To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Transfery - Transfery Milanu (cz. 29)

kamilus - Czw Lip 16, 2020 12:46

Ponoć po sprzedaży Suso Milan ma mieć 100 mln na letnie okienko (wcześniej mówiło się o 75 mln + połowa ze sprzedaży). Czy tyle wystarczy, by wypełnić luki? Nie wiadomo, bo moim zdaniem potrzebujemy stopera, prawego obrońcy, 2 pomocników (do rywalizacji dla Bennacera i Kessiego), 10/lewego napastnika oraz 2 napastników ("9" i ktoś na prawe skrzydło).

Ilościowo wychodzi 7 osób, czyli sporo, a jeśli chodzi o nazwiska, to mówi się o Fofanie (ponoć gracz zaakceptował nasze warunki, ale jeszcze musimy dogadać się z Saint-Etienne, które chcą 20 mln i odrzucili naszą pierwszą ofertę 14 mln), Dumfriesie/Emersonie (20-25 mln), Roce/Koopmeinersie (15-20 mln), Szoboszlaiu/Rashicy (20-25 mln) oraz "9" (Gaich? Jović?). Już ta piątka to kwota około 100 mln, ale trzeba liczyć na to, że może uda się kogoś sprzedać (Laxalt? RR? Krunić?) i jeszcze trochę dołożyć, by wzmocnić pozostałe pozycje.

Smucą mnie jedynie dwie kwestie - póki co praktycznie nie mówi się o pozyskaniu typowej "9" (bo Schick chyba nie jest takim piłkarzem, a w Jovicia, ze względu na jego pensję w RM, niezbyt wierzę) oraz o braku zainteresowania prawym napastnikiem. Na chwilę obecną mamy tam Samu i Saelemaekersa, ale moim zdaniem żaden z nich nie powinien być pierwszym wyborem i powinniśmy tam mieć kogoś, kto poziomem będzie wyżej. Ktoś, kto jest skrojony pod tę pozycję i będzie w stanie zrobić różnicę.

Wolf - Czw Lip 16, 2020 14:09

Jovic zostanie w Realu, Zizou już to zapowiedział. Generalnie z topowymi napastnikami jest problem w chwili obecnej i to jest jeden z powodów dla którego Luka zostanie. Po prostu w przypadku jego sprzedaży nie byłoby rozsądnej alternatywy na jego zastąpienie.

W kwestii transferów Milanu decydujące mogą być kwestie trenerskie. Przed przerwą covidową wydawało się, że wszystko jest jasne i latem wjeżdża Ralf na białym koniu. Obecnie się skomplikowało. Jak dla mnie wariant Rangnick jako dyrektor sportowy a Pioli jako trener nie jest wcale głupią opcją, tym bardziej, że wiadomym jest, że Rangnick docelowo będzie dążył do takiego podziału. Jedyną kwestią do rozstrzygnięcia jest czy obecna forma drużyny to progres Piolego czy też przebłyski, które miewał już w poprzednich drużynach.

A do wyliczanki transferowej jeszcze trzeba doliczyć wykup Rebicia chyba. Pytanie co będzie z Silvą?

b4ry - Czw Lip 16, 2020 15:11

Na moje oko tematy Schicka i Jovica to zasłona dymna przed negocjacjami, które sie tocza swoim torem bez naszej wiedzy. Typowe szukanie opcji na zbicie z ceny. Coś na zasadzie, że jak Juve grało z Napoli, to już przymierzali Milikowi pasiastą koszulę. Jak teraz grali z Sassuolo to dwa dni trąbienia, że Loca na celowniku. Trzeba zawrócić w głowie, wyrządzić chaos.
Renesco - Czw Lip 16, 2020 15:49

Najlepszą opcją na środek napadu byłby Cavani :) tylko, że to duży koszt i wbrew aktualnej strategii klubu. Niemniej, jeśli Ibra miałby opuścić Milan to ja bym ruszył po Urugwajczyka. Zakładając, że zaakceptowałby pensję rzędu 6-7 mln euro netto rocznie to przez 3 lata kosztowałby około 30 mln euro brutto.

Jovic/Schick to dla mnie opcje przy założeniu, że Ibra zostaje. Obaj są dużymi niewiadomymi i potrzebny byłby ktoś doświadczony mogący w razie czego grać wciąż pierwsze skrzypce (vide: Zlatan). W obu przypadkach rozważałbym transfery tylko w formule wypożyczenia z opcją wykupu, bo ryzyko, że okażą się flopami jest moim zdaniem wysokie.

Myśląc o środkowym napastniku trzeba też zastanowić się co zrobić z Leao. Jeśli zostałby Ibra oraz przyszedłby ktoś nowy to robi się dla Portugalczyka bardzo mało miejsca. Moim zdaniem Rafael w swoim debiutanckim sezonie prezentuje się do tej pory przeciętnie i mam sporą zagwostkę - czy jest sens brać zawodników pokroju Jovica na odbudowanie, jeśli mamy w swoich szeregach piłkarza, który też nieźle rokuje i trzeba go po prostu umiejętnie poprowadzić? Tutaj najważniejsze jest chyba podejście trenera. W każdym razie na mnie Leao robi lepsze wrażenie niż choćby Silva, więc z chęcią zobaczę, czy w następnym sezonie dokona progresu w barwach Rossonerich.

Jak już doszliśmy do Silvy to mam nadzieję na bezgotówkową wymianę Silvy na Rebicia. Eintrachtowi powinno zależeć na takim rozwiązaniu, gdyż mogą wówczas zaniżyć wartość księgową obu zawodników i dzięki temu oddać Fiorentinie znacznie mniej pieniędzy niż musieliby realnie przy sprzedaży za gotówkę (są zobowiązani przelać im 50% kwoty transferu).

Co do pomocy to tutaj zgodzę się z przedmówcami - potrzebnych jest dwóch środkowych pomocników z których jednym mógłby być Pobega.

W przypadku lewego skrzydła zadowoliłbym się potwierdzeniem Rebicia i przedłużeniem kontraktu Jacka.

Na pozycji nr. "10" można wymienić Paquetę na Szoboszlaiego. Nie powinniśmy zbyt wiele dołożyć do tego dealu, a wydaje się, że Węgier jest naszym celem #1 na to mercato.

Na prawej stronie przydałby się faktycznie zawodnik wyraźnie lepszy od Castillejo. Szkoda, że Hiszpan złapał teraz kontuzję, bo miałby okazje potwierdzić swój potencjał i to, że warto na niego stawiać w pierwszym składzie. Tak to niestety, jakieś lepsze epizody można było dostrzec, ale 1 bramka i 2 asysty w lidze to w końcowym rozrachunku trochę za mało. Niemniej tutaj można się trochę wstrzymać z zakupami, może w ciągu najbliższym 3 miesięcy, do zakończenia okienka, Samu bądź Saelemaekers pokażą, że warto stawiać na nich w pierwszym składzie.

kamilus - Pią Lip 17, 2020 13:41

Cavani chyba nijak nie wpasowuje się w wizję właścicieli, bo nie ma szans za zarobieniu na nim w późniejszym czasie, ale za to taki Belotti już tak. :P Transfer gracza Torino to takie moje małe marzenie, ale zdaję sobie sprawę, że negocjacje z Cairo byłyby bardzo ciężkie...
Renesco - Pią Lip 17, 2020 13:58

Bardzo lubię Belottiego, ale czar jego skuteczności odrobinę pryska, jak spojrzy się ile bramek strzelił z karnego :) na 211 występów w Serie A zdobył 85 goli, a bez karnych 66. Nie jest źle, ale jak się czyta o tych 70-80, czy nawet 100 mln euro, które życzy sobie Cairo to jednak trochę suma z kosmosu i nie dziwi mnie, że wciąż gra w Torino.
kamilus - Nie Lip 19, 2020 11:17

Wczoraj Mediaset podał trzy nazwiska, które ponoć Rangnick chce w Milanie - Szoboszlai, Jovic, Miranchuk. I jakby nie patrzeć na tych konkretnych graczy, to chyba jasne się wydaje, gdzie chce wzmocnień, czyli w 4-4-2 lewy pomocnik, prawy pomocnik, napastnik. Czyli prawdopodobnie RR będzie celować w Gigio - Theo Romagnoli Kjaer Conti - Szoboszlai Kessie Bennacer Miranchuk - Rebic Jovic.

Gdyby do tego dołożyć jeszcze dwóch obrońców, prawego i środkowego, i kogoś do rotacji dla Kessiego i Bennacera, to byłoby świetnie.

Renesco - Nie Lip 19, 2020 14:00

Na lewej grałby Calhanoglu, Rangnick próbował go kilkukrotnie sprowadzić do Lipska. Miranchuk to raczej opcja rezerwowa po odejściu Bonaventury i bierze się z tego, że można go pozyskać uwalniając się jednocześnie od Laxalta.

4-2-2-2 Rangnicka od 4-2-3-1 Piolego w zasadzie się nie różni, kwestia umieszczenia na drzewku Rebicia i Calhanoglu.

Największa różnica może dotyczyć Ibry i tego czy z nami zostanie, bo potencjalni następcy o jakich się mówi to piłkarze o innym profilu niż Szwed.

Zako - Pon Lip 20, 2020 00:16

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o Pessinie ? W tym sezonie w lidze strzelił 7 goli, ale bardziej ciekawi mnie jak ogólnie sie spisywał. Z uwagi na to, że Milan ma 50% od przyszłego transferu na twitterze dziennikarze ćwierkają, ze Milan może skorzystać z okazji i go wziąć jako jedną z opcji do pomocy.

W składzie przedstawionym przez kamilusa widziałbym nowego PO, gra naszą obecną to dla mnie mimo wszystko nadal rosyjska ruletka, nie wiadomo kiedy nagle nie odpalą. Tak jak ktoś tu powyżej wspominał - również liczę, ze moze Schick i Jovic to zasłona dymna, ale raczej na kogoś w typie Cavaniego nie ma co liczyć, gdyż pewnie Gazidis gdyby chciał doświadczonego napastnika to pewnie próbowałby przekonać Ibrę do pozostania.

Tak samo jeśli chodzi o prawą stronę to zarówno Alexis i Samu to według mnie gracze nie na pierwszy skład, nie wiadomo jeszcze co wyrośnie z tego pierwszego, ale Hiszpan raczej pewnego poziomu już nie przeskoczy.

b4ry - Wto Lip 21, 2020 06:44

ciągle ktos tu pisze o PO, a nie jest czasem tak, że Milan piłkarza na tą pozycję kupił ?
Kalulu ?

Renesco - Wto Lip 21, 2020 08:29

Półtora roku temu Milan kupił na lewą obronę Abandę, ten sam wiek, też z Francji, też wielki talent i też bez debiutu w dorosłej piłce. I chłopak w tym momencie walczy o skład w najgorszej drużynie ligi szwajcarskiej na wypożyczeniu (co absolutnie nie oznacza, że go skreślam, młody jest).

Ciężko takie zakupy jak Kalulu traktować jako wzmocnienia pierwszego zespołu. To raczej ruletka jak z większością młodzieżowców, którzy są bez debiutu w seniorach. Na plus dla Francuza, że podobno jest w stanie grać na każdej pozycji w linii obrony, więc zwiększa to szanse na jego występy.

kamilus - Śro Lip 22, 2020 14:24

Tak odchodząc od tematu nr 1, to wczoraj bardzo podobał mi się prawy obrońca Sassuolo, Muldur. Jestem ciekaw, za ile dałoby się go stamtąd wyrwać, bo możliwe, że jest to najlepsza opcja na prawą obronę pod kątem cena/jakość.
Renesco - Pią Lip 24, 2020 15:04

W kontekście prawej obrony media łączą nas z Emersonem z Barcelony (/Betisu). Podobno Barcelona rząda od nas 30 mln euro, a byłaby w stanie przystać na 25.

Emerson w Barcelonie w zasadzie nie rozegrał ani minuty. Półtora sezonu spędził w Betisie do którego przeniósł się z Atletico Mineiro.

Biorąc pod uwagę, że Emerson jest wypożyczony do Betisu do końca przyszłego sezonu, Katalończycy musieliby zrekompensować im ewentualny wcześniejszy powrót defensora.

Brazylijczyk generalnie był chwalony za ubiegły sezon. W lidze zdobył 3 bramki i zaliczył 6 asyst, biorąc pod uwagę, że zespół z Andaluzji strzelił całościowo 48 goli to Emerson brał udział przy zdobyciu blisko 20% z nich.

Oczywiście mówimy o prawym OBROŃCY, więc pytanie jak poradziłby sobie we Włoszech, czy nie miałby problemów taktycznych itd. Tutaj pozostałoby liczyć na to, że jego adaptacja przebiegnie tak pomyślnie jak Theo.

Ja osobiście chyba nie widziałem meczu w jego wykonaniu, ale dość często czytałem o zainteresowaniu tym piłkarzem innych mocnych klubów. Wnioskuję za tym, że gość może być dobry.

kamilus - Pią Lip 24, 2020 15:17

Dziwne by było, gdyby Barcelona byłaby skłonna zaakceptować 25 mln, to jest raczej kwota, na którą liczy Milan. Z tego co czytam, to Katalończycy chcą 30 mln i im się nie dziwię, bo przy 24 mln wychodzą dopiero na 0 - kupili go za 12 mln, oddali na wypożyczenie za 6 mln, tyle samo muszą zapłacić za przerwanie tej umowy, a od ewentualnego następnego transferu dostaną tylko 50%.
Janusz Cebula - Pią Lip 24, 2020 16:14

Cytat:
Dziwne by było, gdyby Barcelona byłaby skłonna zaakceptować 25 mln, to jest raczej kwota, na którą liczy Milan. Z tego co czytam, to Katalończycy chcą 30 mln i im się nie dziwię, bo przy 24 mln wychodzą dopiero na 0 - kupili go za 12 mln, oddali na wypożyczenie za 6 mln, tyle samo muszą zapłacić za przerwanie tej umowy, a od ewentualnego następnego transferu dostaną tylko 50%.

Akurat ostatnie ruchy transferowe Barcelony nie wskazują, że kierują się jakimiś zdrowymi kryteriami przy sprzedaży /kupnie graczy jak np. zarobek na kimś względem tego za ile został kupiony.

Została jeszcze jedna kolejka, jeśli Watford nie wygra z Arsenalem lub Aston Villa wygra z West Hamem to Watford leci. Ciekawe czy Deulofeu wpisuje się w jakieś kryteria Gazidisa, bo dla mnie byłby to świetny powrót. Z tego co kojarzę to między pierwszą, a drugą ligą angielską jest spora przepaść finansowa i przez to Watford może zrobić przymusową wyprzedaż.
Transfer Bennacera pokazał, że ze spadkowiczów można wyjąć dobrych graczy za małe pieniądze, może oprócz Tonaliego (według plotek walczymy o niego z Interem, chociaż ciężko wierzyć w ostatnie wiadomości) zakręcimy się jeszcze wokół kogoś innego i to nie z ligi włoskiej.

kamilus - Pią Lip 24, 2020 17:09

Deulofeu to byłaby spoko opcja, szczególnie, że Gerard może grać zarówno na prawej, jak i lewej flance, więc mógłby w razie potrzeby zastępować Rebicia i Samu/Saelemakersa. Ale z drugiej strony Watford tanio go pewnie nie puści (rok temu chcieli chyba 30 mln), poza tym osobiście wolałbym na prawe skrzydło pozyskać kogoś, kto jest znacznie lepszy niż nasi obecni gracze na tę pozycję. A tego nie jestem pewien i lepiej chyba byłoby wydać np. 45-50 mln na Zaniolo, niż 25-30 na Deulofeu.
Yahoo323 - Nie Lip 26, 2020 09:47

Z Deulofeu jest zasadniczy problem - zerwał więzadło niedawno (w lutym).
Renesco - Nie Lip 26, 2020 10:47

Mamy mało Włochów w pierwszym składzie, więc prawe skrzydło możnaby akurat obsadzić kimś z Italii. Jest spory wybór wśród zawodników na tą pozycję, będących w formie, między innymi: Berardi, Orsolini, Chiesa. Pierwsza dwójka powinna być do wykupienia za rozsądną kasę (30 mln euro?). Z kolei Chiesie kończy się powoli kontrakt (zostały 2 lata), a ewentualną cenę możnaby próbować zbić Paquetą, którym ponoć są zainteresowani.

Tak samo warto interesować się Tonalim. Cellino zaczynał od rzucaniania kwot rzędu 50 mln euro+ tymczasem coraz częściej mówi się o 30-35 i to na preferencyjnych w spłacie warunkach. Ponoć taka właśnie oferta została złożona przez Milan.

miszcz - Nie Lip 26, 2020 11:06

Orsolini i Berardi duże tak, zwłaszcza że tak jak piszesz, wielkiej kasy wydawać nie trzeba. Chciałem ich już wcześniej, by ktoś naciskał na Suso. Bardzo lubię Samu za charakter i oddanie, ale to nie jest wielce jakościowy zawodnik.

Z Tonalim info jest takie, że Milan nie będzie uczestniczyć w aukcjach. Jak Cellino będzie próbował wykorzystywać sytuacje i robił wszystkie strony w konia to może się mocno przeliczyć. Moim zdaniem trafi do Interu, bo oni są chyba najbardziej zdeterminowani i skłonni przystać na różne warunki.
I bardzo dobrze według mnie. Mamy ważne mercato do zrobienia i mało czasu. Nie powinniśmy trwonić czasu, sił i pieniędzy na chore aukcje i gierki Cellino. Ten zawodnik nie jest znowu aż tak tego wart. Lepiej znaleźć kolejnego Bennacera. Zresztą, osobiście wkurza mnie to zamieszanie wokół Sandro, bo choć uważam go za bardzo utalentowanego gracza, to nie jest on nawet najlepszym z młodych pomocników Serie A.
Tak jak kiedyś pisałem, jeżeli faktycznie jest nowym Pirlo, to w końcu do nas trafi jako rozliczenie za zapomnianego przez historię gracza :P

bogiel - Nie Lip 26, 2020 15:00

Pamiętajcie, że ten nowy prawy skrzydłowy musi umieć i chcieć zapieprzać również do tyłu. Wszak gramy 4-2-3-1 a nie 4-3-3. Nie wiem akurat czy dwaj w/w bedą to potrafić, trzeba by to sprawdzić.

Chiesa to na ten moment science-fiction, ale bardziej widziałbym go na pozycji Calhanoglu, a nie na skrzydle.

Renesco - Nie Lip 26, 2020 15:32

bogiel napisał/a:
Pamiętajcie, że ten nowy prawy skrzydłowy musi umieć i chcieć zapieprzać również do tyłu.

Berardi choćby w meczach z nami sprawiał wrażenie mocno zaangażowanego, także w grę obronną.

bogiel napisał/a:
Chiesa to na ten moment science-fiction, ale bardziej widziałbym go na pozycji Calhanoglu, a nie na skrzydle.

niby tak, ale lata lecą, a zawodnik Fiorentiny jakiegoś wielkiego progresu nie notuje. Wciąż jest sporo warty, ale nie wiem czy wszystkie wielkie firmy z nieograniczonym budżetem spoglądają w jego kierunku. Jeżeli chodzi o transfer do Milanu to ja tu widzę tylko taką furtkę, że wobec rzekomego zainteresowania Violi Paquetą dałoby się to księgowo tak rozpisać, żeby Milan mógł "drogo" sprzedać Brazylijczyka, jednocześnie amortyzując koszt zakupu Federico przez kilka lat.

kamilus - Nie Lip 26, 2020 19:40

Nie wiem, czy to kwestia tego, że z racji wieku coraz mniej interesuję się innymi ligami niż Serie A, czy postępującego wzrostu cen piłkarzy (a może po prostu wyrosło nam takie pokolenie kopaczy?), ale ostatnio zastanawiałem się na tym, jaki prawoskrzydłowy do 25-30 mln mógłby być znacząco lepszy od Samu i żadnego nazwisko nie przyszło mi do głowy.

Berardi, Bernardeschi, Orsolini cze Deulefeu to niezłe opcje w tej cenie, ale moim zdaniem żaden z nich nie jest znacząco lepszy i żaden nie ma przesłanek, że jego "szczyt" jest wyżej niż to, co dotychczas pokazywał. Dobry byłby Kulusevski, ale ten "pociąg" odjechał, bo pół roku temu, po pół roku "dorosłej" piłki, zmienił klub za 35 mln. O innych piłkarzach nawet nie warto wspominać, bo np. gracze pokroju Zaniolo czy Dembele, czyli tacy, którzy mają za sobą ciężkie/liczne kontuzje i/lub problemy z "motywacją", są wyceniani na 50-60 mln.

Chyba, że po prostu zbytnio się nie znam i są "gdzieś tam" dobrze rokujący piłkarze, których da się jeszcze pozyskać za rozsądne pieniądze.

Markucjo - Nie Lip 26, 2020 22:23

Bernardeschi? :rotfl2:
pandoktor - Pon Lip 27, 2020 14:32

A propos pierwszego gola w sezonie Bernardeschiego polecam zobaczyć "radość" przy tym golu Higuaina (bo nie dostał piłki od Ronaldo).
Renesco - Pon Lip 27, 2020 14:40

Apropo Watfordu to gra tam nie tylko Deulofeu, ale i Ismaila Sarr, którego zdaje się, że chciał Leonardo 1,5 roku temu. Z tego co widzę strzelił 5 bramek i zaliczył 6 asyst w swoim premierowym sezonie w lidze angielskiej. Bardzo przyzwoity wynik jak na chłopaka z rocznika 98'. Ciekawe, czy ma w kontrakcie wpisaną jakąś klauzulę na wypadek relegacji zespołu Pozzo. Może być ciekawą okazją.

Taka sama sytuacja tyczy się Marca Roca z Espanyolu, którego nazwisko przewinęło mi się już po raz kolejny wśród kandydatów do gry w Milanie. To byłby bardzo ciekawy transfer, ale Hiszpan wymaga doprowadzenia do formy po fatalnym sezonie w wykonaniu jego klubu.

Swoją drogą sporo tych talentów w spadkowiczach. Rok temu Bennacer, teraz Tonali, Roca i wielu innych utalentowanych piłkarzy ma przed sobą widmo spadku do niższej ligi.