Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Liga Europy 2020/2021

Sensacje w Lidze Mistrzów? Polacy zdominowali Ligę Europy? Nie pozwól aby przeszło to bez echa!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Liga Europy 2020/2021

Post autor: nonenalim »

Beşiktaş / Rio Ave vs AC Milan / Bodø/Glimt

Mogło być łatwiej, ale skoro chcemy wygrać puchar to poprostu kolejni rywale, których trzeba ograć. Z rewanżami byłoby łatwiej, a tak.. będą emocje :)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ehhh... nie dość że turniej który naprawdę w ogóle mnie nie grzeje, to jeszcze kilka okazji na kompromitację. Mam nadzieję, że ostatni raz gramy w tych rozgrywkach ;)
Judge not lest ye be judged yourself
chip
Juventino
Juventino

Post autor: chip »

no bedzie bedzie może być ciekawie bo dla takich klubów z norwegii ogranie Milanu to cały czas jest fajna sprawa aby dopisać sobie do historii klubu wyeliminowanie włoskiego kolosa. A Milan ? no cóż... nie będzie dołował w nieskonczoność, 2 czy 3 dobre ruchy na poziomie zarządzania i Milan wróci do elity. Mnie jako kibica Juve martwi, że Milan prędzej wygra swoją ósmą lige mistrzów, niż my wygramy swoją trzecią...
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekam na losowanie grup LE ze względu na Lecha. Chyba bardziej nawet niż Milanu. Jeśli będzie miał dużo szczęścia w losowaniu to nawet może wyjść z grupy :O Na jego grę w LE również nie mogę się doczekać ze względu na atrakcyjność prezentowanego futbolu.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Celtic i Sparta Praga. Szczê¶cie naprawdê nam sprzyja...
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Lille na dodatek. Grupa spokojnie na pierwsze miejsce, ale nie z taką grą jak wczoraj.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Grając jak wczoraj to wyjście z jakiejkolwiek grupy byłoby problemem. :P
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Pierwsze w historii Derby Elliotta.

A tak na poważnie to awans jest obowiązkiem i to w sumie niezależnie od tego kogo byśmy trafili*.

*co nie oznacza, że będzie łatwo, wręcz przeciwnie. Terminarz jest naprężony. Trzeba się liczyć z tym, że prędzej taki Milan jak wczoraj zobaczymy znowu w LE niż w meczu ligowym.
MK92

Post autor: MK92 »

Ze wszystkimi wylosowanymi rywalami mierzyliśmy w Lidze Mistrzów za czasów Carletto, więc pod pewnym względem faza grupowa stanie się takim sentymentalnym powrotem do pięknych czasów. Nie wydaje mi się, że będzie łatwo o awans, tym bardziej przy dużym nagromadzeniu meczów, ale jest on w naszym zasięgu. Można było gorzej trafić.
Awatar użytkownika
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

To samo pomyślałem MK92!
Grupa bardzo fajna wg mnie.
Rywale nie są specjalnie mocni ale nie są też anonimowi czy z jakichś peryferii.

Wg mnie świetne przetarcie naszej młodej kadry przed grupą LM za rok (w której mam nadzieję będziemy).
Może Celitic wielkiej piłki nam nie pokaże, ale gra na ich stadionie to jest jakieś przeżycie (byłoby większe gdyby byli kibice oczywiście).
Mam tylko nadzieję, że Gigi nie będzie bawił się w Didę...
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
MK92

Post autor: MK92 »

Soja, ano właśnie, rywale nam się trafili tacy europejscy :) Ze Spartą i Celtikiem (w sumie ze Szkotami to graliśmy od 2004 do 2013 roku aż ośmiokrotnie) mamy korzystny bilans, ale z Lille to zdecydowanie musimy wyrównać rachunki po remisie 0:0 w gościach i porażce 0:2 na San Siro w sezonie 2006/2007. Ale samo zakończenie rozgrywek już jak najbardziej może być takie samo, jak wtedy :D

No, fajnie się to wszystko ułożyło. W sumie z Arsenalem w 2018 roku mieliśmy takie nawiązanie do dawnych rywalizacji w Champions League.

Co do występu Didy w Glasgow na jesieni 2007 roku, to obok rewanżu z Lyonem na San Siro w kwietniu 2006 roku rzeczywiście zapadł mi w pamięci jako najgorszy występ Brazylijczyka w Lidze Mistrzów.
plakat33
Milanista
Milanista

Nie sądziłem, że uda się nam wyjść z pierwszego miejsca. Stary Milan na pewno by zawalił i zostałoby biadolenie, że choć Celtic zrobił swoje to nam jakiegoś karnego nie odgwizdali i dostaliśmy od rezerwowej Sparty w trąbę.

Na LE się nie napalam, ale dla tej drużyny to naprawdę dobre doświadczenie. Dzięki zapewnionemu awansowi mogliśmy dać okazję do złapania minut graczom za wiele nie grającym. Tak jak kiedyś, tylko teraz na nieco niższym szczeblu rozgrywek ;) Przy okazji nam pokazuje w którym miejscu jesteśmy.

Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale będąc drużyną rozstawioną mamy większą szansę trafić znowu na rywala, który będzie w naszym zasięgu. Pewnie patrząc pragmatycznie to lepiej jakby się nasz udział skończył na następnym dwumeczu w LE. Na wygraną tych rozgrywek szansy wielkiej nie mamy i moglibyśmy się wtedy w pełni skoncentrować na Serie A, bo to jest nasz główny cel, a nasza kadra na walkę na kilku frontach jest za krótka na dzień dzisiejszy. Z drugiej strony jestem nieco stęskniony choćby za namiastką rywalizacji pucharowej ;)

Drużyny rozstawione: AS Roma (Włochy), Arsenal (Anglia), Bayer Leverkusen (Niemcy), Glasgow Rangers (Szkocja), PSV Eindhoven (Holandia), SSC Napoli (Włochy), Leicester (Anglia), AC Milan (Włochy), Villarreal (Hiszpania), Tottenham (Anglia), Dinamo Zagrzeb (Chorwacja), Hoffenheim (Niemcy), Manchester United (Anglia), Club Brugge (Belgia), Szachtar Donieck (Ukraina), Ajax Amsterdam (Holandia)

Drużyny nierozstawione - potencjalni przeciwnicy Milanu: Young Boys (Szwajcaria), Molde (Norwegia), Slavia Praga (Czechy), SL Benfica (Portugalia), Granada (Hiszpania), Real Sociedad (Hiszpania), SC Braga (Portugalia), LOSC Lille (Francja, nie może trafić na Milan), Maccabi Tel Awiw (Izrael), Antwerpia (Belgia), Wolfsberger (Austria), Crvena Zvezda (Serbia), Krasondar (Rosja), RB Salzburg (Austria), Dynamo Kijów (Ukraina), Olympiakos Pireus (Grecja)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

A jakie są dalej zasady? Jezeli wygramy, to dalej jesteśmy rozstawieni, nie jesteśmy czy to zależy? ;-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Najtrudniejszy chyba Real Sociedad się wydaje. Reszta powinna być "na luzie"
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Nie trafia do mnie teoria "Pewnie patrząc pragmatycznie to lepiej jakby się nasz udział skończył na następnym dwumeczu w LE. Na wygraną tych rozgrywek szansy wielkiej nie mamy i moglibyśmy się wtedy w pełni skoncentrować na Serie A..." - to zaprzeczenie ambicji sportowych, więc liczę na walkę do końca w LE :) Zwłaszcza po tylu latach posuchy, fajnie by było zajść wysoko. Nie chciałbym wylosować Sociedad, Benfiki, chyba tez Salzburga. Reszta raczej spokojnie do ogrania.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ja też liczę na jak najdłuższy pobyt Milanu w LE, wszak każda kolejna runda to tylko 2 mecze, a punkty do rankingu klubowego czy dodatkowe pieniądze (niewielkie, ale wciąż darmowe) zawsze się przydadzą. I dlatego też mam nadzieję na jak najłatwiejszego przeciwnika, bo czemu nie. :P
plakat33
Milanista
Milanista

zino pisze:Nie trafia do mnie teoria "Pewnie patrząc pragmatycznie to lepiej jakby się nasz udział skończył na następnym dwumeczu w LE. Na wygraną tych rozgrywek szansy wielkiej nie mamy i moglibyśmy się wtedy w pełni skoncentrować na Serie A..." - to zaprzeczenie ambicji sportowych, więc liczę na walkę do końca w LE :) Zwłaszcza po tylu latach posuchy, fajnie by było zajść wysoko. Nie chciałbym wylosować Sociedad, Benfiki, chyba tez Salzburga. Reszta raczej spokojnie do ogrania.
Oczywiście że jest to zaprzeczenie ambicji sportowej i kiedyś też do mnie to nie trafiało. Dlatego sercem jestem za tym, żeby grali do końca i bili się o wygrane. Tyle że patrząc na klasę przeciwników trzeba by grać o te wygrane 1 garniturem, bo umówmy się że mecz ze Spartą był toczony w bardzo specyficznych warunkach i do tego pomógł nam niespodziewanie Celtic ;) Dlatego rozum podpowiada, że po prostu kadrę na tyle spotkań mamy za słabą, za wąską i za mało jakościową, a naszym celem podstawowym i nadrzędnym jest 4 w Serie A. Niestety futbol z Milanem na czele zmienił moje podejście.
kamilus pisze:a też liczę na jak najdłuższy pobyt Milanu w LE, wszak każda kolejna runda to tylko 2 mecze, a punkty do rankingu klubowego czy dodatkowe pieniądze (niewielkie, ale wciąż darmowe) zawsze się przydadzą. I dlatego też mam nadzieję na jak najłatwiejszego przeciwnika, bo czemu nie.
No nie jest to tak kolorowo jak napisałeś.

1. Dla pieniędzy to nie wiem czy w ogóle się opłaca grać takiemu Milanowi, szczególnie przy pustym stadionie jeśli faktycznie nie doszedłby do finału jeśli już tylko o kasie rozmawiamy i miałoby się to odbić na wynikach ligowych.
2. Każda kolejna runda to mniejszy/zupełny brak czasu na regenerację i dodatkowe przygotowania kosztem tych w Serie A. W naszym przypadku problemem jest również kadra. Jak wypadnie Kjaer czy Romagnoli robi się dziura. Jeszcze większy problem jest jak wypadnie Zlatan. Dodatkowo sporo zawodników wylatuje na kadrę. Za chwilę dojdzie jeszcze Coppa Italia - niby też tylko kilka spotkań. W ostatnich latach chyba tylko Juventus zdołał tą gonitwę wytrzymać i zrealizować ligowe cele...

Ale żebym nie wyszedł na malkontenta dodam, że jest to dobre doświadczenie dla naszego młodego zespołu w takim wydaniu jak zaprezentował Milan i w sumie potrzebne. Przy okazji dodało nam jednak trochę radości, powiewu świeżości i optymizmu. I wiadomo, że chciałbym żeby chwila trwała jak najdłużej. Jednak przede wszystkim chciałbym się cieszyć na koniec sezonu z osiągniętego celu.
Więc reasumując wolałbym się pożegnać z LE szybciej i skończyć sezon w pierwszej 4 Serie A niż dojść do finału LE i zająć 5 miejsce w lidze ze stratą 1 punktu do fazy LM ;)
Moja perspektywa 15-20 lat temu byłaby inna ale to był inne realia pod każdym względem.
Bubu pisze:Najtrudniejszy chyba Real Sociedad się wydaje. Reszta powinna być "na luzie"
Do przejścia są ale czy wszyscy na luzie to bym polemizował ;)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Moim zdaniem, problem rozwiąże się sam. Jeśli będziemy mieli farta w losowaniu i trafimy na zespół potencjalnie słabszy, to zagra rezerwowy skład. To dobrze, bo będzie się ogrywał. A jeśli trafimy na mocnego rywala, to odpadniemy ;)

Nie robię sobie wielkich nadziei. Po pierwszej, tak czy inaczej priorytetem jest liga i pewnie drużyna nie będzie się zabijać o wynik w LE. A po drugie, o ile wierzę w możliwość pokonania Sociedad, to uważam że wylosowanie (w przyszłości) np. Tottenhamu zakończy nasz udział w rozgrywkach.

Nie jest to pesymizm, a realizm. W lidze każdy jest w zasięgu, bo to jest nasza, znana liga i wszyscy znają się doskonale. Rywalizacja w Europie to jednak zupełnie inna bajka i tego trzeba się nauczyć. A uczy się zwykle na błędach. Już Lille dało namiastkę.

Chyba, że będziemy mieli mega fart w losowaniach, a to też nie jest wykluczone.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Moim zdaniem najgroźniejsze w LE są drużyny hiszpańskie i "markowe" z Portugalii (Benfica/Porto). Dużo w nich jakości, a determinacji nieporównywalnie więcej co np. u angielskich ekip.

Ja liczę na prostego rywala w 1/16 finału. Wolfsberger byłby idealny - blisko, z tego co widzę w lidze radzą sobie miernie. Jeśli udałoby się przejść na rezerwach dwie rundy do 1/4 to liczę, że zespół poczuje możliwość zdobycia trofeum i będziemy grali już na 100%.

Oczywiście 90% zależy od sytuacji w lidze. Jeśli w marcu-kwietniu będziemy się liczyli w walce o Scudetto to jasne dla mnie będzie, że Liga Europy będzie tylko dodatkiem.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Crvena Zvezda wylosowana.

Bardzo fajne losowanie. Nie trafiamy na żadnego z najgroźniejszych przeciwników, a w trzech parach odpadnie po jednym silnym rywalu

Real Sociedad - Manchester United
SL Benfica - Arsenal FC
LOSC Lille - Ajax Amsterdam
plakat33
Milanista
Milanista

Jeśli zależało nam na łatwiejszym ( nie mylić łatwym ) rywalu i w naszym zasięgu to losowanie uważam za niezwykle udane. Również ze względu na niewielką odległość od Mediolanu. Z tych trudnych/trudniejszych nierozstawionych były według mnie: Slavia Praga (Czechy), SL Benfica (Portugalia), Real Sociedad (Hiszpania), SC Braga (Portugalia), Maccabi Tel Awiw (Izrael), Krasondar (Rosja), RB Salzburg (Austria), Dynamo Kijów (Ukraina), Olympiakos Pireus (Grecja). Oczywiście nie śledzę wszystkich drużyn i to tylko moje przypuszczenie ;)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: (...) Nie trafiamy na żadnego z najgroźniejszych przeciwników, a w trzech parach odpadnie po jednym silnym rywalu

Real Sociedad - Manchester United
SL Benfica - Arsenal FC
LOSC Lille - Ajax Amsterdam
Ja bym poszedł krok dalej i powiedział, że odpadnie nam 7 przynajmniej niewygodnych rywali:
Real Sociedad (Hiszpania) - Manchester United (Anglia)
SL Benfica (Portugalia) - Arsenal FC (Anglia)
Red Bull Salzburg (Austria) - Villarreal FC (Hiszpania)
SC Braga (Portugalia) - AS Roma (Włochy)
Granada CF (Hiszpania) - SSC Napoli (Włochy)
LOSC Lille (Francja) - Ajax Amsterdam (Holandia)
Olympiakos Pireus (Grecja) - PSV Eindhoven (Holandia)

Żeby tylko mieć podobne szczęście w kolejnych losowaniach... :P
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Może najpierw wygrajmy, a później mówmy o szczęściu. Choć jeżeli nie zwolnimy tempa oraz przyjdzie choć jeden wartościowy piłkarz, to w nie powinniśmy się nikogo obawiać.
Judge not lest ye be judged yourself
ODPOWIEDZ