To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Transfery - Transfery Milanu (cz. 29)

plakat33 - Pią Kwi 05, 2019 09:32

Bonucci i Higuain przyszli choć wydawało się to nierealne ale były to transfery niecodzienne i spowodowane w dużym stopniu czynnikami poza sportowymi. Tak na marginesie i w gwoli prawdy.

Relal chciał Pochettino, ponoć PSG oraz United robiło podchody. wszystko blokował Levy żądając astronomicznej kwoty. Sam trener również ponoć nie chciał. Więc jeśli Milan miałby go wykupić to jest nierealne w obecnych warunkach.

Zakładając, że sam trener chciałby odejść z jakiś przyczyn i dogadałby się z Levym to również nie jestem pewien czy wybrałby Milan i na nowo orkę od podstaw w klubie ograniczonym funduszami, restrykcjami i pokonywanie podobnej drogi jak ostatnim razem w Tottenhamie ( zachowując wszelkie proporcje ).

Tottenham właśnie przeniósł się na nowy stadion, udało mu się utrzymać póki co największe gwiazdy, nie robiąc żadnego transferu przed sezonem. Pochettino jest symbolem całego ostatniego okresu. Nawet gdyby nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów to nie jestem pewien czy Levy by go zwolnił z tego powodu biorąc pod uwagę całą robotę wykonaną w bardzo trudnych warunkach Premiership. Jeśli przy braku wzmocnień był w stanie walczyć z najlepszymi w Premiership i Lidze Mistrzów to trudno będzie znaleźć kogoś podobnego znającego klub, specyfikę ligi, potrafiącego pracować i osiągać takie wyniki przy ograniczeniach jakie miał Tottenham. I jeszcze nie marudzącego i nie szukającego tłumaczeń. Jeśli Koguty zdecydowałyby się wzmocnić nieco kadrę w lecie to również ciężko na dzień dzisiejszy znaleźć sensowne argumenty by Levy albo Pochettino chciał rezygnować.

Jedynie chyba jakiś super projekt oraz wizja Gazidisa poparta zapewnieniami finansowymi i warunkami pracy mogłaby przekonać Pochettino. Nie mówiąc o bardzo dobrym kontrakcie indywidualnym. Trzeba jeszcze pamiętać, że nie wiadomo czy PSG jeszcze by się na niego nie rzuciło gdyby była szansa albo Inter ;)

Ogólnie wygląda to jak bajka, a dla samego Pochettino krok w tył lub stanie w miejscu w karierze. Ale oczywiście nie obraziłbym się gdyby miał do nas przyjść, przy całej sympatii do Gattuso ;)

miszcz - Pią Kwi 05, 2019 09:45

Ja jestem przeciwny zatrudnianiu Sarriego. Moim zdaniem taka kandydatura miałaby sens sezon czy dwa sezony temu, ale nie teraz.
W tym momencie i w tym Milanie liczy się przede wszystkim wynik. Musimy awansować do LM i utrzymywać się w Top 4 co sezon. Sarri musiałby najpierw nauczyć piłkarzy swojej filozofii, a cała polityka transferowa musiałaby być pod tę filozofię oparta. Po pierwsze uważam, że nie mamy w tym momencie takich graczy za wiele. Po drugie nie stać nas na nich. Po trzecie, jeżeli narzekamy na rzekomy "beton" trenera Gattuso, rzekome "święte krowy" i to że można łatwo przewidzieć jak i kim wyjdziemy na mecz, to co będzie gdy Sarri będzie używał tych samych zawodników cały sezon i tych samych zmian? Po czwarte, co jest według mnie najważniejsze, czas i cierpliwość, które są potrzebne by ta kandydatura miała sens. Nie mamy ani jednego ani drugiego. Napoli nie zaczęło klepać z dnia na dzień, musieli grać 3 lata tym samym składem(z pojedynczymi, kosmetycznymi zmianami), a i tak skończyło się bez żadnego sukcesu. Zwróćmy zresztą uwagę jak wygląda jego przygoda w Chelsea. Ten klub ma nieporównywalnie większe środki i perspektywy od nas, ale brakuje cierpliwości i czasu by czekać na wyniki pracy Sarriego.

Oczywiście są kibice, którzy wolą by gra przede wszystkim Milanu cieszyła oko, ale liczy się przede wszystkim efekt, a nie środek, który do tego efektu prowadzi. Styl gry jest tylko (albo aż) środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Dlatego dla mnie musi to być trener elastyczny, który będzie nastawiony na efektywność, a efektowność będzie pielęgnował z czasem. Jesteśmy Milanem i wieczne "zero tituli" nikogo nie będzie zadowalać.
Nikt nie zapamiętuje trenerów i klubów, które grają "fajną piłkę", ale nic nie wygrywają.

plakat33 - Pią Kwi 05, 2019 10:12

miszcz napisał/a:
Zwróćmy zresztą uwagę jak wygląda jego przygoda w Chelsea. Ten klub ma nieporównywalnie większe środki i perspektywy od nas, ale brakuje cierpliwości i czasu by czekać na wyniki pracy Sarriego.

Trzeba tylko pamiętać, że Chelsea od dawna jest postawiona na głowie. Tam od długiego czasu jest bajzel. Nie ma planu długoterminowego, nie ma wizji, Rosjanin również się średnio interesuje. Wystarczy zapytać Conte co myśli. W Chelsea nie wie nikt na co liczyli zatrudniając Sarriego. To trochę tak Jakby Real zatrudnił Mourinho i był zdziwiony, że ten chce transferów albo wywoła jakiś konflikt. Ale co do reszty masz rację.

pandoktor - Pon Kwi 08, 2019 06:52

Nie wiedziałem, gdzie umieścić, to daję tutaj. Ale golasso Gerarda:

http://www.sport.pl/pilka...#s=BoxSportImg1

plakat33 - Czw Kwi 18, 2019 16:15

Ma się odbyć spotkanie w sprawie przedłużenia kontraktu Biglii. Ciekawe o jakich warunkach myślą obydwie strony. W tej chwili pobiera 3.5 mln i w styczniu tego roku skończył już 33 lata. Z formą pewnie już lepiej nie będzie niż to co zdążył pokazać. Osobiście mam mieszane uczucia, szczególnie jeśli myślimy cały czas o jakimś skoku jakościowym ( nawet niewielkim ).

Mercato ogólnie zapowiada się ciężko przy problemach z Uefa oraz brakach w naszym ''podstawowym składzie'', o zmiennikach nie mówiąc i licznych darmowych odejściach.
Jeśli do Ligi Mistrzów nie awansujemy to w ogóle kiepsko to wygląda.

MK92 - Pią Kwi 19, 2019 10:00

Plakat33, wszystko zależy od tego, jakie Biglia ma plany. Jeżeli chodzi o mnie, to chciałbym, żeby Argentyńczyk przedłużył z nami umowę do 30 czerwca 2021 roku i jeśli to możliwe, minimalnie obniżył zarobki. Owszem, patrząc na całokształt jego dotychczasowego pobytu w Milanie, można czuć lekki zawód, kiedy zrobi się porównanie do oczekiwań wywołanych jego grą w Lazio, jednakże Argentyńczyk wciąż jest zawodnikiem solidnym, a jeśli chodzi o pomoc, to w naszej drużynie nie istnieje jakakolwiek głębia składu, więc uważam, że dobrze by się stało, gdyby z nami został jeszcze przynajmniej jeden sezon. Pieniędzy i tak byśmy na nim wielkich nie zarobili tego lata.
Gzikuu - Czw Maj 02, 2019 22:50

Kadra na przyszły sezon będzie prezentowała się tak:

Bramkarze (3) - Donnarumma, Reina, Plizzari.

Środkowi obrońcy (2) - Romagnoli, Musacchio. Caldara wypada na cały przyszły sezon (powrót w grudniu, potem dochodzenie do formy). Nie wiadomo co z kontraktem Zapaty.

Boczni obrońcy (4) - Calabria, Conti, Rodriguez, Laxalt. Nie wiadomo co z kontraktem Abate, poza tym poziom już nie ten. Strinić pewnie pożegna się z klubem, bo wygląda na przysługę Mirabelliego dla agenta.

Środkowi pomocnicy (5) - Biglia, Calhanoglu, Paqueta, Bonaventura, Kessie. Nie wiadomo co z wykupem Bakayoko.

Skrzydłowi (3) - Suso, Borini, Castillejo. Z czego wiemy, że Borini nie jest poważną alternatywą.

Napastnicy (3) - Silva, Piątek, Cutrone.

Czeka nas obowiązkowy zakup środkowego obrońcy, dwóch skrzydłowych i 1-2 pomocników. Ewentualny zakup prawego obrońcy (Conti to niewiadoma) może być również brany pod uwagę. Łącznie 5-6 transferów (!!!).

W tym okienku musimy zapłacić 20 mln za Kessie, raty za Igłę czy nawet jeszcze Bonucciego. Do tego być może 35 mln za Bakayoko.

Być może uda się wypchnąć Silvę, ale nowy trener może chcieć go zatrzymać. Po takim sezonie jak ten, na pewno nie jest wart 35 mln. Liczmy się też z możliwością odejść piłkarzy z pierwszego zespołu (Hakan, Suso, Gigio). Dostaniemy też jakąś niewielką sumę za Gomeza.

Zobaczcie, że mimo wszystko znów czeka nas rewolucja, której nikt nie chciał. Kolejny sezon budowania czegoś od zera. Okno transferowe pod kątem piłkarzy przychodzących i wychodzących wydaje się, że będzie bardzo intensywne. Jak widać brak Ligi Mistrzów może być tragiczny w skutkach, pod kątem FPP. Znów zapowiada się branie tylko tych, których klub puści na wypożyczenie z opcją/obowiązkiem wykupu. Zamiast mocno zainwestować w palące pozycje, trzeba będzie rozbić sumę w zasadzie na piłkarzy prawie wszystkich formacji. I tak sobie myślę, że taki Conte chyba nie chciałby pchać się w takie bagno, bez żadnych gwarancji transferów określonych zawodników.

bounty_fire - Czw Maj 02, 2019 22:53

za Igłe zapłaciliśmy 9 mln reszta to już umowa między Chelsea a Juve
kamilus - Czw Maj 02, 2019 23:04

Wszystko zależy od tego, czy uda nam się dogadać z UEFĄ w sprawie FFP, a głównie roku, do kiedy mielibyśmy wyrównać budżet. Jeśli będą problemy i będą nas cisnąć na 2021, to należy spodziewać się wymian droższych i najwięcej zarabiających graczy na młodszych i tańszych w utrzymaniu. A jeśli się dogadamy na 2023 (tak jak chciałby Elliott), to bym się nie zdziwił, gdybyśmy w lato mieli wydać nawet i 200 mln, dzięki czemu teoretycznie powinno się dać uzyskać odpowiedni skład do tego, by od przyszłorocznego letniego okienka zacząć równoważyć budżet.
rafal996 - Śro Maj 08, 2019 10:19

Ciekawi mnie mocno sytuacja z Tonalim. Chłopak kolejny raz udziela wywiadu, gdzie deklaruje miłość do Milanu. Jest jednym z najbardziej obiecujących młodych Włochów i co więcej, idealnie by się wpisywał w deklarowaną strategię transferową Milanu. Ciekawe, czy są jakieś ruchy w jego kierunku. Do pewnego momentu traktowałem to w kategoriach mało realnych, ale teraz bardzo bym się zdziwił, gdyby Leonardo się o niego nie starał.
kamilus - Śro Maj 08, 2019 11:59

Wczoraj też widziałem jakąś plotkę o Sensim, gdzie Sassuolo niby oczekuje 25 mln (a sam zawodnik ok. 1,8 mln netto rocznie), ewentualnie 20 mln + bonusy. I od razu też pojawiły się informacje, że skoro mają nam zapłacić jeszcze 10 mln za Locatellego, to możemy chcieć to zamienić na dopłatę z naszej strony i wzięcie Stefano do nas. Z jednej strony takie wzmocnienia nie brzmią na papierze zbyt imponująco, z drugiej strony piłkarze prezentują przynajmniej przyzwoity poziom i może od takich wzmocnień zaczniemy, bo prawdopodobne jest, że w następnym sezonie stracimy nawet 5 pomocników (Montolivo, Bertolacci, Mauri, Bakayoko, Biglia).
carlos - Śro Maj 08, 2019 18:54

Akurat te dwa nazwiska to moja mała lista życzeń na mercato. Nie są to marzenia, ale piłkarze w naszym zasięgu, stąd ich obecność na liście. Od Sensiego wolę Barellę, no ale on woli kuzynów.
Tonali wpadł mi w oko na ME U19 w tamtym roku, ale to dość charakterystyczny zawodnik i po prostu trener musi zgłosić potrzebę posiadania kogoś takiego.
No i nie wymagam imponujących nazwisk w mercato, bo na tym ostatnio wychodziliśmy słabo (Leo, Igła), a raczej kilku dobrze skrojonych pod nas. Miałem nadzieję jeszcze zimą, że wystarczą nam 3-4 nabytki, no ale ostatnie wydarzenia wymagają dodania kolejnych 2-3.
Stawiam, że Bakayoko odejdzie, ale chciałbym, żeby Biglia został. Wydaliśmy dużo pieniędzy na solidnego gościa, nie odzyskamy ich wiele, a on może nam przez kolejne 2-3 sezony spokojnie pomagać. Zapata i Abate też.

MK92 - Śro Maj 15, 2019 11:00

No i stało się już niemal oczywiste, że latem pożegnamy się z Abate i Zapatą. Co by nie sądzić o ostatniej dekadzie w wykonaniu Milanu, to jednak człowiek w jakimś stopniu się do tych piłkarzy już przywiązał, więc przynajmniej we mnie pewien rodzaj smutku się pojawił. W tym sezonie stanowili pewny punkt wśród naszych rezerwowych defensorów i nie będzie łatwo znaleźć obrońców na tak solidnym poziomie, z dużym doświadczeniem, którzy dodatkowo nie narzekaliby na rolę zmienników. Wygląda zatem na to, że Gazidis i spółka szykują na najbliższe lato nie tylko rewolucję w pomocy. Prawdę mówiąc, to do głowy nie przychodzi mi żaden pomysł, jak oni zamierzają te przyszłe braki w kadrze uzupełnić, by uzyskać wzrost jakości drużyny przy jednoczesnym zadbaniu o jak najmniejszy uszczerbek finansowy.
rafal996 - Śro Maj 15, 2019 11:21

Smutku absolutnie nie czuję. Za to jestem mocno zdziwiony. Uważam, że mamy kompetentnych ludzi w zarządzie i muszą wiedzieć co robią, a wygląda to zaskakująco. Nie zapowiada się, żebyśmy mieli jakieś potężne fundusze do dyspozycji, tymczasem lekką ręką puszczamy solidne zapchajdziury. Musi być jakiś plan sensownego zastąpienia ich, tylko jaki?
miszcz - Śro Maj 15, 2019 11:42

Mi się to średnio podoba. W każdym zespole potrzeba kilku starszych zawodników, z przeszłością w klubie, na których zawsze można liczyć. W tym sezonie właśnie takimi byli Abate i Zapata. Roczne przedłużenie byłoby z korzyścią dla wszystkich.
kamilus - Śro Maj 15, 2019 11:45

Jakiś plan chyba jest, bo przy ograniczonym budżecie byśmy starali się zostawiać graczy, którzy mogą się przydać (Zapata, Abate), a pozbywać tych nic nie wnoszących (Montolivo, Bertolacci) - tymczasem wiele wskazuje na to, że również ta pierwsza grupa może zostać wyczyszczona. Ale co w zamian? Na myśl nasuwają się transfery "za zero", ale "idealny" gracz pod obecną sytuację, czyli Godin, został sprzątnięty przez Inter, a innych doświadczonych i dobrych stoperów z kończącymi się umowami nie kojarzę. Może wspominany powrót Thiago + promocja Djalo?

Ogólnie to bardzo jestem ciekaw najbliższej kampanii transferowej. Z jednej strony mamy fundusz Elliott, który chce na Milanie sporo zarobić, a można to uczynić tylko poprzez konkretne wzmocnienia i powrót na stałe do LM (bez tego nie znajdzie się chętny by wyłożyć ok. 1 mld euro), z drugiej zaś cały czas jesteśmy pod lupą UEFY i niekoniecznie może się to dla nas dobrze skończyć. Po cichu liczę na to, że obejdzie się bez dużych wyprzedaży z jednoczesnym pozyskiwaniem wartościowych zawodników po nie rzucających się w oczy cenach (np. wypożyczenie Malcoma, Everton ~30 mln, Saint-Maximin 25 mln, Sensi 10-12 + zaległości za Locatellego).

Ale też czytałem plotkę, że od końca maja Gazidis ma dostać główną rolę w kierowaniu kampanią transferową drużyny i mamy kupować młodych i tanich, po czym po 1-2 sezonach sprzedawać ich z zyskiem. Trochę mało ma to sensu w porównaniu z innymi plotkami (np. o tym, że chce Pocchettino w Milanie, który chce 20 mln rocznie) czy też chęcią szybkiego podbicia wartości klubu przez Elliott, ale kto wie...

plakat33 - Śro Maj 15, 2019 12:50

miszcz napisał/a:
Roczne przedłużenie byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Tylko albo przede wszystkim dla Milanu.

Gzikuu - Śro Maj 15, 2019 12:57

No właśnie. Zawodnicy w tym wieku nie chcą takich umów, bo za rok będą jeszcze starsi i jeszcze ciężej będzie o dobry kontrakt w innym klubie. Dlatego też Godin odszedł z Atletico - nie chciał rocznej umowy, bo za rok zostałby z niczym. U nas Abate i Zapacie ponadto chciano również obniżyć pensje.

Pisałem, że w sytuacji, gdzie zostaje nam dwóch ŚO, to pożegnanie Zapaty jest bez sensu, ale musimy mieć jakiś plan. Nie znam go, ale w niego wierzę. Po obu płakać też nie będę, ba nawet nie będzie mi przykro. Abate był najgorszym piłkarzem najlepszego Milanu a potem obaj byli zwykłymi średniakami. Pozbywając się ich definitywnie odkreślamy okres marazmu, bo w klubie nie zostanie już żaden symbol upadku Milanu i ułomnego projektu stetryczałego Gallianiego.

Adin - Śro Maj 15, 2019 13:11

Gzikuu byli średniakami, ale profesjonalistami. Za to im będę wdzięczny.
Renesco - Śro Maj 15, 2019 15:35

Abate i Zapata razem zarabiają 4 mln euro netto w skali roku. Z doniesień medialnych wynika, że nie byli skorzy do obniżenia swoich wynagrodzeń (co mnie specjalnie nie dziwi, bo jeden i drugi mogą pokusić się o znalezienie klubu oferującego przyzwoitą "emeryturę"), a przede wszystkim do zaakceptowania tylko rocznego kontraktu.

Zarówno Ignazio jak i Cristian to rezerwowi, a chyba zgodzimy się wszyscy, że jeśli mamy się rozwijać to ich występy powinny zostać ograniczone do minimum. Ich wspólna pensja to tymczasem wynagrodzenie godne wyróżniającego się gracza pierwszego składu Milanu (mniej zarabiają choćby Romagnoli czy Suso).

Nie przesadzajmy też z tym doświadczeniem i byciem mentorem. O ile Ignazio przeżywał z Milanem jakieś chwile chwały to Zapata wygrał tyle trofeów co Cutrone i Donnarumma, czyli Superpuchar.

Może nie jestem szczęśliwy z powodu tych decyzji, ale widzę logiczne i racjonalne ich uzasadnienie.

kamilus - Nie Maj 19, 2019 18:54

Kompany odchodzi z City i chętnie widziałbym go u nas nawet na kolejne 2 lata - ma kartę w ręku, więc byłby za darmo, a korzystając z nowego prawa podatkowego pensję można dać nawet w okolicy 4-5 mln euro netto. Szczególnie, że odchodzi Zapata i zostaje Caldara, który niekoniecznie od razu musi wrócić do bardzo dobrej formy.
Gzikuu - Nie Maj 19, 2019 18:56

Ryzykowny transfer, bo Kompany spędza dużą część sezonu w gabinetach lekarskich. Przy jego kontuzji wciąż zostajemy z Romkiem i Musachhio. Albo kupujemy trzeciego pewniaka na obronę albo, co mniej mi się widzi dokupujemy do Belga kogoś jeszcze, wikłając się w dwa kontrakty.
bounty_fire - Nie Maj 19, 2019 19:02

Kompany wraca do Anderlechtu jako grający trener

więc kończymy temat :)

Kargool - Pon Maj 20, 2019 07:31

Nie ma jak rozpocząć dyskusję bez podstawowej wiedzy na temat przedmiotu ;)
Renesco - Pon Maj 20, 2019 09:23

Odnośnie środkowego obrońcy, to przy założeniu, że wierzymy w Caldarę, a Musacchio stanowi istotny element składu można pokusić się o wypożyczenie Mustafiego w miejsce Zapaty. W Sampdorii i Valencii grał bardzo dobrze, wciąż jest relatywnie młody i nie zdziwię się jeśli Gazidis wpadnie na pomysł, żeby wypróbować go w Milanie. Startował by u nas z pozycji stopera #3 przynajmniej do czasu wyleczenia kontuzji przez Caldarę, więc można by sprawdzić go w warunkach bojowych, a nie traktować tylko jako "zapchajdziurę".