To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Gry - Dla fanów PESa

SlimShady7 - Nie Paź 29, 2017 15:55

O proszę jaki trener się dzisiaj pojawił, ogólnie nie moje ustawienie ale i tak z sentymentu kupuję. Będzie dobry dla rezerw :king:

rangiz - Nie Paź 29, 2017 16:39

Ze względu na to, że odgrzewane kotlety mi zbrzydły, w tym roku nie nabyłem żadnej z kopanek. Fifa odpada za swoją przewidywalność, przesadne oskryptowanie i mega schematyczność, a powiedz mi jak wrażenia z Pro Evo? Generalnie, widzę, że ludzie, którzy usiedli do obydwu gier na trochę dłużej, niż spisanie recenzji po łebkach, nie mają wątpliwości, że drugi rok pod rząd, prawdziwą frajdę sprawia jedynie PES.
Przede wszystkim pytanie: jak z online? Jak serwery, input lag, zacinki? Ciągle tak długo szuka rywali do gry?

Pippo - Nie Paź 29, 2017 18:58

Jeden z zarządzających stroną na Facebook'u "Polska scena Pro Evoluton Soccer" odpisał mi kiedyś na takie pytanie w następujący sposób:

Cytat:
Matchmaking to cos co u konami nie dziala prawidlowo na pewno. I to na pewno nie dlatego ze nikt nie gra, ale ze z automatu staraja sie znalezc Ci jak najbardziej "kompatybilnego" przeciwnika, czyli z podobnym natem itd. Ogolnie predzej szuka wsrod polakow niz wsrod innych narodowosci
Ale mozna tym manewrowac, mozesz sobie wybrac 5 poziomow restrykcji, przy najwyzszym wybierze Ci przeciwnika z ktorym gra bedzie chodzila jak offline, ale wyszukiwanie moze potrwac dluzej
Ja uzywam poziomu nr 3 jesli gram w dzien to wyszukuje mi przeciwnikow do minuty a i lagi moze mialem 2 razy na 200 spotkań

Pippo - Nie Lis 05, 2017 19:22

No to tak, przesiadłem się z FIFY 18 na PES 2018. Gameplay, tempo dla mnie super sprawa. Ogólnie był to strzał w "10". Nie zamierzam się przesiadać przez ten rok. Czas zapomnieć o tym rakowym gameplayu FIFY 18, która jest moim zdaniem najgorsza od lat i nie ma nic wspólnego z symulatorem piłki nożnej, a bardziej z takim filmem pt. Shaolin Soccer. Arcade pełną gębą.
Aspekty graficzne pominę. Natomiast boisko w PES 2018 jest po prostu optycznie wielkie i można wykorzystywać dane sektory w określony sposób. Natomiast w FIFE jest po prostu małe, optycznie człowiek odnosi wrażenie jakby wszystko było ściśnięte w puszce sardynek.

Online - grałem mecze towarzyskie. Matchmaking szuka mi przeciwników 2-3 minuty; poziom nr 3 jeśli chodzi o różne tam obostrzenia. Rozgrywka działa bardzo płynnie, nawet z graczem z Turcji nie odczułem żadnych kłopotów. Czasem zdarzy się jakiś drobny input lag przycisków. Sam czekam na numery portów, które należy odblokować, to powinno załatwić problem.

Wady, które zostaną naprawione w czasie najbliższego data packu.
1) Przełączanie zawodników. Nie zawsze przełącza na zawodnika będącego najbliżej piłki. W grze online dochodziło przez to czasem do kuriozalnych sytuacji.
2) Bramkarze - bywają trudni do pokonania. Moim zdaniem dobrze, ale czasem dochodzi do dziwnej sytuacji, że piłkę którą mógłby spokojnie złapać w tzw. koszyczek, po prostu odbija ją na bok, kładąc się przy tym.
3) Faule - grając z CPU to jest naprawdę rzadkość. Ma być w końcu tego więcej.

Data pack 2.0 ma ponoć ukazać się w czwartek.

Podoba mi się to, że grając zarówno z CPU czy żywym przeciwnikiem on-line, PES 2018 nadal pozostaje tą samą grą, gdzie u konkurencji z CPU to była/jest zupełnie inna gra w porównaniu do gry on-line. On-line w PES 2018 jest naprawdę dobrze zbalansowany. Wszystkie formacje mają coś do powiedzenia. Nie liczy się tu tylko, kto ma szybszego ofensywnego zawodnika. Rozwiązań można stosować wiele. Co mi się jeszcze spodobało to to, że można stanąć zawodnikiem, chwilę się zastanowić/pomyśleć jak zagrać dalej. Jest na to czas, podczas gdy w arcade nie ma go.

Minus jeszcze dla PES 2018 za długie loadingi w menu.

Gram na PS4. Gdyby ktoś chciał zagrać to niech pisze priv z namiarami na siebie. :)