To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Kibice - Pamiątki, gadżety...

pepe - Wto Kwi 29, 2014 08:05

Veleno ma rację, takie rzeczy wraz z wiekiem tylko zwiększają swoją wartość. Album FdL na ebayu chodzi w cenach od 200 EUR wzwyż. 300 egzemplarzy - no tak, jako wydanie pierwsze. Potem 300 egzemplarzy wydania drugiego i tak dalej. :)
rangiz - Wto Kwi 29, 2014 13:36

Faktycznie wydane własnym sumptem w ilości tylko 300 sztuk, ma 120 stron i nadal nie wiemy jak wygląda wnętrze :)
Pawko IRL - Nie Maj 11, 2014 08:35

w internetowym sklepie z oficjalnej jest teraz darmowa wysylka i o dziwo nie podniesli cen towarow jak to sie dzialo dotychczas, wiec jest okazja dla tych ktorzy chca sie zopatrzyc jeszcze w jakies stroje z tego sezonu lub inne gadzety :wink:
rangiz - Wto Maj 13, 2014 02:39

Kupujcie koszulki, bluzy, dresy, czy co tam jeszcze zostało z kończącego się właśnie sezonu, te przyszłoroczne cofają nas kilka lat wstecz... nie wygląda to zbyt przyjemnie, raczej krok w tył, poza tym są standardowo droższe jako "nowość". Ani to żaden oldschool, ani też nowa kolekcja, bo wygląda prawie jak kopia sprzed paru, nie parunastu lat.

Tylko ja mam wrażenie, że te wszystkie komplety prawie w takiej samej wersji już widziałem? Szaro-złote elementy rok temu nadawały sporo świeżości, dwa lata temu sporo było akcentów z włoską flagą, natomiast cała kolekcja 14/15 jest kiepska.

Większość rzeczy utrzymana jest w takim stylu, to zestawienie kolorów i klasycznych modeli było już wiele razy:

Pawko IRL - Wto Maj 13, 2014 13:12

dobrze kolega rangiz, prawi,polać mu :piwo: to fakt z roku na rok generalnie jest co raz gorzej,wiadomo każdy ma swój gust ale jest jednak kicha :minigun: jest jeszcze do wyciągnięcia pare perełek i nie tylko z kończącego się sezonu jak choćby ta bluza(już sobie ją zamówiłem ;) )
http://store.acmilan.com/...cket-13-14.html
tutaj fajna koszulka
http://store.acmilan.com/...hirt-13-14.html
no i ciągle zastanawiam się nad 3. kompletem z tego sezonu bo to raczej będzie niedługo unikat jak wcześniej wspominana niebieska w temacie meczu z Atalantą czy kanarkowa z przyszłego sezonu ;)
http://store.acmilan.com/...rsey-13-14.html
zamówiłem sobie jakiś miesiąc temu tą kurtke
http://www.prodirectsocce...wony-49880.aspx
bardzo mi się od razu spodobała,idealna na naszą całoroczną jesień w Irlandii ;) okazało się że wysłali mi ...bluze która po prostu nie była warta tych pieniędzy i była inna ;) jednak bezproblemowo odaali kase i nawet za koszta wysyłki bo oddałem tą im tą "kurtke" ;) bardzo fajna i miła obsługa nawet w języku polskim,dzwonili do mnie kilka razy by wyjaśnić sprawę ;)
no i wczoraj listonosz przyniósł mi moje 2 upragnione koszulki ze sklepu który podał wcześniej tutaj maslok :prayer:
http://www.footballteam-e...i.asp?padre=838
znajomy z MCP który był na derbach wziął mi 2 koszulki od nich bo robią wysyłkę ale do PL czy IE powiedzieli mi €35 więc tyle co koszulki
wziąłem sobie 2 sztuki,na prawde piękna sprawa i choć mam już trochę tego to te 2 są moimi perełkami bo na prawde ciężko było je zdobyć ;)
Maldini z 2008
http://www.footballteam-e...=5705&Padre=838
Ronaldinho z 2009
http://www.footballteam-e...=5701&Padre=838
btw jak już kiedyś pisałem szkoda że ludzie odpowiedzialni za oficjalny sklep nie pomyślą i nie zaopatrzą właśnio go w koszulki starsze które dla wielu mają wielkie znaczenie,powiem że bardziej sentymentalne ;)
poluje jeszcze na Abrosiniego lub Neste w długich rękawach ale też z tym ciężko :help:

rangiz - Wto Maj 13, 2014 14:06

Dziwne, że oficjalny nie sprzedaje tych koszulek z ostatnich kilku lat, tylko po prostu znikają. Część sklepów oferuje je nawet z opcją nadruku oryginalną czcionką klubową nazwisk obecnych i legendarnych piłkarzy, także na wzorach klasycznych, w których graliśmy x lat temu.
Niby w Milanie tak liczą każdy grosz, a nie chcą zarobić na kolekcjonerach itp. ;)

Powtarzam, łapać kolekcję ze złotymi elementami, póki jeszcze jest, bo wprowadzają coraz gorsze rzeczy.

Naws - Pią Cze 27, 2014 20:45

Jakby ktoś planował w najbliższym czasie robić zakupki na http://store.acmilan.com proszę o kontakt na PW.
rangiz - Wto Sie 05, 2014 14:31

Na większości produktów typu czapki, kurtki, bluzy itp. mamy krzyż taki jak na domówkach, zamiast herbu. Część kolekcji ma też... kulkę z wyjazdówek. Cała ta odzież to totalny dramat. :wall2:
Kojarzy się z... no właśnie, niczym.

Gimlord - Wto Sie 05, 2014 14:39

Planowałem kupić czapkę zimową z Milanu, ale z tego co widzę, wolę jednak chodzić w kapturze...
rangiz - Wto Sie 05, 2014 14:42

Gallianiemu będzie pasować idealnie, wygląda jakby cały ten syf sam projektował :lol2:
Ta odzież to dopełnienie obrazu nędzy i rozpaczy najsłabszego Milanu od lat, który zapowiada się jeszcze gorzej, powinni jeszcze dostać po tyłkach w wynikach sprzedaży tego badziewia, które ktoś tam musiał zaakceptować, bo spadającą z roku na rok sprzedażą karnetów i biletów już mocno oberwali.

GPower - Wto Sie 05, 2014 14:58

Dla postronnego człowieka ta odzież będzie się bardziej kojarzyła z Anglią niż z Milanem.
pepe - Wto Sie 05, 2014 18:12

Mam nieodparte wrażenie, o czym już tu ludzie wspominali, że to są poważne kroki w celu zmian związanych z herbem Milanu. Brak herbu na oficjalnych gadżetach to jest po prostu nie do zaakceptowania. No chyba że właśnie - za tym pójdą odpowiednie zmiany w niedalekiej przyszłości. Pożyjemy - zobaczymy.
bounty_fire - Wto Sie 05, 2014 18:14

brak gwiazdki nad herbem każe myśleć, że stroje Anglików :wall2:
rangiz - Wto Sie 05, 2014 18:16

To wszystko jak widzisz jest także na gadżetach z kolekcji zimowej, więc obawiam się, że na nowy sezon mogą przygotować coś jeszcze gorszego.
Miałem nadzieję, że Casa Milan i krzyż to jednorazowe epizody, a tutaj wyraźnie wyparto się herbu ze wszystkiego, co tylko się dało. :wall2:
Rozumiem użycie krzyża jako głównego motywu w związku z jakimś jubileuszem, ale tutaj sprawa mocno śmierdzi, nie mając żadnego uzasadnienia.

Aż się niedobrze robi, trzeba pobrać końcówki tego, co zostało sprzed roku, bo niedługo wstyd będzie cokolwiek z tych obecnie prezentowanych szmatek na siebie założyć.

kapiMCP - Nie Sie 17, 2014 10:56

Myślę, że ta teoria spiskowa (krzyż+Casa Milan jako wstęp do zmiany herbu) nie pasuje do osób tak wyważonych i rozsądnych. W końcu spiski dostrzegają w świecie jedynie oszołomy. ;-)

Do rzeczy: w tym sezonie mieliśmy mieć do czynienia z jednym "wybrykiem" - krzyżem na domówkach. W dodatku to raczej ukłon w stronę tradycjonalistów (powrót do źródeł: to symbol Mediolanu, a w dodatku założyciele Milanu to Anglicy), mający swoje odzwierciedlenie nie tylko na koszulkach, lecz i na innych produktach kolekcji. Podobny motyw, choć z wyłączeniem koszulki meczowej, zastosował niedawno Inter - gdzie na odzieży zamiast herbu był wąż. A trendy wśród firm odzieżowych są często wspólne, to widać aż nadto. Zobaczcie, że "przypadkiem" (tak, to spisek odzieżowy) Real i Barcelona mają krzykliwe, różowawe wyjazdówki.

Ale gdybyśmy Mieli do czynienia - zgodnie z planem - tylko z krzyżem, nie byłoby tego hałasu. Niestety (?) planowana kolekcja z krzyżem (a pamiętajmy, że projekty powstają są dużo wcześniej) zbiegła się z otwarciem Casa Milan i ewidentnie wymuszono (Milan, czytaj: B. Berlusconi) naniesienie logo tej inicjatywy na kolekcję wyjazdową, czego świadectwem są pierwotne wizualizacje nie tylko koszulek, ale też kurtek z logo Milanu, które ostatecznie zostały zastąpione przez logo CM. Natomiast już na "wyjazdowych" (białych) czapkach widnieje logo klubu. Może brakło rąk do wyszywania znaczka.

Wniosek? "Spontan" i amatorka. Ktoś coś na szybko wymyślił ("Ej, Zdzichu, a może se zareklamujemy Casa Milan cośmy to właśnie otworzyli?") i na szybko wdrożył. Działacze Milanu wbrew pozorom często działają emocjonalnie, choć w naszych głowach to mędrcy planujący swe działania na lata do przodu. Przykładem jest ubranie Ronaldinho (słynny "transfer Zęba na żywo") w nową koszulkę na prezentację. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że... ta koszulka była trzymana w tajemnicy i "nikt" jej wcześniej nie widział. Dopiero jakiś czas później miała miejsce jej "prezentacja". Najwidoczniej Galliani się podpalił i ubrał Konia w to, co miał "najlepszego", nie bacząc na plany marketingowe Adidasa i generalną strategię sprzedaży strojów. Mało kto to wtedy w ogóle zauważył, takie było skupienie na żonglerce Brazylijczyka.

Reasumując: jak będą chcieli zmienić herb to zmienią. Nie będą nikogo pytać o zdanie, tak jak nie pytali wcześniej. W Arsenalu czy Juventusie nikt też nie robił wcześniejszej zasłony dymnej, bo po co. Stąd w kwestii Casa Milan na strojach - taka jest moja opinia - jest zatem więcej (niestety) prowizorki, niż premedytacji.

Pawko IRL - Nie Sie 17, 2014 22:03

kapiMCP napisał/a:
Reasumując: jak będą chcieli zmienić herb to zmienią. Nie będą nikogo pytać o zdanie, tak jak nie pytali wcześniej

proste jak budowa cepa.i na pewno nię będą przejmowali się płaczem jakiś tam niezadowolonych,bo Ci co mają to kupić i tak kupią.
co do tego zdjęcia to jest bluza czy może ortalion bo nie mogę powiększyc fotki kapi?

rangiz - Nie Sie 17, 2014 23:28

Pewnie chodzi o te ortaliony na siatce, na których finalnie jest kulka lub krzyż:
http://www.bomasport.pl/s...za_AC_Milan_MXL
tu wersja czerwona, dokładniejszy opis masz poniżej fotek.

Pawko IRL - Pon Sie 18, 2014 14:05

już znalazłem dokładnie tą samą ;)
http://www.worldsoccershop.com/64967.html

rangiz - Pon Sie 18, 2014 17:47

Model ten sam, na siatce, tylko wyjazdowy.
rafal996 - Pon Sie 18, 2014 21:20

kapiMCP,

moim zdaniem to nie jest żadna teoria spiskowa. Osoby związane z klubem już od jakiegoś czasu mówią o zmianie herbu, więc ona raczej na pewno jest w opracowaniu. A metoda małych kroczków, przyzwyczajania kibiców, też nie jest niczym nowym. Dobrym przykładem Barcelona, gdzie najpierw miało nie być sponsora na koszulce, potem z wielkim bólem kibice przyjęli Unicef, ale niby że to Barca miała robić im reklamę i płacić, a nie oni kubowi, potem już łatwiej przyjęli Quatar Airways, a teraz im doszedł jeszcze Intel i Beko, prawie bez reakcji.

Natomiast nie wykluczam, że tak jak piszesz, całość jest mocno na łapu capu i ktoś wpadł na ten pomysł w ostatniej chwili.

kapiMCP - Wto Sie 19, 2014 10:55

Zgadzam się z Tobą w kwestii Barcelony. Dokładnie tak jak piszesz zastosowano tam metodę małych kroków (znaną też jako metodę "salami" - odkrawanie po plasterku). Opowiadano tam bowiem kibicom przez lata, że Barcelona jest unikalna, wyjątkowa i reklamy na koszulkach nie potrzebuje.

W Milanie żadnej takiej strategii nie widzę, jedzie się po bandzie na zasadzie "jakoś to będzie", co starałem się wykazać powyżej.

A co do samego stwierdzenia "teoria spiskowa" to użyłem go celowo, z uśmieszkiem na końcu, gdyż pomimo tego, iż świat spiskiem stoi (od relacji rodzinnych, przez biznesowe, po polityczne), to niektórzy próbują tego (w wybranych przez siebie momentach) nie zauważać i zrobić z tego sformułowania coś niepoważnego. Zaś sam "wyznawca teorii spiskowej" to dziś oczywisty wariat, wbrew faktom.

Niektórzy budzą się dopiero gdy spisek zapuka w monitor. ;)

Pawko IRL - Wto Sie 26, 2014 11:34

mam do sprzedania
bluze rozmiar L nowa kolor szaro-kremowy(tu na zdjęciu wyszedł jakiś dziwny róż może dlatego że taki mam odcień koloru w pokoju ;) ),dosłownie założona tylko raz do przymiarki ale okazała się za mała :wall2:

oraz czapke również nowa rozmiar M/L

obie rzeczy oryginalne,Adidasa zakupione w oficjalnym sklepie Milanu store.milan.com
więcej na PW

Renesco - Pon Wrz 22, 2014 11:57

Z góry piszę, że nie wiedziałem w jakim temacie zadać to pytanie.

Pytanie jest skierowane do ludzi znających kulturę włoską, najlepiej mieszkających we Włoszech (VelenoRosso ;-) ).

Mianowicie chodzi mi o motoryzację, czy włosi w jakiś sposób są przywiązani ze względu na regiony w których żyją do konkretnych, włoskich marek? :D

Chodzi mi tu szczególnie o Alfę Romeo, której zakłady produkcyjne mieszczą się w okolicach Mediolanu, a same logo zawiera elementy herbu Mediolanu. No i dodatkowy smaczek jest taki, że Alfa należy od blisko 30 lat do Fiata, który jest turyńską marką.

VelenoRosso - Pon Wrz 22, 2014 16:08

generalnie wlosi lubia swoje autka.
ciezko mowic o regionalizacji gdy prawie wszystko poza Lamborghini nalezy i tak do FIATa.
tyle co ci moge powiedziec ciekawego, ze po premierze alfa MITO stosunki na linii alfa - FIAT sie popsuly z jakiegos tajemniczego powodu (zamkniecie Arese moze? to historyczna fabryka alfy) i teraz np Giulietta jest robiona w Maranello a nie Torino czy gdzies pod Napoli.

Gandalf - Sob Lip 04, 2015 10:14

[img][/img]

Ta koszulka jest z tego sezonu? bo siora mi w Francji kupiła?. Nie mam pewności a jakoś nie jestem w stanie nic ogarnąć dziś hah :piwo: .