To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Newsy - Quo vadis, Diavolo?

carlos - Pon Cze 08, 2020 19:52

Ok, mistrza i spadki mamy załatwione, ale co z wpływami z reklam czy za prawa tv? Nie chciałbym płacić za 38 kolejek, a dostać 26 i informację, że wszystko jest już jasne i można się rozejść.
rafal996 - Wto Cze 09, 2020 10:59

Cały czas nie rozumiem tych przepisów. Są już plotki, że kluby ukrywają przypadki zarażenia, żeby ujawnić je po starcie sezonu i w ten sposób go zakończyć.

A następny sezon? A następne sezony? Kiedy ludzie zrozumieją, że ten wirus będzie ZAWSZE? Pisałem o tym już kiedyś i napiszę ponownie - jeśli dziś kończymy rozgrywki z powodu przypadku koronawirusa, to nie należy ich już nigdy wznawiać.

Renesco - Wto Cze 09, 2020 15:55

Skoro gramy bez publiki to na najwyższym poziomie nie powinno być problemu z każdorazowym testowaniem sztabu i piłkarzy przed meczami. I jak się okaże, że ktoś jest zarażony to bez panikowania i zatrzymywania ruchu Ziemii wokół Słońca tylko izolacja jednostki. Reszta może grać. Potraktować to tak samo jak każdy inny wirus, który wyklucza piłkarza z gry.

Dla mnie ten sezon będzie tak samo ważny jak każdy inny. To, że nam nie idzie nic nie zmienia.

Nie ma też sensu rozpoczynanie kolejnego bez dokończenia tego. Niemcy pokazują, że się da, Polska też.

I tak, każde życie jest cenne, koronawirusa nie można bagatelizować, ale jak tak dalej pójdzie to koszt utrzymania tego reżimu doprowadzi do znacznie większej liczby zgonów tylko już z innych powodów.

Bubu - Wto Cze 09, 2020 16:01

Renesco napisał/a:
Potraktować to tak samo jak każdy inny wirus, który wyklucza piłkarza z gry.
Z tym, że jak widać ten wirus w przytłaczającej większości przypadków niczym się nie objawia a już na pewno nie wyklucza z niczego. Ponadto
Cytat:
COVID-19. Bezobjawowi nosiciele koronawirusa rzadko zarażają innych
Maria Van Kerkhove wyjaśniła, że chorzy, u których COVID-19 przebiega bezobjawowo, nie przyczyniają się do rozprzestrzenienia się pandemii koronawirusa. Jest to spowodowane faktem, że rzadko zarażają oni osoby zdrowe.
Cyrk na kółkach.
Renesco - Wto Cze 09, 2020 19:50

@Bubu
ja po prostu przedstawiłem rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować nawet tych najbardziej bojaźliwych. Takie rozwiązanie, które sprawia, że nie ma już absolutnie żadnej logicznej przesłanki za zakończeniem sezonu.

Inna sprawa to ile z tych przestraszonych osób w środowisku piłkarskim mówi tak na pokaz, bo np. widzą w tym szanse na uniknięcie spadku.

carlos - Wto Cze 09, 2020 20:17

Panowie, przyznam się do tego, że widząc potrzebę dokończenia tego sezonu teoretyzowałem sobie trochę, dochodząc nawet do wariantów ze skoszarowaniem drużyn i ich izolacją, byle tylko dograć to do końca.
To nie są normalne czasy, ale trzeba dążyć do normalności. Też slyszałem te przestraszone głosy środowiska, ale jestem pewny, że zostałoby ich dużo mniej, gdy finansowe skutki zatrzymania rozgrywek uderzyłyby je po kieszeni. Minimalizować ryzyko, ale grać. Bez sprzedaży biletów wpływy będą mniejsze, ok. Bez gry nie będzie ich wcale.

MK92 - Śro Cze 10, 2020 09:05

Też mam trochę wątpliwości w sprawie płynności dokończenia tego sezonu. Już samo to, że na dwa dni przed wznowieniem rozgrywek Coppa Italia nie znamy dokładnej godziny naszego meczu świadczy o tym, że coś tam we włoskiej federacji nie jest dopięte na ostatni guzik. Jednak z drugiej strony sytuacja jest nadzwyczajna, więc bez improwizacji się nie obędzie.
bogiel - Śro Cze 10, 2020 20:16

Vito Angele (ponoc dobre zródło): W Milanello doszło dzisiaj do słownej konfrontacji pomiędzy Zlatanem Ibrahimoviciem a Ivanem Gazidisem. Szwed w mocnych słowach zarzucił mu dystansowanie się od drużyny i zawodników.
kamilus - Pon Lip 06, 2020 16:12

https://mobile.twitter.com/acmilan/status/1280081719018893312

Ale wstyd...

miszcz - Wto Lip 14, 2020 09:25

W temacie zysków do budżetu. Nieźle jak na samodzielny sezon Maldiniego jako dyrektora sportowego :)

"Djalo 4.5m
Locatelli 12.50m (paid this season)
Cutrone 18.8m
Suso 21m
Felicioli 0.2m

-57m capital gains between this season and next season (club best record)

-Total sales and loan fees 82.2

-Total saved in wages from 18/19 to 19/20 = 33.6m (lowest in past 6yrs)

In addition, identifying players of high technical value at cheap prices & low wages.

Theo 20m fee/1.5m wages
Bennacer 16m fee/1.5m wages
market value has tripled

Of course it's not Maldini alone who deserves the credit even Gazidis should be praised
But main work was Maldini
"

Jak sobie pomyśle o tych wszystkich kontraktach Mirabelliego czy Bertolaccich i innych Montolivo to się nóż w kieszeni otwiera :)
Takiej pracy nie powinno się orać kolejnym rokiem 0 i zbiorem 19-latków z Erasmusa pod Niemcem z Red Bulla, którzy nigdy się ze sobą nie zgrają. Jeżeli Elliott bardzo chce ten projekt Rangnicka to ok, ale z zachowaniem tego co choć trochę działa i jakąś kontynuacją bądź co bądź dobrej pracy Maldiniego i Massary. Z zachowaniem dwóch doświadczonych graczy oczywiście :)

Renesco - Wto Lip 14, 2020 10:46

miszcz napisał/a:
W temacie zysków do budżetu. Nieźle jak na samodzielny sezon Maldiniego jako dyrektora sportowego :)

czy ja wiem, przyjrzyjmy się:

miszcz napisał/a:
Djalo 4.5m

to akurat był deal ściśle powiązany z zakupem Leao, który trudno stwierdzić, czy na ten moment był opłacalny. Pamiętajmy, że Lille jest powiązane z Elliottem, więc szczerze wątpię w dużą rolę Maldiniego przy organizacji samej wymiany. Djalo to ewidentnie dodatek służący FFP, tj. tak, żeby wyrównać pierwszy rok amortyzacji Rafaela i temat przede wszystkim dla księgowych.

miszcz napisał/a:
Locatelli 12.50m (paid this season)

to jest spadek sprzed roku. Równie dobrze można mu wrzucić zakup Kessiego.

miszcz napisał/a:
Cutrone 18.8m

czy tą kwotą powinno się chwalić? Moim zdaniem nie, to trochę tak jakby sprzedał Donnarummę rok temu za 30-40 mln euro.

miszcz napisał/a:
Suso 21m

tu zgoda, dobry deal.

miszcz napisał/a:
Felicioli 0.2m

peanuts

miszcz - Wto Lip 14, 2020 11:21

To akurat był skrót myślowy z tym Maldinim z mojej strony, nie wiem jak u autora wpisu.
Tak jak pisałem w temacie poprawy gry Milanu po pandemii, uważam że to zasługa wszystkich, trenera, liderów zespołu, dyrektorów, CEO itd. Tak samo ta tragedia przed pandemią była porażką ich wszystkich. Nikt sam za wszystko nie odpowiada.

Tutaj chodzi mi o to, że cały pion dyrektorski nie wykonuje najgorszej roboty. Część to efekt starań Maldiniego, część to polityka Elliotta lub/i wizja Gazidisa, a jeszcze inna część to pewnie efekt zgodnej współpracy wszystkich. Finalnie gdyby zebrać wszystko do kupy, mamy obraz jakiegoś postępu, pomimo kilku poważnych błędów. Gdyby oni wszyscy dalej razem pracowali, pomimo różnic, dla dobra Milanu tak jak teraz, to moim zdaniem nie ma sensu tego orać już po pierwszym sezonie.

Renesco napisał/a:

miszcz napisał/a:
Cutrone 18.8m

czy tą kwotą powinno się chwalić?

Uwielbiam Cutrone, ale myślę, że to jednak był bardzo dobry deal finansowo.
W sumie ok. 75 mln za Cutrone, Piątka i Suso to według mnie świetne pieniądze.

Z Locatellim to akurat nam się może ta sprzedaż jeszcze odbić czkawką. Znaczy w budżecie jest fajny zysk, ale jego kariera może się rozwinąć bardziej niż w klubie wtedy myśleli. Deal zapewne na polecenie Elliotta, we współpracy z Leonardo.

Renesco - Wto Lip 14, 2020 14:51

No tak, ogólne ruchy zarządu wyglądają znacznie logicznej niż jeszcze pare lat temu i widać to przede wszystkim po polityce płacowej - nowi gracze nie otrzymują od roku-dwóch bajońskich kontraktów.

Co do samych kwot - sprzedaży i zakupu to trudno powiedzieć kogo jest to zasługa, czy raczej kto za to odpowiada. Dlatego najlepiej rozliczać zarząd jako jedno ciało. Trudno mi sobie wyobrazić i wcale tego nie wymagam, żeby Maldini osobiście i w pojedynkę negocjował warunki transferów, bo do tego z pewnością potrzebne jest zaplecze z wiedzą stricte finansową.

Przed nadchodzącym mercato sytuacja jest też na pewno lepsza niż kilka lat temu, bo poczyniliśmy spore oszczędności plus udało się dokonać kilku sprzedaży przed epidemią, a zimowe mercato per saldo wychodzi na duży plus (finansowo).

Wkład Maldiniego jest szczególnie ważny przy takich transferach jak zakup Theo, kiedy to jego piłkarski autorytet pozwala przekonać samego piłkarza. To z resztą był bardzo dobry ruch nie tylko w kontekście samej kariery Hernandeza, ale daje też potężny argument przy próbach przekonania kolejnych piłkarzy. Nie zdziwie się jeśli latem zagniemy parol na kolejnego gracza Realu i będziemy mogli się firmować jako klub, gdzie ktoś taki może wrócić na właściwe tory. Trzeba uczciwie przyznać, że lata bez LM spowodowały, że tacy piłkarze wcale się nie garną do gry w Milanie (vide: Morata, czy Ceballos).

Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, bo ewentualne przybycie Rangnicka również daje spore pole do popisu.

pandoktor - Wto Lip 14, 2020 15:24

Na pewno widać postęp, jeśli porównać do poprzednich lat, ale martwi mnie trochę spoglądanie wyłącznie w kierunku młodych. Zespół musi być połączeniem jednych i drugich. My tymczasem patrzymy oczami łysego, b. pracownika Arsenalu i jego szefa, kibica Arsenalu. Aż dziw, że nie zatrudnili Wengera.

Prawdopodobne niewykupienie Kjaera jest tego ostatnim akordem.

miszcz - Wto Lip 14, 2020 17:26

Cytat:
Maldini osobiście i w pojedynkę negocjował warunki

Nie po to Bobana sprowadzał ze znajomościami w świecie agentów, by później sam jeździł do Madrytu, Chorwacji czy Londynu. On stawia na pracę z Milanello, bo chce być jak najbliżej drużyny. Stał się wręcz jej częścią i dlatego według mnie musi zostać. Brudną robotę teraz pewnie wykonuje Massara. Ibiza to był pewnie wyjątek dla Theo, tak to takie sprawy załatwia przez telefon.

Sam sposób negocjacji transferów to jest ciekawa sprawa. Galliani sam jeździł i ustalał warunki. Maldini i Massara muszą pewnie najpierw czekać na odpowiedź z góry by cokolwiek móc negocjować. Zresztą, o tym się mówiło, że przez to Boban i Maldini odejdą. Negocjowali jakieś transfery dla klubu, po czym Elliott/Gazidis je blokowali.

pandoktor napisał/a:
Prawdopodobne niewykupienie Kjaera jest tego ostatnim akordem.

Oby było inaczej. Za dużo jest frazesów, że zawodnik po 30-stce staje się tylko gorszy. Przez gry komputerowe wielu ludzi ma przez to spaczoną wizję piłki nożnej i obawiam się czasami, że Gazidis jest jedną z tych osób :(
To kolejny powód dla którego chcę by Maldini został. Ktoś musi studzić chęci zrobienia z Milanello schroniska 19-letnich Erasmusów z całej Europy.

pandoktor - Wto Lip 14, 2020 20:01

No i chyba jest inaczej :-)
Markucjo - Śro Lip 15, 2020 05:16

miszcz napisał/a:
Z Locatellim to akurat nam się może ta sprzedaż jeszcze odbić czkawką. Znaczy w budżecie jest fajny zysk, ale jego kariera może się rozwinąć bardziej niż w klubie wtedy myśleli. Deal zapewne na polecenie Elliotta, we współpracy z Leonardo.

Ponoć Juventus zagina na niego parol. Osobiście go nie chcę, choć głównie przez pryzmat gry u was. W tej chwili nie wiem jak gra, bo nie oglądałem za dużo Sas w tym sezonie.
Nie wiem, może jako tani ławkowicz dałby radę ( zastępca Bentancura na regiście? ).

rafal996 - Śro Lip 15, 2020 11:41

Ja w nim kompletnie nic nie widzę. I nigdy nie widziałem, nawet jak u nas zaczynał. Wtedy była szansa, że jeszcze się wyrobi. Zawodnik bez konkretnych zalet, poza wybieganiem. Ambitny wyrobnik, ani super techniki, ani strzału, ani rozegrania, ani odbioru. Wszystko przyzwoicie, ale nic specjalnego. Nie mogę się nadziwić, że Juve się takimi zawodnikami interesuje. Tak, jak do dziś nie rozumiem transferu De Sciglio.
miszcz - Śro Lip 15, 2020 13:12

Coś takiego znalazłem:

https://twitter.com/WhoScored/status/1262438299479703552
https://twitter.com/MartonBalla1/status/1246492934003965953/photo/2
Analiza pomocników poniżej 23 roku życia. Według tego gościa to jeden z najlepszych takich pomocników w Europie. Np kwestia rozegrania właśnie:
https://twitter.com/MartonBalla1/status/1246492929306345472/photo/1
Nie oglądałem wielu spotkań Sassuolo w tym sezonie by to zweryfikować, ale jeżeli wszystko się zgadza, to zainteresowanie Juventusu jest jak najbardziej sensowne.

rafal996 - Śro Lip 15, 2020 15:33

No faktycznie interesujące. Ja tego kompletnie nie widzę, ale statystyki są faktem. Zobaczymy co dalej.

Nasz Bennacer też się tam całkiem nieźle wyróżnia.

Venomik - Śro Lip 15, 2020 16:43

Ja go trochę w tym sezonie oglądałem i powiem tak: o ile zawsze się z niego nabijałem, to jednak widać postęp. Na tyle, że jakby do Milan sprzedawał obecnie to spokojnie mógłby dostać więcej.
Ale nie uważam aby to był poziom Juventusu. Do tego też mam wrażenie, że sporo za jego 'rozwój' jest odpowiedzialny styl gry Sassuolo. Nie bez powodu są nazywani małą Atalantą (pod względem ilosc bramek w ich meczach ustępują faktycznie jedynie Atalancie). Sporo strzelają, sporo tracą, starają się być często przy piłce, często dryblują (najczęściej w lidze), itp.
To świetny zespół, aby pracowity i dość wszechstronny zawodnik sobie te statystyki ponabijał.

miszcz - Czw Lip 16, 2020 21:35

Poniższe przemyślenia miałem już wcześniej, ale ze względu na tragiczny Milan przed pandemią nie zawracałem sobie tym głowy.
Jednakże teraz, na 2 tygodnie przed końcem sezonu można śmiało powiedzieć, że sezon zakończymy będąc na fali wznoszącej i entuzjazmu. Nie musimy nawet wszystkiego wygrywać już, nastroje raczej i tak zostaną pozytywne.
I co dalej? Chcemy wszystko zaorać i zacząć od nowa. Bez obecnych liderów, tego co działa i z nowymi pomysłami. Nie byłem fanem Pioliego, ale jak tu to tak po prostu bez zastanowienia przekreślić i jednocześnie pożegnać Ibre oraz Jacka?

Wiele razy pisałem, że nie jestem zwolennikiem projektu Rangnicka. Nie bez powodu wielu Włochów tego nie widzi i to też wielu takich uznanych. Oczywiście inni kibice sobie szydzą: "hehe, włoski beton, ręka rękę myje itd". Absurd niewymagający komentarza.
Zresztą nie o to tu chodzi. Zdałem sobie sprawę, że po zakończeniu sezonu mamy tylko 5-6 tygodni przerwy. Wyłączając urlopy to daje może 3 tygodnie przygotowań. A przecież będą transfery jeszcze i mogą do nas trafić gracze kończący sezon w LM/LE.
Maksymalnie 3 tygodnie przygotowań, kompletnie przeorana kadra piłkarzy i dyrektorów. Jeżeli wierzyć plotkom, to nowy zaciąg będzie się składać całkowicie z 19-21 latków ze wszystkich zakątków Europy. To wszystko pod kompletnie nowym szyldem ma się zgrać w maksymalnie 3 tygodnie, prawdopodobnie bez żadnych poważnych sparingów.

Już nawet nie wspominam o kwestiach środowiska i tego jakie problemy mogą tu Niemca czekać. Z tego co widzę, kibice i tak kompletnie to ignorują
Ja naprawdę podziwiam ludzi, którzy wierzą w powodzenie tego przedsięwzięcia i szczerze mam nadzieję, że się nie mylą. Ja jednak tak nie potrafię, tym bardziej teraz. Autentycznie boję się tego co będzie działo się w tym klubie po 2 sierpnia. Nie sądziłem, że nie będę chciał by ten sezon już się kończył.
Pocieszenia szukam w tym, że jedyne ostatnio dla mnie rzetelne źródło zaprzecza jakoby wszystko już było podpisane na 100%. Najbardziej prawdopodobne scenariusze dotyczące zmian już znamy, ale nie są one jeszcze ostatecznie potwierdzone.

Renesco - Pią Lip 17, 2020 07:35

Po pierwsze Rangnick wcale nie musi przychodzić na stanowisko trenera o czym mówi się od początku.

Po drugie nie zakładałbym, że przyjście Niemca = rewolucja kadrowa. Faktycznie dużą zmianą może być ewentualne rozstanie z Ibrahimoviciem natomiast przewiduję łącznie maksymalnie trzy zmiany w pierwszym składzie względem tego roku (napastnik, prawy obrońca, być może stoper/prawoskrzydłowy, ale to raczej maks jeden z nich i nie od razu).

Po trzecie to, że Włosi są dumni i nie uśmiecha im się powierzanie kluczowych funkcji w topowym klubie obcokrajowcom jest faktem. Na temat Giampaolo medialne autorytety wypowiadały się w samych superlatywach.

Ja bym nie popadał w taki pesymizm. Możliwych scenariuszy jest naprawdę wiele i wydaje się, że powtórzenie falstartu z aktualnego sezonu będzie bardzo trudnym zadaniem.

Natomiast cieszę się, że wreszcie dostrzeżone zostaje, iż Pioli wcale nie jest łatwy do zastąpienia :)

b4ry - Pią Lip 17, 2020 08:14

Absolutnie nie ujmuję Piolemu tych świetnych wyników po przerwie. Ilość pkt, naprawde ładna dla oka gra, podejście piłkarzy do spotkań, wiara, ambicja, zachowanie po straconej bramce. Jest tego dużo i trudno uwierzyć w tą zmianę. Ale chciałbym zobaczyć Milan w 3 spotkaniach teraz przy pełnych trybunach, czy dalej będą grać tak samo. Dla mnie jest to nie do zweryfikowania. Podobnie jak to czy motywuje piłkarzy Pioli czy Ibra. Za dużo mam tu nie wiadomych żeby tak jednoznacznie odtrąbić sukces Stafana.

Rangnick na pewno wprowadzi jakiś świeży powiew do ligi. Ale czy się sprawdzi? Każda liga jest specyficzna. Do Romy jak przychodził Monchi to się mówiło, że królowie polowania. Okazało się, że zawodnicy o parametrach skrojonych na ligę hiszpańską nie do końca wpisują się do włoskiego stylu prowadzenia drużyny. Nie mamy żadnych gwarancji, że RR z powodzeniem zaszczepi swój styl na włoski grunt.

Ciężko mi na obecną chwilę stwierdzić czy bramka nr 1 czy bramka nr 2 ma większą szansę powodzenia. Osobiście jednak skłaniam się ku RR. Niech sobie Niemiec zbuduje swoją Brygadę RR.
Wiem, że to oznacza kolejny Rok 0. Tym razem zapowiada się inaczej. Niejednokrotnie tu na forum sypały się komentarze o braku wizji, spójnej myśli, realizacji. Teraz zarząd i właściciel mają plan (dobry czy nie, nie wiem), od ponad pół roku pracują nad realizacją. Znaleźli menedżera, wraz z nim od miesięcy szukają zawodników o danym profilu. Zostawiając Stefana trzeba by było rzucić wszystko w diabły. Pioli wiedział, że nie zostanie wiec nie powinien być zaskoczony. A zamknąć teraz drzwi RR na progu nowego sezonu to nie eleganckie i trąciłoby brakiem profesjonalizmu. A i opinia poszłaby w diabły.

idealne byłoby przyjście RR na menedżera/dyrektora, zostawić Piolego na ławce i Maldniego w strukturach. Ale w tak idealnym świecie chyba nie żyjemy

miszcz - Pią Lip 17, 2020 08:44

b4ry napisał/a:
idealne byłoby przyjście RR na menedżera/dyrektora, zostawić Piolego na ławce i Maldniego w strukturach. Ale w tak idealnym świecie chyba nie żyjemy

W obecnej sytuacji nie ma lepszego rozwiązania. Do tego pozostawienie Ibry :)