To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

Kibice - Pamiątki, gadżety...

chrissnail - Śro Cze 28, 2006 20:26

kuba1899 napisał/a:
Na 98% wyszły z tej samej taśmy produkcyjnej co oryginalne ubiory adidasa, ale mogą mieć np. wady fabryczne i nie przeszły testów, są z partii próbnej, albo są po prostu kradzione
Żadne wady, patie próbne czy kradzione tylko brane prosto z fabryki...najczęściej Tajwan Filipiny itp. Odchodzą pośrednicy i im podobni...sklepy tez sobie dużo wołają. Zobacz ile kosztują koszulki które za nic nie chcą zejść. Swego czasu widziałem świetnie wykonaną koszukę Olimpique Marsylia (chyba Adidas, jeszcze z logo erisccona) Sklep chciał ją za 249 zł. Nikt nie był zainteresowany i po 2 latach cena była juz 99 zł.

Inna sprawa że koszulki to mogą być: official merchandise, official replica i...reszta. Co prawda nie jestem zbieraczem koszulek ale skarbem dla mnie jest koszuleczka Milanu rzecz jasna "made in Italy" from MilanStore.

kuba1899 - Czw Cze 29, 2006 00:58

Mam w takim razie pytanie... jak nazwiesz koszulkę braną prosto z fabryki, za którą płaci się tylko fabryce (firma adidas nie widzi ani grosza)?? No jest to produkt w sumie oryginalny - owszem - bo adidasa i robiony przez te same dzieci. Ale czy jest to produkt legalny?? Tego już nie wiem... Jeżeli firma odzieżowa swoją marką reklamuje dany ciuch, to rozumiem że powinni mieć jakieś z tego profity... a tak to ja też sobie mogę wyhaftować znaczek ale adidasa mieć nie będę... no ale może się mylę. nie znam całego azjatyckiego "biznesplanu" ..
chrissnail - Czw Cze 29, 2006 08:18

To co na niej jest napisane. Obecnie trudno "mierzyć jakość" koszulki krajem pochodzenia. Bo...wszystko jest robione na Tajwanach, Chinach itp. W USA np. szukając jakiejkolwiek wartościowej koszulki na prezent (dla fana Detroit RedWings ;) ) nie znalazłem czegoś spoza tyh krajów....bo najnormalniej na świecie wielkie firmy redukują koszty wytwarzania. Kiedyś można było być w 100% pewnym że sklepy oficjalne mają produkty z "własnej krajowej" produkcji. Teraz już tak nie jest. Szczególnie produkty ze stajni nike. Dla przykładu...kolega kupił swego czasu koszulke PSG w sklepie w Paryżu. Wszystkie metki "ładnie pięknie"...ale made in Filipines
Kuba 1899 nie wiem jak to jest z pieniędzmi dla Adidasa czy Milanu za koszulki. Coraz częściej to co masz w official store to to samo co mozna kupić gdzie indziej. Dziwne ale prawdziwe.
Może ktoś kupił ostatnio koszulkę z MilanStore to się wypowie.

kuba1899 - Czw Cze 29, 2006 11:21

Ale chrissnail - rozminęliśmy się nieco pojęciami. To co napisałeś w 2 poście to absolutnie prawda i zgadzam się w 100%. To co napisałeś w pierwszym poście to też prawda, tyle że nie zgadzam się z jednym stwierdzeniem. Zaprzeczyłeś mojej teorii że to kradzione... a ja uważam że można to nazwać tylko i wyłącznie kradzieżą, jeżeli sprzedaje się koszulki bezpośrednio z chińskiej fabryki z pominięciem adidasa... Nie przeczę, że ktoś z adidasa może maczać w tym palce. Po prostu uważam to za niezbyt legalny proceder (co nie zmienia faktu, że wolę kupić taką koszulkę za 80 zł niż 249). A przeceny po kilku sezonach to rzecz normalna. W końcu trzeba asortyment wyprzedać chociaż z małym zyskiem, albo by zminimalizować straty. Złota meriva jest np. dostępna w moim selgrosie za 89 zł a jeszcze niedawno widziałem ją za 199. Wiem że Ewa kupowała w milanpoint koszulkę to może nam powie co na metce jest:)
Koszulkę z sezonu 2001/02 mam made in Italy, na stulecie klubu jest made in Tunisia, Zafira jest made in China a niektóre wogóle nigdzie nie są zrobione... widać Milan idzie international...

sawczen - Czw Cze 29, 2006 15:35

kuba1899 napisał/a:
(co nie zmienia faktu, że wolę kupić taką koszulkę za 80 zł niż 249)

czyli warto kupić taką koszulkę z allegro za cenę do 100zł? Właśnie jakoś nie miałem przekonania widząc w sklepie oryginalne koszulki za 249zł, a na allegro do stówki.. po prostu coś śmierdziało podróbą, ale skoro tak piszecie, to może jednak one wcale nie są gorsze?
dobra kuba1899, to teraz pytanie: kupiłeś kiedyś taką koszulkę z allegro bądź innych aukcji w podobnej cenie?
w połowie lipca wybieram się do Włoch i mam nadzieję, że wjadę do Mediolanu, to zobaczę jak to wszystko wygląda w MilanPoint. Jednak z niecierpliwością czekam na koszulki z logo betandwin ;) w ogóle coś wiadomo czy będą w sprzedaży przed rozpoczęciem sezonu?
no to widzę, że nieźle nawiązałem to tematu i się rozgadaliście :)

kuba1899 - Czw Cze 29, 2006 17:15

Jak chcesz biegać po boisku w tej koszulce to odradzam. Jeżeli natomiast chcesz kupić by posiedzieć w niej przy piwie to jak najbardziej polecam. Kupiłem 2 na początku tego sezonu (czerwono czarną i czarną). Znaczek climacool już się sprał, ale reszta trzyma się przyzwoicie. Jak będziesz w mediolanie to lepiej kup sobie jakąś retro koszulkę (mediolanum lub podobne) bo przynajmniej będzie superancka koszulka na długi czas. z poprzednich sezonów uważam że możesz kupić z allegro za 80-90 zł. Co do betandwin to wiem, że np. kapi miał zafirę jeszcze przed sezonem. Może teraz też tak będzie.
dRiV - Czw Cze 29, 2006 17:45

ja mam kupioną koszulkę w milanpoint i jest Made in Vietnam ... :)
pionka - Czw Cze 29, 2006 18:05

A ja mam koszulke z 2002/2003 kupioną u kapiego i jest made in... UK :)
Czy ktoś może w takim razie ocenić czy ta z UK jest lepsza niż ta z Taiwanu? :P

sawczen - Czw Cze 29, 2006 18:31

dzięki za rady :D w takim razie zostawiam więcej kasy na Mediolan, bo coś czuję, że mogę dużo wydać ;)
a jak jest z logiem Opla i napisem ZAFIRA bądź MERIVA w tych oryginalnych i tych allegrowych za 80zł :)
i czemu odradzasz do pogrania w piłkę? :) rozwali się szybko?

chrissnail - Czw Cze 29, 2006 19:09

sawczen napisał/a:
czemu odradzasz do pogrania w piłkę? :) rozwali się szybko?

Heh...bo to typowy poliester. Pocisz się niemiłosiernie.

Milan - Czw Cze 29, 2006 19:44

chrissnail napisał/a:
Pocisz się niemiłosiernie.

Ja bym mu doradzil :D Przynajmniej nie porwie sie, gdy beda go ciagnac za koszulke ;-)

dinosaur5 - Czw Cze 29, 2006 19:51

Widze ze na forum dużo znawców koszulek ac milan......
Ale do rzeczy raz przegladając net natrafiłem na coś takiego:

i moje pytanie brzmi:
czy to jest oficjalna bluza za czasów gdy odzież MILANU była spod znaku kappy właśnie czy coś zupełnie innego nieznanego niekomu przyczyny dlaczego bluza taka ujrzała światło dzienne....

i (tak z ciekawości) jeszcze jedno pytanko:
czy ktoś z forumowiczów posiada taka koszulke

to jest extra large :P

kuba1899 - Czw Cze 29, 2006 20:07

pierwsza bluza jest kozacka, ale z tego co mi się wydaje ma tyle samo wspólnego z Milanem co z Interem, bo to bluza "miejska". W końcu herb miasta, napis z nazwą miasta... nie zmienia to faktu że fajne retro:)
Paweł Strzelecki - Czw Cze 29, 2006 21:39

Raczej z Milanem ma więcej, bo jest to napis na czerwono, a nie na niebiesko. :-) Bluza i koszulka są fajne, a ile kosztują?
sawczen - Pią Cze 30, 2006 00:08

chrissnail napisał/a:
sawczen napisał/a:
czemu odradzasz do pogrania w piłkę? :) rozwali się szybko?

Heh...bo to typowy poliester. Pocisz się niemiłosiernie.

czyli te allegrowe koszulki adidasa różnią się materiałem od tych oryginalnych sklepowych meczowych adidasa?:>

ta koszulka z długim rękawem super, gdzie to znalazłeś? :)

chrissnail - Pią Cze 30, 2006 00:13

sawczen napisał/a:
czyli te allegrowe koszulki adidasa różnią się materiałem od tych oryginalnych sklepowych meczowych adidasa?:>
Nie wiem jakie są te allegrowe...bo mam 2 koszulki ze żródła "droższego" ;) Ale tak jak mówił kuba1899 grać w nich to katorga...wystarczy jak wyjdziesz przy obecnej pogodzie na spacer to już to odczuwasz...bo koszulki są z takiego a nie innego materiału.
sawczen - Pią Cze 30, 2006 00:20

no a jak wyjdziesz w tych ze źródła 'droższego' to nie odczuwasz przy wyjściu w upale na dwór? dajmy na to w czarnej koszulce? :> przecież w każdej koszulce czuć parówkę i pocisz się :> mam dwie koszulki z OPLEM z lat 2000-2002 w tym jedną czarno-czerwoną (od Pepe) i jedną czarną. Obie są made in Italy i obie 100% Polyester :) To w ogóle robią koszulki z czegoś innego?
w takim razie z jakiego materiału są robione te koszulki 'ze źródła droższegoi'? ;)

chrissnail - Pią Cze 30, 2006 05:52

Wszystkie są z poliestru...niestety (tak sądzę). Różnice pomiedzy tymi koszulkami są w sczegółach, wykończeniu.
Z tego co widzę w sklepach szczególnie widać to po herbie klubu. Niekiedy herb jest niedbale wyhaftowany.

Nie mam jednak dużego porównania bo jak wspomniałem nie jestem kolekcjonerem koszulek (choć marzy mi się koszulka na stluecie klubu...tą co ma kuba1899...link w temacie Tutaj ). Widziałem tylko to co ma reszta moich kolegów. Są modele lepsze i trochę gorsze.

P.S. kuba1899 zamawiałeś ją wtedy z subsidesports? Jeżeli tak to ile kosztowała Cię razem z przesyłką.

Giorgio85 - Pią Cze 30, 2006 07:46

Jeśli chce ktoś kupić figurkę Paolo Maldiniego zapraszam na aukcję:
http://www.allegro.pl/ite...i_3d_stars.html

dinosaur5 - Pią Cze 30, 2006 17:01

kuba1899 napisał/a:
pierwsza bluza jest kozacka, ale z tego co mi się wydaje ma tyle samo wspólnego z Milanem co z Interem, bo to bluza "miejska"...

Paweł Strzelecki napisał/a:
Raczej z Milanem ma więcej, bo jest to napis na czerwono, a nie na niebiesko.

i tu sie koledzy mylicie :nono:
W drodze wyjaśnienia wczoraj linka z zdjeciem tej bluzy dostalem od qumpla a on znalazł to w jakieś internetowej wyszukiwarce grafiki....
Dzisiaj poszukalem troche i znalazłem:
http://www.foxsoccershop....m-ac-milan.html
troche dużo ale dla pocieszenia dodam ze pare razy podobne widzialem na ebay'u w cenie równej jakiejś 10-20% tego co żądaja w (wcześniej wspomnianym) przezemnie sklepie

kuba1899 - Pią Cze 30, 2006 21:59

dinozaur - powiedz mi gdzie się mylę??
napisane jest jak w morde strzelił:
Cytat:
Milano 2005 miejska zabytkowa (retro) kurtka (bluza).
A że znalazłeś na amerykańskiej stronie, gdzie na futbol mówią soccer i że to nudna gra... :) Bo nie wiem w którym punkcie się mylę!!

Co do koszulki, to już gdzieś były napisane różnice między koszulką meczową, repliką itd. itp. zasadniczo widziałem koszulkę w sklepie adidasa (za 199 zł) i kupiłem dokładnie identyczną na allegro za 89 zł. Ale dotykałem też oficjalną replikę z subside sports i nie ma wogóle porównania do tamtych "firanek" :) Co do grania, to faktycznie nie polecam ze względu na pocenie się i niewygodę. Pamiętaj, że koszulki o klasę wyżej mimo iż z tego samego materiału mają również membranę (climacool, climalite itp.) a nie tylko naklejkę o tej treści...

Co do figurki kolegi - POLECAM!! też mam i jest super :)

Co do ceny, wyszło dokładnie 433,93 z wszystkim.

dinosaur5 - Sob Lip 01, 2006 10:13

kuba1899 napisał/a:
dinozaur - powiedz mi gdzie się mylę??
napisane jest jak w morde strzelił:Cytat:
Milano 2005 miejska zabytkowa (retro) kurtka (bluza).
A że znalazłeś na amerykańskiej stronie, gdzie na futbol mówią soccer i że to nudna gra... Bo nie wiem w którym punkcie się mylę!!

A wiec masz racje ze Amerykanie są upośledzeni i wolą jakis NFL czy NHL od wspaniełego footballu :P
Dalej choć nie wiedza co to za ga to starają sie na tym zarobić.....
i jeżeli na jakieś nawet amerykańskiej stronie jest coś w stylu:
Cytat:
AC Milan Football Club - AC Milan is one of the world's premier football clubs competing in the Italian Serie A. Buy all your AC Milan gear including the AC Milan soccer jersey at Fox Soccer Shop in the USA.

To nie sądze aby na danej podstonnie produkty pokazywane miłąy jakis zwiazek z Interem....
Ponadto jakbyś nie zauważył strona ta oprócz swego komercjalnego charakteru ma na celu 'naprawienie błędnego myślenia' amerykanów
Dowód??
Cytat:
Learn more about AC Milan.

i taki przecietny Amerykanin klikając na 'Ac Milan' doznaje najmilszej chwilii w swoim życiu 'biernie sportowym' życiu...

a wiec sądze ze jestes w błędzie sądzac ze jest to zwykła miejska bluza
bo:
-bluza rosso-nerri jest jakby niepatrzeć
-po drugie kappa (sądze ze jest to wlasnie reedycja jakies bluzy kiedy to kappa szyła dla MILANU)
-jest to produkt (nawet na amerykańskiej stronie) w kategorii Ac Milan, to bardzo prawdopodobne jest ze to rossonerri bluza jest
-jeżeli była by zw. jakoś z Interem była by w kategorii Inter (http://www.foxsoccershop.com/shop-by-team-inter-milan.html)
-bluza podoba sie części 'tifosi rossonerri' co oznacza ze jest to bluza zw. właśnie z AC MILAN :!:

a teraz pozwole sobie na małego off-top'a (mam nadzieje ze admini przymkną oko na to :prayer: ):
jak sprawdzićPojęcie Amerykanów o footbalu ??
krok 1 :
http://www.foxsoccershop.com/index.html
krok 2 :
klikamy na 'Shop by Team'
krok 3 :
klkamy na 'David Beckham' i jednocześnie :rotfl:

a i jeszcze ciekawa jest kategoria w sklepie sportowym podtytułem 'Guinness' :P

dezali - Sob Lip 01, 2006 11:52

dinosaur, to ze ktos zle zakatalogowal na stronie jedna, czy dwie bluzy nie oznacza, ze kuba sie myli. bluza ewidentnie odnosi sie do Mediolanu (jest na niej nazwa miasta w jezyku wloskim, a takze herb miasta ). jesli ty nadal widzisz w tej bluzie aspekt milanowy, to nie widze sensu dalszej dyskusji.

fakt, ze napis Milano jest w kolorze czerwonym, a nie niebieskim, zielonym, czy rozowym, nie ma najmniejszego znaczenia - taki byl po prostu wybor projektanta bluzy

jedyne, w czym moge przyznac ci racje, to fakt, ze mediolan ma duzo wspolnego z milanem i vice versa.

kuba1899 - Sob Lip 01, 2006 12:48

Cytat:
taki przecietny Amerykanin klikając na 'Ac Milan' doznaje najmilszej chwilii w swoim życiu 'biernie sportowym' życiu...

i dowiaduje się że w naszym "current roster" znajdują się tacy zawodnicy jak:
Vieri, Pancaro, Crespo, Tomasson... nie świadczy to o ich profesjonaliźmie w tej dziedzinie, szczególnie że baseballowy roster uaktualniany jest pewnie codziennie:) Nie zmienia to faktu, że fajnie że taka strona wogóle w stanach istnieje...
całą resztę powiedział dez - dzięki :piwo: . Fakt... bluza ma może ma więcej wspólnego z Milanem niż z Interem dzięki czerwonemu kolorowi, ale to tak jakby kibic polonii założył koszulkę lub bluzę z np. zielonym napisem "WARSZAWA - moje miasto" i narysowaną syrenką, albo kolumną zygmunta... więcej nie będę się już do tego odnosił bo chyba oba stanowiska już są jasne:)

dinosaur5 - Sob Lip 01, 2006 13:42

niestety musze sie przyznac do bledu, a milem już taka nadzieje ze na rekawie jest herb wlasnie Ac Milanu szkoda....... :cry2:
kappa wydała kolekcje bluz wlasnie z różnymi włoskimi miastamii nie tylko
kappa_bluzy
sorry za wprowadzenie w błąd

w drodze zrewanżowania sie pare ciekawych linków do aukcji zwiazanych z AC MILAN:
Umbro Glove signed by AC Milan DIDA
AC MILAN Mediolanum no.6
AC MILAN Mediolanum no.9 Na 100-lecie
Szklanka finałowa MILAN-JUVE
Karty Panini 62/63
Buty a'la Nesta
Buty a'la SuperPippo
Buty a'la Maldini
Buty a'la Sheva
KAKA
Adidas SE XS Motta