To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Serie A - Juventus - czyli wszystko o bianconerich

Markucjo - Sob Sie 08, 2020 19:46

Czyli jednam może być gorzej niż Inzaghi, Allegri albo jakiś włoski betonowy przecietniak.
Dobrze, że nie Smuda :rotfl2:
Albo wypali jak Zidane/Guardiola, albo poleci maksymalnie do końca przyszłego sezonu :rotfl:

miszcz - Sob Sie 08, 2020 20:05

Zidane i Guardiola trenowali wcześniej juniorów. O ile się nie mylę, Pirlo nie przeprowadził jeszcze nigdy żadnego treningu
pandoktor - Sob Sie 08, 2020 20:09

Markucjo napisał/a:
Taki drugi Carlo chyba, nie pasuje do tego środowiska

Co masz na myśli? Wiem, że sezon zwariowany, że zdobywając wcześniej osiem mistrzostw z rzędu może być trudniej o koncentrację, etc. ale Sarri osiągnął tylko minimum, w LM dramat, a stylu wydatnie nie polepszył.

W Pirlo jednak nie wierzę.

Edit: ale jaja :)
Edit2: w przyszlym roku na ławce w Serie A Pirlo, Gattuso i Inzaghi.

Markucjo - Sob Sie 08, 2020 21:00

pandoktor napisał/a:
Markucjo napisał/a:
Taki drugi Carlo chyba, nie pasuje do tego środowiska

Co masz na myśli?

Nie są złodziej... yyy tzn. nie pasują prestiżowo :rotfl2: Sam Carlo mówił, że czuł się w Turynie jak ktoś z innego świata. Bo Juventus to tacy "biznesowi arystokraci" pod krawatem...
Mnie to trochę śmieszy, ale jakieś ziarnko prawdy w tym jest.

kamilus - Sob Sie 08, 2020 21:55

Wybór Pirlo na trenera z mojego punktu widzenia podyktowane mogło zostać tylko z jednego powodu - ekonomii. Na spełnienie wymagań finansowych Pochettino nie każdy klub może sobie pozwolić, ale chyba Juventus nie ma problemów z pieniędzmi?
pandoktor - Sob Sie 08, 2020 22:48

Moim zdaniem chodziło o wstrząśnięcie szatnią. Szukają autorytetu dla piłkarzy - drugiego ZZ.
rafal996 - Nie Sie 09, 2020 00:35

Ale jaja.

Dla mnie Juventus zachorował właśnie na to samo, co Milan nie tak dawno. Życzę powodzenia, ale odczytuję to jednak jako akt desperacji i nie wróżę sukcesów. Przynajmniej nie większych niż obecnie, a chyba o to powinno chodzić.

Venomik - Nie Sie 09, 2020 03:32

rafal996 napisał/a:
Przynajmniej nie większych niż obecnie, a chyba o to powinno chodzić.

Szczerze? Gdybym sezon zaczynał się trzy dni temu i miałbym postawić pieniądze na to, kto wygra scudetto, to prędzej postawiłbym na Inter niż Juve. Różnica pomiędzy klubami już w tym sezonie była minimalna.
Dodatkowo Inter w trakcie sezonu 'odzyskał' Sancheza, pozyskał Eriksena (prędzej czy później zacznie grać lepiej), przychodzi Hakimi, który wydaje się być świetną opcją na prawe wahadło. Kto wie co dalej z Nainggolanem.
Po drugiej stronie Juve, które wymieniło Pjanicia na Arthura, zawodnika mającego siłę biegać po 60 minut na mecz. Do tego pozyskanie Kulusevskiego i duży wzrost formy Rabiota. To jednak wydaje się być wyraźnie mniej niż to, co rozwinął Inter.

Nie zrozumcie mnie źle - nie uważam, że to świetna decyzja, nie jestem szczęśliwy z obecnych okoliczności, itp. Jedynie uważam, że pozostawiając Sarriego Juventus domyślnym wynikiem nie byłoby pozostawienie status quo, ale jednak zrobienie dwóch kroków w tył. A tego Juve chyba nie miałoby za bardzo jak nadrobić.

pandoktor - Nie Sie 09, 2020 10:18

Ale uważasz, że to (tylko) wina Sarriego? Porazka z OL pokazała, że aby zrobić krok do przodu, a przynajmniej nie przegrać w kraju, konieczne są zmiany w szatni (inne niż pozyskanie Milika).
kamilus - Nie Sie 09, 2020 12:06

Ok, nawet niech zmiana trenera będzie koniecznością, to skąd myśl, że Pirlo będzie lepszym fachowcem niż Pochettino? Nie mówiąc już o tym, że wydaje się, iż Juventus potrzebuje wielu zmian w składzie, by jakością dorównać do drużyny sprzed kilku lat, która regularnie grywała w półfinałach czy finałach LM.
rafal996 - Nie Sie 09, 2020 14:39

Juventus po prostu potrzebuje przebudowy, jak każda drużyna, która jest długo na szczycie. I tak na razie radzi sobie świetnie, ale ostatnie ruchy średnio mi się podobają.

Uważam, że oni potrzebują trenera z topu i kilku znaczących transferów. Tymczasem decydują się na ruch całkowicie hazardowy. Taki, za jakie krytykowany był wcześniej Milan. Coś takiego udaje się raz na sto razy, a nawet jak się cudem uda, to i tak klub na tym poziomie nie powinien tak ryzykować. Prędzej to rozumiem w przypadku Milanu, który i tak sypał się na wszystkie strony i na topowego trenera nie było szans

miszcz - Nie Sie 09, 2020 15:35

Maestro, który nie przeprowadził nigdy nawet jednego treningu :rotfl:
Media w kontekście Juve są jak zawsze bezkonkurencyjne.
https://twitter.com/SiavoushF/status/1292446134301065220?s=19

Markucjo - Nie Sie 09, 2020 20:24

kamilus napisał/a:
Ok, nawet niech zmiana trenera będzie koniecznością, to skąd myśl, że Pirlo będzie lepszym fachowcem niż Pochettino?

Poche chciał ponoć 12 milionów, do końca kontraktu Sarriego kasa klubu uszczupli się z 20 milionów ( licząc już z podatkami ). Pirlo ma zarabiać 1.8 miliona europapierów. Tutaj bym właśnie upatrywał powodów takiej decyzji. Szykuje się przebudowa i jak to bywa w takich przypadkach, nawet z lepszym trenerem może ona nie obejść się bez strat i wtedy następuje ciągnięcie kolejnego sporego kontraktu ( taki np. Spal też by swoje chciał ). Wiem, że to pokrętna logika, skoro może źle pójść z doświadczonym trenerem, to kto normalny daje stery nowicjuszowi...
Trzeba pamietać, że Juventus już jest na progu problemów finansowych które was położyły i to jest ostatnia chwila by coś z tym zacząć robić, inaczej za 2-3 sezony obudzą się z ręką w nocniku.
W tej chwili mówi się, że koniec z polityką pobłażania dla "senatorów" i stałych bywalców turyńskich klinik. Pierwszy do odstrzału Khedira i Higuain, dalej asior De Sciglio, pewnie Costa, Bernardeschi, Matuidi, nikt się nie obrazi na oferty za Sandro i Danilo.
A może - footbal fiction - chodzi o Guardiole? Ponoć kontakty w tamtym roku były prawdziwe, ale zakończyły się fiaskiem, stąd naprędce wyczarowano Sarriego. Może umówili się, że Pep przyjdzie po wygaśnięciu kontraktu z City, a tymczasem klub wyczyści sytuację w księgach itp.

Co do Pirlo, to różnie może być. Ja uważam że ta szatnia potrzebuje trochę kogoś w stylu Zidana, czyli takiej ikony i legendy, trochę kolegi ( oczywiście nie może to pójść zbyt daleko ), Andrea raczej powinien mieć szacunek większości. Jeżeli to całe zasiedziane towarzystwo "senatorów" zostanie pogonione, a przyjdą młodzi, gniewni, utalentowani ( jak Kulusevski ) to może się udać jakoś tego mistrza ugrać, albo przynajmniej nie spaść z podium, bez względu na to co tam Andrzej wymyśli.
Pomimo ogromnych obaw, muszę przyznać, że odczuwam pewnego rodzaju ekscytację i nie mogę się doczekać jak ten eksperyment będzie przebiegał.

bounty_fire - Nie Sie 09, 2020 20:33

kamilus napisał/a:
Wybór Pirlo na trenera z mojego punktu widzenia podyktowane mogło zostać tylko z jednego powodu - ekonomii. Na spełnienie wymagań finansowych Pochettino nie każdy klub może sobie pozwolić, ale chyba Juventus nie ma problemów z pieniędzmi?

poniekąd Juve może mieć^ Kontrakt Ronaldo kłuje w oczy już w papierach FFP na szczęście przez Covid okres będzie liczony 2020-2021 więc jest nieco większe pole manewru

Problem w Juventusie obecnie to druga linia mam wrażenie. Taka pod Allegriego, ale jak już trzeba wymagać coś więcej do przodu to zrobił się problem

Matuidi/Khedira to juz powinni być w innych klubach. Bentancour jest ok. Ciekawe czy na Arthurze Melo będzie presja z racji ceny. Niby Rabiot nieco odżył po pandemii, ale czy to jest ten pułap na dłuższą metę dla Juve?

kamilus - Nie Sie 09, 2020 21:18

Ok, czyli jednak ekonomia. To, że przy takiej polityce transferowej kontrakty ciążyły to było wiadomo, ale mimo wszystko spodziewałem się, że nie aż tak. Jednak moim zdaniem porządny trener jest bardzo ważny i lepiej by było poświęcić kilku graczy i ich pensje, by móc zatrudnić "konkretnego" szkoleniowca, zamiast oddawać zespół w tak trudnej sytuacji w ręce żółtodzioba.
Venomik - Nie Sie 09, 2020 21:26

kamilus napisał/a:
Ok, nawet niech zmiana trenera będzie koniecznością, to skąd myśl, że Pirlo będzie lepszym fachowcem niż Pochettino?

Nikt nie odpowiada skąd u niego myśl, że Pochettino jest gorszym fachowcem niz Pirlo, bo nikt takiej myśli nie wyraził ;)

bounty_fire napisał/a:
Ciekawe czy na Arthurze Melo będzie presja z racji ceny.

Na pewno nie ze strony większości kibiców Juve, bo tutaj powszechna jest myśl, że skoro Arthur kosztował kartę Pjanicia + 10 mln euro, to jego sumaryczny koszt wynosi gdzieś 10 mln i 5000 euro.
Te 5000 euro to koszt taczek i osoby, która na tych taczkach wywiozłaby Pjanicia gdzieś daleko od Turynu ;)

rafal996 - Nie Sie 09, 2020 23:40

Mnie to wszystko w sumie smuci. Tzn. nie to, żebym życzył Juventusowi mega sukcesów, ale chciałbym silnej ligi z poważnymi drużynami. Fakt, że Juve po latach dominacji nie potrafi i nie może zrobić tego ostatniego kroku i pozamiatać LM jest dla mnie smutny. Mało że nie robią skoku jakościowego (chociaż transfer CR7 na to wskazywał), to jeszcze okazuje się, że zmuszeni są zrobić niejako krok w tył. Szkoda.

Ale to w sumie jest kolejny argument za tym, żeby - paradoksalnie - kibicować rywalom w budowie potęgi. To jest trochę tak, że Juventus nie wykonał skoku, bo był rozleniwiony poziomem konkurencji na własnym podwórku. Trochę taki syndrom PSG, które moim zdaniem nigdy nie przeskoczy pewnego poziomu, dokąd mają taką ligę, jaką mają. Dlatego to dobrze, że taki Inter się zbroi, bo to wymusza podnoszenie poziomu także Milanu i wszystkich innych.