondamajk
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Dondamajk »

gorylmagila pisze: Atlanta (1) vs Washington (5)
Cleveland (2) vs Chicago (3)

Zachód :
Golden State (1) vs Memphis (5)
Houston (2) vs Los Angeles (3)
A ja się pokuszę... :king:

Jedyne, drobne, wątpliwości to CLE po stratach z 1 rudny (ale po dzisiejszym meczu już będzie wiadomo) oraz HOU w kontekście zdrowia CP3, który zdrowy jest w stanie pociągnąc LAC do finału konferencji jak i przeciągnął ich przez SAS... pytanie kiedy wróci i na jak długo. Na ten moment HOU idzie dalej.
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
ODPOWIEDZ