To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Transfery - Transfery Milanu (cz. 29)

carlos - Wto Maj 28, 2019 17:43

Adin napisał/a:
Spodziewam się wyprzedaży kluczowych piłkarzy, bo będziemy szli drogą tanio kupić, wypromować i drogo sprzedać.
Tu nikt nie jest porządnie wypromowany, bo nie odnieśliśmy żadnego sukcesu i zespół grał po prostu brzydko. Awans do LM winduje ich ceny wyżej.
Tak jak piszą poprzednicy to żadnej wyprzedaży nie będzie. Tzn. mogą być dość "bolesne" odejścia, ale strzelam tu raczej w dwa powody. Pierwszy to burzenie kominów płacowych (tak, mówię o Gigio), a drugi to zamiana średnio sprawdzających się zawodników na innych, żeby wykorzystać nowe prawo podatkowe we Włoszech. W miejsce takiego Hakana czy RR, można sprowadzić kogoś innego z zagranicy i dając im taką samą pensję, płacić faktycznie sporo mniej.
b4ry napisał/a:
A teraz wizja Leonardo czyli 2-3 z doświadczeniem więc pewnie według jego projektu już by trzeba było wysupłać na ta trójkę ze 100 mlionów. A gdzie reszta ? Wiem, że LM byłaby potrzebna. Ale biorąc pod uwagę nasze finanse, to chyba droga Gazidisa, choc dla nas bolesna wydaje się jedyną słuszną przez najbliższe kilka okienek. Atalanta pokazała, że można. Najważniejszym transferem będzie trener. I na nim nie można oszczędzać
Mnie bardzo dziwiły te podchody pod SMSa, gdzie padały kwoty bliskie 100 mln. Ja tego zawodnika bardzo cenię, ale nie widziałem wtedy jak i teraz warunków do takich zakupów. Nie twierdzę, że Milan nie może sobie pozwolić na duże zakupy, bo myślę, że i w te mercato (przez wzgląd na ilość zakupów) wydamy ze 100 mln, ale to nie jest moment, żeby duże kwoty wydawać w punt. Tych punktów jest zbyt wiele obecnie.
I nie, wydawanie dużych kwot na pojedyncze nazwisko nie kłóci się z drogą Arsenalu. Możesz kupić Chiesę za 75 mln, a sprzedać za 150.

MistrzCalcio - Wto Maj 28, 2019 20:49

Ty tak serio , że wydacie 100 mln na transfery ?
Wydajecie wiecej kasy na transfery niż Inter który zarobił na CL
Płacicie wiecej na pensje.

To taki Inter wyda ile 200 ?

carlos - Wto Maj 28, 2019 20:59

MistrzCalcio, aha, serio, bo co? Przyjdzie z 6-8 zawodników, czym mamy za nich niby płacić? Jabłkami?
A wasze 200 mnie średnio zdziwi, o ile odejdzie Icardi, Perisic i Candreva.

MistrzCalcio - Wto Maj 28, 2019 22:34

Czekaj tylko bez spiny,bo serio mnie to dziwi , skąd wy te 100 baniek wezmiecie? Przecież obowiązuje FFP. ja wiem , że Eliot ma pieniadze , ale nie może przeciez wydawać nie zarobionej przez klub kasy.
Rozumiem,że sprzedacie zawodników by pozyskać tą kwote ?
Jesli tak to jakich

kamilus - Wto Maj 28, 2019 22:48

Jest z czego wybierać - Donnarumma 60-70 mln, Suso 30-35 mln, Andre Silva 20-25 mln, Hakan 15-20 mln, Kessie 40-50 mln, RR 15-20 mln, Castillejo 10-15 mln. Przy sprzedaży tylko Gigio i przykładowo Andre Silvy, gdy do ich pensji doliczymy zarobki graczy odchodzących, łącznie "zwolnione" zostanie około 45 mln brutto.

Trzeba też wziąć pod uwagę scenariusz rocznej banicji w LE w zamian za zamknięcie śledztwa UEFY w sprawie FFP, dzięki czemu zaczęlibyśmy mercato z wyzerowanym bilansem i zapewne byśmy mogli wydać nawet i 150 mln, bo - według jednej z plotek - w ramach tej umowy mielibyśmy dostać kolejne 2/3 lata na zbilansowanie budżetu. A dobre transfery już teraz spowodowałyby, że w następnych latach moglibyśmy znacząco zmniejszyć wydatki na nowych graczy.

MistrzCalcio - Wto Maj 28, 2019 23:03

Kassi 40-50 ? Przeciez on jest przez was jechany jak pies, osobiście dawno nie widziałem tak głupiego piłkarza , Bakayoko jest zdecydowanie lepszy.
Dollar 60-70 ? Przecież mało jaki klub byłby skłonny zapłacić tyle za bramkarza.W dodatku on słabo gra nogami. Jest młody i ma potencjał by kosztowav 60-70 mln , moim zdaniem nie jest wart takich pieniędzy .Pewnie sprzedalibyscie go za 40- 45 z pocalowaniem w reke.

kamilus - Wto Maj 28, 2019 23:13

Nie Kassi, tylko Kessie. I co z tego, że "jest jechany"? Chyba nie ma piłkarza, na którego byśmy nie narzekali (nawet na Romagnolego). Za Francka były już oferty z Chin na ponad 40 mln, a że sezon miał lepiej niż przeciętny, to moim zdaniem spokojnie dałoby się za niego tyle otrzymać (zapewne z Anglii). Zaś co do Gigio, to interesuje się nim PSG, które jest w stanie spełnić wymagania i Milanu, i zawodnika. Zresztą skoro taki Kepa kosztował 80 mln, to czemu młodszy i nie gorszy Donnarumma miałby kosztować mniej?
MistrzCalcio - Wto Maj 28, 2019 23:23

Nie patrz na oferte z chin oni zawsze placa za duzo.
Rozumiem ze wedlug , cb Kessie jest wart 40-50 mln ,aha
Dobra bez sensu się przepychać wartość zawodników bo mamy inne zdanie na ten temat.
Ok już wiem skąd chcecie wziąć te 100 baniek , ze sprzedazy zawodników.

plakat33 - Śro Maj 29, 2019 00:36

MistrzCalcio Donnarumma te 40-50 mln jest wart spokojnie. 20-25 mln Silva i 35 mln Kessie i stówka zebrana. A ceny kształtuje rynek nie my. Dodatkowo przy Donnarummie odpada nam kominowy kontrakt. To wszystko tak czysto teoretycznie.

A co do samych zakupów to nie wiem ile wydamy i jakiego typu graczy kupimy ale pewnie ciężko będzie sprowadzić tylu samych młodych, tanich, zdolnych, gotowych do gry z marszu i po taniości. Choć kto wie jakie plany mają władze. Czekam z niecierpliwością.

rafal996 - Śro Maj 29, 2019 09:49

Nie widzę sensu rozmowy z szanownym kolegą, bo kolejny raz udowadnia, że nie wie po prostu nic, za to kieruje się własnymi przekonaniami, chłopskim rozumem i niskiej jakości plotkami. Znajomość realiów zerowa, wchodzi na forum innego klubu i poprawia ludzi, którzy od lat siedzą w jego tematyce. No ręce opadają.
miszcz - Śro Maj 29, 2019 10:07

Dokładnie :ok:
Wydamy tyle ile wydamy, a kasę weźmiemy sobie skąd tylko zechcemy :)

Ciekawy wywiad Gazidisa dla LGDS. Jak zostanie Maldini i tego jego kluczowe punkty faktycznie będą wcielane w życie, to na odrobinę optymizmu mogę się skusić.

A tak w ogóle, oszczędzamy grubą kasę na kontraktach. Jak sprzedamy Gigio to już w ogóle wyjdzie chyba 1/4 budżetu. To naprawdę powinno dawać niezłą możliwość w kupowaniu tych "młodych i zdolnych", którzy mają wskoczyć na najwyższy poziom w koszulce Milanu.
Koniec z Higuainami, Bonuccimi etc.

MistrzCalcio - Śro Maj 29, 2019 10:22

rafal996 napisał/a:
Nie widzę sensu rozmowy z szanownym kolegą, bo kolejny raz udowadnia, że nie wie po prostu nic, za to kieruje się własnymi przekonaniami, chłopskim rozumem i niskiej jakości plotkami. Znajomość realiów zerowa, wchodzi na forum innego klubu i poprawia ludzi, którzy od lat siedzą w jego tematyce. No ręce opadają.

Z twojej wypowiedzi wynika, że wiesz wszystko a ja za przeproszeniem gówno, wiec wyjaśnij to wszystko znawco,a unikniesz czytania takich pytań.
Widze wyraźnie, że tobie i twojemu koledze "miszczu" nie podoba się poprostu, że Interista tu zadaje pytania.

Masz pole do popisu rafałku, wykaż się swoją wiedzą.

Renesco - Śro Maj 29, 2019 10:26

Ja jestem optymistą odnośnie przyszłych ruchów transferowych Milanu.

Pamiętajcie o nowym prawie podatkowym, które obejmuje piłkarzy przyszło kupionych, a będących poza granicami Włoch przynajmniej przez 2 poprzedzające lata.

To oznacza, że sprzedając kogoś z aktualnego składu, nawet przy zachowaniu takiej samej pensji netto następcy wychodzimy na plus.

Młodsi piłkarze to też są niższe pensje, więc rozpatrywanie zakupów tylko pod kątem pieniędzy jakie trzeba za nich zapłacić nie ma większego sensu.

To właśnie od lat pogrążało Milan, kominy płacowe, wysokie pensje skutkowały brakiem transferów gotówkowych. Świetnie widać to jak porównamy zarobki i transfery Napoli do naszych przez ostatnie kilka lat.

miszcz - Śro Maj 29, 2019 10:31

MistrzCalcio napisał/a:
wiesz wszystko a ja za przeproszeniem gówno

Dokładnie tak.

MistrzCalcio napisał/a:
wiec wyjaśnij to wszystko znawco

Pół forum ci to już wyjaśniło kilka razy.

Weź jeszcze napisz, że kierujemy się rasizmem klubowym...oh wait!

MistrzCalcio napisał/a:
nie podoba się poprostu, że Interista tu zadaje pytania.

:rotfl:

Naucz się dyskutować kulturalnie, czytać ze zrozumieniem, poznaj fakty i prawdziwe liczby, a później wróć z nami podyskutować. Obiecujemy, że nie będziemy cię deprecjonować ze względu na emblemat pod nickiem. :P

kamilus - Śro Maj 29, 2019 10:33

Dokładnie. W sumie to bym się nie zdziwił, gdyby w perspektywie 2-3 lat planem Gazidisa było pozbycie się większości graczy kupionych od czasu przejęcia zespołu przez Chińczyka i zastąpienie ich nowymi, nie gorszymi, odpowiednikami. Mam na myśli mniej znaczących piłkarzy jak RR, Laxalt, Musacchio, Borini, Hakan czy Castillejo. Jakościowo powinno być w miarę łatwo ich zastąpić, za to oszczędności na pensjach byłyby już znaczące.
MistrzCalcio - Śro Maj 29, 2019 10:59

Bez sensu dalsza dyskusja z wszystko wiedzącymi, poczekajmy na decyzje Uefa i na wasze transfery, jaśli Milan zostanie ukarany to za przeproszeniem wy gówno wiecie i powinniście zapoznać się z liczbami.
kamilus - Śro Maj 29, 2019 11:10

Przecież żaden zakaz transferowy nie wchodzi w grę, a jeśli ze sprzedaży graczy uzyskamy więcej niż wydamy (bo kwota transferowa to nie wszystko, liczy się też wydatek na pensję), to tylko będzie na plus dla UEFY. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz...
MistrzCalcio - Śro Maj 29, 2019 11:14

Nie pisałem o zakazie tranaferowym.
plakat33 - Śro Maj 29, 2019 11:18

MistrzCalcio napisał/a:
Bez sensu dalsza dyskusja z wszystko wiedzącymi, poczekajmy na decyzje Uefa i na wasze transfery, jaśli Milan zostanie ukarany to za przeproszeniem wy gówno wiecie i powinniście zapoznać się z liczbami.

Powiem więcej czekamy na decyzje Uefy, transfery i to jak tak naprawdę będzie Milan zarządzany i jakie cele uda się osiągać.

MistrzCalcio my wiemy tyle ile wszyscy fani innych klubów mogą wiedzieć o swoim klubie, a swoją wiedzę podobnie jak inni opieramy na udostępnianych nam informacji i ruchach klubowych działaczy. Wydaje mi się to normalne. Ty pewnie też nie masz i nie miałeś wglądu nigdy w księgi Interu ani nie posiadałeś informacji z pierwszej ręki co zamierzają robić działacze Interu. Też nie wiesz na pewno jakie ruchy by były poczynione gdyby Inter w zeszłym roku nie awansował do LM i w tym roku byłoby podobnie. A w obydwu przypadkach było to zrobione rzutem na taśmę ;)

Venomik - Śro Maj 29, 2019 11:28

MistrzCalcio podziwiam, że jednocześnie sugerujesz, że nie ma co teraz komentować nim nie wyjaśni się ewentualna kara dla Milanu, otaczając to jednocześnie wieloma komentarzami przed i po tamtym stwierdzeniu ;)
MistrzCalcio - Śro Maj 29, 2019 12:31

Venomik Nie ma sensu dyskusja , gdy pojawiaja sie wszechwiedzacy miszczu i rafalek i atakują ,a tak naprawde to wiedza tyle co wyczytaja tak samo jak ja . loozna dyskusja , wymiana swoich przemysleń na ten temat jest jak najbardziej ok, ale jak widać nie da się.

Miszczu i Rafałku
Wy wiecie wszystko ja gówno wiem wiec poprostu nie dyskutujcie zemna skoro macie z tym wielkim problem.
Wy z góry zakładacie, że nie mam racji ciekawe jakie bedą wasze miny gdy się okaże , że to ja mam racje.

rafal996 - Śro Maj 29, 2019 12:56

Nie mam najmniejszego problemu, że fan Interu tutaj pisze. Tak jak fani Juventusu czy innych klubów. Popatrz na Venomika, a nie jest on tu jedyny - fani innych klubów są obecni na tym forum od lat i wszyscy sobie cenimy ich obecność i możliwość dowiedzenia się czegoś o ich klubach. Jednak zwróć uwagę, że żaden z nich nie wyskakuje z takimi tekstami, jak Ty. Większość Twoich wpisów to powtarzanie utartych schematów i plotek bez pokrycia, podszyte dodatkowo brakiem elementarnej wiedzy na tematy niekoniecznie sportowe, ale choćby księgowe, o czym już rozmawialiśmy wcześniej i wiele osób Ci opisywało pewne rzeczy. Nadal tego jednak nie rozumiesz i nadal brniesz w te same błędy.

Nie, nie wiem wszystkiego, nikt z nas nie wie. Ale wiem dużo więcej o Milanie niż Ty, tak jak prawdopodobnie Ty wiesz więcej o Interze niż ja i większość kibiców Milanu. Z tą różnicą, że ja nie wchodzę na Wasze forum i nie piszę:

"Haha o czym marzycie, macie jeden punkt więcej od Milanu, hehe chińskie dziadostwo, hehe Icardi nie jest tyle warty, hehe Godin emeryt wielki transfer".

Jeśli bym wszedł na forum Interu, to po to żeby dowiedzieć się czegoś więcej, niż piszą tabloidy sportowe. A Ty przychodzisz do nas z wiedzą z tych tabloidów i się dziwisz, że Ci wytykamy błędy.

Kwestię amortyzacji i wartości zawodników w bilansie już zrozumiałeś? Teraz znowu pytasz, skąd weźmiemy 100 mln. Zdajesz sobie sprawę, jaki jest skutek dla bilansu, jeśli nagle odchodzi 5 - 6 zawodników? Mówimy tu tylko o zawodnikach rezerwowych o niskiej wartości, ale jednak każdy z nich kosztuje klub po kilka milionów - podawane w prasie kwoty zarobków to kwoty netto. Samo ich odejście to już kilkadziesiąt milionów do wydania, a mówimy tylko o rezerwowych. Sprzedaż jednego więcej wartego gracza uwalnia kolejne kilkadziesiąt milionów. A zaznaczam, że nikt z nas nie ma wglądu w księgi i nie wie, jaka jest tak naprawdę sytuacja. Media wyłącznie spekulują.

Gdyby sytuacja wyglądała tak, jak to przedstawiają media, to w perspektywie kilku lat byśmy nie mogli wydać nawet 1 Euro. A wydajemy i będziemy wydawać, jak każdy klub. Bo finanse takich gigantów jak kluby sportowe są znacznie bardziej skomplikowane, niż orientacyjne wyliczenia na transfermarkt.

Rozumiem, że możesz zapytać, jak widzimy możliwości klubu w kwestii zakupów. Ale kpienie i uważanie z góry, że wiesz wszystko najlepiej naprawdę jest bardzo słabe.

plakat33 - Śro Maj 29, 2019 13:09

MistrzCalcio napisz jaka kara nam grozi ze strony Uefa twoim zdaniem i jakie może to mieć konsekwencje.

Było pytanie skąd teoretycznie mielibyśmy wyciągnąć 100 mln na transfery. Padła odpowiedź, że na przykład sprzedając Donnarummę 40-50 mln, Andre Silvę 20 mln i Kessiego 35 mln. Do tego chociażby redukcja komina płacowego Donnarummy i zjechanie z kontraktów paru innych graczy, którzy po sezonie i tak odchodzą. Jest też zmiana systemu podatkowego na czym można zaoszczędzić. Wydaje mi się to realnym planem. Ceny nie są zawyżone. Pytania odnośnie Donnarummy i Kessiego były z klubów europejskich i oscylowały spokojnie w tych kwotach. Jeśli masz inne zdanie na temat wartości tych piłkarzy to napisz ile wg Ciebie są warci.

Później napisałeś o decyzji Uefy, która ma być wydana. Tylko nie bardzo Ciebie zrozumiałem czy odnosisz to do ewentualnej sprzedaży przykładowych zawodników, o których napisałem i jeśli ich sprzedamy to i tak w wyniku decyzji Uefy nie będziemy mogli tej kasy wydać na nikogo? Czy chodzi o to, że kara może być astronomiczna i trzeba będzie ją pokryć ze sprzedaży tychże graczy czy chodziło Tobie o coś innego?
Jaka może być negatywna decyzja Uefy i jakie może to mieć konsekwencje wg Ciebie na mercato? No i do której konkretnie decyzji się odnosisz? Za jakie lata?

MistrzCalcio - Śro Maj 29, 2019 13:09

"Rozumiem, że możesz zapytać, jak widzimy możliwości klubu w kwestii zakupów. Ale kpienie i uważanie z góry, że wiesz wszystko najlepiej naprawdę jest bardzo słabe"

I o tym właśnie pisałem, to nie ja twierdze , że wszystko wiem lepiej.
Venomik bardzo fajnie wyjaśnił kwestie amortyzacji , w trakcie dyskusji można się wiele dowiedzieć, i nie trzeba atakować tak jak wy to robicie , rozumiem gdybym wyśmiewał,wyzywał.

Adin - Śro Maj 29, 2019 13:32

Przydatny link. Nie warto go dosłownie brać uwagę, ale mniejwiecej wykazuje wartość co niektórych piłkarzy. Mistrza Calcio przygotuj się zanim z nami zaczniesz rozmowę. Powiem tak ja lubię rozmawiać z osobami z przeciwnych zespołów. Sam siedzę na waszej stronce.

https://www.transfermarkt...tseite/verein/5

Wracając do tematu Mendez sprzeda Silve pewnie do Wolverhapotona za ponad 30 mln, żeby nie stracił na wartości.

Gigi startowa kwota zaczyna się od 50 mln. Spodziewam się twardszych negocjacji i udało się więcej

Suso ma 38 mln klauzulę.

Za Hakana oczekujemy koło 30 mln. Kilka zespołów jest nim zainterysowanych

Kessie chciało kilka Angielskich i moze go sprzedać nawet za 50 mln

Samu może odejsć do Sevillii. Monchi jego pragnie. 15-20 mln.

Za Cutrone dają z 30 mln.