To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Kibice - Wyjazdy na Milan

pepe - Śro Lut 03, 2016 12:29

Kargool napisał/a:
Teraz z innej beczki. Zastanawiam się nad małą wycieczką na mecz z Lazio. Plan wstępny zakłada wyjazd autem w cztery osoby. Mam ceed'a w gazie, więc na pewno ekonomicznie. Pytanie czy ktoś chętny na wtedy? I jak to z biletami jest? Trzeba mieć kartę cuore rossonero czy jakiś inny dodatkowy glejt, żeby się na stadion dostać?

Skoro emocje derbowe opadły, to odniosę się do tego wpisu. Wyjaśniam od razu co z biletami i takie tam. Bez problemu kupisz je w kasie na 5 minut przed meczem, to nie Milan-Inter ani Milan-Juventus. Nie musisz mieć żadnej karty na mecze u siebie. Wystarczy Ci dowód osobisty. Tyle. A jak nadal masz plany jechać, to na priva napisz jakie to byłyby koszty, jaki przedział czasowy proponujesz na tą eskapadę itp. Jak mielibyśmy jechać furą to od razu dobrze byłoby zaliczyć też inne mecze w lidze włoskiej, żeby poczuć klimat innych miast, stadionów, a znajdzie się coś na stówę. Wyjazd furą jest idealną opcją.

miszcz - Czw Lut 04, 2016 03:45

pepe napisał/a:
Kargool napisał/a:
Teraz z innej beczki. Zastanawiam się nad małą wycieczką na mecz z Lazio. Plan wstępny zakłada wyjazd autem w cztery osoby. Mam ceed'a w gazie, więc na pewno ekonomicznie. Pytanie czy ktoś chętny na wtedy? I jak to z biletami jest? Trzeba mieć kartę cuore rossonero czy jakiś inny dodatkowy glejt, żeby się na stadion dostać?

Skoro emocje derbowe opadły, to odniosę się do tego wpisu. Wyjaśniam od razu co z biletami i takie tam. Bez problemu kupisz je w kasie na 5 minut przed meczem, to nie Milan-Inter ani Milan-Juventus. Nie musisz mieć żadnej karty na mecze u siebie. Wystarczy Ci dowód osobisty. Tyle. A jak nadal masz plany jechać, to na priva napisz jakie to byłyby koszty, jaki przedział czasowy proponujesz na tą eskapadę itp. Jak mielibyśmy jechać furą to od razu dobrze byłoby zaliczyć też inne mecze w lidze włoskiej, żeby poczuć klimat innych miast, stadionów, a znajdzie się coś na stówę. Wyjazd furą jest idealną opcją.

Kusicie bardzo, zwłaszcza, że od początku sezonu noszę się z zamiarem wyjazdu. Niestety po drodze zdarzył się ślub, więc priorytety były inne, czasu nie było (pieniędzy zresztą za dużo też nie).
Pytanie czy taki wyjazd w 4 osoby autem jest bardziej opłacalny niż np. wyjazd za 500 zł z MCP? Pytam całkiem serio, bo się nad tym już jakiś czas zastanawiałem.

pepe - Czw Lut 04, 2016 08:40

Oczywiście, że jest bardziej opłacalny. Przede wszystkim z tego względu, że zatrzymujesz się gdzie chcesz, jedziesz gdzie chcesz, skręcasz gdzie chcesz. Zaliczasz sobie przy okazji inne mecze (np. w Austrii), możesz zmienić plany w ostatniej chwili. Tego nie przeliczysz na żadne pieniądze. Poza tym jeśli jedziesz autem na gaz, to sprawa w ogóle się upraszcza. Niech mu pali 10 litrów na 100 km, przyjmijmy, że wyjdzie 2 zł za litr = 20 zł na 100 km. Do Mediolanu ze Śląska jest trasą drogową 1255 km. Tam i z powrotem = 2500 km. Na totalnego chama licząc - 500 zł. A i tak mocno zawyżyłem cenę gazu + założyłem wysokie spalanie. Nawet jak przyjmiesz 600 zł za przejazd to wyjdzie przy 4 osobach po 150 zł na łeba. Plus żarcie, bilet na mecz i mieścisz się w 4 stówach bezproblemowo - z jedzeniem podkreślam. Jeszcze trzeba pewnie tylko doliczyć ceny autostrad, ale to nie jest takie zdzierstwo jak w PL. Podsumowując - za 500 zł ceny z MCP masz wygodny wypad w kameralnym gronie z możliwością zwiedzania czego się chce i kiedy się chce. Ja furą jeszcze nie śmigałem, choć od dawna się przymierzam. Zawsze wybieram loty, co niestety wychodzi drożej (noclegi w hotelach).
rafal996 - Czw Lut 04, 2016 08:53

Autostrady nie są zdzierstwem dla nich, zarabiających w euro. Nie pamiętam już stawek, ale pamiętam że autostrada z Tarvisio do Mediolanu ładnie mnie szarpnęła. Trochę lepiej jest tam, gdzie mają winiety, chociaż czasem trudno dobrać jej odpowiednią długość do czasu wyjazdu.
Kargool - Czw Lut 04, 2016 09:20

Panowie, odezwę się jutro jak będę miał chwilę więcej czasu.
miszcz - Czw Lut 04, 2016 09:31

pepe, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Wyjazd z MCP też ma swój urok, picie 48 godzin i spotkanie wielu Milanistów jest chyba idealne jak na pierwszy wyjazd.
Mediolan już jako tako pozwiedzałem osobną wycieczką, ale nie ukrywam, że w tej chwili bardziej mnie kusi wyjazd właśnie samochodem. Minus jest jeden, co najmniej jeden nie może pić :P Co najmniej, bo drogą męcząca, więc ktoś musi tego kierowce kiedyś zmienić :)
Propozycja Kargool'a kusząca, ale chyba żona mi samemu nie pozwoli jechać ... bo sama by też bardzo chciała :P

konrad_acm - Czw Lut 04, 2016 09:54

miszcz, no to jeśli żona ma prawko to właśnie rozwiązałeś problem drugiego kierowcy, a może nawet pierwszego :P :D
kazelot - Czw Lut 04, 2016 10:32

Co do autostrad włoski przydatny link
http://www.autostrade.it/...001&soloAuto=on
Tarvisio - Milano - 36,6 euro

Damiano_S - Czw Lut 04, 2016 10:38

Do tego winiety w Austrii i Czechach na 10 dni w sumie jakieś 110zł, gaz we Włoszech poza autostradą można kupić nawet poniżej 50 centów za to w Austrii jest drogi i tylko na 1 czy 2 stacjach po drodze można kupić.
VelenoRosso - Czw Lut 04, 2016 11:17

pepe napisał/a:
. Poza tym jeśli jedziesz autem na gaz, to sprawa w ogóle się upraszcza.

Jesli myslisz o gazie w stylu polskim (plynny), to sie komplikuje.
Wlosi uzywaja przede wszystkim metanu, stacje z LPG sa bardzo rzadkie, szukanie ich potrafi byc przygoda sama w sobie :P

Majkel - Czw Lut 04, 2016 12:46

W Austrii od granicy do granicy też jest chyba cała jedna i stoją tam zawsze kolejki samochodów z polskimi rejestracjami ;-)
Kojak - Czw Lut 04, 2016 12:50

Dziwne że do tej pory nikt nie otworzył drugiej skoro jest taki popyt ;) Robimy forumową zrzutę na stację, zyski przeznaczymy na cotygodniowe wyjazdy na San Siro? ;)
rzepinho - Pią Lut 05, 2016 00:26

Jeżeli nie macie jeszcze składu na Lazio, to zgłaszam swój akces...ale nie jako kierowca :piwo:
Kargool - Pią Lut 05, 2016 10:15

Dobra, chwilę mam więc mniej więcej nakreślę jakbym chciał, żeby to wyglądało.
Po pierwsze termin wyjazdu determinuje sama godzina i data rozgrywania meczu. Ponieważ w tej kolejce są jeszcze dwa ciekawe pojedynki: derby Turynu i Roma-Inter tak naprawdę nie wiemy jeszcze czy będzie to sobota czy niedziela i jaka godzina. Najwygodniej byłoby w sobotę, wtedy mamy dużo zapasu w jedną i drugą stronę.
Tak czy inaczej planowałem, a raczej myślałem o wyjeździe w piątek na noc. Sobota na Mediolan i atrakcje, niedziela na mecz, potem ewentualny nocleg i powrót.
Sprawy techniczne. Trasa najkrótsza liczy ok. 1250 km, ale jest mocno obłożona opłatami. Czechy i Austria to wspomniane wyżej 115 złotych, Włochy to sprawa osobna bo tam bany są koszmarnie drogie.
Ale zawsze jest jakieś wyjście i jest to trasa przez Niemcy i Szwajcarię z ominięciem u Helwetów autostrad. W sumie daje to ok. 100 km więcej w jedną stronę, dodatkowo z racji bliskości granicy szwajcarskiej z Mediolanem można również zaoszczędzić na włoskiej opłacie. Czasowo wychodzi to ok 3 godzin dłużej, oczywiście w zależności od ruchu.
Paliwo. Tutaj temat nie jest tak ciężki, bo w Niemczech stacji LPG jest całe mnóstwo, a Włosi robią to po włosku, czyli zamiast LPG mają napisane GPL, a technicznie jest to jedno i to samo.
Poniżej link do stacji, nie ma może szału wybitnego, ale da się przeżyć.
http://lpg-forum.pl/mapy-...pie-t13450.html
Spalanie w moim samochodzie to 7,5-8 litrów gazu. Oczywiście zakładam tu ekonomiczną jazdę przy prędkości ok. 120 km/h. Nie po to kupowałem samochód z tempomatem i sześciobiegową skrzynią, aby nie był ekonomiczny ;)
Kierowców musi być co najmniej dwóch. Ja przeskoczę taki dystans, ale wiem że monotonna jazda autostradą usypia, co kiedyś mi się zdarzyło, mimo że był środek dnia. Również z tego powodu wolałabym aby atmosfera w samochodzie nie przypominała baru, bo jednak na trzeźwo pilot/pasażer też jest potrzebny. Czas na wino/piwo będzie na miejscu.
Pozostaje kwestia noclegów i atrakcji. Ja myślałem o dwóch w Mediolanie lub okolicy. Dziś przez booking można zarezerwować coś naprawdę dobrego w cenie ok. 150€, a gdybyśmy przeznaczyli na to 200€ to już możemy wyhaczyć coś o standardzie 4 lub 3 *.
Podliczając. Mamy z okładem 3000 km do pokonania. Paliwo w okolicach 500-550 złotych. Nocleg do 800 zł. To 1300 na czwórkę i to uważam byłby koszt wspólny. Do tego mamy wyżywienie, wino :) i wiadomo bilet na mecz. Oczywiście można z pewnych kosztów zejść (noclegi), wtedy będzie oczywiście taniej.
Tak w skrócie, teraz trzeba ustalić szczegóły i listę potwierdzonych, bo chętnych już widzę: pepe, miszcz, rzepinho i ja. Oczywiście można zorganizować się w więcej osób, wtedy zamiast na paliwo to wynajmiemy busa z kierowcą :)

kazelot - Pią Lut 05, 2016 11:29

Kargool, co do noclegu ten camping brałes pod uwagę ?
http://www.campingmilano.it/en/price-list.php
w sierpniu tam byłem i było ok , teraz widze ze wyhaczylibyście BUNGALOW dla 4 za 68 euro + dopłata za auto , komfort wiadomo niższy niż hotel , ale na plus bliskość San Siro z buta ok 45 min

Kargool - Pią Lut 05, 2016 12:28

Widziałem ten camp na bookingu, ale cena była kosmiczna. Niemniej faktycznie trzeba zerknąć na tą ofertę, bo jest blisko i pewnie tanio. Ja byłem na dwóch campach we Włoszech podczas wakacji w 2014 roku i byłem zadowolony. Pytanie jak z ogrzewaniem w marcu? Masz jakieś informacje na ten temat, bo latem to wiadomo :)
pepe - Pią Lut 05, 2016 14:39

Ja myślę, że dobrze byłoby jakby TomekW wyrzucił z tego tematu wszystkie posty na temat wyjazdu. Panowie, co byłoby gdyby tak co jakiś czas ktoś tak sobie zarzucał temat o wyjeździe i się zgadywał na forum? Cały temat byłby rozwalony. Tomek - działaj i czyść. My na ten temat będziemy ogarniać sprawę już privami.
STARY TIROWIEC - Pią Lut 05, 2016 16:14

Gdyby Tomek nie musiał pracować, nie musiał nam tłumaczyć newsów, prowadzić strony, czytać postów, tłumaczyć różne milanowe zawiłości itp. to zapewne nie tylko by wyczyścił forum, ale i tą Twoją sprawę, do której przymierza się od dwóch(?) lat by załatwił. Chłop raczej tego nie zrobi bo musi tez kiedyś jeść i spać - kiedyś już była na forum o tym mowa i nawet groziło nam zawieszenie strony głównej :) .
TomekW - Pią Lut 05, 2016 17:29

pepe napisał/a:
Ja myślę, że dobrze byłoby jakby TomekW wyrzucił z tego tematu wszystkie posty na temat wyjazdu. Panowie, co byłoby gdyby tak co jakiś czas ktoś tak sobie zarzucał temat o wyjeździe i się zgadywał na forum? Cały temat byłby rozwalony. Tomek - działaj i czyść.

Zrobione. Podać coś jeszcze? Dziś promocja na frytki :P

STARY TIROWIEC napisał/a:
zapewne nie tylko by wyczyścił forum, ale i tą Twoją sprawę, do której przymierza się od dwóch(?) lat by załatwił.

Chwila, chwila! Sprawa może ma i dwa lata, ale Tomek przejął ją dopiero po czasie, jak okazało się, że nikomu innemu się nie chce. Dopiero góra półtora roku! :P

nawet groziło nam zawieszenie strony głównej

Bardzo optymistyczne użycie czasu przeszłego :P

No nic, temat wydzielony. Gadać o wyjazdach!

STARY TIROWIEC - Pią Lut 05, 2016 17:41

TomekW napisał/a:
Zrobione

Widzisz pepe, tak się sprawy załatwia. Teraz już wiemy jak go wkurzyć :P .
TomekW napisał/a:
Podać coś jeszcze? Dziś promocja na frytki

Z frytek zrezygnuję, ale za każdym razem muszę się logować dwukrotnie, bo za pierwszym razem mnie "nie łapie".
TomekW napisał/a:
Chwila, chwila! Sprawa może ma i dwa lata, ale Tomek przejął ją dopiero po czasie, jak okazało się, że nikomu innemu się nie chce. Dopiero góra półtora roku!

To w takim razie podła i niecierpliwa świnia ze mnie, że tak niesłusznie oskarżyłem :) .
TomekW napisał/a:
Bardzo optymistyczne użycie czasu przeszłego

Mamy rozumieć, że jeszcze nie podjąłeś decyzji i w dalszym ciągu zastanawiasz się :hmm: ?

rangiz - Pią Lut 05, 2016 21:35

W razie czego zostaje nam samo forum :(
Kargool - Pią Lut 05, 2016 23:45

Ja tam frytki przytulę ;)
Dzięki Tomek za temat, może nie skończy się na jednym.
pepe raczej to widzę w dłuższym zakresie ale nic nie wykluczam. W ogóle jak reszta chętnych widziałem ten plan który przedstawiłem?

mms - Sob Lut 06, 2016 07:00

Z frytek zrezygnuję, ale za każdym razem muszę się logować dwukrotnie, bo za pierwszym razem mnie "nie łapie".
Używaj pełnego linka z www, a nie samego acmilan.pl. Wtedy loguje za 1-szym razem.
miszcz - Sob Lut 06, 2016 08:45

Z listy chętnych na wyjazd można mnie wykreślić. Niestety całego weekendu od piątku do poniedziałku nie mogę zużyć na wyjazd przez prace. Wycieczkę z noclegiem zresztą już całkiem niedawno odbyłem.
Jeżeli ktoś będzie planował wyjazd na jakiś mecz, bądź dwa niedzielne, bez zwiedzania, to dajcie znać, może wtedy się z chęcią przyłącze.

konrad_acm, niestety żona bez prawka :)

Kargool - Sob Lut 06, 2016 09:39

miszcz na razie jesteśmy w fazie zbierania pomysłów, więc z wykreślaniem się tak nie spiesz :) Tym bardziej, że rozwiązała się jedna zagadka, czyli na pewno mecz jest w niedzielę, pytanie o której godzinie. Jeśli wieczorem (a tak może być) to i tak poniedziałek wyjęty z życiorysu, nawet gdybyśmy po meczu nie nocowali.
Po prostu na razie zdeklarujcie się kto jak widzi taki wyjazd (jeśli jest chętny) i możemy albo pisać tutaj, albo komunikować się na priv jak sugeruje pepe. Choć uważam, że tutaj będzie łatwiej, w sumie nie musimy się kryć, bo nie jedziemy tam z zakazami stadionowymi na karku ;)