To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Transfery - Transfery Milanu (cz. 29)

Janusz Cebula - Śro Sty 29, 2020 13:47

Byłoby w tym trochę racji gdyby nasz zarząd wiedział, że potrzebujemy pomocnika. Nie jestem za tym, żeby odpuszczać jakąś okazję transferową, żeby pieniądze zaplanowane na nią wpakować gdzieś indziej, bo i tak pewnie nie wydamy tych pieniędzy. Po transferze Rodriqueza będziemy potrzebować jakiegoś LO, Robinson wydaje się najsensowniejszą opcją. Też chciałbym nowego prawego obrońcy, ale mamy ich dwóch, żaden w tym oknie nie odejdzie, więc taki transfer będzie możliwy dopiero latem.
A jeśli chodzi o pomocnika - gdyby nasz zarząd chciał kogoś kupić to pewnie kupiłby niezależnie od wydanych 12-15 mln na nowego obrońcę, bo wątpię żebyśmy byli zdolni wydawać fortunę na jednego zawodnika jak chociażby na Paquetę rok temu. Tylko problemem jest to czy w klubie rzeczywiście widzą, że potrzebujemy kogoś w pomocy, wydaję mi się, że nie ;<

rafal996 - Śro Sty 29, 2020 14:45

Suso praktycznie sprzedany (wypożyczony). I spoko, ale tak się zastanawiam, jest jakakolwiek opcja na prawą stronę zamiast Castillejo?
Paolo#3 - Śro Sty 29, 2020 15:07

Przy odejściu Piątka i Suso na skrzydła i atak zostaliby: Rebić, Bonaventura, Leao, Ibra, Castillejo. Dodając do tego Hakana, wychodzi sześciu zawodników na cztery pozycje i nacisk na to, że dany zawodnik "może grać" na innej pozycji, niż jego naturalna (np. Rebić na prawym skrzydle), a to nie zawsze idzie w parze z jakością.

Szkoda, że tak wyszło z Cutrone, bo nie wiem czy Milan może grać bez typowej '9', np. Leao z Rebiciem, kiedy Ibra by odpoczywał... Petagna ponoć idzie do Napoli. A co do skrzydłowego, to próbowałbym z tym Cengizem, choć ostatnio złapał formę i nie wiadomo czy dałoby się go wyciągnąć z Romy w promocji.

Ogólnie Paqueta za Bernardeschiego, to byłoby coś pięknego. Z tego co pamiętam - w Fiorentinie nie było dla niego zbyt dużej różnicy czy ma grać na lewym czy prawym skrzydle.

Janusz Cebula napisał/a:
Tylko problemem jest to czy w klubie rzeczywiście widzą, że potrzebujemy kogoś w pomocy, wydaję mi się, że nie ;<
Wydaje mi się, że jednak tak. Coś tam musiało być na rzeczy z tym Florentino z Benfiki.
Renesco - Śro Sty 29, 2020 15:50

Pamiętajcie, że w kadrze jest jeszcze Paqueta, w 4-4-2 to w zasadzie pasowałby tylko na prawą/lewą pomoc, gdzie zdarzało mu się grać według transfermarktu:
https://www.transfermarkt.../spieler/444523

co ciekawe, na prawej pomocy legitymuje się nawet ciekawymi statystykami - 5 występów, 2 bramki, 1 asysta ;-)

to wszystko teoria, ale jeśli nie odejdzie (a na to się nie zapowiada, bo wszystkie plotki dotyczące jego osoby ucichły) to nie mamy luksusu pomijania zawodnika za 38,4 mln euro i trzeba go traktować jako choćby rezerwowego.

No i jest Krunic, który póki co jest zawodnikiem grającym miernie na każdej pozycji. Robi to czasem grając w środku pomocy, może to też robić po prawej stronie.

Generalnie Pioli ustawia raczej taktykę pod aktualną kadrę, a nie na odwrót, więc jeśli odpukać Castillejo coś się stanie to równie dobrze możemy wrócić do gry 4-3-3/4-3-1-2 i.t.d. Nie sądzę, żeby ucierpiały na tym schematy, których nigdy za bardzo nie wypracowaliśmy. Grają piłkarze, którzy indywidualnie prezentują się najlepiej.

Ja bym tylko w przypadku niektórych piłkarzy pilnował strony gry. Taki Rebic czy Leao dobrze sobie radzą schodząc z lewej strony, więc nie pakowałbym ich na siłę na drugą w razie jakich braków. To czy według rozpiski zaczynają na lewej pomocy/skrzydle/napadzie/cokolwiek i tak nie wpływa zbytnio na to jak później grają.

carlos - Śro Sty 29, 2020 17:18

Janusz Cebula napisał/a:

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi warunkami "jak na obecny Milan?" Cały czas widzę gdzieś ten tekst. Takie transfery właśnie powinny być idealne jak na warunki obecnego Milanu. Rok temu wydaliśmy ponad 70 mln na dwóch piłkarzy, a 12 mln to nie jest duża kwota za perspektywicznego młodego zawodnika.
Dla mnie to też dziwne, bo takie sumy płacą naprawdę dużo biedniejsze zespoły od nas i to wcale nie za kluczowych zawodników. Dla mnie suma jak na obecne czasy bardzo normalna.
Paolo#3 napisał/a:
Ogólnie Paqueta za Bernardeschiego, to byłoby coś pięknego. Z tego co pamiętam - w Fiorentinie nie było dla niego zbyt dużej różnicy czy ma grać na lewym czy prawym skrzydle.
Podbijam, chociaż trzeba wiedzieć, że Włoch nigdy dobrych liczb nie miał. Ja go bardzo lubię i cenię, ale coraz częściej zastanawiam się co właściwie jest z nim nie tak. Przygoda w Juve nie jest na pewno udana.
Renesco napisał/a:
Pamiętajcie, że w kadrze jest jeszcze Paqueta, w 4-4-2 to w zasadzie pasowałby tylko na prawą/lewą pomoc, gdzie zdarzało mu się grać według transfermarktu:
https://www.transfermarkt.../spieler/444523

co ciekawe, na prawej pomocy legitymuje się nawet ciekawymi statystykami - 5 występów, 2 bramki, 1 asysta
Przy takich bokach obrony jakie mamy, przy takim braku balansu zespołu to Paqueta w tym miejscu to zło, którego nie chcę oglądać.
rafal996 - Śro Sty 29, 2020 18:05

Bernardeschiego o ile pamiętam chciała Barcelona i Juve się nie zgodziło. Jakim więc cudem rozmawiamy o nim w kontekście Milanu?

Chociaż tego rzekomego zainteresowania Barcelony nie rozumiem. Dla mnie to taki solidny ligowiec z przebłyskami. U nas by był na pewno wzmocnieniem, ale u nich?

kamilus - Śro Sty 29, 2020 18:09

To akurat o niczym nie świadczy, vide fakt, że Barcelona wzięła np. takiego Boatenga. :)

ps.
Patrząc po dotychczasowych ruchach, Elliott ładnie "czyści" budżet - na nowych graczy wydano 0 euro (darmowe wypożyczenia Kjaera i Begovica oraz pozyskanie będącego bez klubu Ibry), mimo to wydaje się, że obecną kadrę stać na zajęcie miejsca gwarantującego grę w LE, co wydaje się celem na ten sezon.

Zaś na odchodzących Milan w ciągu następnych 18 miesięcy może zarobić nawet 70 mln euro w postaci RR (1 mln + 5 mln obowiązek), Piątka (definitywnie 23 + 5 mln bonusów), Suso (opcja 21 + 3 mln bonusu) i Caldary (opcja 15 mln). Nie licząc pensji - bo nawet jeśli do niektórych piłkarzy dopłacamy, to nie zapominajmy, że rocznie Szwajcar pobierał 2,1 mln netto, Polak 1,8 mln, Hiszpan 3 mln, Włoch 2,2 mln a Borini 2,5 mln. Dodatkowo za pół roku ubędzie nam 3,5 mln z kontraktu Biglii i 1/3 albo całość pensji Jacka (spodziewam się przedłużenia za maksymalnie 1,2 - 1,3 mln), co jeszcze bardziej polepszy budżet. Kto wie, może w końcu ktoś w zarządzie poszedł po rozum do głowy w sprawie pensji?

Paolo#3 - Śro Sty 29, 2020 18:57

Co do pomocy - co sądzicie o Nandezie z Cagliari? Podobno West Ham o niego zabiega.

carlos napisał/a:
Ja go bardzo lubię i cenię, ale coraz częściej zastanawiam się co właściwie jest z nim nie tak. Przygoda w Juve nie jest na pewno udana
Rywalizacja z CR i Dybalą? Szkoda go.

Podobno Fiorentina jest zainteresowana Paquetą. Na Chiesę nie ma szans, ale taki Castrovilli to by było coś :)

carlos - Śro Sty 29, 2020 21:33

Nandez jest podwójnie fajny, bo i jako piłkarz, ale też jako przykład tego o czym wspomniał Janusz Cebula - kosztował prawie 20 mln, a nie mógł być żadnym pewniakiem dla Cagliari. To w kontekście naszego wydatku 12 mln na LO. Inna sprawa, że nie wiem dlaczego to nie może być Laxalt. Byłem latem posądzany o bycie jego fanem, ale to wciąż nie o to tu chodzi. Wersję o byciu zbyt słabym w defensywie odrzucam jako zbyt głupią, gdy ma się dokładnie takich bocznych jak on.
Wątpię, że w przypadku Bernadeschiego chodzi o Dybale i CR7. On dostaje/awał dużo szans i nie dał powodu, by na niego postawić.

rafal996 - Śro Sty 29, 2020 22:30

Nie mogę jak słyszę o Laxalcie :D To sympatyczny chłopak i ma serce do gry, ale serio, grał u nas totalny piach i podobnie gra w Torino. Ostatnie dobre spotkanie zagrał... no, dawno. Ja wiem, że kiedyś reprezentował cechy, które by nam pasowały, ale wiele wskazuje na to, że tamtego Laxalta już nie ma
Qnen - Śro Sty 29, 2020 22:48

Suso oficjalnie w Sevilli, pewnie i tak finalnie do nich nie dołączy :lol2:

Mnie dołuje inny transfer, chodzi oczywiście o Krzyśka. Rewolwery, dublet z Napoli, bramki w Rzymie czy piękny gol w Bergamo. Było tego trochę i w sumie strasznie mi żal, że jego przygoda tak naprawdę skończyła się u nas w maju. Od pierwszego sparingu, gdzie Krzysiek już marnował sytuacje i nie strzelał leszczom to już nie był ten sam Piątek. Pozostaje w pamięci kilka fajnych bramek Polaka w Milanie, koszulka dla mojego synka z nazwiskiem Piątek ale jeszcze z numerem 19, który nie ciążył i nie zrobił mu krzywdy.

Szkoda, że tak to się skończyło.

bogiel - Śro Sty 29, 2020 23:00

Zobaczymy - może rzeczywiście to był jednosezonowy wystrzał.
Jest taki napastnik - Łukasz Teodroczyk . W Anderlechcie strzelał mnostwo goli. W Udinese czy wcześniej w Dynamie Kijów tych goli strzelał zdecydowanie mniej. Podobnie może byc z Piątkiem. Tymbardziej, że poza nosem do strzelania, to on niewiele ma do zaoferowania.

bogiel - Śro Sty 29, 2020 23:17

Zamiast tego Anglika z drugiej ligi mozemy wziąc kogoś innego...

[19:31]: Gianluca Di Marzio: Milan proponuje za Matiasa Vinę 6,5-7 milionów euro oraz 20% od kolejnego transferu. Club Nacional oczekuje nieco wyższej oferty.

[21:30]: Luca Marchetti ze Sky Sport: Milan proponuje za Matiasa Vinę 1,5 miliona euro za wypożyczenie oraz kolejne 7 milionów, jeśli zdecyduje się go wykupić. O zawodnika stara się także Palmeiras proponując 5,5mln euro za połowę karty 22-latka, ale on sam wolałby przenieść się do ekipy rossonerich. Frederic Massara obserwuje poczynania Urugwajczyka już od dłuższego czasu, kiedy jeszcze pracował dla AS Romy.

Renesco - Czw Sty 30, 2020 08:30

Paolo#3 napisał/a:
Co do pomocy - co sądzicie o Nandezie z Cagliari? Podobno West Ham o niego zabiega.

jeśli pytasz ogólnie to fajny grajek, a jeśli w kontekście Milanu to mi przeszkadza jego wzrost (1,72m). Trudno mi go sobie wyobrazić w parze z Bennacerem.

Qnen napisał/a:
Suso oficjalnie w Sevilli, pewnie i tak finalnie do nich nie dołączy :lol2:

Przymus wykupu może się pojawić, jeśli Sevilla awansuje do LM. Pytanie w którym sezonie, ale jeśli w tym to aktualnie są na dobrej drodze, w TOP4. Klauzula jest ponoć na poziomie 20-25 mln euro z bonusami. Moim zdaniem nieźle to zostało rozegrane, ewidentnie brakowało chętnych na Hiszpana, a udało się wynegocjować przyzwoite warunki i transfer poza Włochy.

rafal996 napisał/a:
Nie mogę jak słyszę o Laxalcie :D To sympatyczny chłopak i ma serce do gry, ale serio, grał u nas totalny piach i podobnie gra w Torino.

tu raczej chodzi o to, że skoro szukamy opcji rezerwowej za Theo na 4 miesiące to nie ma co wydawać dużych pieniędzy na piłkarza, który biorąc pod uwagę status Francuza rozegra może ze 100 minut. Latem Laxalt i tak do nas wróci, a razem z nim problem jaki stanowi jego sprzedaż. No i nie deprecjonowałbym tak jego umiejętności w porównaniu do tych potencjalnie nowych zakupów. Generalnie niezbyt Urugwajczyka cenię, ale nie widzę żadnego powodu dla którego miałbym sądzić, że zawodnik z 2 ligi angielskiej, o którym mówi się, że ma problemy z grą w defensywie miałby być lepszy nawet od Diego, jakiego znany z występów w Milanie.

bogiel napisał/a:
Jest taki napastnik - Łukasz Teodroczyk . W Anderlechcie strzelał mnostwo goli. W Udinese czy wcześniej w Dynamie Kijów tych goli strzelał zdecydowanie mniej. Podobnie może byc z Piątkiem. Tymbardziej, że poza nosem do strzelania, to on niewiele ma do zaoferowania.

Adwokatem Krzysztofa nie zamierzam być, ale Piątek strzelił te bramki w Serie A. To jest dość istotna różnica. Królowie strzelców z ligi belgijskiej nie są jakoś bardzo cenieni za granicą. Mbokani, Samatta, Chevalier, Kiese Thelin i właśnie Teodorczyk - liderzy klasyfikacji zdobytych bramek tej ligi z ostatnich lat. Poza Teo dość anonimowi.

zino - Czw Sty 30, 2020 08:42

rafal996 napisał/a:
Nie mogę jak słyszę o Laxalcie To sympatyczny chłopak i ma serce do gry, ale serio, grał u nas totalny piach i podobnie gra w Torino. Ostatnie dobre spotkanie zagrał... no, dawno.

Dokładnie, ludzie szanujmy się ;) Gość gra mało co albo wcale w Torino, tym Torino które straciło np. 7 z Atalantą czy 4 z nami (!).

bogiel napisał/a:
Łukasz Teodroczyk . W Anderlechcie strzelał mnostwo goli. W Udinese czy wcześniej w Dynamie Kijów tych goli strzelał zdecydowanie mniej.

Porównywać Udinese z Dynamem jednak nie ma co, bo w Udinese nie strzela (i prawie nie gra) wcale, a w Dynamie jednak strzelił 19 goli w 48 meczach bodajże.
kamilus napisał/a:
Piątka (definitywnie 23 + 5 mln bonusów)

Niby nawet 27 + bonusy
Qnen napisał/a:
Mnie dołuje inny transfer, chodzi oczywiście o Krzyśka. Rewolwery, dublet z Napoli, bramki w Rzymie czy piękny gol w Bergamo. Było tego trochę i w sumie strasznie mi żal, że jego przygoda tak naprawdę skończyła się u nas w maju.

Mam to samo, bardzo mnie to rani w czerwono czarne serce ale... takie jest życie taki jest lajf jak mawiał klasyk, Pio "skończył" się koło maja, od tego sezonu to jakby inny piłkarz.
Nie znam aż tak mocno realiów Bundesligi, ale dziwią mnie słowa, że w Hercie może liczyć na "znaczną podwyżkę" - u nas ma 1.8 mln chyba, tam aż tak dobrze płacą??

carlos - Czw Sty 30, 2020 09:05

zino, szanujmy się? Ok, ale warto mieć świadomość, że potrzebujemy ławkowicza dla Theo. No i tak szczerze:
a) naprawdę uważacie, że Diego jest znacznie słabszy niż obecny Conti i Calabria?
b) ten szacunek nie zachodzi w przypadku Krunica i Kjaera?
Bo wiecie, my teraz nie budujemy ekipy godnej galerii sław futbolu. My tu chcemy wejść do LE.

zino - Czw Sty 30, 2020 09:13

carlos napisał/a:
potrzebujemy ławkowicza dla Theo.

oczywiście
carlos napisał/a:
a) naprawdę uważacie, że Diego jest znacznie słabszy niż obecny Conti i Calabria?

nie wiem czy znacznie, ale słabszy moim zdaniem
carlos napisał/a:
b) ten szacunek nie zachodzi w przypadku Krunica i Kjaera?

zachodzi, Krunić mnie wybitnie nie przekonuje, Kjaera bym tak nie hejtował
carlos napisał/a:
my teraz nie budujemy ekipy godnej galerii sław futbolu. My tu chcemy wejść do LE.

Wiadomo, ale wiązać się na dłużej (?) z Laxaltem...no nie, sorry ale dla mnie jest on nieporozumieniem.

Renesco - Czw Sty 30, 2020 09:16

zino napisał/a:
Wiadomo, ale wiązać się na dłużej (?) z Laxaltem...no nie, sorry ale dla mnie jest on nieporozumieniem.

ale jakie "na dłużej"? Jak on jest formalnie związany z nami kontraktem i chodzi tylko o to, żeby nie kupować kolejnego piłkarza, którego za chwilę będziemy mieli się pozbywać... Rozumiem, że te kandydatura gościa z 2 ligi angielskiej jest dla Was jednoznacznie lepsza od Laxalta?

kamilus - Czw Sty 30, 2020 09:25

Laxalt już jest z nami na dłużej, bo nie spodziewam się, by Torino wykupiło go za pół roku. A wtedy z 2 lewych obrońców zrobi się 3 i nowy problem w postaci konieczności znalezienia nowego klubu dla jednego z nich, dlatego mnie również wydaje się, że na te sto kilkadziesiąt minut, które prawdopodobnie zagra zmiennik Theo, lepszą opcją jest wcześniejsze ściągnięcie Urugwajczyka, który i tak pewnie wróci do nas.
rafal996 - Czw Sty 30, 2020 11:14

Mecze Laxalta w Milanie to zerowy wkład z tyłu i zerowy z przodu. W odbiorze pamiętam te jego biegi jak kometa za zawodnikiem, które kończyły się niczym. Ustawienie kiepskie. Rozegranie żadne, dryblingi żadne. Naprawdę, całkowicie serio wyżej cenię Contiego, nawet bez formy, bo on cokolwiek daje w rozegraniu, nieźle się pokazuje z przodu i czasem coś dośrodkuje. Wkład Laxalta był ZEROWY. Nie wiem, może też by się jakoś odbudował w nowym ustawieniu czy coś, ale moim zdaniem nic na to nie wskazuje.

W tej sytuacji wolałbym no name z Anglii czy Urugwaju, bo tam chociaż można się łudzić, że odpalą.

Ale jest też ważny aspekt, mianowicie finansowy. Laxalt i tak jest nasz, więc może faktycznie lepiej go tu sprowadzić i modlić się, żeby nie musiał wchodzić na boisko, niż sprowadzać nowego niepewnego piłkarza i latem zostać z dwoma problemami zamiast jednym.

Renesco - Czw Sty 30, 2020 11:34

rafal996 napisał/a:
Ale jest też ważny aspekt, mianowicie finansowy. Laxalt i tak jest nasz

to jest kluczowe, bo myślę, że wszyscy chętnie byśmy zapomnieli o tym, że Diego był naszym zawodnikiem. Może niektórym się to nawet uda, ale na pewno nie będą to księgowi Milanu. Ja wciąż chciałbym się łudzić, że zamiast rzucać po 10 mln euro za kolejnych rezerwowych to zaoszczędzimy 20-30 mln na kogoś do pomocy. Nie chodzi o żadną gwiazdę, ale właśnie kogoś wartościowego, chociaż trochę otrzaskanego z poważnym futbolem. Bo nie możemy stawiać znaku równości między wynalazkami z bardziej niszowych lig za 10 mln euro, a zawodnikami ogranymi w Serie A, którzy kosztują 20-30 mln euro jak np. Sensi. To, że Włoch kosztował więcej było wprost proporcjonalne do mniejszego ryzyka wypalenia tego transferu.

Jay-Jay Okocha - Czw Sty 30, 2020 13:05

Calabria i Conti to, według mnie, żadna przyszłość Milanu nawet na LE. Za dużo mankamentów czysto technicznych, a do tego sierotki jak się patrzy. Tacy w Milanie grać nie powinni, nawet jeśli nawiedzają ich przebłyski.

A czy potrzebujemy do tego Laxalta? O nie, co to, to nie...

Qnen - Czw Sty 30, 2020 18:13

No i Urugwajczyk ponoć nie przyjdzie. Nie mamy zastępstwa dla Theo, prawa obrona to dramat, pomoc w systemie 442 wystarczy ale mamy problem z zastępstwem dla Samu, chyba że zagra tam od biedy biedny Conti (a może Paqueta?). Ibra również bez zastępcy. Posprzątaliśmy trochę ale ryzykujemy. Zwłaszcza gdyby wyleciał Ibra lub Theo.
bogiel - Czw Sty 30, 2020 18:28

Jak dla mnie to niewiele ryzykujemy. Ligi Mistrzów nie bedzie, a w Lidze Europy to nie wiem czy chcemy grać.
bogiel - Czw Sty 30, 2020 19:45

Alexis Saelemaekers za 8 mln euro
https://www.transfermarkt.../spieler/381950

Dupy raczej nie urywa ten nasz nowy nabytek. Nie podoba mi się ta polityka kupowania młodych no-name'ów ze słabszych lig. Za pieniadze na nowego lewego obrońce i tego Saelemaekersa, wolałbym kupic Politano. Jesli Theo dozna kontuzja, to niech gra tam Calabria.
Bedziemy mieli wyrownana drużyne przeciętniakow, nie bedzie większej rożnicy kto zagra czy rezerwowy czy ktos z pierwszego składu. Tylko jakości na boisku brak...
Nie chcę być złym prorokiem, ale Saelemaekers "ma papiery", by po pół roku wypozyczyc go do jakiejś Genui i oplacać połowę pensji. Coś jak z Laxaltem.
Quo Vadis, Milanie?